San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 jul 2021, 20:12

Raul_64 je napisao/la:
19 jul 2021, 16:34
NEZALAGANJE je napisao/la:
19 jul 2021, 04:31
Keldon upravo razbija Spaniju u zadnjem pripremnom mecu Amerike pred OI i to je prelijepo za vidjeti. :ljepota:

Ima ulogu role igraca, jaka odbrana, skok, cut, sut ako je sam i odlicno to radi.Izbacaj na sutu izgleda bolje, brze i dodatno je ojacao.

Jedno vrijeme su se cuvali on i Garuba i to je isto bilo lijepo za vidjeti.Garuba dosta slican igrac Keldonu od prosle sezone. Jako snazan, odlican defanzivac, ali rad na sutu je neophodan.Sve sto se vec znalo o njemu.Bez problema je ostajao uz Duranta.
Keldon je legit 6-7 , samo nema vrata , pa ti stvara efekat da je manji.
Kako cemu dobro doci da se kida sa Durantom i Tatumom na treninzima.

Bas zelis ga na tom krilu da ima vise lopte u rukama i da vise razvije tu vrstu igre.Da ne bude samo cut,role,tranzicija,spotup.

Zbog toga mislim da mi je ovakav board trenutno ;

1a)Franz
1b)Garuba
3)Jalen Johnson

One #4 koje ce spustit Keldona nize i imas tu switch mobilnost.

Dok Moody i Bouknight su ono dark horse kandidati.
Ne zbog pozicije vec su mi osvojili srce :urnebes:

Garubu ljudi i dalje strpavaju u kategoriju đubretara kad ima 19 godina bolan i na kojem nivou igra.Podcjenjuje se njegov plafon i IQ koji ima u igri.Radnu etiku ima takodje jer nije imao suta nikko do prije 2 godine i ocigledno je da radi na njemu i popravlja ga postepeno.
100% tacno.Nema sanse da je lik 6'5.Davno sam pisao, za mene je on mini Barkley.Mozda ne bi ni bilo lose ofanzivno ga koristiti kao 4ku, a defanzivno kao 3ku. Cisto zbog njegovog skillseta.Sumnjam da ce on ikada biti lik koji ce uzeti loptu na trojci i fancy potezima dolaziti do obruca, jer mid range igru jos nismo vidjeli.Medjutim, ako da stavis na post sa ovom snagom, e to je druga prica.

Ja bih na taj tvoj board ubacio i Kai Jonesa.Mozda previsoko za njega, ali bi. Garuba me odusevio sinoc.Snazan decko, a tek 19 godina.Itekako ga podcjenjuju, a on samo igra ono sto mu se reklo da igra.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 jul 2021, 20:56

Mislim da se ovo ne smije propustiti @raule...



Ovaj decko puca od potencijala, a ako iko ima staff za razviti ga, onda smo to mi. Ovakve kretnje , dribling, pa i sut sa ovog pro day-a (iako jasno da treba rada tu) jednostavno nisu samo centarske.Ovaj decko je bez problema u danasnjem NBAu SF/PF/C potencijal sa pravilnim razvojem.Nesto poput Giannisa.

Takodje, Sengun je izgleda bio na workoutu u SAu.

slika

Iako je sliku tek objavio ma storyu, cini se da je poprilicno stara, jer ako me oci ne varaju, ovo je Pop na slici.


I za kraj, Keldonovi highlightsi od sinoc

:ljepota: :ljepota:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 jul 2021, 21:37



Danas postan video. :kafa:

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 19 jul 2021, 22:44

NEZALAGANJE je napisao/la:
19 jul 2021, 20:56
Mislim da se ovo ne smije propustiti @raule...



Ovaj decko puca od potencijala, a ako iko ima staff za razviti ga, onda smo to mi. Ovakve kretnje , dribling, pa i sut sa ovog pro day-a (iako jasno da treba rada tu) jednostavno nisu samo centarske.Ovaj decko je bez problema u danasnjem NBAu SF/PF/C potencijal sa pravilnim razvojem.Nesto poput Giannisa.
O Turcinu manje pisem jer poprilicno sam siguran da nece biti na 12.Nesto sumnjam da ce i Wagner.

