San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 apr 2021, 04:54

Jos jedna pobjeda i mnogo bolji angazman defanzivno veceras.Doduse, IND na b2bu i bez pola ekipe.

Pop po starom, Luka i Vassell van rotacije cim je roster kompletiran.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la lumani » 21 apr 2021, 05:02

NEZALAGANJE je napisao/la:
20 apr 2021, 04:54
Jos jedna pobjeda i mnogo bolji angazman defanzivno veceras.Doduse, IND na b2bu i bez pola ekipe.

Pop po starom, Luka i Vassell van rotacije cim je roster kompletiran.
Kao i svi mladi,Vassell ce tek naredne poceti da igra i ne vidim nista lose ;) boris se za playoff,a to je valjda cilj.Luka,mozda cak i kasnije,jer nije tip igraca koji moze svaku noc nesto da pruzi.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 apr 2021, 19:35

lumani je napisao/la:
21 apr 2021, 05:02
NEZALAGANJE je napisao/la:
20 apr 2021, 04:54
Jos jedna pobjeda i mnogo bolji angazman defanzivno veceras.Doduse, IND na b2bu i bez pola ekipe.

Pop po starom, Luka i Vassell van rotacije cim je roster kompletiran.
Kao i svi mladi,Vassell ce tek naredne poceti da igra i ne vidim nista lose ;) boris se za playoff,a to je valjda cilj.Luka,mozda cak i kasnije,jer nije tip igraca koji moze svaku noc nesto da pruzi.
Vassell je NBA spreman igrac sa vec sad istaknutim uticajem. Luka je vec sad svemirski brod za odbranu Gaya na perimetru.

Ne moraju oni izbaciti veterane totalno iz rotacije.Problem je sto ne igraju nezavisno od toga ima li Mills ili Gay dobru ili losu noc.Pop vrti isto, a to ne mozes raditi u ekipi koja gubi.
Mislim da smo dobili samo 6 od zadnjih 20 tekmi i nista se ne mijenja.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la lumani » 22 apr 2021, 03:16

NEZALAGANJE je napisao/la:
21 apr 2021, 19:35
lumani je napisao/la:
21 apr 2021, 05:02
NEZALAGANJE je napisao/la:
20 apr 2021, 04:54
Jos jedna pobjeda i mnogo bolji angazman defanzivno veceras.Doduse, IND na b2bu i bez pola ekipe.

Pop po starom, Luka i Vassell van rotacije cim je roster kompletiran.
Kao i svi mladi,Vassell ce tek naredne poceti da igra i ne vidim nista lose ;) boris se za playoff,a to je valjda cilj.Luka,mozda cak i kasnije,jer nije tip igraca koji moze svaku noc nesto da pruzi.
Vassell je NBA spreman igrac sa vec sad istaknutim uticajem. Luka je vec sad svemirski brod za odbranu Gaya na perimetru.

Ne moraju oni izbaciti veterane totalno iz rotacije.Problem je sto ne igraju nezavisno od toga ima li Mills ili Gay dobru ili losu noc.Pop vrti isto, a to ne mozes raditi u ekipi koja gubi.
Mislim da smo dobili samo 6 od zadnjih 20 tekmi i nista se ne mijenja.
Naredne godine ce igrati vise,sada nije realno..

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 apr 2021, 04:44

I naravno, jos jedan poraz.Sa Popovom standardnom rotacijom mi kvalitetnog protivnika mozemo dobiti samo slucajno.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 apr 2021, 14:49

DeMar on if Spurs are just what their record says they are, a .500 team:

"Definitely much better than a .500 team. We just hit bad rhythms. We have spurts where we show and compete with the best of teams and we show why we are a great team."

Jasta smo.Da smo iole ozbiljnija ekipa, s lakocom bi bili makar 6. Ovako cemo, obzirom na raspored i Popovu rotaciju garantovano biti debelo ispod .500 na kraju sezone.

