San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 mar 2023, 23:21

Ovo je pobjeda sezone.Em se vratili sa -23, em je to protiv ATL i Murraya.Vassell i Keldon najkompletnije tekme sezone zato sto su igrali na oba kraja parketa.Vassell pokazao zasto je nas najbolji igrac. :ljepota: :ljepota:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 mar 2023, 23:06

Sutra protiv NOPa opet nece igrati "pola ekipe", a obzirom da je to 1.tekma b2ba, ne treba da cudi.Zaista nema potrebe da iko i sa najmanjom povredom igra uzastopne utakmice.

Takodje, izgleda da se drzimo taktike da cemo do kraja sezone gledati da protiv najjacih ekipa izvodimo svoj najjaci sastav kako bi se mogao ocijeniti napredak, a protivnik poslije NOPa je MIL.Po meni su oni najveci favoriti za titulu ove godine i jedva cekam da vidim kako ce se momci nositi sa njima!? :opaopa:

Nisam spomenuo u ovih prethodnih nekoliko tekmi, jer sam cekao da vidim da li je to nesto privremeno ili nesto sto je novitet, ali Keldon je promijenio svoj sut za 3p.Nema vise onog "zastoja" pri izbacaju i sut je mnogo brzi i izgleda odlucnije.Zadnjih 5 tekmi na 7 suteva za 3p sutira preko 40% sto je ohrabrujuce.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 25 mar 2023, 13:55

Sinoc jos jedna solidna tekma 3/4, a onda kolaps u 4/4, kao i veci dio sezone.Raduje da Jones izgleda kao da je povreda iza njega i igra na nivou s pocetka sezone.On je stvarno definicija kvalitetnog back upa koja ce jos vise doci do izrazaja kad/ako popravi svoj sut za 3p i ako se budu draftovali igraci poput Scoota ili Amena.

Raduje i da je Keldon sve efikasniji i efikasniji i da je ponovo "pronasao" svoj sut za 3p. :clap: Ako u buducnosti dobijemo pravu 1.opciju, sretno odbranama koje budu zeljele njega zaustaviti igracima koji im nisu prve defanzivne opcije.

Branham je isto tako opet u lijepoj formi.Ovaj decko ima sve.Sve sto mu treba je iskustvo i snaga da provede sve sto zamisli.Cesto se i desi da ga "nema" i da ne preuzima odgovornost u momentima kad ga ekipa treba, ali to je sasvim normalno za klinca od 19 godina.

U pogledu Wesleya...On ima toliko pozitivnih stvari, ali i jos toliko stvari na kojima treba raditi.Snaga, zavrsavanje na obrucu i uopste osjecaj na sutu.Zadnjih par tekmi "baca cigle" iako stvarno grize u odbrani i gleda da donese dobru odluku u napadu extra passom.


Slijedeca tekma nam je protiv BOS, koji je opet pronasao formu i trebao bi biti odlican match up, ako budemo u prilici izvesti najjaci sastav koji nismo izveli jos od MEM, a i tada se Sochan brzo povrijedio.Sochan je sinoc izjavio da s koljenom nije nista ozbiljno, da ne treba operaciju i da bi igrao vise da se borimo za PO, ali je i rekao da je nesto sto se treba pratiti.U srijedu protiv MIL se uopste nije dobro kretao, makar meni, pa cemo vidjeti imali ga sutra protiv BOS!?

EDIT:Ipak nema Sochana ni sutra, sto ce mu dati 7 dana pauze za koljeno do utakmice sa UTA.Upitni su i Keldon i Branham od bitnijih.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 26 mar 2023, 20:22

In the summer of 2026, Luka will have the opportunity to opt out of his contract.

By then, Spurs should be primed and loaded with young talent reaching the beginning phase of their prime. Might be very appealing for a REAL elite star that’s thirsty for winning and a change.

Hmm zasto ne!?
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 26 mar 2023, 21:31

Kugla3 je napisao/la:
26 mar 2023, 20:22
In the summer of 2026, Luka will have the opportunity to opt out of his contract.