Kai bi trebao kao i Garuba.

On je...strasan prospekt u svakom smislu.Strasan i za draftovati jer je mnogo sirov.
Al ima takve momente,gdje su ti samo oni dovoljni da vidis tu fluidnost i talenat.
On je cisti C danas , druga stvar dal ce napadat mismatch licem prema obrucu etc.

Uklapa se svakako , mogu vidjeti da ruki sezone ima 20 minuta i postepeno to raste.Bez prevelikog forsiranja.
Bio bi slican slucaj Murrayu , gdje draftujes jednog bas zelenog atletu.Kad bi zavrsio kao DeJounte(jos bez ACL povrede).

Tu ulazimo u filozofiju drafta i koliko je vrijedan jedan centar u odnosu na krilo.Makar svaki centar je razlicit.

Ja bi prije Usmana jer mi je sigurniji al necu se ljutit na Kai.Covjek bi volio 2 pika da ima u ovom dometu :hmmmmm:

Malo se plasim za minute Kai u ruki sezoni.Jer tip je igraca koji sve radi pomalo dobro al nista konstantno i takvi najebu u Austinu.
Valda ta filozifija ce biti mnogo drugacija naredne sezone sa odlascima Gaya i drugih velikih ugovora.Da pustis klince da trce.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 jul 2021, 23:00

Raul_64 je napisao/la:
19 jul 2021, 22:44
NEZALAGANJE je napisao/la:
19 jul 2021, 20:56
Mislim da se ovo ne smije propustiti @raule...



Ovaj decko puca od potencijala, a ako iko ima staff za razviti ga, onda smo to mi. Ovakve kretnje , dribling, pa i sut sa ovog pro day-a (iako jasno da treba rada tu) jednostavno nisu samo centarske.Ovaj decko je bez problema u danasnjem NBAu SF/PF/C potencijal sa pravilnim razvojem.Nesto poput Giannisa.
O Turcinu manje pisem jer poprilicno sam siguran da nece biti na 12.Nesto sumnjam da ce i Wagner.

Kai bi trebao kao i Garuba.

On je...strasan prospekt u svakom smislu.Strasan i za draftovati jer je mnogo sirov.
Al ima takve momente,gdje su ti samo oni dovoljni da vidis tu fluidnost i talenat.
On je cisti C danas , druga stvar dal ce napadat mismatch licem prema obrucu etc.

Uklapa se svakako , mogu vidjeti da ruki sezone ima 20 minuta i postepeno to raste.Bez prevelikog forsiranja.
Bio bi slican slucaj Murrayu , gdje draftujes jednog bas zelenog atletu.Kad bi zavrsio kao DeJounte(jos bez ACL povrede).

Tu ulazimo u filozofiju drafta i koliko je vrijedan jedan centar u odnosu na krilo.Makar svaki centar je razlicit.

Ja bi prije Usmana jer mi je sigurniji al necu se ljutit na Kai.Covjek bi volio 2 pika da ima u ovom dometu :hmmmmm:

Malo se plasim za minute Kai u ruki sezoni.Jer tip je igraca koji sve radi pomalo dobro al nista konstantno i takvi najebu u Austinu.
Valda ta filozifija ce biti mnogo drugacija naredne sezone sa odlascima Gaya i drugih velikih ugovora.Da pustis klince da trce.
Ma Alperen je strasan ofanzivno, ali defanziva bas brine i to na kljucnoj poziciji.Nesto ga ne mirisem. Kai bi svakako imao priliku da se razvija, gdje god.Strpljivo bi mi sa njim.Bitno je samo da je spreman raditi, mada su svi ovi mladici prosli i prolaze isto.

Kao sto rekosmo on, Garuba ili Wagner. :D A draftacemo nekog 10og. :rol: :rol:

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 19 jul 2021, 23:04

NEZALAGANJE je napisao/la:
19 jul 2021, 23:00

Kao sto rekosmo on, Garuba ili Wagner. :D A draftacemo nekog 10og. :rol: :rol:
Meni Turčin ima ofanzivni potencijal gdje mozes vrtit kompletan napad kroz njega sto sa 12 pikom jeee.

