San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 02 apr 2021, 14:01

3.tekma u 4 noci i onda dupli OT. Samljece nas ovaj raspored i iskreno, bicu prijatno iznenadjen ako budemo u play in-u do kraja sezone.

Takodje, Pop mora puno bolje.Sinoc forsira 3 i po cetvrtine Millsa i Gaya za koje se jasno vidjelo da su umorni i koji su u jednom momentu kombinovano sutirali 1-15 iz igre.I umjesto da ih malo sjednes, ti ih nastavljas forsirati, pa se poslije tekme prica o nekom umoru.

Isto tako, ne svidja mi se ni njegova rotacija.Nekoliko zadnjih tekmi kraj 1.cetvrtine zavrsava sa sa trojcem Mills--DDR-Gay, a tome pridoda jos i Eubanksa koji fakticki jos uvijek uci osnove defanzivnog pozicioniranja.To nije dobra rotacija i to ne izgleda dobro.Ova trojica NE MOGU igrati zajedno, ali Pop izgleda ima fetis da igraju ljudi koji su slabi defanzivno.
Sto je jos gore, pomenuti trojac cesto i zavrsava tekme.
Luka ne igra, Vassell je epizodista iako ima strasan uticaj kad god je na parketu, Keldon, koji je pao malo u igri, se bencira u zadnje vrijeme itd. To nije dovoljno dobro!!!

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 apr 2021, 06:03

Jos jedan poraz u nizu i sezona polako pocinje liciti na proslogodisnju, jer je Pop odlucio svim silama da upregne veterane kako bi dosao do POa, a to nece ici.

Neces dobiti nijednu tekmu u tijesnoj zavrsnici koju zajedno zatvaraju Mills, DDR i Gay, a to se cini redovito.Ljudi jednostavno ne mogu nista braniti i jedan momak ih je fino opisao:

Hard to get stops when you need to when these 3 share the floor

- DeMar has issues defending on and off the ball.

- Rudy can't stay with anyone on perimeter and is usually late on rotations.

- Patty battles, but his size kills him and makes him exploitable.




Mozda nece ni biti lose da opet odemo u lutriju, jer cemo dobiti finog mladog igraca, a ujedno ce to biti i jasan znak da se treba odmaci od ovih veterana koji te ne vode nikuda.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 04 apr 2021, 07:55

Bio je to davno znak, ali ne onome kome je trebalo da bude. Pesimista sam u pogledu promjene politike.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 apr 2021, 15:13

YaSSaL je napisao/la:
04 apr 2021, 07:55
Bio je to davno znak, ali ne onome kome je trebalo da bude. Pesimista sam u pogledu promjene politike.
Ja razumijem da se zeli i bori za PO i uvijek sam za tu opciju, ali ova ekipa je to isto mogla i bez Gaya, mozda cak i DDRa, pa i smanjenom rolom Millsa kojeg nikako da odmaknemo od lopte.Nema mi nista mrze kad Mills iz cista mira, da uopste nije "vruc", prevede loptu, jedan blok i bum opali je, a da je niko ne dotakne.To je divlja kosarka, koja vise nigdje ne prolazi ako nisi top-top ofanzivni talenat, a Mills to nije.Niti je to nas stil igre.

Mnogi kritikuju PATFO da gubimo assete za dzaba i upravo to ce se i desiti na ljeto.Lose procjene radimo u smislu onoga sto imamo u rosteru (mladi) i onoga sto nam treba (veterani).

Politika ce se promijeniti 100% fulimo li opet PO.

Takodje, klupa nam je ocajna zadnjih par tekmi.Fali puno Walker.Fali i back up C.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 apr 2021, 16:16

Cijela poenta price:

Rudy & Patty wld be best as role pieces on contenders playing off others in C& S opportunities. They shouldn't be heavily relied on like they currently are -- high volume scorers on a young team that has young players that could use the opportunity to grow.

Ali jok, kod nas su oni primarne opcije cim udju s klupe.Patty sutira koliko i kad hoce, te ima loptu u rukama bez obzira da li su pored njega White, DJ ili DDR.Kad ne sutira konstantno, tad ko fol pokusava nesto kreirati, a svi znamo na sta to lici.

Gay, s druge strane, jos nije skontao da iz driblinga vise nikoga ne moze preci, da mu je kontrola lopte sve gora i gora, da je jedan od losijih post up igraca, a konstantno se proziva ta akcija za njega.

Naravno, sve je ovo Popova greska.

Svakako da mladi igraci mozda nisu spremni da preuzmu vece uloge, ali zelim vidjeti da Walker ima loptu u rukama kad je kraj cetvrtine, a ne Mills ili Gay.Zelim da uci iz toga.