By then, Spurs should be primed and loaded with young talent reaching the beginning phase of their prime. Might be very appealing for a REAL elite star that’s thirsty for winning and a change.

Hmm zasto ne!?
Ne, nikako.Ne svidja mi se njegov stil igre, a posebno njegovo ponasanje.Nije on igrac za nas, uz sve postovanje fantasticnog talenta.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 26 mar 2023, 21:46

NEZALAGANJE je napisao/la:
26 mar 2023, 21:31
Kugla3 je napisao/la:
26 mar 2023, 20:22
In the summer of 2026, Luka will have the opportunity to opt out of his contract.

By then, Spurs should be primed and loaded with young talent reaching the beginning phase of their prime. Might be very appealing for a REAL elite star that’s thirsty for winning and a change.

Hmm zasto ne!?
Ne, nikako.Ne svidja mi se njegov stil igre, a posebno njegovo ponasanje.Nije on igrac za nas, uz sve postovanje fantasticnog talenta.
A gledaj jasno mi je sta govoris, ali to i kad bi se desilo to bi tek bilo za par godina. A mislim da bi dotada on ipak "odrastao" i sazrio. Mislim da bi shvatio da nacinom na koji on igra sto se i meni naravno ne svidja gdje se fakticki igra izolacijska kosarka, shvatio bi da nemoze sam i da taj nacin igranja njegove kosarke ne donosi titule. Ovo sto on sada igra je suprotnost onoga kako SAS igra kosarku, a realno koliki god da je superstar da je kojim slucajem sada kod nas jednostavno on ne bi mogao igrati tu kosarku zbog Popa. Mene je jedino strah kad ode Pop a doće brzo to da mi ne postanemo ekipa koja ce igrati istim stilom kao vecina ekipa koja ima velika imena gdje se sve svodi na izolaciju. Jednostavno Pop je preveliko ime i u ovoj ligi trenutno nema superstara da bi mogao u SAS igrati kosarku koju igra Luka dok je Pop tu. Samo se nadam kad Pop ode da cemo nastaviti gajiti isti stil kosarke.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 26 mar 2023, 21:55

Kugla3 je napisao/la:
26 mar 2023, 21:46
NEZALAGANJE je napisao/la:
26 mar 2023, 21:31
Kugla3 je napisao/la:
26 mar 2023, 20:22
In the summer of 2026, Luka will have the opportunity to opt out of his contract.

By then, Spurs should be primed and loaded with young talent reaching the beginning phase of their prime. Might be very appealing for a REAL elite star that’s thirsty for winning and a change.

Hmm zasto ne!?
Ne, nikako.Ne svidja mi se njegov stil igre, a posebno njegovo ponasanje.Nije on igrac za nas, uz sve postovanje fantasticnog talenta.
A gledaj jasno mi je sta govoris, ali to i kad bi se desilo to bi tek bilo za par godina. A mislim da bi dotada on ipak "odrastao" i sazrio. Mislim da bi shvatio da nacinom na koji on igra sto se i meni naravno ne svidja gdje se fakticki igra izolacijska kosarka, shvatio bi da nemoze sam i da taj nacin igranja njegove kosarke ne donosi titule. Ovo sto on sada igra je suprotnost onoga kako SAS igra kosarku, a realno koliki god da je superstar da je kojim slucajem sada kod nas jednostavno on ne bi mogao igrati tu kosarku zbog Popa. Mene je jedino strah kad ode Pop a doće brzo to da mi ne postanemo ekipa koja ce igrati istim stilom kao vecina ekipa koja ima velika imena gdje se sve svodi na izolaciju. Jednostavno Pop je preveliko ime i u ovoj ligi trenutno nema superstara da bi mogao u SAS igrati kosarku koju igra Luka dok je Pop tu. Samo se nadam kad Pop ode da cemo nastaviti gajiti isti stil kosarke.
To je vec domen SBBKBB.Hoce li se on promijeniti do tada ili ne, hoce li shvatiti kakav stil igre je potreban za prsten ili ne!? Dosta upitnika.Tesko za odgovoriti sada.Onako kako sad stvari stoje, neka njega u DAL.