Al sto kazes.Ispisat cemo jos 20 postova do drafta i zavrsit cemo sa Kispertom :stop:
Pa cemo se morat uvjerit kako ekipi fali suta i on je spreman -.-
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 jul 2021, 23:09

Raul_64 je napisao/la:
19 jul 2021, 23:04
NEZALAGANJE je napisao/la:
19 jul 2021, 23:00

Kao sto rekosmo on, Garuba ili Wagner. :D A draftacemo nekog 10og. :rol: :rol:
Meni Turčin ima ofanzivni potencijal gdje mozes vrtit kompletan napad kroz njega sto sa 12 pikom jeee.

Al sto kazes.Ispisat cemo jos 20 postova do drafta i zavrsit cemo sa Kispertom :stop:
Pa cemo se morat uvjerit kako ekipi fali suta i on je spreman -.-
Mozes, ali morao bi nauciti kako se pozicionirati defanzivno ASAP inace bi nas glava zaboljela. :D

Kispert bi bio odlican da mi imamo izgradjenu 1.zvijezdu ekipe.Tako je PHX uzeo Cama Johnsona.U situaciji gdje se mi trazimo, lik koji je samo suter nam ne treba, iako bi pomogao.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 jul 2021, 22:31

Kako je fino vidjeti da svi nasi mladi igraci vec treniraju. :clap:

Ranije smo imali izvjestaje za Murraya, Vassella, Jonesa, Samanica, za Keldona se zna, Poeltl radi u Austriji....

Sad upratih da Lonnie radi 3 puta dnevno i da je nabacio nekih 5kg misica, ako se ne varam.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 jul 2021, 06:07

Evo ga @raule...

:D :D :D

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 21 jul 2021, 15:21

Ma on ce biti 99% tu na 12 piku , a onda vidjet ko ce jos biti dostupan.

Kul,kul ovo.Ja kaparisao Garubu,ti Kai i idemo :kafa:

with 12 pick in 2021 nba draft san antonio spurs selects Filip Petrušev
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 21 jul 2021, 15:42

zašto jednom ne uraditi trade up/down? posebno pikiraš li striktno na nekog ili pak nisi zagrijan ni za kog

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 21 jul 2021, 17:47

Mozda misle da nema tolike razlike i da ce dobit dobru vrijednost cekajuci na 12.Obicno dobiju.

A mozda i trejdaju up , ko zna.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 21 jul 2021, 18:16

Raul_64 je napisao/la:
21 jul 2021, 17:47
Mozda misle da nema tolike razlike i da ce dobit dobru vrijednost cekajuci na 12.Obicno dobiju.

A mozda i trejdaju up , ko zna.
pa da, s 29.ste ubadali zadnjih godina. al recimo da osmi bude odabran netko tko ti je prvi izbor(a da nije top3 uračunati pick koji ćeš teško dobiti),onda je logično ići u trade.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 21 jul 2021, 18:34

Jes , ako imaju takvog.Ko bi znao.

Samo bi mogao to vidjeti za nekog tipa Turcina da im se bas svidja , jer ovo ostalo ne bi rekao , radije cekat.

Mislim , imas opciju u top 6 da udjes i onda pricamo o jos par imena al ne znam dal ima trejd za takvo nesto.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 24 jul 2021, 15:17

Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 25 jul 2021, 11:07

Mozda grijesim, ali ovaj lik mi se nikako ne cini kao potencijalni game changer.Famticki mi lici na profil igraca kakvog vec imamo u Vassellu.

Nama treba SF/PF igrac. Samo pogledati koji su igraci i na kojim pozicijama donosili titule u zadnjih 10 godina. Kao jedini izuzetak mozes navesti GSW, a i tu je Iguodala kao
SF bio FMVP.

