San Antonio Spurs

NEZALAGANJE
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 06 okt 2019, 13:49

YaSSaL je napisao/la:Jest predsezonska tekma, ali opet, previse je 125 odmah u startu...

Vjerovatno nisi gledao,pa cu napisati par recenica o tome sta sam vidio u sinocnjoj tekmi.

Krenucu od nase startne petorke.Poceli su DJ-Forbes-Lonnie-LMA-Poeltl.Petorka koja je fakticki nastavak proslogodisnjeg kontinuiteta u pogledu frontcourta,te spacinga u backcourtu.Iako sam ocekivao Whitea umjesto Forbesa,ne mogu reci da sam nezadovoljan ovom petorkom.Da li ce tako i ostati za pocetak sezone ili se sinoc malo pazilo na minute Whitea,sacekacemo da se vidi.Nije iskljuceno da ovako ostane,jer Pop vrlo lako moze gledati da White bude u "Manu ulozi",sto uopste nije lose.Naprotiv.

Sto se tice same tekme,ORL je sve do zadnje cetvrtine igrao rotaciju koja ce sigurno igrati i u RSu i to se osjetilo.Nisu imali izostanaka.Prvo poluvrijeme je bilo egal,ali kad je Pop odlucio da pocne i odigra cijelo 2.poluvrijeme bez DJa i LMAa,sve je bilo jasno.Prvih par minuta 3/4,koju su zapoceli White-Forbes-Lonnie-Gay-Poeltl, smo se i drzali.Ulaskom Metua,Eubanksa,Johnsona,Lawsona i Hommesa smo se totalno raspali.Bukvalno su nam u zadnjih 4-5min cetvrtine napravili seriju od 25 razlike i to tako sto bi mi izgubili loptu,a oni zabili trojku u nekoj tranziciji.Inace smo cijelu tekmu imali problem sa izgubljenim loptama i tu nam je smetala duzina ORL.To nije nista novo,jer vec par sezona imamo problem sa njima u tome.Treba im odati priznanje za odbranu koju su igrali sinoc.

U pogledu sinocnjih nastupa,pomenucu nasu mladu trojku,te Forbesa.

Bryn- jednostavno izdominirao i djeluje jos bolje nego prosle sezone.Floater,pullup,spot up,trojka iz kretnje-citav napadacki arsenal je tu i svaki put kad sutira,mislis da lopta ulazi.Zabio je s lakocom 24p.U odbrani max.angazovan.

DJ-pokazao ono sto smo svi i prizeljkivali.Jako dobra forma i ucinkovit poboljsan sut.Ljepota za gledati.Uzeo je i spot up trojku bez oklijevanja i zabio.Odbrana i skok standardno tu.Napravio je nekoliko losih pasova(kao i svi na lopti sinoc),ali to je bilo i za ocekivati.

Lonnie-e on me posebno odusevio.Vrlo aktivan i igrao je sa velikim samopouzdanjem.Ulaz,pullup,kretnja bez lopte i ono sto nismo vidjeli na SLu,a to je dobar pregled igre.Bio je medju vodecim asistentima sinoc.Defanzivno je cuvao Gordona i tu je imao problem.Ne moze cuvati toliko vece i jace SFove,koji imaju i igru na postu.Medjutim,mislim da bez problema moze cuvati bilo koga u protivnickoj 2.petorci,a posebno one koji igraju SF,a nemaju post up igru.Iz ove tekme je ocigledno da ga Pop zeli koristiti kao back up SFa i to mi se svidja. :cool:

White-odigrao poprilicno losu partiju.Dosta nekih upitnih odluka,a ni sut ga nije sluzio.Doduse,barem 3 je uzeo u zadnjim sekundama napada,jer ovi iz 2.petorke bukvalno nisu znali sta da odigraju.Nije nista ni forsirao,gledao je da razigra ove mladje momke koji su sinoc igrali.

Ostale igrace,van veterana,nema potrebe spominjati.Uz pokoji bljesak tu i tamo,svi su bili OCAJNI.Pogotovo defanzivno sto i rezultat pokazuje.

Sljedeca tekma u noci sa utorka na srijedu protiv MIA i za ocekivati je da bude na LPu,posto MIA uvijek radi svoje tekme.

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 09 okt 2019, 03:39

E ovo veceras je vec losa predstava.Doduse,prvi put igramo u kompletnom sastavu.