To za odlazak Popa je legitimna briga.Medjutim, na pocetku njegove karijere i mi smo igrali samo na Duncana.Kasnije se sa vecim talentom oko njega doslo i do bolje igre.Nemam ja problem da se igra na superstara.To svako pametan i radi.Imam problem da je stalno superstar s loptom u rukama i da je beskoristan bez nje.To je bitna razlika.Vjerujem i da ce FO donijeti dobru odluku za novog trenera kad Pop ode.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 27 mar 2023, 01:10

Zanimljiva tekma do sad, ali izgubljene lopte u 2/4 su rezultirale ovim zaostatkom.Previse "meljanja" iste i lose odluke.Nejasno i zasto Wesley sjedi na klupi, a igra Graham. :?

Jos jedna stvar koja mi se provlaci kroz cijelu sezonu...Svaka mu cast za profesionalnost, sut, zelju da igra za nas i sl.,ali McDermott je takav propuh u odbrani, da je to tesko i opisati.Dovoljno ga je samo napasti i imas ili kos ili faul. U skoku ne postoji, iako ima preko 2m.Mislio sam da nema goreg defanzivca od Belinellia kad je bio kod nas, ali sam se debelo prevario.Iskreno se nadam da ce biti trejdovan do kraja naredne sezone ili da se nece produziti.Jednostavno, era ovih sutera za 3p koji ne mogu tacku braniti (Robinson iz MIA, Shamet, pa i Kennard donekle) je prosla jako, jako brzo.Uzeli su lovu na foru, sto bi se reklo i tu im je kraj.Ako si specijalista za 3p, moras moci i braniti.Kraj price.Nijedna ozbiljna ekipa vise nema te tzv. "one trick pony" igrace.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 27 mar 2023, 01:11

Ne znam zasto Pop daje tolike minute Devonteu i Dougu. Minus igraci u odbrani a u napadu se ispucavaju samo tako. Njihovo je ako vec igraju da stoje u kutu i cekaju loptu, a mi spali na to da Graham uzima trice sa 8-9 metara i da radi sta hoce.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 29 mar 2023, 01:22



Jako lijep video Sochana i Parkera.Bas vrijedno za pogledati. :ljepota:
Ovim su se malo i zacepila usta Murrayu koji je nazvao Tonya sebicnim, sto je totalna izmisljotina.Posebno kad Tony na kraju kaze da je tu u svaka doba za Jeremya. :clap:

Usput, danas odradjen posljednji trening u starom trening centru.Selimo se, poslije tekme sa UTA, u Austin za zadnje 2 tekme RSa, a onda od naredne sezone u novi trening centar, tacnije cijelo "naselje" vrijedno milijardu dolara. :clap: :clap:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 apr 2023, 23:35

Zadnjih nekoliko tekmi vodeci igraci u ekipi uglavnom ne igraju.Tako ce biti i veceras u PHXu.Informacije su da PATFO zeli dobro pogledati sta imamo u Barlowu, Champagnieu i Mamukelashviliu.Ne vjerujem da cemo zadrzati svu trojicu, iako svaki od njih ima svoje kvalitete i sigurno imaju mjesta na NBA rosterima.

Takodje, ozbiljne minute za Branhama i Wesleya.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 06 apr 2023, 09:45

Veceras prva od dvije tekme u Austinu. :) Kako Pop rece sinoc, izgleda da ce praksa postati da svake sezone tu imamo po neku tekmu sto je odlican marketing.

Sto se tice samih tekmi do kraja (POR, MIN, DAL) valjalo bi da nekako izgubimo sve 3.Time bi prosli HOU za predzadnju poziciju i osigurali da u lutriji ne mozemo ispod 6.pozicije.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 06 apr 2023, 16:45

NEZALAGANJE je napisao/la:
06 apr 2023, 09:45
Veceras prva od dvije tekme u Austinu. :) Kako Pop rece sinoc, izgleda da ce praksa postati da svake sezone tu imamo po neku tekmu sto je odlican marketing.