P.S.Gotovo svi mockovi predvidjaju da ce Kaia pokupiti CHA sa 11.pikom. :roll:

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 25 jul 2021, 12:06

NEZALAGANJE je napisao/la:
25 jul 2021, 11:07
Mozda grijesim, ali ovaj lik mi se nikako ne cini kao potencijalni game changer.Famticki mi lici na profil igraca kakvog vec imamo u Vassellu.

Nama treba SF/PF igrac. Samo pogledati koji su igraci i na kojim pozicijama donosili titule u zadnjih 10 godina. Kao jedini izuzetak mozes navesti GSW, a i tu je Iguodala kao
SF bio FMVP.

P.S.Gotovo svi mockovi predvidjaju da ce Kaia pokupiti CHA sa 11.pikom. :roll:
Ima dosta vise u svom arsenalu , Vassell nece nikad moci se dokopat obruca(i slobodnih)kao on.
Naravno trebali bi vjerovatno pomjerit Lonnia il nekog u ovom scenariu ako zelimo napravit legit prostor za razvoj.

I dalje su meni Wagner,Garuba,Turčin,Kai prve opcije al ovaj mi je onako , jedna favorit koji nije "ocigledan fit".

Kai bi se iznenadio da ne bude tu na 12 mjestu
To ga neko bas,bas treba voljeti
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 25 jul 2021, 12:11

Raul_64 je napisao/la:
25 jul 2021, 12:06
NEZALAGANJE je napisao/la:
25 jul 2021, 11:07
Mozda grijesim, ali ovaj lik mi se nikako ne cini kao potencijalni game changer.Famticki mi lici na profil igraca kakvog vec imamo u Vassellu.

Nama treba SF/PF igrac. Samo pogledati koji su igraci i na kojim pozicijama donosili titule u zadnjih 10 godina. Kao jedini izuzetak mozes navesti GSW, a i tu je Iguodala kao
SF bio FMVP.

P.S.Gotovo svi mockovi predvidjaju da ce Kaia pokupiti CHA sa 11.pikom. :roll:
Ima dosta vise u svom arsenalu , Vassell nece nikad moci se dokopat obruca(i slobodnih)kao on.
Naravno trebali bi vjerovatno pomjerit Lonnia il nekog u ovom scenariu ako zelimo napravit legit prostor za razvoj.

I dalje su meni Wagner,Garuba,Turčin,Kai prve opcije al ovaj mi je onako , jedna favorit koji nije "ocigledan fit".

Kai bi se iznenadio da ne bude tu na 12 mjestu
To ga neko bas,bas treba voljeti
Nisam bas siguran da Vassell ne moze biti takav igrac.Vidicemo. Ne bih ni pomjerao Lonniea dok ne vidim sta ima i sta moze sa vecom ulogom, osim ako ne pricamo o nekom top piku, a Moody to nije!? Ovo mu je godina dokazivanja.

Kazu da CHA bas gotivi Kaia.Kao uklapa se u Boregovu positionless kosarku.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 26 jul 2021, 17:33

DDR je sinoc na jednom podcastu govorio o nastupajucem FAu.

Najzanimljiviji odgovori:

DeMar on upcoming free agency via
@ClubShayShay

" It's all about winning at this point. Going into my 13th season, seeing all these guys competing for a championship."

Shannon asking the question: Is it all about the money in Free Agency?

DeMar: " At this point you weigh out the opportunity to win a championship kind of more, considering the career I had making a lot of money already. The ultimate goal is to compete for a championship."

Shannon: "What would it be like for you, being a local kid, to don the Purple and Gold?"

DD: "I mean growing up, you can't ask no kid if they want to play home they say no. At some point, you want that opportunity especially if they want you. Why not? It's a great opportunity."


Dakle, iz ovoga ja jesno vidljivo da on ide, da je spreman uzeti manje novca i da je zaista zainteresovan za LAL.

Mnogi vec predlazu Kuzmu i jedan pik 1.runde u naredne 3 godine u S&Tu.Mislim da je to sasvim fer.Ja bih bio zadovoljan.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7362
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 26 jul 2021, 17:45

Harrell,Kuzma i pick

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.