San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 15 dec 2022, 09:22

Vratili smo se nocas na "prave staze". :D

Solidne partije mladih, ali ih je Pop vala mixao. Nema kakvih petorki sinoc nije bilo.:rol:

Ono sto me raduje je igranje Sochana na PGu u toku utakmice.To stvarno otvara brojne mogucnosti u buducnosti.I dobro se snalazi.

Kugla3
Postovi: 668
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 15 dec 2022, 18:19

The Spurs may be close to having a backup point guard once again, as rookie guard Blake Wesley is set to make his return to action this Friday.

Moze, moze. Nekako me raduje ovaj mali mislim da ima fin potencijal pa mozda u budućnosti i za AS igrača.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Kugla3
Postovi: 668
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 17 dec 2022, 02:18

Evo NEZALAGANJE ono sto smo pricali prije 15ak dana.
https://airalamo.com/posts/rumors-wemba ... eltl-plans

Sad znamo zasto se Sochan uigrava na PG, ako kojim slučajem budemo imali 1 pik, to je to.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 17 dec 2022, 14:51

Kugla3 je napisao/la:
17 dec 2022, 02:18
Evo NEZALAGANJE ono sto smo pricali prije 15ak dana.
https://airalamo.com/posts/rumors-wemba ... eltl-plans

Sad znamo zasto se Sochan uigrava na PG, ako kojim slučajem budemo imali 1 pik, to je to.
Upravo tako.Ta petorka bi bila ogromna.Svima bi pravili nevjerovatne probleme na oba kraja parketa. Daj Boze da nas sreca pogleda.

Veceras cemo biti kompletni nakon vise od mjesec dana.Poeltl se vraca. Mali Wesley odigrao solidno za Austin u 1.tekmi od istegnuca ligamenata.Plan je da tamo provede neko vrijeme i onda se vrati u 1.tim.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 dec 2022, 22:09

Veceras je IMPERATIV da se izgubi od HOU.Ne mozemo sebi dozvoliti da ih "spustimo" ispod nas omjerom, a da na to imamo i bolji head-to-head.

DET i CHA odmicu na prva 2 mjesta, dakle, borba nam je s HOU.

EDIT:Keldon Johnson (low back contusion) did not go through shootaround this morning here in Houston. Listed as questionable for now, but would be a bit of a surprise if he plays vs. Rockets.

Poceli smo pametno. :D

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 dec 2022, 04:19

Nazalost, razbismo ovaj jadni HOU i bez najboljeg igraca.

Jednostavno, ove odron ekipe su toliko lose da je to mucno i gledati.Nikakvog sistema, ma sta sistema, osnove kosarke oni ne znaju.Samo divljanje pojedinaca i stvarno je, makar za nas, tesko biti toliko los kad smo poprilicno kompletni.

Ono sto se isprofilisalo u zadnjih, pa reci cu 7-8 tekmi, je slijedece:

1.Vassell je postao nas "closer".Sut mu je fantastican, a kreacija istog sve bolja;
2.Sochan je definitivno preuzeo ulogu rezervnog PGa ofanzivno, dok defanzivno brani sve zivo.Sve je bolji i bolji.Radi se i na sutu postepeno;
3.Branham je takodje sve bolji sa standardnijim minutama.Bolji je i defanzivac nego sto sam mislio.

Kugla3
Postovi: 668
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 20 dec 2022, 18:24

NEZALAGANJE je napisao/la:
20 dec 2022, 04:19
Nazalost, razbismo ovaj jadni HOU i bez najboljeg igraca.

Jednostavno, ove odron ekipe su toliko lose da je to mucno i gledati.Nikakvog sistema, ma sta sistema, osnove kosarke oni ne znaju.Samo divljanje pojedinaca i stvarno je, makar za nas, tesko biti toliko los kad smo poprilicno kompletni.

Ono sto se isprofilisalo u zadnjih, pa reci cu 7-8 tekmi, je slijedece:

1.Vassell je postao nas "closer".Sut mu je fantastican, a kreacija istog sve bolja;
2.Sochan je definitivno preuzeo ulogu rezervnog PGa ofanzivno, dok defanzivno brani sve zivo.Sve je bolji i bolji.Radi se i na sutu postepeno;
3.Branham je takodje sve bolji sa standardnijim minutama.Bolji je i defanzivac nego sto sam mislio.

Gledao prvo poluvrijeme i jedini razlog zasto je bilo izjednačeno je to sto smo imali previse TO. Kao sto kazes to su odron ekipe i tu nema pomoci, trebat ce nam pravo čudo da udjemo u Top3 za lutriju. Nesto moramo izmislit neznam sta ali treba usporiti koliko se god moze.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7448
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 20 dec 2022, 18:31

Dajte,pa ne treba nakon svake noći računati,SAS i HOU bit će najslabiji na Zapadu,a DET,WAS i CHA na Istoku i netko od njih najvjerojatnije pikira Wembanyamu,tu su još CHI;WAS,OKC eventualno. Trejdati Poeltla,biti pretjerano službeno oprezan kod nekih ozljeda npr. Vassella,ako nekog muči neki prst,obaviti neki zahvat ranije od potrebnog i tako,tankirati je lako. A ono,Spursi su mjesec dana bili uvjerljivo najgori sastav lige,to se može ponoviti

Kugla3
Postovi: 668
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 21 dec 2022, 18:22

There are the NINE players that have taken at least SEVEN three-pointers per game and made at least 40% of their attempts this season.