Sto se tice samih tekmi do kraja (POR, MIN, DAL) valjalo bi da nekako izgubimo sve 3.Time bi prosli HOU za predzadnju poziciju i osigurali da u lutriji ne mozemo ispod 6.pozicije.
Zadnje dvije 90% gubimo, ali vcrs je tu to negdje. Kao sto kazes ova nam pobjeda nista ne znaci. Nego sta je sa Sochanom nema ga vec neko vrijeme, oceli se vraćati za ove zadnje dvije utakmice?
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 06 apr 2023, 17:13

Kugla3 je napisao/la:
06 apr 2023, 16:45
NEZALAGANJE je napisao/la:
06 apr 2023, 09:45
Veceras prva od dvije tekme u Austinu. :) Kako Pop rece sinoc, izgleda da ce praksa postati da svake sezone tu imamo po neku tekmu sto je odlican marketing.

Sto se tice samih tekmi do kraja (POR, MIN, DAL) valjalo bi da nekako izgubimo sve 3.Time bi prosli HOU za predzadnju poziciju i osigurali da u lutriji ne mozemo ispod 6.pozicije.
Zadnje dvije 90% gubimo, ali vcrs je tu to negdje. Kao sto kazes ova nam pobjeda nista ne znaci. Nego sta je sa Sochanom nema ga vec neko vrijeme, oceli se vraćati za ove zadnje dvije utakmice?
Ma nema sta, vecerasnja tekma je kljucna da zijanimo, ako HOU kojim cudom ne dobije CHA ili WSH.

Sto se tice Sochana, a i Vassella, sumnjam da ce vise igrati ove sezone, iako nisu zvanicno "zatvoreni" za sezonu.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 apr 2023, 00:11



Ozbiljan, ozbiljan defanzivni potencijal.Nadam se da ce dobiti ugovor na ljeto.Iskreno, prije bih ostavio njega nego li Mamua, iako je i ovaj pokazao da zna i sutnuti i dodati, ali mislim da su defanzivci ovakvog potencijala vise na cijeni.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 apr 2023, 09:50

HOU nam se bas nudi ovom pobjedom nad CHA sinoc. Nasi bi to trebali shvatiti i iskoristiti, ali ce biti problem ta zadnja tekma sa DAL, jer su ispali iz PO i njima je sad bitno da izgube tekmu protiv nas.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 08 apr 2023, 23:39

Pop names Zach Collins as starter at center in 2023-24 after his strong play following the Jakob Poeltl trade, a run that including shooting 39.2 percent from 3-point range.

“He’s made it. He’s going to be the guy at five for us,” Pop said.

Znači Pop nam jos ostaje :D
Zamisli Wembya i Zacha pod košem, dva visoka koji šire parket bez problema :mrgreen:
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 09 apr 2023, 00:34

Kugla3 je napisao/la:
08 apr 2023, 23:39
Pop names Zach Collins as starter at center in 2023-24 after his strong play following the Jakob Poeltl trade, a run that including shooting 39.2 percent from 3-point range.

“He’s made it. He’s going to be the guy at five for us,” Pop said.

Znači Pop nam jos ostaje :D
Zamisli Wembya i Zacha pod košem, dva visoka koji šire parket bez problema :mrgreen:
Otkri se Pop. :D

Ne bi me cudilo da se desi da njih dvojica startaju na pozicijama visokih, ako kojim slucajem dobijemo Wembanyamu. Stavise, siguran sam da nama Wembanyama ne bi startao na C, jer bi ga sto vise zeljeli zastititi od eventualnih povreda.

U pogledu sezone, zavrsili smo s domacim tekmama i preostaje nam tekma u DAL.Porazom i u toj tekmi preuzimamo 2.najgori rekord od HOU i na draftu ne bi mogli pasti ispod 6.pozicije.Pisah vec da o tome treba voditi racuna, ako nam HOU sam ne olaksa posao u zadnjoj tekmi protiv WSH, obzirom da oni igraju sutra ranije.

