San Antonio Spurs

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kanye » 29 avg 2018, 19:39

I tako ode najveća trojka u historiji košarke. Kako čudan osjećaj.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

filip13
Postovi: 37884
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la filip13 » 29 avg 2018, 20:37


Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Molders » 30 avg 2018, 13:47

Nakon što je dvije od svoje prve četiri godine u ligi proveo kao starter, Popovich ga je prekomandirao na klupu i tada se počela rađati legenda o Manuu. Argentinski ljevoruki mistik, igrač nevjerojatne karizme i uvjerenja, počeo je secirati suparničke sekundarne jedinice svojim inteligentnim ulazima i kreativnim dodavanjima. Košarkaške momčadi u svom tkivu imaju integrirane mane — periode igre kada su starteri na klupi i kada kvaliteta igre pada — a Spursi su tim manama doskočili zahvaljujući Manuu koji je od večeri do večeri preuzimao jednu iz širokog raspona svojih uloga i igrao ih na rubu savršenstva.

Bio ga je užitak gledati. Ne zbog brojki koje su bile impresivne*, ne ni zbog nenadmašne efikasnosti ili atraktivnosti, već zbog tog nekakvog začuđujećeg faktora koji bi najednostavnije bilo nazvati manuizmom.

*Manuove klasične brojke kao što su poeni, asisti, skokovi ne ostavljaju bez daha, najviše zbog uloge u momčadi. Provodio je tridesetak minuta na parketu, rijetko kada više. No, kada uzmete u obzir napredne statistike poput VORP-a, WS-a, TS%-a, Dtrg-a i sličnih, vidi se koliko je Manu bio nevjerojatan i u brojčanom smislu.

Manu će kroz par godina ući u Kuću slavnih. On je jedan od tek dvojice igrača koji su osvojili i NBA naslov, i euroligaški naslov i zlatnu olimpijsku medalju. Osim 16 nevjerojatnih NBA godina, odradio je još sedam impresivnih u Argentini i Europi. Bio je šesti igrač godine, dvaput član treće petorke, dvostruki NBA All-Star, MVP euroligaškog finala, najbolji strijelac finala Eurolige, prvak Italije i četverostruki NBA prvak, osvajač dvije olimpijske medalje te čovjek koji drži niz nevjerojatnih statističkih rekorda u NBA doigravanju, uključujući i prva dva mjesta po broju pobjeda u paru (on i Tony Parker zajedno imaju najviše, drugi su on i Duncan, dok su na trećem mjestu završili Michael Jordan i Scottie Pippen).

No, sve te nagrade i sve brojke potpuno su nebitne kada govorimo o Manuu Ginobiliu. One nisu razlog zašto smo ga gledali. Razlog je manuizam, taj zapanjujući spoj fizičkih vještina, inteligencije i stava. Proslavit ću ga i odati mu pijetet poput Charlesa Barkleya, urlajući GINOBILI! na radost svojih susjeda. Moram. NBA liga je ostala bez jedinstvenog igrača koji je generacijama obožavatelja pokazivao ne samo kako se igra košarka, nego i kako se živi.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 30 avg 2018, 21:12

The San Antonio Spurs and second-round pick Chimezie Metu have agreed on a three-year rookie deal. Team is high on the former USC standout.

Potpuno zasluzeno.Ovaj decko ima potencijal i drago mi je da je u rosteru sa garantovanim ugovorom.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la SiamoNoi » 31 avg 2018, 19:29

NEZALAGANJE je napisao/la:Free agent wing Quincy Pondexter has reached an agreement on a one-year deal with the San Antonio Spurs, league **** tell ESPN.

Fransiza ne ceka...Pondexter nije los igrac,ali nije bio zdrav zadnje 2 sezone,tako da niko ne zna u kakvom je stanju...


EDIT:Quincy Pondexter's one-year deal with the San Antonio Spurs is partially guaranteed, The Athletic has learned.
Pondexter je teška ojebina da se ne lažemo.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 sep 2018, 12:58

SiamoNoi je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Free agent wing Quincy Pondexter has reached an agreement on a one-year deal with the San Antonio Spurs, league **** tell ESPN.

Fransiza ne ceka...Pondexter nije los igrac,ali nije bio zdrav zadnje 2 sezone,tako da niko ne zna u kakvom je stanju...