Steph Curry, Damian Lillard, Donovan Mitchell, LaMelo Ball, Desmond Bane, Tyler Herro, Bogdan Bogdanovic, Kevin Huerter, and DEVIN VASSELL.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 dec 2022, 19:04

Kugla3 je napisao/la:
21 dec 2022, 18:22
There are the NINE players that have taken at least SEVEN three-pointers per game and made at least 40% of their attempts this season.

Steph Curry, Damian Lillard, Donovan Mitchell, LaMelo Ball, Desmond Bane, Tyler Herro, Bogdan Bogdanovic, Kevin Huerter, and DEVIN VASSELL.
Jos je impresivniji ovaj stat:

Top midrange pull-up shooters:

1. Kevin Durant: 60.1%
2. Kyrie Irving: 56.7%
3. Devin Vassell: 50.9% :o
4. De'Aaron Fox: 48.7%
5. Shai Gilgeous-Alexander: 48.4%

Minimum 100 midrange shots off the dribble, per
@SecondSpectrum

Odlicno mu izgleda sut.Svaki put kad sutira, mislis da ce lopta uci i uopste nije bitno da li je to iz driblinga ili spot up.

Zbog ovakvih ofanzivnih sposobnosti on ima ogroman potencijal za vrhunskog "closera", a i nasi ga forsiraju da to bude.Ono na cemu treba raditi je jos bolja kontrola lopte iz koje ce proizaci i bolja kreacija, te bolje zavrsavanje na obrucu.

Sto se tice tih top sutera za 3p, tu bi sigurno bio i Keldon da nije usao u los ritam.E sad samo zamisliti da pored Vassella i Keldona imas top ofanzivni talenat na koje se odbrane moraju fokusirati, a on ima 2 "snajpera" uz sebe. :ljepota:

Kugla3
Postovi: 668
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 21 dec 2022, 22:40

NEZALAGANJE je napisao/la:
21 dec 2022, 19:04
Kugla3 je napisao/la:
21 dec 2022, 18:22
There are the NINE players that have taken at least SEVEN three-pointers per game and made at least 40% of their attempts this season.

Steph Curry, Damian Lillard, Donovan Mitchell, LaMelo Ball, Desmond Bane, Tyler Herro, Bogdan Bogdanovic, Kevin Huerter, and DEVIN VASSELL.
Jos je impresivniji ovaj stat:

Top midrange pull-up shooters:

1. Kevin Durant: 60.1%
2. Kyrie Irving: 56.7%
3. Devin Vassell: 50.9% :o
4. De'Aaron Fox: 48.7%
5. Shai Gilgeous-Alexander: 48.4%

Minimum 100 midrange shots off the dribble, per
@SecondSpectrum

Odlicno mu izgleda sut.Svaki put kad sutira, mislis da ce lopta uci i uopste nije bitno da li je to iz driblinga ili spot up.

Zbog ovakvih ofanzivnih sposobnosti on ima ogroman potencijal za vrhunskog "closera", a i nasi ga forsiraju da to bude.Ono na cemu treba raditi je jos bolja kontrola lopte iz koje ce proizaci i bolja kreacija, te bolje zavrsavanje na obrucu.

Sto se tice tih top sutera za 3p, tu bi sigurno bio i Keldon da nije usao u los ritam.E sad samo zamisliti da pored Vassella i Keldona imas top ofanzivni talenat na koje se odbrane moraju fokusirati, a on ima 2 "snajpera" uz sebe. :ljepota:
Osvrnuti cu se na zadnji dio tvog komentara, jos sam prije mjesec dana napisao upravo to koliko bi slobode imali Devin i Keldon npr. sa Viktorom u ekipi znaci onakav igrac mora ce biti dupliran vecinu vremena a to otvara prostor SVIMA a pogotovo kvalitetnim suterima, i Sochan bi maximalno dosao do izražaja sa svojom brzinom plus sto ce tada biti puno bolji igrač nego sto je trenutno. Samo malo nam sreće treba nista vise. Nismo daleko od cilja. Isplatit ce se dugoročno siguran sam. Samo ovu godinu istrpit na "pravi" nacin i uspjeh je zagarantiran.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 dec 2022, 20:18

Rival executives are of belief Hawks guard Trae Young could be next star player to request trade if team doesn’t make inroads come playoff time.
:zviz:

