San Antonio Spurs

NEZALAGANJE
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 02 nov 2019, 13:27

Ma kakvi.

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 nov 2019, 02:12

Poluvrijeme.Ukratko,katastrofa.Ne znam ni odakle poceti?Od Popovih kretenskih rotacija protiv ovako ozbiljne ekipe,do toga da DDR i LMA bukvalno ne mogu nista.James siluje DDRa na oba kraja parketa.Povrh svega,Carroll odigra lijepo 5minuta,ali Pop onda ubaci Belinellia i gazi ga 9min.Strasno. :oops: :oops:

Jednu stvar sam naucio u ovih 5-6 utakmica.Ova ekipa je dozivjela svoj plafon i znamo sta moze sve dok su rotacije ovakve kakve jesu.Da bi napredovali,potrebno je uparivanje Murray-White i potrebno je da Belinelli totalno ispadne iz rotacije.Carroll ili Walker moraju biti prija njega i tacka.
Dok se ovo ne desi,ako se uopste desi,jer izgleda da Marco moze ispasti iz rotacije jedino ako umre,mi znamo na cemu smo.

Kugla3
Kontakt:

Post Postao/la Kugla3 » 04 nov 2019, 02:15

NEZALAGANJE je napisao/la:
04 nov 2019, 02:12
Poluvrijeme.Ukratko,katastrofa.Ne znam ni odakle poceti?Od Popovih kretenskih rotacija protiv ovako ozbiljne ekipe,do toga da DDR i LMA bukvalno ne mogu nista.James siluje DDRa na oba kraja parketa.Povrh svega,Carroll odigra lijepo 5minuta,ali Pop onda ubaci Belinellia i gazi ga 9min.Strasno. :oops: :oops:

Jednu stvar sam naucio u ovih 5-6 utakmica.Ova ekipa je dozivjela svoj plafon i znamo sta moze sve dok su rotacije ovakve kakve jesu.Da bi napredovali,potrebno je uparivanje Murray-White i potrebno je da Belinelli totalno ispadne iz rotacije.Carroll ili Walker moraju biti prija njega i tacka.
Dok se ovo ne desi,ako se uopste desi,jer izgleda da Marco moze ispasti iz rotacije jedino ako umre,mi znamo na cemu smo.
Napadacki smo odigrali katastrofa, ajde obrambeno i nije bilo toliko lose a i neke glupe lopte su nam iscurile iz kosa. DDR i LMA jako losi danas. Slazem se s tobom u vezi ovih rotacija valjda 2 poluvrijeme bude bolje.
Being second is to be the first of the ones who lose.

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 nov 2019, 02:43

Eh,evo smo se vratili u igru.Sad cekam da Belinelli udje u s klupe i da sve uje.bemo. ;)

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 nov 2019, 03:20

Samo cu reci :DEJOUNTE!!!!

Ovo ostalo iz 1.petorke.BLJAK!

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 nov 2019, 03:22

Usput,druga velika tekma LMAa gdje ne postoji ofanzivno.Nedopustivo.

Kugla3
Kontakt:

Post Postao/la Kugla3 » 04 nov 2019, 03:26

Steta na kraju smo ih skoro i uzeli, mrtvi Howard rijesava utakmicu, dopustili neke glupe ofanzivne skokove jedina svijetla tocka je Dejounte. DDR a pogotovo LMA koji nije ni ofanzivno ni defanzivno prisustvovao.

YaSSaL
Kontakt:

Post Postao/la YaSSaL » 04 nov 2019, 07:03

Ne znam otkud Marcu ovoliko kredita kod Popa, ali pocinje da iritira sve ovo. Sto se tice DDRa, ne mogu njemu nista puno ni zamjeriti, dosao je kod nas ni kriv ni duzan. On je takav kakav je, zna odigrati finih tekmi i rijetko je neki odron. Ali LMA, ne znam vise sta da kazem za njega. Znao je bljesnuti otkad je dosao kod nas, ali nije doveden zbog bljeskova i generalno mogu reci da on, kada se sve oduzme i sabere, nije bio ono sto je trebao biti. Ni blizu.

Murray je nasa buducnost, tu nema dileme. White, Forbes, pa nadam se i Walker bi trebali da se ukljuce tu. Ali Pop nikako da progleda.

Idemo dalje, poraz kao poraz nije kraj svijeta. Pogotovo kad ga predvidis... :mrgreen:

Kanye
Kontakt:

Post Postao/la Kanye » 04 nov 2019, 16:24

Koji smo qrac mi doveli ovog DeMarrea? Covjek zadnjih 6 sezona igra 29.1 minutu u prosjeku u poprilicno ok ekipama i sad kod nas ne moze vidjet parketa.

Belinelli i Lyles u najgorim ekipama lige ne bi imali ovoliku minutazu.

