San Antonio Spurs

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 27 feb 2023, 21:21

Nismo ni spomenuli al Hornetsi vezali 4 pobjede i nije vise vrijedno rasprave.
Tesko ce Spursi doci do 19 pobjeda a jos teze ce oni ostati na samo 19 pobjeda.

Tako da 52.1% / 14.0% procenti su osigurani a to je bio glavni cilj.

Ima prednost biti i najgora ekipa lige jer neces ispasti iz top 5 sigurno al tesko cemo u ovim direktnim duelima sa Hou biti gori.Tesko.

Glavno vala da su oni pobjegli i sad kuliramo.Cekamo Vassella i opusteno neki W da padne.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 28 feb 2023, 16:25

https://hoopshype.com/lists/nba-mock-dr ... te-george/

Kako vrijeme prolazi, mislim da bi čak i NBA mogao "namjestiti" ovogodišnju lutriju sa tim prvim pikom.
Stavio sam pod "..." jer 100% gluposti pisem, ali negdje na twitteru sam pročitao da liga "neće" dopustiti da prvi pik odnosno Viktor završi u odron franšizi,jer se tu ne bi mogao razvijati pravilno, a takav talenat nije vidjen jos od 2003 i Lebrona. Svima je poznato da je SA najjači sto se tiče tog razvijanja igrača i najbolji scenario za sve je da upravo SA bude ta ekipa koja ce imati pik broj 1.Naravno sve ovo sto sam napisao je vjerojatno jedna glupost ali nikad se nezna sta je u glavama vodećih ljudi, i ako je njima bas to u interesu vrlo lako bi SA mogao imati taj 1 pik. Jer u danasnjem vremenu je praktično sve izvodljivo, pa zasto ne bi bilo i to da NBA "namjesti" upravo taj pik nama + dugo nas vec nema u vrhu i ovo bi sigurno bila odskočna daska.
I taj netko tko je ovo napisao je 90% ovo izmislio ali kad se malo bolje i razmisli zasto ovakav scenario i ne bi bio moguć? Poznavajući kako ove odron franšize rade sa Top prospektima nista nije isključeno.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 28 feb 2023, 17:13

Kugla3 je napisao/la:
28 feb 2023, 16:25
https://hoopshype.com/lists/nba-mock-dr ... te-george/

Kako vrijeme prolazi, mislim da bi čak i NBA mogao "namjestiti" ovogodišnju lutriju sa tim prvim pikom.
Stavio sam pod "..." jer 100% gluposti pisem, ali negdje na twitteru sam pročitao da liga "neće" dopustiti da prvi pik odnosno Viktor završi u odron franšizi,jer se tu ne bi mogao razvijati pravilno, a takav talenat nije vidjen jos od 2003 i Lebrona. Svima je poznato da je SA najjači sto se tiče tog razvijanja igrača i najbolji scenario za sve je da upravo SA bude ta ekipa koja ce imati pik broj 1.Naravno sve ovo sto sam napisao je vjerojatno jedna glupost ali nikad se nezna sta je u glavama vodećih ljudi, i ako je njima bas to u interesu vrlo lako bi SA mogao imati taj 1 pik. Jer u danasnjem vremenu je praktično sve izvodljivo, pa zasto ne bi bilo i to da NBA "namjesti" upravo taj pik nama + dugo nas vec nema u vrhu i ovo bi sigurno bila odskočna daska.
I taj netko tko je ovo napisao je 90% ovo izmislio ali kad se malo bolje i razmisli zasto ovakav scenario i ne bi bio moguć? Poznavajući kako ove odron franšize rade sa Top prospektima nista nije isključeno.
Iskreno, ne vjerujem u ta neka namjestanja, niti bi to volio da je tako.Sve posteno, pa sta bude.Svakako nema garancije ni za jednu karijeru od ovih mladica.Moze ispasti 5.pik najbolji igrac, a nije se jednom desilo takvo nesto.

