San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 avg 2021, 22:37

Raul_64 je napisao/la:
04 avg 2021, 18:17
Puno je i 15 minuta , al cemo se slusati kad bude starter prvog dana.

Collinsa prihvatam ako mu 2 i 3 godina nije garantovana.Inace mi je bezveze.
Bude li starter, pisaj nas odmah. :twisted:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 avg 2021, 00:14

Evo smo ucestvovali i u S&T koji je odveo Dinwiddiea u WSH.

Dobili smo Hutchinsona i pik 2.runde u 2022.

Sad imamo 17 igraca i siguran sam da slijedi jos neki trejd.

Usput, Primo i Vassell ce igrati sad u 1. Sinoc nisu igrali.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 avg 2021, 07:12

Ni jutros se nismo proslavili rezultatski, a vala nesto ni suterski.

Medjutim, ono sto je bitno je da su Vassell i Primo izgledali dobro.

Devin standardno u odbrani, dok je u napadu imao daleko vise odgovornosti. Dobio je istu ulogu kao Lonnie u svojoj 2 godini kad je igrao SL. Sut ga nije slusao najbolje i dribling mu, po meni, mora biti jos bolji za ovo igranje s loptom u rukama, ali je vidljiv napredak.

Sto se tice Prime, decko kao da ima 25 godina.Toliko zrelosti u igri da to prosto fascinira.Vrlo fluidan igrac i gdje pozeli da dodje na parketu, to i ostvari. Pametan, lijepih fizikalija, odlicna mehanika suta. Zaista strasan potencijal.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 05 avg 2021, 15:30

Igra sa vecom kontrolom nego Lonnie nakon 3 NBA sezone.

I trebaju ga pustit da bude PG , da se razvije tako , da razvije druge vjestine , popravi ballhandling.
Bit ce gresaka i izgubljenih kao sinoc al tako najbolje mozes razvit ovakav tip igraca.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 avg 2021, 17:54

Raul_64 je napisao/la:
05 avg 2021, 15:30
Igra sa vecom kontrolom nego Lonnie nakon 3 NBA sezone.

I trebaju ga pustit da bude PG , da se razvije tako , da razvije druge vjestine , popravi ballhandling.
Bit ce gresaka i izgubljenih kao sinoc al tako najbolje mozes razvit ovakav tip igraca.
Ako se po jutru dan poznaje, ovaj decko je veci potencijal od svakog igraca u rosteru. 18 godina covjece, a ovako izgleda!! :shock:

Ogromne sake ima, a mogao bi biti i preko 2m.

Prvi sam ismijavao i bio iznenadjen ovim pikom, ali izgleda da cemo svi pojesti svoje rijeci.

Inace u ovo dealu nekoliko ekipa gdje smo dobili Hutchinsona i pik 2.runde, dali smo prava na Milutinova.Nema nista od njegovog dolaska u NBA.To je sada sasvim jasno.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 05 avg 2021, 19:39

NEZALAGANJE je napisao/la:
05 avg 2021, 17:54
Raul_64 je napisao/la:
05 avg 2021, 15:30
Igra sa vecom kontrolom nego Lonnie nakon 3 NBA sezone.

I trebaju ga pustit da bude PG , da se razvije tako , da razvije druge vjestine , popravi ballhandling.
Bit ce gresaka i izgubljenih kao sinoc al tako najbolje mozes razvit ovakav tip igraca.
Ako se po jutru dan poznaje, ovaj decko je veci potencijal od svakog igraca u rosteru. 18 godina covjece, a ovako izgleda!! :shock:
Ogromne sake ima, a mogao bi biti i preko 2m.
Prvi sam ismijavao i bio iznenadjen ovim pikom, ali izgleda da cemo svi pojesti svoje rijeci.

Inace u ovo dealu nekoliko ekipa gdje smo dobili Hutchinsona i pik 2.runde, dali smo prava na Milutinova.Nema nista od njegovog dolaska u NBA.To je sada sasvim jasno.
Sake ima majmunske , mozes pogledati to ovdje (https://www.nba.com/stats/draft/combine-anthro/)
Na nivou su centara i to mozes pogledati kroz sve godine(duzina i sirina)a znamo kako je to bitno
Ne samo defanzivno vec kod zavrsavanja na obrucu(vec smo imali jednog takvog kojeg necemo ovdje spominjat)

Sad me jos vise ljuti Forbes eto.Znam da klinac treba proci skolu,da mu se muda spuste i ramena popune al sto prije na teren.

Milutinovu ko **** mater , ima dugogodisnji ugovor sa Rusima , jos gadna povreda sad , nece taj nikad doci.

Nije svako veliki Tiago Splitter.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 avg 2021, 19:56

Raul_64 je napisao/la:
05 avg 2021, 19:39
NEZALAGANJE je napisao/la:
05 avg 2021, 17:54
Raul_64 je napisao/la:
05 avg 2021, 15:30
Igra sa vecom kontrolom nego Lonnie nakon 3 NBA sezone.