Poslije zadnje tekme ce uslijediti duga offsezona za nas i bice vremena za svakojake analize, ali PATFOu nece biti nimalo lako odluciti ko ce od svih ovih mladica koji nemaju ugovore za narednu sezonu biti zadrzan!? Bukvalno su svi pokazali dovoljno da ih se ostavi.Tu mislim na Barlowa, Mamua i Champagniea.Da li ce se neko od njih moci dobiti na 2 way ugovor, jer su sad 3 takva mjesta otvorena ili ce im se dati neki ugovor a la Basseyu sto se dao, ostaje da se vidi!? Siguran sam da ce se produziti Jones, a vjerovatno i KBD.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 09 apr 2023, 00:52

NEZALAGANJE je napisao/la:
09 apr 2023, 00:34
Kugla3 je napisao/la:
08 apr 2023, 23:39
Pop names Zach Collins as starter at center in 2023-24 after his strong play following the Jakob Poeltl trade, a run that including shooting 39.2 percent from 3-point range.

“He’s made it. He’s going to be the guy at five for us,” Pop said.

Znači Pop nam jos ostaje :D
Zamisli Wembya i Zacha pod košem, dva visoka koji šire parket bez problema :mrgreen:
Otkri se Pop. :D

Ne bi me cudilo da se desi da njih dvojica startaju na pozicijama visokih, ako kojim slucajem dobijemo Wembanyamu. Stavise, siguran sam da nama Wembanyama ne bi startao na C, jer bi ga sto vise zeljeli zastititi od eventualnih povreda.

U pogledu sezone, zavrsili smo s domacim tekmama i preostaje nam tekma u DAL.Porazom i u toj tekmi preuzimamo 2.najgori rekord od HOU i na draftu ne bi mogli pasti ispod 6.pozicije.Pisah vec da o tome treba voditi racuna, ako nam HOU sam ne olaksa posao u zadnjoj tekmi protiv WSH, obzirom da oni igraju sutra ranije.

Poslije zadnje tekme ce uslijediti duga offsezona za nas i bice vremena za svakojake analize, ali PATFOu nece biti nimalo lako odluciti ko ce od svih ovih mladica koji nemaju ugovore za narednu sezonu biti zadrzan!? Bukvalno su svi pokazali dovoljno da ih se ostavi.Tu mislim na Barlowa, Mamua i Champagniea.Da li ce se neko od njih moci dobiti na 2 way ugovor, jer su sad 3 takva mjesta otvorena ili ce im se dati neki ugovor a la Basseyu sto se dao, ostaje da se vidi!? Siguran sam da ce se produziti Jones, a vjerovatno i KBD.
Kao sto kazes duga offsezona ce biti, ali praktično lottery ce biti glavni i taj dan s nestrpljenjem očekujem a ostalo je malo vise od mjesec dana. Nadam se da cemo imati sreće. Champagnie mi izgleda ovako na prvu jako dobar njega bi ostavio sigurno na nekom ugovoru. Sto se tiče ove dvojice tu neznam sta da kazem. Tu su Zach i Bassey, plus ako kojim slučajem i Wemby zavrsi kod nas bice mozda guzve na visokim pozicijama, mada bi i Mamua ostavio jako me podsjeća na Manua :D mislim duga je sezona moraju se popuniti prazna mjesta, plus uvijek se netko povrijedi, tako da... Vidjet ćemo. Sad samo cekat lottery jer cemo tada 90% znati tko ce igrati kod nas necemo morati čekati draft.
A kako sve cekam tako jedva cekam i @raula i njegove analize ovogodišnjih prospekata...
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 09 apr 2023, 00:59

Ma lottery stize za nesto vise od mjesec i vec tada cemo mnogo toga znati.Barem se tako nadam.

Nesto gledam, a to sam izgleda zaboravio, kad ekipe imaju isti rekord na kraju sezone, tiebreaker za lottery se "razbija" bacanjem novcica, a ne tiebreakerima iz RSa.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.