Zelim da za Keldona postoji akcija na postu, jer je jak ko mazga i cesto ga cuva fizicki nedorastao igrac.

Zelim da Luka ima minute kad treba dobra odbrana ili kad ide lose Gayu, a ne da se to ignorise.

Zelim da Vassell ima 20min po tekmi, da i on ima nacrtanu akciju, jer je vec sad vrhunski suter za 3p, a ne da lutrijski pik sa strasnim defanizvnim uticajem igra epizodnu ulogu u ekipi koja je u borbi za play in.

Vrijeme je da se list okrene!!!

Vrijeme je da pocnemo dovoditi veterane koji ce biti epizodisti!
Catch and shoot opcije koje igraju odbranu i kojima ne treba lopta u rukama.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 apr 2021, 20:12

Danasnji Power ranking Kevina O'Connora kad su u pitanju Spursi:

The Spurs should have blown it up.

The Spurs are 24-23 and fighting for dear life for the 8-seed after losing seven of their past nine games. They also have the second-hardest remaining schedule in the league. With no hopes of winning a first-round series, it’s time to let go, focus on player development, and hope for lottery luck with a class headlined by multiple potential stars.

Except the Spurs didn’t make any moves to bolster their playoff odds, nor did they trade away veterans. Saying so long to LaMarcus Aldridge was step one for the Spurs. That shouldn’t have been it. With veterans DeMar DeRozan, Patty Mills, and Rudy Gay all set to hit unrestricted free agency this offseason, San Antonio should’ve moved them and fed more minutes to the kids. Instead, Gregg Popovich is still giving minutes to older players, which means young guys like Keldon Johnson often end up riding the bench in critical moments like he did for the final eight minutes in a loss to the Pacers last week.

Lik kao da je citao moje postove od zadnjih par dana.Nece ici i ne ide sa ovakvim ulogama pomenutog trojca.Ne bih ja imao nista protiv ni da Mills ostane, ali konacno se takvi igraci moraju staviti u uloge role playera, koji ce igrati odbranu i biti catch and shoot opcija koja coskari i moze kreirati kao plan D, kad akcija propadne. Ne mogu i ne smiju biti nosioci napada!

Oni koji ne mogu igrati ovu ulogu nam i ne trebaju.

Osnova problema je sto se nama DDR (za njega ok, jer je ofanzivno najtalentovaniji igrac), Mills i Gay namecu kao lideri, koji ce sutirati, kreirati i bukvalno raditi sta im je volja ofanzivno, a bice slabi defanzivno.Kod nas mlad igrac ne moze sutnuti 3 lopte zaredom i promasiti.Ne gine mu odmah klupa.Zato svi i daju loptu u ruke ovoj trojici, a oni je "ne hlade".

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 06 apr 2021, 02:52

Motaj kablove, sjedni veterane i pocni gubiti tekme.

CLE ti cita lekciju.Vrijeme je za lutriju i ozbiljan pik.

Ne treba zaboraviti ni da nas melje raspored i silni produzeci.Prosto neizdrzivo.Nema razloga da se sad kidamo nesto.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 06 apr 2021, 08:39

Taj strasni CLE.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 06 apr 2021, 11:57

Potez je bio rasturit sve i to smo znali.Al ajd znaj kakve su ponude bile za DeMara.

Gay nervira,nema nikakve svrhe osim sto uzima minute igracima koji ce biti tu.
To sto smo poslali LMA kuci da Jakob napravi naredni korak u razvoju je najbolja stvar citave sezone.

I dalje mladi igraci mi imaju dovoljno minuta.Zelim vise naravno,pogotovo Šamanića.

Jedino smo trebali to pokusat rasprodati sve.A ovaj sam pad ocekivao.
Imamo najtezi raspored u ostatku sezone i htjeli ili ne,ima da gubimo.
Svakako nas net rejting je bio bolji od samog rekorda i moralo nas to sustici.

Lonnie - nije konstantan,ima povrede i kontam da bi ga mogli jeftino kaparisat , ako odlucimo ovo ljeto ga zadrzati , jer ugovor DeJountea ne treba biti na stolu vec nesto manje i vidjet cemo , mozda nam pomogne ova situacija da izvucemo povoljan ugovor

FA gledam al povezan je s par stvari.Zelim vidjeti vise Šamanića prije nego bacamo novce na Markanena i slicno.

Zavisi dosta od draft pozicije...3,5 od Kingsa,mogli bi pasti na 13 mjesto jer ovi su ocajni barem za ovaj play in turnir.
Dok s druge strane ako ti zelis u ovim okolnostima da budemo 10 samo kako bi ispusili u tom turniru,to je glupo.