Ono sto je cinjenica je da ove ostale fransize koje imaju najslabije rekorde zajedno s nama (HOU, DET, CHA), niti imaju historiju razvijanja talenta zadnjih 20 godina, niti dobro rade sa top lutrijskim pikovima koje vec imaju u rosterima.Mi takvih pikova nemamo, a vec sada, da se utakmica "broji" bi ih lagano dobili u kompletnim sastavima.HOU ima 2.i 3.pik sa zadnja 2 drafta i OPET najgori rekord lige.DET isto sa Cunninghamom, Hayesom, pa i Iveyem.CHA uopste ne zna ni sta zeli.Njima, vjerujem, nije ni bio cilj da tankiraju ovu sezonu obzirom na to da su im glavni igraci bili veterani uz Balla.S druge strane, mi da nismo trejdovali Murraya bi bili daaaalekooo iznad svih njih.

Nisam zelio ovo pisati, ali cu evo ipak reci....Wembya, pored talenta, najvise zelim zato sto je Evropljanin.Evropski igraci jos uvijek imaju osjecaj za lojalnost prema fransizi koja se dobro odnosi prema njima.Najbolji primjeri za to su Jokic i Giannis.Ne pada im napamet da napuste te fransize kad ih se cijeni i radi u njihovu korist i to stalno izjavljuju i pokazuju djelima,a ako cemo realno, niti su to neke extra fransize, niti super gradovi za zivot po americkim standardima.Kod americkih igraca se ta prica sve vise i vise mijenja.To su superstari u glavi sa milionima u rukama i prije nego li uopste stupe na parket.Samo pogledati kako se ponasaju James, Durant, Irving, Kawhi, George, Harden, pa i Murray kod nas koji se kleo u lojalnost, a sad pljucne gdje stigne.Cim im nesto nije po volji, odmah daj trade.Cast izuzecima poput Currya, Lillarda ili Beala s tim da ova zadnja dvojica imaju, po meni, svako pravo i da zatraze trade obzirom da im fransize godinama sjede skrstenih ruku i rade glupost za gluposcu.

E zato bih volio Wembya.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 28 feb 2023, 19:09

Ma i ja ne vjerujem isto u to namještanje ali sam bio naletio na tu temu pa sam malo čitao o tome. Sto kazes pošteno pa sta bude.
Ali na kraju bi bilo najpoštenije da SA pogodi taj pik. Zbog vec ranije napisanih stvari.
I za Wembya i za SA i za sve ostale najbolje bi mu tamo bilo. Jer realno kad smo kompletni, SA je dosta bolja ekipa od CHA, HOU, DET.
A i ovaj primjer sto si naveo u vezi Europljana i njihove vjernosti. Em su vec godinama najbolji igrači u ligi, znaci bolji od Amera em su lojalni svojim ekipama i ne prodaju se tako lako kao ti gore sto si naveo.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 01 mar 2023, 05:31

Konacno i dobismo, sto je lijepo za promjenu. :D

Keldon ih fino zatvorio, ali su preokret napravili Wesley, Bassey i Sochan svojom defanzivom.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 02 mar 2023, 08:17

Spurs guard Malaki Branham in the month of February among rookies:

- Most total points (185)

- Highest scoring average (16.8)

- Tied for first in FG percentage (50%)

- Most made field goals (75), 11 more than 2nd place (Paolo Banchero)

- 5 games with 20+ points (1st)
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 02 mar 2023, 17:27

Branham je veceras upitan zajedno sa Keldonom i Jonesom, ali zaaatoooo....

Vassell is back!! :cool: :cool:

EDIT: Keldon je out veceras, Jones igra, a trebao bi i Branham.

Vala jedva cekam da vidim trojac Keldon, Vassell i Sochan zajedno, sad kad je Sochan digao svoj nivo igre.Ista stvar i sa Branhamom, da se vrati u ulogu 6.covjeka, ali sad sa mnogo vise samopouzdanja u samog sebe.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 mar 2023, 04:45

Cim smo malo kompletniji, ide pobjeda. :D

Sochan i Vassell prelomili u 3/4.Sochana svuda bilo, skok, odbrana, ass, agresivan sa sutem itd.Devin super izgledao, iako nije igrao 4/4.Sveukupno gledano, svi su dali doprinos.