EDIT:Quincy Pondexter's one-year deal with the San Antonio Spurs is partially guaranteed, The Athletic has learned.
Pondexter je teška ojebina da se ne lažemo.
Nije istina.Pondexter je jako solidan 3&D igrac sa solidnom atletikom.Sezonu prije povrede je sutirao trojku 43% sto je elitno u ligi.E sad,veliko je pitanje na kakvom je on nivou,na sta lici nakon fakticki 2 god neigranja!?Sigurno je da to vise nije isti igrac,ali je u SA dosao za minimalac i da zauzme 14-15 mjesto.Sve sto dobijes od njega moze biti samo plus.Nije on doveden da bude neko pojacanje.Vise je tu kao eksperiment,pa ako uspije-uspije,posebno sa ovim djelomicno garantovanim ugovorom.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la SiamoNoi » 01 sep 2018, 13:33

Da.Ali ima 30 i uništen je ozljedama.Ponajprije zato kazem.Kao eksperiment gdje nista previše ne gubis jasno moze proć,ali nazalost čisto sumnjam da se jos ista ima za iscijedit iz njega.Mislim da je on gotov sa NBAom.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 sep 2018, 14:28

SiamoNoi je napisao/la:Da.Ali ima 30 i uništen je ozljedama.Ponajprije zato kazem.Kao eksperiment gdje nista previše ne gubis jasno moze proć,ali nazalost čisto sumnjam da se jos ista ima za iscijedit iz njega.Mislim da je on gotov sa NBAom.
Na eksperiment se i cilja.Ne vidim znacajnije minute za njega,osim ako se bas neko cudo ne desi.Pred kraj sezone je odigrao jednu dobru utakmicu za CHI.Imas to i na yt-u,pa pogledaj,a kazu i da je jako dobro radio u ovoj off sezoni.Malo sam i pogledao njegove povrede.On jeste imao tu operaciju koljena,ali koljeno nije glavni razlog zasto fakticki nije igrao 2 god.Covjek je dobio MRSU i to mu je stvorilo probleme.Dakle,tijelo bas i nije toliko polomljeno i nije prestar da se ne bi mogao vratiti u neko pristojno stanje.Vjerujem da je to i fransiza vidjela.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la SiamoNoi » 01 sep 2018, 14:32

Inače,meni se Poeltl strašno sviđa.Mogao bi se brzo nametnuti za ozbiljnu minutažu.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 sep 2018, 14:41

SiamoNoi je napisao/la:Inače,meni se Poeltl strašno sviđa.Mogao bi se brzo nametnuti za ozbiljnu minutažu.
Po onome sto sam vidio od Poeltla,definitivno ima strasan potencijal i visoki je igrac kakve je danas tesko naci.Mana mu je sto nema sut,ali SAu trenutno to i nije potrebno od njega.Decko ima strasan osjecaj za igru,jako je pokretan,rolla fantasticno i prakticno zavrsava sve sto mu dodas.Sto se tice defanzive,nisam vidio da mu je neko dao lagan kos,bilo direktnim napadom,bilo na preuzimanju plus je ogroman,a itekako jos ima prostora da radi na snazi.Posto gledam mnoge utakmice TOR u zadnje vrijeme,potrazi,ako imas prilike,njihovu utakmicu protiv PHI i njegovu odbranu na Embiidu.Ono je defanzivno savrsenstvo,a tek mu mu 23 god sto je tek pocetak razvoja nekog centra.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la SiamoNoi » 01 sep 2018, 14:49

Ako je Dedmon krenuo šutat trice "pod stare dane" i to radi sasvim pristojno (za jednog takvog centra),vjerojatno ne postoji nijedan razlog zasto Poeltl kroz koju sezonu ne bi poradio na istome.

Mislim da sam to protiv Phile cak i gledao posto sam ih zbog Embiida intenzivno pratio prosle sezone.Defenzivno je ogroman potencijal kao sto kazes.Dobar bloker također uz ovo nabrojano.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 sep 2018, 15:05

SiamoNoi je napisao/la:Ako je Dedmon krenuo šutat trice "pod stare dane" i to radi sasvim pristojno (za jednog takvog centra),vjerojatno ne postoji nijedan razlog zasto Poeltl kroz koju sezonu ne bi poradio na istome.

Mislim da sam to protiv Phile cak i gledao posto sam ih zbog Embiida intenzivno pratio prosle sezone.Defenzivno je ogroman potencijal kao sto kazes.Dobar bloker također uz ovo nabrojano.
Vjerujem i ja da ce sut doci,jer je Chip tu,ali rekoh da mu ne treba za nastupajucu sezonu.On treba da se uklopi i demonstrira sve ovo sto smo naveli,kako bi fransiza mogla pustiti Gasola da ide i otvori SC zajedno sa jos nekim potezima,ako bi se ganjala neka "velika riba".
Moje licno misljenje je da fransiza ima malo dugorocniji plan.LMA i DeRozan ce nas drzati koliko-toliko relevantnom ekipom,a stvarno je veliki potencijal u Poeltlu,Murrayu,White i Walkeru.Ako se na ovo doda,najvjerovatnije,2 pika 1.runde za narednu sezonu(a zna se kako mi draftamo) jasno se moze vidjeti zasto bi plan bio takav.Tada bi pored ovih igraca,imao i SC sto je opet super opcija.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 sep 2018, 15:09