Demar i LMA trebaju imat najvecu minutazu. Onda iza njih grupa Dejounte, Bryn, Poeltl, Gay, White, Patty i Carroll. Zavisi od matchupa ko koliko, al Dejounte treba do kraja sezone doci na nivo prve dvojice. Onda sta ostane za Lonnieja. Lyles, Marco i ostala raja trebaju igrat garbage time.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 nov 2019, 22:01

Kanye je napisao/la:
04 nov 2019, 16:24
Koji smo qrac mi doveli ovog DeMarrea? Covjek zadnjih 6 sezona igra 29.1 minutu u prosjeku u poprilicno ok ekipama i sad kod nas ne moze vidjet parketa.

Belinelli i Lyles u najgorim ekipama lige ne bi imali ovoliku minutazu.

Demar i LMA trebaju imat najvecu minutazu. Onda iza njih grupa Dejounte, Bryn, Poeltl, Gay, White, Patty i Carroll. Zavisi od matchupa ko koliko, al Dejounte treba do kraja sezone doci na nivo prve dvojice. Onda sta ostane za Lonnieja. Lyles, Marco i ostala raja trebaju igrat garbage time.
S dosta toga se slazemo,posebno u dijelu za Belinellia i ovih navedenih minuta,ali oko Lylesa nisi upravu.Generalno gledano,on je reklamacijski projekt i ne bi trebao startati kao takav,ali nasa situacija je specificna.Zasto to kazem?

Prvo,Poeltl sa LMAom ne moze startati.Napredni brojevi te kombinacije su uzasni i svi smo prosle godine bili za to da se to promjeni,jer se i golim okom vidjelo da smo stagnatni cim su oni zajedno na parketu.Oni trebaju igrati zajedno u situaciji kao sinoc protiv LAL,ali kad ih Pop upari,Poeltl napravi 2-3 gluposti dade Howardu 2+1 i morade ga izvesti.

Drugo,Gay vise nije starter,potreban nam je na klupi,tu je poceo dobro da se snalazi,tako da i ta opcija otpada.

Ko nam ostaje onda za startanje na PFu? Ostaju Carroll i Lyles.
Iako logika nalaze da bi tu ulogu trebao imati Carroll,shvatam nacin na koji Pop tu razmislja.Carroll bi dao odredjenu raznolikost u igri,ali realno gledano,on ne moze braniti startne PFove,osim ako to nisu small ball PFovi poput njega.Gledajuci realno,mnoge ekipe upravo startaju takve PFove,ali za razliku od drugih ekipa,mi tu onda imam drugi problem.Problem skoka!
Vidi samo ovo...LMA je prosjecan skakac za svoju poziciju.Carroll kroz karijeru jedva ima nesto vise od 4 rpg,DDR nije bio neki skakac ni na SGu,a pogotovo to nije na poziciji na kojoj ga sada igramo i to se sinoc vidjelo.Cim bi LMA ili Poeltl izasli da zatvore ulaze,Howard bi nas ubio off.skokom,ponajvise zbog loseg gradjenja DDRa.Forbes je ispodprosjecan do prosjecan skakac.Dakle,jedini elitni skakac koji bi imali u petorci je Murray i to sa pozicije PGa.Pa ne mozemo ocekivati da taj decko,a koji se tek vraca od ozbiljne povrede,radi sve!

E zato starta Lyles i tu radi FANTASTICAN posao.Odbrana mu nije porozna,a skace takvom ratom da je do sinoc bio 1.skakac ekipe,a mi top 2-3 skakacka tima u ligi sto nismo bili jos od Timmy-David ere.Posebno je fascinantan posao koji radi na off.skoku gdje smo 2.u ligi,a obicno smo po tom pitanju podrum lige.U napadu ga ne sluzi sut,dosta oklijeva i nije siguran u sebe,ali to je i ocekivano sto zbog neigranja od prosle sezone,sto zbog toga sto je u novoj fransizi.Ukoliko bi ga sut poceo sluziti(sinoc uopste nije bio los),dao bi jednu sasvim novu dimenziju i zato se ne protivim mnogo ovoj opciji da ga Pop probava.Ukoliko otvori ovu novu dimenziju,bice novi plus.Ukoliko mu to ne podje za rukom,sumnjam da ce se jos dugo zadrzati u petorci.