Pozitivna stvar u svemu, pored toga sto smo utvrdili da smo 100 puta bolji sa mladim igracima, je da Eubanks izrasta u jako dobrog back up C.Sve je bolji u postavljanju i branjenju obruca, skace sve bolje, a u napadu zavrsava sve sto je u reketu 0lus ima prostora da u dogledno vrijeme razvije makar mid range sut.. Istisnuo je Dienga iz rotacije.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 apr 2021, 14:58

Devin Vassell's last five games:

4 minutes, 0 points
10 minutes, 4 points
25 minutes, 18 points
4 minutes, 2 points
4 minutes, 0 points

The only game he got to play outside of garbage time was a career high

U ekipi koja ima negativan rekord i koja ce se do kraja sezone boriti da ostane i na tom 10.mjestu. Bravo, Pop!! :clap: :clap:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 apr 2021, 05:01

Nocas opet odmarali DDR i Mills uz Murraya. Rezultat je jos jedna fina predstava momaka i pobjeda nad DET koji je isto igrao u podmladjenom sastavu.

U subotu navece igramo protiv NOPa i ako se pobjedi, to je 99% garancija 10.mjesta.Em bi oni otisli na -5 u kolumni poraza, em bi mi imali bolji medjusobni omjer sto stvarnu razliku dize i na 6 tekmi.

Ukoliko se izgubi, mogla bi biti svasta do kraja.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Trunks » 23 apr 2021, 21:05

Javljam se nakon manje pauze pa bih se želio osvrnuti na aktuelnosti. Prije svega hvala Aldridgeu na njegovom doprinosu ekipi. LMA će se pamtiti kao sigurno jedan od najboljih košarkaša lige na njegovoj poziciji i hvala mu također za prilagodbe koje je napravio. Dolaskom u San Antonio je popravio određene aspekte igre i imao je periode kada je igrao zaista odlično. Velika je stvar biti jedan od glavnih igrača u ekipi i on je to ostvario.

Što se tiče ove sezone, mislim da su oscilacije u igri su dovele do poraza u određenim utakmicama koje su nominalno trebale biti ''lakše'', ali ponvaljam, sve je to i normalno za ovako mlade igrače. Vidjet ćemo šta slijedi.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 24 apr 2021, 00:05

Trunks je napisao/la:
23 apr 2021, 21:05
Javljam se nakon manje pauze pa bih se želio osvrnuti na aktuelnosti. Prije svega hvala Aldridgeu na njegovom doprinosu ekipi. LMA će se pamtiti kao sigurno jedan od najboljih košarkaša lige na njegovoj poziciji i hvala mu također za prilagodbe koje je napravio. Dolaskom u San Antonio je popravio određene aspekte igre i imao je periode kada je igrao zaista odlično. Velika je stvar biti jedan od glavnih igrača u ekipi i on je to ostvario.

Što se tiče ove sezone, mislim da su oscilacije u igri su dovele do poraza u određenim utakmicama koje su nominalno trebale biti ''lakše'', ali ponvaljam, sve je to i normalno za ovako mlade igrače. Vidjet ćemo šta slijedi.
Mladi igraci osciliraju i to je sasvim normalno.Samo skontati da Walker i Keldon fakticki igraju 1. sezonu sa ozbiljnijim ulogama i zagarantovanom minutazom.Da Poeltl igra 1.sezonu gdje je startni C, da Murray i White tek ove sezone startaju zajedno itd.Za to sve treba vremena.

Medjutim, meni je veci problem, pored svih ofanzivnih problema sa specingom i sutem za 3p koje imamo, nedostatak kvalitetne defanzivne petorke koja ce odigrati lockdown odbranu u trenucima kad se lomi tekma.To je ono sto odvaja vrhunske ekipe od onih prosjecnih i to je nesto sto je krasilo SA otkako znam za njega.Mi to vec par sezona nemamo i to ponajvise zbog personela kojeg Pop forsira. Konstantno nam u zavrsnici igraju DDR i Mills, a nerijetko je tu sa njima i Gay.Sezonu ranije tu su bili Belinelli i Forbes. Dakle, nema teorije da mi ijednu prosjecnu ofanzivnu ekipu zaustavimo, a da ne govorim o onim najboljim.E tu se gube te "lakse" tekme, pa se desava da te ekipa poput CLE razmontira.