I trebaju ga pustit da bude PG , da se razvije tako , da razvije druge vjestine , popravi ballhandling.
Bit ce gresaka i izgubljenih kao sinoc al tako najbolje mozes razvit ovakav tip igraca.
Ako se po jutru dan poznaje, ovaj decko je veci potencijal od svakog igraca u rosteru. 18 godina covjece, a ovako izgleda!! :shock:
Ogromne sake ima, a mogao bi biti i preko 2m.
Prvi sam ismijavao i bio iznenadjen ovim pikom, ali izgleda da cemo svi pojesti svoje rijeci.

Inace u ovo dealu nekoliko ekipa gdje smo dobili Hutchinsona i pik 2.runde, dali smo prava na Milutinova.Nema nista od njegovog dolaska u NBA.To je sada sasvim jasno.
Sake ima majmunske , mozes pogledati to ovdje (https://www.nba.com/stats/draft/combine-anthro/)
Na nivou su centara i to mozes pogledati kroz sve godine(duzina i sirina)a znamo kako je to bitno
Ne samo defanzivno vec kod zavrsavanja na obrucu(vec smo imali jednog takvog kojeg necemo ovdje spominjat)

Sad me jos vise ljuti Forbes eto.Znam da klinac treba proci skolu,da mu se muda spuste i ramena popune al sto prije na teren.

Milutinovu ko **** mater , ima dugogodisnji ugovor sa Rusima , jos gadna povreda sad , nece taj nikad doci.

Nije svako veliki Tiago Splitter.
Ma i meni je Forbes bespotreban, al sta ces sada.Gledam ga kao neku garanciju.

Vidicemo i kakav mu je ugovor!?

Volio bih da Primo tu upadne malo u rotaciju, ali ima vremena.Nisu nam ni ovi dosadasnji mladi dobili pravu priliku i tek treba da se to desi ove sezone.

Mene zanima i sta cemo jos uciniti u ovom FAu? 17 igraca je tu bez 2way mjesta za koja mislim da ce pripasti Wieskampu i KBD.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 avg 2021, 06:01

Mozda pretjerujem, ali nakon 2 pregledane tekme u SLu, slobodno cu reci: Primo je vec ovog momenta nas najtalentovaniji igrac!!

Pricam o potencijalu i zaista ga treba pogledati kako igra. Fluidnost, visina, kontrola lopte, odbrana, sut i to sve sa 18 godina!! :ljepota:

Nevjerovatno je da je jedan ovakav talenat bio toliko ispod radara na svim mockovima.

Samo pogledati ovaj potez ispod.Ovo ne moze nijedan bek u nasem trenutnom sastavu.


Avatar
Felixians4
Postovi: 7450
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 07 avg 2021, 07:16

Čestitke neponovljivom Gregu Popoviću! Olimpijsko zlato. Veoma je zahtjevo biti glavni i odgovorni u takvim momčadima. Kad osvojiš,tebe se ne pita, samo možeš izgubiti,tako mnogi rezoniraju.

Greg nekako sve potrošenije djeluje, izgleda mi da je prilični utjecaj igrača i staffa bio kod odabira petorki i glavnih koncepata, no i ako jest tako, upravo tu se razliku dobri od velikih,veliki od najvećih.

Keldon je jasno bio u sastavu, s minimalnom ulogom,zato bi na sljedećim prvenstvima,Igrama mogao ponovno biti unutra, no i s puno bitnijim djelovanjem.

Ljetna Liga - Grizzliesi zaigrali s petorkom koja redom će imati lijepu minutažu i u NBA rotaciji ,a vi dali odrješeno Vassellu i Primu. Devin 30 FG za 30 minuta! Ne trebate se brinuti da mladost neće imati ovlasti i prigode. A tu je na njima tko će i kako iskoristiti moment.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 07 avg 2021, 10:29

Primo izgleda toliko elegantno i komforno,fludino s loptom.Vidis tu potencijalnog skorera od 20 + ppg u NBA.
S druge strane opet djeluje da nema tu potrebnu atletiku a nije sad gradjen kao tenk tipa Doncic,Harden.

Tesko mi pronaci adekvatno poredjenje al zanimljiv insan , zanimljiviji nego sto sam mislio.

Ima odlicnu pocetnu bazu , jer sut ima , na ostalom treba radit da zaokruzi to.(a to je najvaznija baza koju mozes imat danas)
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 avg 2021, 23:16

Spurs Sports & Entertainment publicly unveiled plans today for a new 45-acre development on the far Northwest Side that includes a state-of-the-art training facility for the Spurs, medical and research offices, retail, park and community space.
:ljepota: :ljepota:

Projekat vrijedan 510mil.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 12 avg 2021, 11:12

Breakdown of the Zach Collins contract in San Antonio:

2021-22- $7M (full guarantee)
2022-23- $7.35M (50% guaranteed)
2023-24- $7.7M ($0 guaranteed)

Total guarantee is $10.675M

Kao sto sam i najavljivao. Taman da se vidi da li ce biti zdrav i moze li nesto pruziti ili ne!?