Jos jedna stvar, licno bih konvertovao i ugovor Barlowa.Ima tu potencijala, ima i duzine i bolje on sa 19 godina u narednoj sezoni, nego li KBD sa 26.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7481
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 03 mar 2023, 05:34

Da, da, i Barlowa sam zapazio ko o Basseya odmah, takav je i ovaj Minott sto ga Wolvesi razvijaju u Gligi. Ipak, totalno sto se tice sirov materijal. Sta fali imati i dubok roster? Niente. Graham Branham baxkcourt i hrpa energije od visocijih za bijeg s dna iako cini se da IND pomalo kreće tanjurasti. Devin Vassell allstar kroz 2 godine da ne izbiva terenski. Steta da se Poeltl cuvao, moglo se duplo bolje za nj izvuci inače, no svakako ako ste nabasali igračina s 29 pickomi hmmm druga runda, onda jedino je pitanje tko nakon Popovicha. U Team USA Kerr, a u SAS?

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12685
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Mig_Mig » 03 mar 2023, 13:20

Bezveze, svaku ekipu mozemo lako dobiti. Ovo je vec ekipa za PO.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 mar 2023, 13:39

Mig_Mig je napisao/la:
03 mar 2023, 13:20
Bezveze, svaku ekipu mozemo lako dobiti. Ovo je vec ekipa za PO.
Nije bas za PO, ali za play in jeste da smo igrali full cijelu sezonu.

Sreca pa nismo. :D

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 mar 2023, 13:00

Otpustili smo jedan "projekt" koji se tokom sezone nije pokazao uspjesnim (Roby), a potpisali drugi (Mamukelashvili iz MIL) do kraja sezone. Pametni su ovi potezi PATFOa da se ovako neki igrac pokusava pronaci dok se tankira. Ove ekipe koje se bore za titulu cesto otpustaju mladice na koje ne mogu cekati zarad nekih veterana za koje smatraju da im mogu pomoci odmah. Tako smo "pronasli" Basseya za kojeg stvarno mislim da moze biti super back up C.

Sto se tice vecerasnje tekme, ne igra Vassell, posto ulazimo u b2b, a vjerovatno ni Keldon. Ne bi valjalo da dobijemo obje ove tekme sa HOU.Priblizavamo se CHA, a tamo je Ball vec zavrsio sezonu.Ne znam da oni ikog vise mogu dobiti!? :? Treba odrzati top 3 poziciju do kraja.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 mar 2023, 04:26

Mudar poraz, mudar. :D

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 mar 2023, 14:42

Veceras konacno tekma nakon 5 dana pauze i to protiv najbolje ekipe Zapada.

Imali smo treninge, kompletni smo (nema povrijedjenih igraca osim Bircha), tako da veceras ocekujem da odigramo jednu pravu utakmicu i da vidimo gdje smo u poredjenju sa najboljim ekipama lige!?

Bice zanimljivo vidjeti i da li ce Pop vratiti originalnu petorku s pocetka sezone sa Collinsom umjesto Poeltla!? :D

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 11 mar 2023, 04:26

Pade najbolja ekipa zapada. Tek kad smo rijesili broj TO i kad je trica krenula ulazit onda smo i okrenuli utakmicu. Klupa je ubacila 60ak poena sto je brutalno. Jokića da nema ova ekipa bi bila zrela borbe za Play-In.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 11 mar 2023, 04:29

Auh kakva tekma.Tekma sezone za nas. :clap: :clap:

Upravo ono sto sam ocekivao, da odigramo kompetitivno kad smo kompletni, a mi jos i dobismo i to najbolju ekipu Zapada. :ljepota:

Bilo je svega, stigli smo -15, bilo je iskljucenja i neocekivanih partija pojedinaca. :D