Jedna stvar me nervira kod Popa...Svi mastamo o uparivanju Murraya i Whitea,a evo 2 tekma,a njih dvojica minute nisu odigrali zajedno. :roll:

YaSSaL
Kontakt:

Post Postao/la YaSSaL » 09 okt 2019, 07:03

Napredujemo, spusteno na 107 (jbg, hardcore Spurs' defense fan)...

Hajd necu sudit' nista po pripremnim utakmicama...

kemo10
Kontakt:

Post Postao/la kemo10 » 09 okt 2019, 08:30

YaSSaL je napisao/la:Napredujemo, spusteno na 107 (jbg, hardcore Spurs' defense fan)...

Hajd necu sudit' nista po pripremnim utakmicama...

Ma odbranu su sinoc ok igrali, veci je problem sto u prvoj petorci samo 1 igrac moze tricu zabiti i to ubija spejsing, a i drugoj petroci ovo tricaskoj fali jedan igrac kao bertans. Walker me iznenadio brzinom, mora on biti ispred belinelija u rotaciji.

Cap13
Kontakt:

Post Postao/la Cap13 » 09 okt 2019, 12:35

Ma pripremne utakmice su, ne možemo sudit ništa ali da ce bit bas tesko ove sezone, hoce bez dileme. Ulazimo li u play off drugovi? :)

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 09 okt 2019, 14:44

Cap13 je napisao/la:Ma pripremne utakmice su, ne možemo sudit ništa ali da ce bit bas tesko ove sezone, hoce bez dileme. Ulazimo li u play off drugovi? :)

Za to se ne treba brinuti.Pitanje je samo seedinga.

Cap13
Kontakt:

Post Postao/la Cap13 » 09 okt 2019, 16:51

NEZALAGANJE je napisao/la:
Cap13 je napisao/la:Ma pripremne utakmice su, ne možemo sudit ništa ali da ce bit bas tesko ove sezone, hoce bez dileme. Ulazimo li u play off drugovi? :)

Za to se ne treba brinuti.Pitanje je samo seedinga.

Nadam se ali bice baš teško. Zapad je stvarno jak, 10-11 ekipa komotno moze imat pozitivan omjer. Vidjet cemo ali eto vjerujemo Greggu

Kugla3
Kontakt:

Post Postao/la Kugla3 » 13 okt 2019, 21:51

Za 15ak minuta nasi igraju. Evo gledam prvu postavu LMA nije u startnih 5 ili odmara ili ce s klupe uci. Nadam se da ce se uozbiljiti sada. Naravno ispratit cu cijelu tekmu.
Being second is to be the first of the ones who lose.

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 okt 2019, 21:57

Kugla3 je napisao/la:Za 15ak minuta nasi igraju. Evo gledam prvu postavu LMA nije u startnih 5 ili odmara ili ce s klupe uci. Nadam se da ce se uozbiljiti sada. Naravno ispratit cu cijelu tekmu.

Ne rece da navijas za SA? Nesto vas se puno pojavilo u zadnje vrijeme,da ekipa nije legitimna u borbi za titulu. :D

Ne igraju ni LMA ni Gay veceras.

Kugla3
Kontakt:

Post Postao/la Kugla3 » 13 okt 2019, 22:05

Kugla3 je napisao/la:Za 15ak minuta nasi igraju. Evo gledam prvu postavu LMA nije u startnih 5 ili odmara ili ce s klupe uci. Nadam se da ce se uozbiljiti sada. Naravno ispratit cu cijelu tekmu.

Ne rece da navijas za SA? Nesto vas se puno pojavilo u zadnje vrijeme,da ekipa nije legitimna u borbi za titulu. :D

Ma jesam prijatelju odkad znam za sebe sam Spursovac, daj mi link ako imas od tekme nemogu nac evo trazim po reddit ali nigdje nema daj mi molim te link.

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 okt 2019, 22:09

Kugla3 je napisao/la:

Ma jesam prijatelju odkad znam za sebe sam Spursovac, daj mi link ako imas od tekme nemogu nac evo trazim po reddit ali nigdje nema daj mi molim te link.

Dobrodosao onda.

http://www.rojadire.com/basketball/san- ... 1296947385

Nije neki link,ali sumnjam da ima bolji,s obzirom da nema prenosa.

Kugla3
Kontakt:

Post Postao/la Kugla3 » 13 okt 2019, 22:12

@nezalaganje hvala majstore :thumbup:
Link mi ne radi izgleda da je izbrisan.