I dalje cemo imat zabavne noci gdje Keldon ima 20 skokova i slicno.
Bit ce zabavnije kad bi vidjeli jos minuta za Šamanića i Vassella.

Steta sto nismo rasprodaju izvrsili al nije jos losa situacija..

Navijam za 13 mjesto pa vidjet cemo draft poziciju
Jos vece minute za mladice u ostatku sezone (posalji Rudia na odmor i Millsa ako hoces,nek cuvaju se za free agency)
Pa ovisno od nastupa klinaca,draft pozicije....vidjeti gdje trebamo potrosit novac

Raspored je svakako dovoljno tezak.Baci mi Tre Jonesa neke minute mjesto Millsa.
Baci mi Šamanića sve minute mjesto Rudia.Ako cemo izgubt te,da izgubimo s ovim.

Nije da sam od pocetka bio za "tank" il soft tank al uvijek mi je to bila realnost ove ekipe za ovu sezonu.
Pa sad ako Sacramento,Pelicansi i slicni su budu borili za 10 mjesto.Imas savrsenu priliku da padnes do 13.
Sto u normalnoj sezoni ne bi jer 10,11,12 ekipa vec bi otpisali sezonu bez ovog turnira i ne bi mogao se spustit dovoljno.

Treba nam 2 poraza od Denvera ako nisu Pop i ostali kontali da playoff nije glavni cilj u ostatku sezone.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 06 apr 2021, 13:44

Mi smo u 7 od 9 ovih utakmica kuci bili favoriti.Zavrsili smo sa 2-7 rekordom.

Sta onda ocekivati u daljnjem toku rasporeda koji postaje sve tezi? Realno, nemamo mi tu sta traziti, ne samo zbog kvaliteta protivnika, vec najvise i zbog neimanja odmora.

Da li cemo odustati od borbe za play in i PO?? To ne treba ocekivati.Znamo da se nece desiti.

Ono sto licno ocekujem je da cemo u narednih 10 tekmi opet imati neki 2-8, 3-7 rekord i da ce tu biti kraj nadanja.

Tad mozemo ocekivati sve ove vece uloge koje si i pomenuo @Raule.

Samanic i Vassell na 25min i vece uloge za Keldona i Walkera.Sjedi veterane kako smo sjeli Millsa u balonu.

Luka je sinoc izgledao jako dobro do brza 2 faula.Pokretljivo defanzivno, skakacki dobro.Vodili smo 8 razlike.Nakon sto ga je zamijenio Gay, igra je pala i vise se nikad nije vratila.

Pozitivno je da se Jakob pretvorio u dd masinu, kao sto smo i predvidjali.Idu i bacanja na bolje. 5 od 8 je u zadnjih par tekmi.


Volio bih vidjeti petorku Murray-White-Keldon/Vassell-Samanic-Poeltl. S klupe Jones-Walker-Keldon/Vassell-Dieng.
Jedino tako cemo moci ocijeniti sta nam stvarno treba? Igrac poput Markkanena nam ne treba, ponajvise zbog razvoja Luke.Ako cemo dovoditi nekog na PF, to mora biti igrac sposoban zabiti 20+p i igrati odbranu. Da li je to Collins, ne znam!?Cinjenica je da nam treba PF igrac da bi Keldon mogao otici na SFa.

Takodje, nadam se da bi na kraju sezone makar za DDR mogi uraditi S&T, ali u opciji da ga damo nekoj ekipi sa boljim pikom od nas za njihov los ugovor i nas pik.Mislim da bi to bio dobar potez i sasvim realan.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 06 apr 2021, 14:28

MoRel' kako Pop ranije na odmor za ovu sezonu?

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 06 apr 2021, 16:30

YaSSaL je napisao/la:
06 apr 2021, 14:28
MoRel' kako Pop ranije na odmor za ovu sezonu?
Tesko :rol:

Avatar
Felixians4
Postovi: 7448
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 06 apr 2021, 17:08

premalo cijeniš demara. dobili bi recimo 10.pick i loš ugovor za jega i vaš koji 13- 15- pick. bezveze,pa to bi SVATKO Uzeo,zahvalio se i nasmijao

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 06 apr 2021, 18:21

Felixians4 je napisao/la:
06 apr 2021, 17:08
premalo cijeniš demara. dobili bi recimo 10.pick i loš ugovor za jega i vaš koji 13- 15- pick. bezveze,pa to bi SVATKO Uzeo,zahvalio se i nasmijao
Totalno nebitan lik za buducnost Spursa.To nikako da shvatis.