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 12 avg 2021, 22:04

Primo i Vassell fakticki ne igraju 2.tekmu zaredom, ali zato Tre Jones dominira.

Napredovao je u sutu, a kreacija i odbrana su tu i mi potpisemo Forbesa koji ce ovom decku skroz uskratiti eventualne minute. :facepalm:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 avg 2021, 21:57

Raspored za narednu sezonu...Nimalo lagan pocetak sezone, nakon ORL i otvaranja.

Doduse, na momcima je da se dokazu i pocnu ponovo graditi ime obzirom da imamo samo 5 tekmi koje ce biti nacionalno prenosene.

slika

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la bombaysaphire » 23 avg 2021, 09:41

NEZALAGANJE je napisao/la:
20 avg 2021, 21:57
Raspored za narednu sezonu...Nimalo lagan pocetak sezone, nakon ORL i otvaranja.

Doduse, na momcima je da se dokazu i pocnu ponovo graditi ime obzirom da imamo samo 5 tekmi koje ce biti nacionalno prenosene.

slika
Landale ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 avg 2021, 17:59

Sta s njim?

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la bombaysaphire » 24 avg 2021, 21:55

NEZALAGANJE je napisao/la:
23 avg 2021, 17:59
Sta s njim?
Sviđa li ti se ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

lumani
Postovi: 14874
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la lumani » 24 avg 2021, 22:00

NEZALAGANJE je napisao/la:
12 avg 2021, 11:12
Breakdown of the Zach Collins contract in San Antonio:

2021-22- $7M (full guarantee)
2022-23- $7.35M (50% guaranteed)
2023-24- $7.7M ($0 guaranteed)

Total guarantee is $10.675M

Kao sto sam i najavljivao. Taman da se vidi da li ce biti zdrav i moze li nesto pruziti ili ne!?
dosta talentovan a ako bude zdrav :clap: ..Ocekujem opet borbu za 8 mjesto a Primo ce da bude bomba.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 24 avg 2021, 22:05

bombaysaphire je napisao/la:
24 avg 2021, 21:55
NEZALAGANJE je napisao/la:
23 avg 2021, 17:59
Sta s njim?
Sviđa li ti se ?
Dobar igrac. jos od onih dana u Partizanu. Mobilan, moze preuzeti, solidna atletika i sutira trojku.

Ne znam koliko ce imati prostora za igru, jer Poeltl starta, a mislim da je i Eubanks u rotaciji ispred njega.On je tu vec par godina, strasno je atletican, a izgleda evo da je dodao i sut za 3p u off sezoni.

Mislim da je Landale tu vise kao osiguranje, ako se neko od ovih povrijedi ili odigra takvu sezonu da SA ne bude spreman da plati neki buduci veci ugovor, a ovog imas na minimalcu.

Ne treba zaboraviti da je tu i Collins, kao reklamacijski projekt, na poziciji PF/C.

@lumani Ocekujem zanimljivu i gledljivu sezonu, jer nema vise veterana da "dave" loptu. :D Primo je samo takav pik.Bukvalno niotkud, ali kad decka pogledas, ne mozes vjerovati da ima 18 godina.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la bombaysaphire » 24 avg 2021, 22:10

NEZALAGANJE je napisao/la:
24 avg 2021, 22:05
bombaysaphire je napisao/la:
24 avg 2021, 21:55
NEZALAGANJE je napisao/la:
23 avg 2021, 17:59
Sta s njim?
Sviđa li ti se ?
Dobar igrac. jos od onih dana u Partizanu. Mobilan, moze preuzeti, solidna atletika i sutira trojku.

Ne znam koliko ce imati prostora za igru, jer Poeltl starta, a mislim da je i Eubanks u rotaciji ispred njega.On je tu vec par godina, strasno je atletican, a izgleda evo da je dodao i sut za 3p u off sezoni.

Mislim da je Landale tu vise kao osiguranje, ako se neko od ovih povrijedi ili odigra takvu sezonu da SA ne bude spreman da plati neki buduci veci ugovor, a ovog imas na minimalcu.

Ne treba zaboraviti da je tu i Collins, kao reklamacijski projekt, na poziciji PF/C.

@lumani Ocekujem zanimljivu i gledljivu sezonu, jer nema vise veterana da "dave" loptu. :D Primo je samo takav pik.Bukvalno niotkud, ali kad decka pogledas, ne mozes vjerovati da ima 18 godina.
Pratio sam Landalea , po meni biće iznenađenje :thumbup:
Odličan centar .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.