San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25265
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 nov 2022, 11:28

Kugla3 je napisao/la:
05 nov 2022, 06:14
NEZALAGANJE je napisao/la:
05 nov 2022, 03:28
Ovo veceras je bio klasicni pametni tank job. :D

Vassell kao igrac tekme presjedio zavrsnicu, Richardson koji je imao bas losu tekmu istu zatvara, potom Collins ispred Poeltla itd itd.

Sutra DEN.
Ma idemo po Victora :D
Ne dolazi onakav igrac u NBA bas svaki dan!
Sudeci po ovom otvaranju sezone, nema skoro nikakve sanse da imamo gori rekord od odron ekipa poput ORL, DET i HOU kojima ni ovogodisnji top pikovi nista nisu pomogli. :oops:

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 05 nov 2022, 12:00

NEZALAGANJE je napisao/la:
05 nov 2022, 11:28
Kugla3 je napisao/la:
05 nov 2022, 06:14
NEZALAGANJE je napisao/la:
05 nov 2022, 03:28
Ovo veceras je bio klasicni pametni tank job. :D

Vassell kao igrac tekme presjedio zavrsnicu, Richardson koji je imao bas losu tekmu istu zatvara, potom Collins ispred Poeltla itd itd.

Sutra DEN.
Ma idemo po Victora :D
Ne dolazi onakav igrac u NBA bas svaki dan!
Sudeci po ovom otvaranju sezone, nema skoro nikakve sanse da imamo gori rekord od odron ekipa poput ORL, DET i HOU kojima ni ovogodisnji top pikovi nista nisu pomogli. :oops:
Svjestan sam i ja toga nazalost, prava je steta da ce onakav igrac zavrsiti u jednom od tih timova. Nama bi legao ko kec na desetku. Čak mislim da kad njega dodas na ovaj roster, SA bi odmah bio u Top5 favorita za prsten. Vec sam ranije pisao da sigurno ima 10 gorih ekipa od nas ove sezone tako da doci do dobrog pika ce biti tesko. Oceli se raditi neki tradeovi veterana vidjet cemo, to bi vjerojatno bio znak da se ide po bolji pik.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12689
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Mig_Mig » 05 nov 2022, 12:11

NEZALAGANJE je napisao/la:
05 nov 2022, 11:28
Kugla3 je napisao/la:
05 nov 2022, 06:14
NEZALAGANJE je napisao/la:
05 nov 2022, 03:28
Ovo veceras je bio klasicni pametni tank job. :D

Vassell kao igrac tekme presjedio zavrsnicu, Richardson koji je imao bas losu tekmu istu zatvara, potom Collins ispred Poeltla itd itd.

Sutra DEN.
Ma idemo po Victora :D
Ne dolazi onakav igrac u NBA bas svaki dan!
Sudeci po ovom otvaranju sezone, nema skoro nikakve sanse da imamo gori rekord od odron ekipa poput ORL, DET i HOU kojima ni ovogodisnji top pikovi nista nisu pomogli. :oops:
Bas smo sinoc tank mode bili..
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 05 nov 2022, 12:17

Ne volim tank mode.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25265
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 nov 2022, 12:25

Kugla3 je napisao/la:
05 nov 2022, 12:00
NEZALAGANJE je napisao/la:
05 nov 2022, 11:28
Kugla3 je napisao/la:
05 nov 2022, 06:14


Ma idemo po Victora :D
Ne dolazi onakav igrac u NBA bas svaki dan!
Sudeci po ovom otvaranju sezone, nema skoro nikakve sanse da imamo gori rekord od odron ekipa poput ORL, DET i HOU kojima ni ovogodisnji top pikovi nista nisu pomogli. :oops:
Svjestan sam i ja toga nazalost, prava je steta da ce onakav igrac zavrsiti u jednom od tih timova. Nama bi legao ko kec na desetku. Čak mislim da kad njega dodas na ovaj roster, SA bi odmah bio u Top5 favorita za prsten. Vec sam ranije pisao da sigurno ima 10 gorih ekipa od nas ove sezone tako da doci do dobrog pika ce biti tesko. Oceli se raditi neki tradeovi veterana vidjet cemo, to bi vjerojatno bio znak da se ide po bolji pik.
Ma nama bi legao i Scoot Henderson samo tako. Jezgro ekipe su nam Vassell-Keldon-Sochan.Dakle, vrhunski PG ili C lijezu ko budali samar. :D Sreca je sto kazu da je draft pravo dubok, iako je svakom jasno da su ova prva dvojica "franchise change-ri".