Da ima 26-7 godina, davno bi vec bio produzen.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7448
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 06 apr 2021, 18:24

NEZALAGANJE je napisao/la:
06 apr 2021, 18:21
Felixians4 je napisao/la:
06 apr 2021, 17:08
premalo cijeniš demara. dobili bi recimo 10.pick i loš ugovor za jega i vaš koji 13- 15- pick. bezveze,pa to bi SVATKO Uzeo,zahvalio se i nasmijao
Totalno nebitan lik za buducnost Spursa.To nikako da shvatis.

Da ima 26-7 godina, davno bi vec bio produzen.
ja uopće ne zagovaram da treba ostati. štoviše,računao sam da ćete ga trejdati u offseason tako da ne ubacuj mi nešto što ne mislim. a poanta mi je da si mu ti dobrano spustio value. pa čovjek ima još sigurno 2-3 "all star" godine kao što je i ova. ove oscilacije su vam realnost,precjenuješ d.whitea,a i on i murray imaju probleme s ozljedama. pop i staff idu po rezultat,no ne libe se dati priliku mlađima,tako i treba do kraja

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 06 apr 2021, 19:18

Kao sto rekoh, apsolutno nebitno sta i koliko on ima.Nije dio mozaika za buducnost.

Ja cijenim njegovu igru i njega, ali gledam siru sliku.

Oscilacije jesu realnost, ovo je svakako rebuild godina i ekipa igra iznad toga.Problem je sto PATFO na deadlineu nije uradio bolji posao.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7448
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 07 apr 2021, 22:12

NEZALAGANJE je napisao/la:
06 apr 2021, 19:18
Kao sto rekoh, apsolutno nebitno sta i koliko on ima.Nije dio mozaika za buducnost.

Ja cijenim njegovu igru i njega, ali gledam siru sliku.

Oscilacije jesu realnost, ovo je svakako rebuild godina i ekipa igra iznad toga.Problem je sto PATFO na deadlineu nije uradio bolji posao.
al ne radi se o tome nego o realnoj vrijednosti njega na tržištu. vi bez problema ga možete s&t i uzeti bar duplo jači paket od onog što ti si iznio. mogli bi opet pronaći formu, ako murraya puste povrede i zalaufa se,a keldon dobije slobodu i upotpuni sophomorte napredak,trebali bi do play ina i to će biti plus kao i vaš bubble

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 apr 2021, 23:24

Felixians4 je napisao/la:
07 apr 2021, 22:12
NEZALAGANJE je napisao/la:
06 apr 2021, 19:18
Kao sto rekoh, apsolutno nebitno sta i koliko on ima.Nije dio mozaika za buducnost.

Ja cijenim njegovu igru i njega, ali gledam siru sliku.

Oscilacije jesu realnost, ovo je svakako rebuild godina i ekipa igra iznad toga.Problem je sto PATFO na deadlineu nije uradio bolji posao.
al ne radi se o tome nego o realnoj vrijednosti njega na tržištu. vi bez problema ga možete s&t i uzeti bar duplo jači paket od onog što ti si iznio. mogli bi opet pronaći formu, ako murraya puste povrede i zalaufa se,a keldon dobije slobodu i upotpuni sophomorte napredak,trebali bi do play ina i to će biti plus kao i vaš bubble
Nije DDR glavno pitanje kad pominjem trade deadline.Gay je morao biti trejdovan! 99,9% nece biti produzen na ljeto i vec sad imas krilo na klupi koje je 100 godina ispred njega defanzivno, kojem trebaju minute, a koje uopste ne bi poremetilo status gdje si sada. Dakle, gubimo asset za dz i jos gore, kasnimo s razvojem igraca.

Takodje, generalno si upravu za DDR u vezi sa S&T opcijom, ali razmisljas li o tome da lik moze izabrati ekipu koja nista ne moze ponuditi SA zauzvrat ili nema nista sto SA zeli ili jednostavno ima dovoljno capa da im ne treba S&T.Sta onda? I to je asset koji ode za dz. Nijedna ekipa u ligi to ne radi.

E sad, da se ekipa odrzala na 5.,6. ili 7.mjestu, razumio bih poteze, ali ovako ne. Cak i ako ostanu na 9. ili 10. mjestu, sanse da dobiju 2 utakmice na turniru su ravne nuli.Ekipa ne moze da pobjedi vise od 3 tekme zaredom u RSu.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 09 apr 2021, 12:29

Gledam raspored i gledam kako drugi igraju...Tesko cemo mi pasti ispod 10.mjesta obzirom na to kako izgledaju NOP i SAC.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 11 apr 2021, 20:49

Sa 12 pikom u 2021 NBA draftu , San Antonio Spursi biraju ;

Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.