Ako se obrati paznja na najboljih 6-7 ekipa u ligi, odmah ce se uociti da su to ekipe koje su sposobne u zavrsnici izvesti petorke bez defanzivnih labilnosti odnosno igraca koje protivnik moze eksploatisati.Izuzetak su ekipe DEN i BKN, ali to su takve ofanzivne sile da sebi mogu priustiti slabiju odbranu.Od ovih ostalih, jedino mi na um pada Curry iz PHI kao neko koga protivnik moze eksploatisati, ali on nerijetko igra pored 4 vrhunska defanzivca pored sebe, pa se to kompenzuje.

Dakle, lako je detektovati, pored pomenute oscilacije mladih igraca, zasto smo mi mediokritet i tu cemo i ostati sve dok ne budemo promijenili navedeno.Hoce li to vec biti u ovoj off sezoni, ostaje da se vidi!?

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 24 apr 2021, 22:47

Eh, veceras duel Zion vs mini Barkley. :mrgreen: :mrgreen:

Trebao bi biti dobar.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 25 apr 2021, 04:32

Dobismo i fakticki smo osigurali play in, jer NOP sad kasni 6 tekmi za nama zbog medjusobnog omjera, a SAC nema Foxa narednih 14 dana.

Sto se tice same tekme, vodili smo cijelim tokom, a onda zamalo prosuli sve, pa je DDR opet izvodio cuda na kraju.Bespotrebno.

Dobra stvar je da su veceras dobiili, makar neke minute, Luka i Vassell.

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Trunks » 26 apr 2021, 00:29

NEZALAGANJE je napisao/la:
24 apr 2021, 00:05
Trunks je napisao/la:
23 apr 2021, 21:05
Javljam se nakon manje pauze pa bih se želio osvrnuti na aktuelnosti. Prije svega hvala Aldridgeu na njegovom doprinosu ekipi. LMA će se pamtiti kao sigurno jedan od najboljih košarkaša lige na njegovoj poziciji i hvala mu također za prilagodbe koje je napravio. Dolaskom u San Antonio je popravio određene aspekte igre i imao je periode kada je igrao zaista odlično. Velika je stvar biti jedan od glavnih igrača u ekipi i on je to ostvario.

Što se tiče ove sezone, mislim da su oscilacije u igri su dovele do poraza u određenim utakmicama koje su nominalno trebale biti ''lakše'', ali ponvaljam, sve je to i normalno za ovako mlade igrače. Vidjet ćemo šta slijedi.
Mladi igraci osciliraju i to je sasvim normalno.Samo skontati da Walker i Keldon fakticki igraju 1. sezonu sa ozbiljnijim ulogama i zagarantovanom minutazom.Da Poeltl igra 1.sezonu gdje je startni C, da Murray i White tek ove sezone startaju zajedno itd.Za to sve treba vremena.

Medjutim, meni je veci problem, pored svih ofanzivnih problema sa specingom i sutem za 3p koje imamo, nedostatak kvalitetne defanzivne petorke koja ce odigrati lockdown odbranu u trenucima kad se lomi tekma.To je ono sto odvaja vrhunske ekipe od onih prosjecnih i to je nesto sto je krasilo SA otkako znam za njega.
Mi to vec par sezona nemamo i to ponajvise zbog personela kojeg Pop forsira. Konstantno nam u zavrsnici igraju DDR i Mills, a nerijetko je tu sa njima i Gay.Sezonu ranije tu su bili Belinelli i Forbes. Dakle, nema teorije da mi ijednu prosjecnu ofanzivnu ekipu zaustavimo, a da ne govorim o onim najboljim.E tu se gube te "lakse" tekme, pa se desava da te ekipa poput CLE razmontira.

Ako se obrati paznja na najboljih 6-7 ekipa u ligi, odmah ce se uociti da su to ekipe koje su sposobne u zavrsnici izvesti petorke bez defanzivnih labilnosti odnosno igraca koje protivnik moze eksploatisati.Izuzetak su ekipe DEN i BKN, ali to su takve ofanzivne sile da sebi mogu priustiti slabiju odbranu.Od ovih ostalih, jedino mi na um pada Curry iz PHI kao neko koga protivnik moze eksploatisati, ali on nerijetko igra pored 4 vrhunska defanzivca pored sebe, pa se to kompenzuje.