Keldon, McDermott i Sochan nas nosili ofanzivno, dok su Tre, Bassey i KBD donijeli odbranu s klupe.Medjutim, neocekivanu tekmu u 4/4 je odigrao Mamu s 11p u cetvrtini sto je fakticki i donijelo pobjedu.Upravo zbog ovog njegovog nastupa poput veceras i treba potpisivati ove mlade momke i vidjeti da li se tu nesto moze izvuci!? Za sada nam to dobro ide.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12685
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Mig_Mig » 11 mar 2023, 08:14

NEZALAGANJE je napisao/la:
11 mar 2023, 04:29
Auh kakva tekma.Tekma sezone za nas. :clap: :clap:

Upravo ono sto sam ocekivao, da odigramo kompetitivno kad smo kompletni, a mi jos i dobismo i to najbolju ekipu Zapada. :ljepota:

Bilo je svega, stigli smo -15, bilo je iskljucenja i neocekivanih partija pojedinaca. :D

Keldon, McDermott i Sochan nas nosili ofanzivno, dok su Tre, Bassey i KBD donijeli odbranu s klupe.Medjutim, neocekivanu tekmu u 4/4 je odigrao Mamu s 11p u cetvrtini sto je fakticki i donijelo pobjedu.Upravo zbog ovog njegovog nastupa poput veceras i treba potpisivati ove mlade momke i vidjeti da li se tu nesto moze izvuci!? Za sada nam to dobro ide.
Sut nas je sluzio, opet ne treba zaboraviti da je Denver ekipa broj jedan a da nismo imali uspavanu prvu cetvrtinu mi bi ovo lakse dobili.
Sjajna partija i kao sto sam rekao mi mozemo dobiti bilo koga.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 11 mar 2023, 10:46

Mig_Mig je napisao/la:
11 mar 2023, 08:14
NEZALAGANJE je napisao/la:
11 mar 2023, 04:29
Auh kakva tekma.Tekma sezone za nas. :clap: :clap:

Upravo ono sto sam ocekivao, da odigramo kompetitivno kad smo kompletni, a mi jos i dobismo i to najbolju ekipu Zapada. :ljepota:

Bilo je svega, stigli smo -15, bilo je iskljucenja i neocekivanih partija pojedinaca. :D

Keldon, McDermott i Sochan nas nosili ofanzivno, dok su Tre, Bassey i KBD donijeli odbranu s klupe.Medjutim, neocekivanu tekmu u 4/4 je odigrao Mamu s 11p u cetvrtini sto je fakticki i donijelo pobjedu.Upravo zbog ovog njegovog nastupa poput veceras i treba potpisivati ove mlade momke i vidjeti da li se tu nesto moze izvuci!? Za sada nam to dobro ide.
Sut nas je sluzio, opet ne treba zaboraviti da je Denver ekipa broj jedan a da nismo imali uspavanu prvu cetvrtinu mi bi ovo lakse dobili.
Sjajna partija i kao sto sam rekao mi mozemo dobiti bilo koga.
Boga mi si bio upravu, mozemo dobiti svakoga.Slijedeci korak je dodavanje top talenta, ako nas sreca posluzi, daljnji razvoj mladica i konstantnost sto je ustvari najteze.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 11 mar 2023, 19:44

Charles Barkley on Victor Wembanyama:

"He won't have to worry about being skinny in San Antonio.”
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 12 mar 2023, 23:37

Veceras nema Jonesa, Keldona i Sochana. :D
Kod OKCa nema SGAa.

Ne napisah ranije da mi je u tekmi protiv DEN bilo zanimljivo da je Branham startao prije Jonesa.Iskreno, taj potez mi se dopada, jer Branham nesumnjivo ima veci upside, dok se Tre vraca u svoju prirodnu ulogu back up PGa i moze imati ozbiljan uticaj na samu tekmu, sto se i pokazalo tacnim.Vidicemo hoce li se taj trend nastaviti kad opet budemo kompletni!?

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.