Ono sto treba promijeniti je totalno benciranje Belinellia,osim za neke spot up situacije i u zavisnosti od toga da li ga krene ili ne!?Tu treba igrati Carroll odnosno Lonnie,ako se pokaze.Zatim treba upariti Murraya i Whitea,sto mislim da ce biti neminovno,cim Dejounte bude mogao igrati 30+min.Bio bi totalni idiotizam da White igra ispod 20min i tako se nastavi sa izbjegavanjem njihovih zajednickih minuta.
Ta Dejounteova minutaza ce jos vise otvoriti mogucnost njihovog igranja kad god nekog od sutera(Mills i Forbes ponajvise) ne sluzi sut,kao sto je sinoc bio slucaj.Kad ih ide,onda nije problem da igraju.
E to je sva nauka oko nas ove sezone.Nemamo sta vise diskutovati.Sve znamo i sad nam preostaje samo da cekamo,jer iskustvo govori da Pop nece vrtiti sve isto tokom cijele sezone.Ne treba zaboraviti da nam je prosle sezone u ovo doba Cunningham bio starter. ;)

Kanye
Kontakt:

Post Postao/la Kanye » 04 nov 2019, 23:03

Ma ja bih startao Poeltla ili Carrolla. Zavisno od matchupa.
Defanzivni skok se moze zastitit dobrim gradjenjem, a ofanzivni nam nikad nije bio jaca strana.

Vjerujem da ce Lylesu poceti ulazit sutevi. I nadam se da ce biti dostojan toga da bude starter. Al nemam nikakve vjere u to. Podsjeca me na Blaira i tu generalno neuspjesnu fazu s njim.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 nov 2019, 23:21

Ma sve dok ti je DDR starter,a uz to jos i Murray koji tek gradi svoj sut,ne mozemo startati Poeltla.Da imamo nekog top 3&D igraca umjesto DDRa i PGa poput Lillarda,onda bi moglo.Jakob rijesava mnogo problema defanzivno,ali ofanzivno bi to bio haos.Onda imas i problem rotacije na PFu,kad LMA uzme i tu minute.

Slazem se da se dobrim gradjenjem rijesava dosta toga,ali i to ima svoje limite kad gradis likove poput Howarda,Davisa,Harrella...Tu,pored dobrog gradjenja,moras imati i jakog skakaca sa slabe strane.U petorci s Carrollom to ne bi imali.

Za Lylesa ostaje da vidimo sta ce biti!?Priliku ima.Blair nikada nije igrao neku odbranu(izuzev onih njegovih ukradenih) i nikada nije imao ni naznaku suta plus je igrao pored Timmya gdje bi i ja izgledao solidno.

Raul_64
Kontakt:

Post Postao/la Raul_64 » 05 nov 2019, 08:50

Hehe jos neka ocekivanja od Lylesa.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

kemo10
Kontakt:

Post Postao/la kemo10 » 05 nov 2019, 09:06

Ma samo da pocne pogađati trice i dobili su spursi extra igraca.

NEZALAGANJE
Kontakt:

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 nov 2019, 12:57

Raul_64 je napisao/la:
05 nov 2019, 08:50
Hehe jos neka ocekivanja od Lylesa.
Pa red ga je probati.Sumnjam da iko ima neka ocekivanja,ali za sada je iznenadio solidnom odbranom i odlicnim skokom.
Krene li ga sut,bice plus.

Raul_64
Kontakt:

Post Postao/la Raul_64 » 05 nov 2019, 16:40

Ma nema fajde od njega.

Veceras suspendovan i ovaj mali , imaju izostanaka , Trae se vraca nakon povrede.
Jos jedna kao za Portland sto sam pisao sto moramo dobiti.Simple.

Kugla3
Kontakt:

Post Postao/la Kugla3 » 05 nov 2019, 18:45

Raul_64 je napisao/la:
05 nov 2019, 16:40
Ma nema fajde od njega.

Veceras suspendovan i ovaj mali , imaju izostanaka , Trae se vraca nakon povrede.
Zar sumnjas u pobjedu!?

Raul_64
Kontakt:

Post Postao/la Raul_64 » 05 nov 2019, 19:56

Kugla3 je napisao/la:
05 nov 2019, 18:45
Raul_64 je napisao/la:
Ma nema fajde od njega.

Zar sumnjas u pobjedu!?
Ne bi trebao.Roster Atlante je smece i treba trapovati Younga na svakom piku a imamo vala igrace da ga pokriju.

Kugla3
Kontakt:

Post Postao/la Kugla3 » 05 nov 2019, 21:56

Raul_64 je napisao/la:
05 nov 2019, 19:56
Kugla3 je napisao/la:
05 nov 2019, 18:45
Raul_64 je napisao/la:
Ma nema fajde od njega.

Zar sumnjas u pobjedu!?
Ne bi trebao.Roster Atlante je smece i treba trapovati Younga na svakom piku a imamo vala igrace da ga pokriju.
A dobro nisu bas smece ima tu finih mladih momaka, ali smo favoriti veliki, Trae se tek vraca i kao sto kazes treba ga sto vise pritisnuti sa Dejounteom i Whiteom. LMA bi veceras trebao imati najlaksi zadatak.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.