Lagano raspadanje da krene, a mi 2 nezasticena pika plus pik swap od 2025 od nnih imamo. :kafa:

Kugla3
Postovi: 668
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 23 dec 2022, 03:55

NEZALAGANJE je napisao/la:
22 dec 2022, 20:18
Rival executives are of belief Hawks guard Trae Young could be next star player to request trade if team doesn’t make inroads come playoff time.
:zviz:

Lagano raspadanje da krene, a mi 2 nezasticena pika plus pik swap od 2025 od nnih imamo. :kafa:
Nije mi Chicago daleko od toga...
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 dec 2022, 10:45

Kugla3 je napisao/la:
23 dec 2022, 03:55
NEZALAGANJE je napisao/la:
22 dec 2022, 20:18
Rival executives are of belief Hawks guard Trae Young could be next star player to request trade if team doesn’t make inroads come playoff time.
:zviz:

Lagano raspadanje da krene, a mi 2 nezasticena pika plus pik swap od 2025 od nnih imamo. :kafa:
Nije mi Chicago daleko od toga...
Nije, ali njihov pik ima neke zastite, ako bi se oni "raspali".Top 10 je protekcija cini mi se, a tad je tesko dobiti pik, ako su losi.

Kugla3
Postovi: 668
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 23 dec 2022, 11:15

NEZALAGANJE je napisao/la:
23 dec 2022, 10:45
Kugla3 je napisao/la:
23 dec 2022, 03:55
NEZALAGANJE je napisao/la:
22 dec 2022, 20:18
Rival executives are of belief Hawks guard Trae Young could be next star player to request trade if team doesn’t make inroads come playoff time.
:zviz:

Lagano raspadanje da krene, a mi 2 nezasticena pika plus pik swap od 2025 od nnih imamo. :kafa:
Nije mi Chicago daleko od toga...
Nije, ali njihov pik ima neke zastite, ako bi se oni "raspali".Top 10 je protekcija cini mi se, a tad je tesko dobiti pik, ako su losi.
Ali mislim da oni to mogu "odgoditi" na godinu dana ako su losi te jedne godine ali onda slijedece godine bez obzira na plasman nama ide taj pik. Mislim da je tako nekako mada nisam 100% siguran.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 dec 2022, 11:41

Kugla3 je napisao/la:
23 dec 2022, 11:15
NEZALAGANJE je napisao/la:
23 dec 2022, 10:45
Kugla3 je napisao/la:
23 dec 2022, 03:55


Nije mi Chicago daleko od toga...
Nije, ali njihov pik ima neke zastite, ako bi se oni "raspali".Top 10 je protekcija cini mi se, a tad je tesko dobiti pik, ako su losi.
Ali mislim da oni to mogu "odgoditi" na godinu dana ako su losi te jedne godine ali onda slijedece godine bez obzira na plasman nama ide taj pik. Mislim da je tako nekako mada nisam 100% siguran.
Da bi dobili pik CHI, oni prvo moraju dati svoj pik ORL ove ili slijedece godine(realno je da ce se to desiti jer im je protekcija samo na prva 3 pika). Zatim od 2025 pik duguju nama, ali 2025 nama pik pripada ako je izmedju 11-30, 2026 ako je izmedju 9-30,a 2027 i 2028 isto 9-30. Dakle, nije bas neka teska protekcija, ali nije ni slaba ako oni odu u totalni rebuild.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 27 dec 2022, 15:12

Opasni smo kad smo kompletni.To vec odavno pisem. Jos to bolje izgleda kako rookie igraci sa odmicanjem sezone postaju sve bolji i bolji.

Branham sinoc odlican.Bukvalno napreduje iz tekme u tekmu.

Avatar
emir18
Postovi: 16468
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la emir18 » 30 dec 2022, 04:15

Langford konačno pokazuje potencijal koji ima, povrede su ga unazadile, biti će od njega dobrog igrača.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Kugla3
Postovi: 668
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 30 dec 2022, 09:52

emir18 je napisao/la:
30 dec 2022, 04:15
Langford konačno pokazuje potencijal koji ima, povrede su ga unazadile, biti će od njega dobrog igrača.
Defanzivno je dobar samo ga naprijed treba sredit i moze se fin igrač dobit.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 30 dec 2022, 12:11

Keldon se vratio u formu, sto svakako raduje.Sochan je sve bolji i bolji ofanzivno.Sut fakat steka i treba ce mnogo rada na tome, ali makar je rijesio slobodna sa ovim sutiranjem jednom rukom.Igra sa mnogo samopouzdanja.

Stanley Johnson se bas uklopio.Definitivno igrac sa nasim DNK.To je igrac koji radi prljav posao, a mnogo je napredovao i sa sutem.Istisnuo je iz rotacije KBDa i to zasluzeno.Ima tih nekih igraca (Langford, Bassey, S.Johnson) koji ce staviti na muku PATFO na ljeto.Koga produziti, a koga ostaviti!?

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.