Mislim da cemo lagano krenuti da tankiramo, a trejd nekog veterana ocekujem oko trade deadlinea.Ne prije.Nismo odigrali ni 10 tekmi, ali mislim da je i laiku jasno da smo vidjeli sve ono sto smo potajno ocekivali od pojedinaca i njihove igre. Keldon se dodatno etablirao, Vassell napravio ogroman skok u svojoj igri, Sochan je defanzivno i versatilnoscu sve ono sto se i najavljivalo i ostaje sada da se vidimo koliko ce u off sezonama razviti svoju ofanzivnu igru, Jones je dodao sut za 3p bez kojeg je bio labilnost u napadu, Branham i Wesley su pokazali da tu ima materijala za buduce lijepe uloge itd itd. Dakle, sve ovo je vec vidjeno.Znamo svi sta nedostaje tu.

@Yassal Ja ga prvi ne volim, ali mi smo ovom igrom opet, u najmanju ruku, play in ekipa.To ne vodi nigdje tj. vodi u mediokritet.Pogledaj sta rade ove ekipe koje nabrojah iznad.To je Bogu plakati.Nama treba talent.

@Mig Podrzavas li to ili ne? :D

P.S.Ja sve ovo napisem, a gledaj kad veceras zveknemo DEN. :rol: :rol:

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 05 nov 2022, 12:38

Navijao sam i sinoc, navijacu i veceras, da ih zveknemo, a vi kako hocete... :kafa:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25265
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 nov 2022, 12:46

YaSSaL je napisao/la:
05 nov 2022, 12:38
Navijao sam i sinoc, navijacu i veceras, da ih zveknemo, a vi kako hocete... :kafa:
I ja tako navijam kad je tekma, da se dobije.Ne moze valjda niko normalan gledati "svoju" ekipu i navijati da gubi.Medjutim, kad je vrijeme porazu, skontam da to i nije toliko lose. :D

Pisao sam nedavno, tank se ne radi tako da igracima govoris da igraju s "pola gasa".To bi stvaralo lose navike.Tank se radi tako da cesto ne igras najbolje igrace iz raznoraznih razloga ili vodis tekmu u zavrsnici kao Pop sinoc. To je neki "normalan" tank sto bi se reklo. Medjutim, ovo sto rade HOU, DET i ORL je uzasno.Hajde ORL ima i probleme sa povredama, ali ovi su bas losi i ne zele biti bolji.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 05 nov 2022, 13:14

YaSSaL je napisao/la:
05 nov 2022, 12:38
Navijao sam i sinoc, navijacu i veceras, da ih zveknemo, a vi kako hocete... :kafa:
Isti sam ti, ne volim kad se gubi ali kao sto kaze @nez onda se vrtimo u krug, dodjemo do play-ina, ispadnemo odmah dobijemo izmedju 10-15 pika i ajmo opet u krug. Kad je se vec DJ tradeovao onda bolje jednu sezonu odradit sto gore bar cemo znat zasto(ako je istina da je ova draft classa tako dobra) , a kad dodas vrhunski talent na ovaj roster tipa ovog Francuza ili Scoota onda bi se to trebalo isplatit jako dugoročno.
Ali kao sto ste vec napisali nece bit iznenađenje ako vcrs dobijemo :rol: :opaopa:
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 06 nov 2022, 03:12

Izgleda nista od "zvekanja", haha...

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25265
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 06 nov 2022, 03:33

Ovo veceras je gazenje ko plitak potok.Od 1.tekme protiv CHA nismo izgledali ovako nemocno, a da igraju najbolji igraci.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25265
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 06 nov 2022, 15:03

We are seeing two players from the Spurs rise right before our eyes:

Keldon Johnson: 23.1 ppg 5 rpg 4 apg 1 spg
On 46%FG/ 42% from 3.

Devin Vassell: 21.1 ppg 4 rpg 4 apg 1 spg
On 49% FG/47% from 3

Spurs have one of the best up-and-coming wing tandems in the NBA. :ljepota: :ljepota:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25265
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 nov 2022, 21:56



Devin raste pred nasim ocima. :ljepota: :ljepota:

Veceras zelim vidjeti mnogo bolji nastup protiv DEN nego preksinocnji.Sve stoji da je bio b2b i poznata visina u DEN, ali su nas prelako dobili.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 07 nov 2022, 23:58

NEZALAGANJE je napisao/la:
07 nov 2022, 21:56


Devin raste pred nasim ocima. :ljepota: :ljepota:

Veceras zelim vidjeti mnogo bolji nastup protiv DEN nego preksinocnji.Sve stoji da je bio b2b i poznata visina u DEN, ali su nas prelako dobili.
Ma proslu Denver da je bacio šporet uslo bi kroz koš, jednostavno sut ih je sluzio pa su nas lakocom i rijesili.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25265
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 nov 2022, 05:40

Odlicna, odlicna tekma veceras, bez obzira na poraz.