Dakle, lako je detektovati, pored pomenute oscilacije mladih igraca, zasto smo mi mediokritet i tu cemo i ostati sve dok ne budemo promijenili navedeno.Hoce li to vec biti u ovoj off sezoni, ostaje da se vidi!?
To je to, nedostaje upravo ta defanzivna sigurnost koja je zaštitni znak San Antonia i to se primijeti. Potrebna je dobra platforma za sve buduće planove. Kao što si napisao, to bi trebala biti osnova na koju se dodaju ofanzivna rješenja jer sve je lakše kada možeš odigrati lockdown odbranu. Mislim da bi se ti problemi mogli riješiti u određenoj mjeri već naredne sezone, nadam se. Ako Murray i White uhvate konstantu, uz planirano razvijanje Keldona i ostalih i dobar posao u off sezoni, mogla bi već naredna sezona biti puno bolja.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 26 apr 2021, 00:44

Trunks je napisao/la:
26 apr 2021, 00:29
NEZALAGANJE je napisao/la:
24 apr 2021, 00:05
Trunks je napisao/la:
23 apr 2021, 21:05
Javljam se nakon manje pauze pa bih se želio osvrnuti na aktuelnosti. Prije svega hvala Aldridgeu na njegovom doprinosu ekipi. LMA će se pamtiti kao sigurno jedan od najboljih košarkaša lige na njegovoj poziciji i hvala mu također za prilagodbe koje je napravio. Dolaskom u San Antonio je popravio određene aspekte igre i imao je periode kada je igrao zaista odlično. Velika je stvar biti jedan od glavnih igrača u ekipi i on je to ostvario.

Što se tiče ove sezone, mislim da su oscilacije u igri su dovele do poraza u određenim utakmicama koje su nominalno trebale biti ''lakše'', ali ponvaljam, sve je to i normalno za ovako mlade igrače. Vidjet ćemo šta slijedi.
Mladi igraci osciliraju i to je sasvim normalno.Samo skontati da Walker i Keldon fakticki igraju 1. sezonu sa ozbiljnijim ulogama i zagarantovanom minutazom.Da Poeltl igra 1.sezonu gdje je startni C, da Murray i White tek ove sezone startaju zajedno itd.Za to sve treba vremena.

Medjutim, meni je veci problem, pored svih ofanzivnih problema sa specingom i sutem za 3p koje imamo, nedostatak kvalitetne defanzivne petorke koja ce odigrati lockdown odbranu u trenucima kad se lomi tekma.To je ono sto odvaja vrhunske ekipe od onih prosjecnih i to je nesto sto je krasilo SA otkako znam za njega.
Mi to vec par sezona nemamo i to ponajvise zbog personela kojeg Pop forsira. Konstantno nam u zavrsnici igraju DDR i Mills, a nerijetko je tu sa njima i Gay.Sezonu ranije tu su bili Belinelli i Forbes. Dakle, nema teorije da mi ijednu prosjecnu ofanzivnu ekipu zaustavimo, a da ne govorim o onim najboljim.E tu se gube te "lakse" tekme, pa se desava da te ekipa poput CLE razmontira.

Ako se obrati paznja na najboljih 6-7 ekipa u ligi, odmah ce se uociti da su to ekipe koje su sposobne u zavrsnici izvesti petorke bez defanzivnih labilnosti odnosno igraca koje protivnik moze eksploatisati.Izuzetak su ekipe DEN i BKN, ali to su takve ofanzivne sile da sebi mogu priustiti slabiju odbranu.Od ovih ostalih, jedino mi na um pada Curry iz PHI kao neko koga protivnik moze eksploatisati, ali on nerijetko igra pored 4 vrhunska defanzivca pored sebe, pa se to kompenzuje.