:ljepota: :ljepota:

Timmy je vec na treninzima tu.Vjerovatno i Manu. :cool: :cool:

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la SiamoNoi » 01 sep 2018, 15:12

Ukratko plan je ići bez klasičnog rebuildinga.Nešto što su vec neke druge ekipe pokazale da se moze i da nije tankiranje jedino rješenje.A sad koliko će upalit u ovom slučaju vidjet cemo.Ponajprije ovisi o unutarnjem razvoju ovih talenata što su na raspolaganju...

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 sep 2018, 15:45

SiamoNoi je napisao/la:Ukratko plan je ići bez klasičnog rebuildinga.Nešto što su vec neke druge ekipe pokazale da se moze i da nije tankiranje jedino rješenje.A sad koliko će upalit u ovom slučaju vidjet cemo.Ponajprije ovisi o unutarnjem razvoju ovih talenata što su na raspolaganju...
Tako je,zato je ovo prilicno bitna sezona za Murraya,Whitea i Poeltla.Walker ima sezonu-dvije da dodje na njihov nivo,ali ovi pomenuti moraju pokazati odredjenu dozu napretka i uopste nema sumnje da ce se to i desiti.Spremni su za to.

Usput,evo ga i Manu na ovim treninzima.Mogu samo zamisliti koliko ovim svim igracima znaci da ovakve velicine jos uvijek aktivno treniraju.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 sep 2018, 14:58

Juce je svoje povlacenje objavio i Boris Diaw.Sigurno jedan od najinteresantnijih kosarkaskih likova koji je ikada igrao u SAu.Covjek izuzetnog talenta,kosarkaskog IQa i brojnih interesovanja van parketa. :D Kada mu se igralo,sutiralo i kada je sebe zelio dovesti u formu,imao je mnogo toga za ponuditi.Sigurno jedan od kljucnih ljudi u nasoj zadnjoj tituli,jer je njegovo prebacivanje u startnu petorku "otkljucalo" sav nas potencijal.Hvala ti,Bobo! :salut: :salut:


Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 10 sep 2018, 07:56

Definitivno meni jedan od najdrazih igraca mimo "velike trojke". Nevjerovatno koliko nam je bitan igrac bio. :bow:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 12 sep 2018, 13:17

If you’re wondering how much work goes into the
NBA Draft, Spurs scout Landry Fields went to nearly every USC home game and countless practices the last two years to watch Chimezie Metu before San Antonio picked him tonight. They know who they are getting.

Nekoliko zanimljivih podataka.Od toga koliko znamo pratiti nekoga,do cinjenice da nam je Fields skaut,jer to nisam znao. :D

Definitivno nesto posebno vide nasi u ovom momku,jer je dobio rookie scale ugovor na 3 god.Po onom sto sam licno mogao vidjeti na SLu i brojnim highlightsima,jak je atletski,a ima i dobar kosarkaski IQ.Moze preuzimati bez problema na perimetru i jako je dobar bloker,iako mora nauciti da ne skace na svaku fintu.Sut s poludistance mu je vec sada vrlo solidan i tu moze samo dodatno uciti i od LMAa.Mana mu je prilicno slaba gradja za NBA PF/C poziciju,jer sumnjam da ikog jaceg i talentovanijeg PF/C moze cuvati na postu,a nedostatak snage mu utice i na defanzivni skok.Bilo kako bilo,na snazi se uvijek moze raditi i vjerujem da ovaj decko ima svjetlu buducnost kod nas.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 sep 2018, 21:39

slika

Ne znam da je ikad bio u ovakvoj formi-fizicki! :clap: :clap:

Inace,u 4 ujutro po nasem vremenu(prenos na SKu) reprezentacija SADa igra protiv Urugvaja i igrace White.
Pa ko zeli da ga pogleda,taman kad se kuci vrati poslije izlaska... :D :D :D

Avatar
Interista02
Postovi: 1042
Pridružen/a: 05 maj 2013, 20:37
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Interista02 » 16 sep 2018, 08:26

NEZALAGANJE je napisao/la:slika

Ne znam da je ikad bio u ovakvoj formi-fizicki! :clap: :clap:

Inace,u 4 ujutro po nasem vremenu(prenos na SKu) reprezentacija SADa igra protiv Urugvaja i igrace White.
Pa ko zeli da ga pogleda,taman kad se kuci vrati poslije izlaska... :D :D :D
A jeKo ovo?
Ne vidi se dobro, ne mogu prepoznati :hmmmmm:

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.