DEN je pretalentovan i dobra lekcija za nase, jer su dobili priliku odigrati tijesnu zavrsnicu.

Ova tekma je otkrila i mane na kojima Keldon i Vassell jos moraju raditi.Kontrola lopte-donosenje odluka, kontrola lopte-donosenje odluka. Previse toga veceras u negativnom smislu.Timovi ce se na ovo priviknuti.DEN im vec veceras, kao dvojici top sutera lige za 3p, nije dao previse prostora, iako su opet bila na zavidnom nivou realizacije.Medjutim, agresivnost DEN na zatvaranju njihovog suta prouzrokovala je ove brojne izgubljene lopte.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25265
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 nov 2022, 13:42

Ne napisah jutros jer je bilo rano....Bassey odlicno iskoristio minute koje je dobio na back up C u nedostatku Collinsa.

Decko ima 22 godine, jako snazan, atletican i ima mogucnost da pogadja i suteve za 3p.Malo je undersized za C, ali sinoc se to uopste nije osjetilo u duelu sa Jordanom, jer se dobro postavlja i pametan je.Mislim da je samo pitanje vremena, nastavi li ovako, kad ce mu se 2 way ugovor konvertovati u standardni.

Takodje, njegove dobre igre znacice vjerovatno i da je lakse trejdovati Jakoba/Collinsa, ako naidje neka dobra ponuda i ako se bude islo u totalni tank.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 09 nov 2022, 02:20

NEZALAGANJE je napisao/la:
08 nov 2022, 13:42
Ne napisah jutros jer je bilo rano....Bassey odlicno iskoristio minute koje je dobio na back up C u nedostatku Collinsa.

Decko ima 22 godine, jako snazan, atletican i ima mogucnost da pogadja i suteve za 3p.Malo je undersized za C, ali sinoc se to uopste nije osjetilo u duelu sa Jordanom, jer se dobro postavlja i pametan je.Mislim da je samo pitanje vremena, nastavi li ovako, kad ce mu se 2 way ugovor konvertovati u standardni.

Takodje, njegove dobre igre znacice vjerovatno i da je lakse trejdovati Jakoba/Collinsa, ako naidje neka dobra ponuda i ako se bude islo u totalni tank.
Citao sam o njemu jedan članak, zanimljiv igrac. Phila ga birala krajem 2 runde. Kao sto ti reče malo je nizak za C ali sve se to nadoknadi inteligencijom i borbenošću. Sinoc odigrao jako solidno s obzirom da je prvi put igrao sa ekipom. U G league imao 2 jako dobre partije, iz koje bi izdvojio prvu koja je bila brutalna. Tko zna ako udjemo u full tank mozda do kraja sezone bude startni C. Zach Collins je odsutan 2-4 tjedna pa eto mu fine prilike da se dokaze.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7489
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 09 nov 2022, 18:09

Jest,C.Bassey je bio ispravan ubod Phile,no Doc Rivers je forsirao veterane pa je ostalo mjesta ili za Reeda ili njega i eto ga vama u savršenoj godini za eventualni razvoj i s finom G Liga sekcijom

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 10 nov 2022, 04:30

Steta za poraz, muski smo se potukli i imali priliku za pobjedu ali lopta nije htjela u kos.Mislim da je SA odigrao dobru utakmicu bez obzira na poraz.

PS. Izgleda da sam uranio sa komentarom :crazy: :hmmmmm:
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25265
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 nov 2022, 04:40

Jos jedna tekma gdje se uci. Imali smo i 2 suta za pobjedu, ali nije htjela uci prvo Keldonu, nakon super akcije za njegovu izolaciju na bloku, a onda ni Vassellu na kraju produzetka. :oops:

Bez obzira, ovo su sve tijesne zavrsnice protiv ozbiljnih ekipa koje mnogo znace za rast. :clap: :clap:

Avatar
Felixians4
Postovi: 7489
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 10 nov 2022, 21:53




Pope,uživaj u vinu starome i mladome. Ostao si bez supruge,nek te podari zdravlje,tvoje iskustvo i mudrost stvorit će SAS samo po sebi novu dinastiju(teško približno dvije dekade od 1997. do 2017. cca,no hbg,to je praktički nemoguće) i opet na desetke vrsnih trenera iz Spurs facility.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.