YaSSaL
Kontakt:

Post Postao/la YaSSaL » 13 okt 2019, 22:16

Plah pocetak.

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 okt 2019, 22:19

Kugla3 je napisao/la:@nezalaganje hvala majstore :thumbup:

Probaj opet.I meni je za sekundu stao,evo sad radi.Ako ne uspije,udji na rojadirecta i nadji neki koji radi. ;)

Kugla3
Kontakt:

Post Postao/la Kugla3 » 13 okt 2019, 22:29

Kugla3 je napisao/la:@nezalaganje hvala majstore :thumbup:

Probaj opet.I meni je za sekundu stao,evo sad radi.Ako ne uspije,udji na rojadirecta i nadji neki koji radi. ;)

Sve sam pokuso i uso direkt u rojadirecta ali nemogu nac nikako. Nema veze preko clutchpointa cu pratit stanje.

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 okt 2019, 23:13

Solidna igra danas,ali majke mi se Pop zaje.bava sa svima nama.Sve kombinacije igraju,cak zatvara poluvrijeme sa trojkom Mills-Belinell-Forbes vani :roll: ,ali Murray i White ne igraju zajedno.Ma ni da ih proba! :twisted:

Kugla3
Kontakt:

Post Postao/la Kugla3 » 13 okt 2019, 23:15

@nezalaganje moze kratka analiza prvog poluvremena. Vodimo 10 razlike najvise me zanima kako stojimo defanzivno i sta je sa Whiteom, nije nesto produktivan.

Kugla3
Kontakt:

Post Postao/la Kugla3 » 13 okt 2019, 23:17

NEZALAGANJE je napisao/la:Solidna igra danas,ali majke mi se Pop zaje.bava sa svima nama.Sve kombinacije igraju,cak zatvara poluvrijeme sa trojkom Mills-Belinell-Forbes vani :roll: ,ali Murray i White ne igraju zajedno.Ma ni da ih proba! :twisted:

Sto vise gledam Forbesa sve mi nekako baca na Klaya Thompsona, ima te neke njegove pokrete pritom mislim na sut jako je dobro napredovao a i u obrani se poboljasava. Mislim da bi u sezoni najbolje bilo kad bi White predvodio second unit.

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 okt 2019, 23:24

Kugla3 je napisao/la:@nezalaganje moze kratka analiza prvog poluvremena. Vodimo 10 razlike najvise me zanima kako stojimo defanzivno i sta je sa Whiteom, nije nesto produktivan.

Ma tesko je bilo sta ozbiljno analizirati,kad Pop sve zivo pretura svake 3-4min,osim pomenute kombinacije White-Murray. :roll:
Kad igramo sa startnom petorkom izgledamo stvarno dobro i ofanzivno i defanzivno.Ofanzivu nose DDR i Forbes(u nedostatku LMAa),a odbranu Murray na perimetru,dok Poeltl sve zatvara unutra.Ekipa izgleda uigranije i vidi se ta godina zajedno.

Sto se tice pojedinaca,od ovih novih Carroll igra solidnu odbranu,a u napadu ga sluzi sut.Lyles mi je zanimljiv jer moze spustiti loptu na parket i kreirati.On moze dati novu dimenziju igri.

Sto se tice Whitea,ne igra nesto puno danas,ali on igra svoju igru.Ako mu se ne otvara prilika i protivnik mu posvecuje paznju,gleda da razigra.Nece uzeti isforsiran sut i zato statistika izgleda tako.Medjutim,kreirao je jako lijepih pozicija za ekipu.Defanzivno je standardno dobar,mada bih licno volio da je malo vise agresivniji ofanzivno.Medjutim,izgleda da to nije on tada.

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 okt 2019, 23:26

Kugla3 je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Solidna igra danas,ali majke mi se Pop zaje.bava sa svima nama.Sve kombinacije igraju,cak zatvara poluvrijeme sa trojkom Mills-Belinell-Forbes vani :roll: ,ali Murray i White ne igraju zajedno.Ma ni da ih proba! :twisted:

Sto vise gledam Forbesa sve mi nekako baca na Klaya Thompsona, ima te neke njegove pokrete pritom mislim na sut jako je dobro napredovao a i u obrani se poboljasava. Mislim da bi u sezoni najbolje bilo kad bi White predvodio second unit.

Ma Forbes se zabetonirao u 1.petorci.White ce to i predvoditi,samo kazem,treba biti malo agresivniji ofanzivno i treba ga probati i sa Murrayem defanzivno.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.