Dakle, lako je detektovati, pored pomenute oscilacije mladih igraca, zasto smo mi mediokritet i tu cemo i ostati sve dok ne budemo promijenili navedeno.Hoce li to vec biti u ovoj off sezoni, ostaje da se vidi!?
To je to, nedostaje upravo ta defanzivna sigurnost koja je zaštitni znak San Antonia i to se primijeti. Potrebna je dobra platforma za sve buduće planove. Kao što si napisao, to bi trebala biti osnova na koju se dodaju ofanzivna rješenja jer sve je lakše kada možeš odigrati lockdown odbranu. Mislim da bi se ti problemi mogli riješiti u određenoj mjeri već naredne sezone, nadam se. Ako Murray i White uhvate konstantu, uz planirano razvijanje Keldona i ostalih i dobar posao u off sezoni, mogla bi već naredna sezona biti puno bolja.
Samo evo pogledati sta PHX radi, sta MEM radi (iako osciliraju, ali jasno se vidi trend u pravom smjeru plus im Jackson ne igra cijelu sezonu i tek se vratio), sta je UTA vec uradila.To su ekipa koje imaju zvijezde, ali nemaju superstara.Tajna uspjeha?

Sve 3 ekipe su top 10 defanzivno.

I mi smo top 10 ekipa defanzivno, ali nam je napad ispodprosjecan zbog svega gore navedenog plus ta nemogucnost da odradimo defanzivni lockdown u zavrsnici.

Vec sam pisao, budemo li pametno odradili ljeto, mi mozemo biti novi PHX ili UTA vrlo brzo.I to ne mislim samo da mi potpisemo sad nekog aman igraca.Mnogo je bitnije da se pametno PUSTE DDR, Gay i Mills.Ako bi nekog morao ostaviti, to je Mills, ali sa smanjenom platom i jos bitnije, smanjenom ulogom. Ostatak capa mogu biti i kratkorocni ugovori role igracima koji donose sut, da im ne treba lopta u rukama i pozeljno odbranu tipa Portera, McDermotta i sl.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 27 apr 2021, 02:28

Iiii sje.ba White clanak. I to dobro. Covjek je strasan peh.Taman kad je uhvatio formu. :oops: :oops:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 27 apr 2021, 03:45

Opet jedva pobjeda i to dok su ljudi na b2bu, produzeci i jos izgubis Whitea.Na to sve, ceka nas pretezak raspored i jos 4 b2ba.Ne treba se cuditi kad zaredamo s porazima opet.Ekipa je iscrpljena.

Nevjerovatno je sta radimo od utakmica.Sve zbog Popovih rotacija.

P.S.Povreda clanka Whitea je bas izgledala gadno.Sreca pa ga nije slomio.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 27 apr 2021, 09:33

Trust the process, Nez.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 27 apr 2021, 13:01

YaSSaL je napisao/la:
27 apr 2021, 09:33
Trust the process, Nez.
Vjeruj da me toga strah, druze. Da ne zaje.bemo ovo ljeto sa FAom.Da se mladima konacno ne daju uloge.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 27 apr 2021, 21:17

In the last nine games, Jakob Poeltl has shot 86% from the free throw line, going 18-21.

He went 5-6 against Detroit and 4-5 against Washington

Ovo volim kod nasih igraca.Uvijek se radi na tome da budes bolji.Poeltl je to uspio u toku sezone. :clap:

Avatar
Trunks
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 feb 2019, 20:47
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Trunks » 28 apr 2021, 13:39

NEZALAGANJE je napisao/la:
26 apr 2021, 00:44
Trunks je napisao/la:
26 apr 2021, 00:29
NEZALAGANJE je napisao/la:
24 apr 2021, 00:05


Mladi igraci osciliraju i to je sasvim normalno.Samo skontati da Walker i Keldon fakticki igraju 1. sezonu sa ozbiljnijim ulogama i zagarantovanom minutazom.Da Poeltl igra 1.sezonu gdje je startni C, da Murray i White tek ove sezone startaju zajedno itd.Za to sve treba vremena.

Medjutim, meni je veci problem, pored svih ofanzivnih problema sa specingom i sutem za 3p koje imamo, nedostatak kvalitetne defanzivne petorke koja ce odigrati lockdown odbranu u trenucima kad se lomi tekma.To je ono sto odvaja vrhunske ekipe od onih prosjecnih i to je nesto sto je krasilo SA otkako znam za njega.
Mi to vec par sezona nemamo i to ponajvise zbog personela kojeg Pop forsira. Konstantno nam u zavrsnici igraju DDR i Mills, a nerijetko je tu sa njima i Gay.Sezonu ranije tu su bili Belinelli i Forbes. Dakle, nema teorije da mi ijednu prosjecnu ofanzivnu ekipu zaustavimo, a da ne govorim o onim najboljim.E tu se gube te "lakse" tekme, pa se desava da te ekipa poput CLE razmontira.

Ako se obrati paznja na najboljih 6-7 ekipa u ligi, odmah ce se uociti da su to ekipe koje su sposobne u zavrsnici izvesti petorke bez defanzivnih labilnosti odnosno igraca koje protivnik moze eksploatisati.Izuzetak su ekipe DEN i BKN, ali to su takve ofanzivne sile da sebi mogu priustiti slabiju odbranu.Od ovih ostalih, jedino mi na um pada Curry iz PHI kao neko koga protivnik moze eksploatisati, ali on nerijetko igra pored 4 vrhunska defanzivca pored sebe, pa se to kompenzuje.

Dakle, lako je detektovati, pored pomenute oscilacije mladih igraca, zasto smo mi mediokritet i tu cemo i ostati sve dok ne budemo promijenili navedeno.Hoce li to vec biti u ovoj off sezoni, ostaje da se vidi!?
To je to, nedostaje upravo ta defanzivna sigurnost koja je zaštitni znak San Antonia i to se primijeti. Potrebna je dobra platforma za sve buduće planove. Kao što si napisao, to bi trebala biti osnova na koju se dodaju ofanzivna rješenja jer sve je lakše kada možeš odigrati lockdown odbranu. Mislim da bi se ti problemi mogli riješiti u određenoj mjeri već naredne sezone, nadam se. Ako Murray i White uhvate konstantu, uz planirano razvijanje Keldona i ostalih i dobar posao u off sezoni, mogla bi već naredna sezona biti puno bolja.
Samo evo pogledati sta PHX radi, sta MEM radi (iako osciliraju, ali jasno se vidi trend u pravom smjeru plus im Jackson ne igra cijelu sezonu i tek se vratio), sta je UTA vec uradila.To su ekipa koje imaju zvijezde, ali nemaju superstara.Tajna uspjeha?

Sve 3 ekipe su top 10 defanzivno.

I mi smo top 10 ekipa defanzivno, ali nam je napad ispodprosjecan zbog svega gore navedenog plus ta nemogucnost da odradimo defanzivni lockdown u zavrsnici.

Vec sam pisao, budemo li pametno odradili ljeto, mi mozemo biti novi PHX ili UTA vrlo brzo.I to ne mislim samo da mi potpisemo sad nekog aman igraca.Mnogo je bitnije da se pametno PUSTE DDR, Gay i Mills.Ako bi nekog morao ostaviti, to je Mills, ali sa smanjenom platom i jos bitnije, smanjenom ulogom. Ostatak capa mogu biti i kratkorocni ugovori role igracima koji donose sut, da im ne treba lopta u rukama i pozeljno odbranu tipa Portera, McDermotta i sl.
Phoenix i Utah su baš odličan primjer ekipa koje nemaju superstara, ali imaju fantastičan tim ili još bolje po jednog budućeg superstara, odnosno košarkaša koji može postati superstar. Odmah bi pristao da uskoro budemo kao trenutni Phoenix ili Utah. Što se tiče Millsa, mislim da bi njega bilo najbolje zadržati i to ne samo zbog njegovog šuta koji može dobro doći u određenoj ulozi nego i najprije zbog iskustva koje nosi jer on je jedini koji je ostao iz šampionske ekipe. Mladim momcima je potreban takav veteran. Ako se odluči zadržati neko od pomenute trojice, to bi definitivno trebao biti Mills, slažem se.

Može se sve to dobro posložiti tokom off sezone, a svakako važno je i da Pop donese malo bolje odluke jer lako se primijeti da nema potrebe forsirati određene igrače, uz svo moguće poštovanje prema njima. Ekipa stvarno ima dobar potencijal, samo je potrebno dobro isplanirati stvari za narednu sezonu.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.