Chicago Bulls

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la Neutral » 12 mar 2021, 04:34

Čim je Finac tu, poraz i prije početka meča. Da vidimo sljedeće utakmice, očekujem s njim loss streak.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la Felixians4 » 12 mar 2021, 05:08

Neutral je napisao/la:
12 mar 2021, 04:34
Čim je Finac tu, poraz i prije početka meča. Da vidimo sljedeće utakmice, očekujem s njim loss streak.
ma daj ajd. ne šmekaš neke pa stalno po njima i kad treba i kad ne treba. phila bez simmonsa i embiida,podcijenili ih i pukli. vratio se i otto porter,morali bi se boriti za play in

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la OldFashioned » 12 mar 2021, 11:14

A šta konkretno treba da šmekamo kod softya ?
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la BIHfan » 12 mar 2021, 12:22

Pune nas svi pod kosem, Carter je uzasan. Centar i playmaker nam trebaju.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la Felixians4 » 13 mar 2021, 03:32

OldFashioned je napisao/la:
12 mar 2021, 11:14
A šta konkretno treba da šmekamo kod softya ?
sinoć je on vjerojatno najmanji razlog kraha, o tome se referiram konkretno.

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la Neutral » 13 mar 2021, 05:22

Druga utakmica sa Fincom i drugi poraz.

:kafa:

Finac veze nema sa košarkom, mislim mnogi u Bullsima nemaju, ali on je s obzirom na "potencijal" sa kojim ga kite i nekim novim ugovorom najgori.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 mar 2021, 05:38

Neutral je napisao/la:
13 mar 2021, 05:22
Druga utakmica sa Fincom i drugi poraz.

:kafa:

Finac veze nema sa košarkom, mislim mnogi u Bullsima nemaju, ali on je s obzirom na "potencijal" sa kojim ga kite i nekim novim ugovorom najgori.
Ozbiljno pocinjem sumnjati da se razumijes u kosarku...Svi mi imamo pik na nekog igraca u svojoj ekipi, ali ti bas pretjerujes.

Gledao sam tekmu na preskoke i nema sanse da se Markkanen treba prozivati.Da i ne igra nikakvu odbranu, da je totalni minus (a nije), on je zabio 20.Neku noc trojke 7 od 7. Koliko visokih igraca u ligi to moze?

Sta su radili Williams, Carter Jr., White, Satoransky, Temple, Porter, Valentine veceras?? Sta su oni, ako on nema veze s kosarkom?


P.S.Upravo mu pogledah i statistiku.Jeste odigrao samo 15 tekmi, ali 19p u prosjeku na 52% suta iz igre i 43% za 3p!! :shock: :shock:

Cak je prvi put u karijeri i pozitivan gledajuci BPM. O cemu pricamo?

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la OldFashioned » 13 mar 2021, 11:46

Lauri je apsolutni liability u svim odbrambenim zadatcima.
Lateralna kretnja kao da ni ne postoji pa čak i za onako visokog igrača mu je kriminalna.
Pod košem ne može ništa odbraniti jer je jednostavno tip igrača koji je operisan od kontakta a to se najbolje vidi po njegovoj ofanzivnoj igri. Od koša bježi kao đavo od križa čak i kad su očigledni missmatchevi, izvlači se na neke step backs i fadeaways protiv igrača 15-20cm manjih od sebe. Za igrača visokog koliko je on, trebao bi hladno imati double-double učinak svaku noć, ali jednostavno momak niti zna da se zagradi, (bezveze ljetos nabio mišiće), niti ima voljni momenat da uzme defanzivni skok, da ne govorim ofanzivni.
Previše nedostataka u odnosu na dobre stvari koje pruža da bi ga se moglo nazvati dobrim igračem.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
Napapijri
Postovi: 4554
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la Napapijri » 13 mar 2021, 12:04

OldFashioned je napisao/la:
13 mar 2021, 11:46
Lauri je apsolutni liability u svim odbrambenim zadatcima.
Lateralna kretnja kao da ni ne postoji pa čak i za onako visokog igrača mu je kriminalna.
Pod košem ne može ništa odbraniti jer je jednostavno tip igrača koji je operisan od kontakta a to se najbolje vidi po njegovoj ofanzivnoj igri. Od koša bježi kao đavo od križa čak i kad su očigledni missmatchevi, izvlači se na neke step backs i fadeaways protiv igrača 15-20cm manjih od sebe. Za igrača visokog koliko je on, trebao bi hladno imati double-double učinak svaku noć, ali jednostavno momak niti zna da se zagradi, (bezveze ljetos nabio mišiće), niti ima voljni momenat da uzme defanzivni skok, da ne govorim ofanzivni.
Previše nedostataka u odnosu na dobre stvari koje pruža da bi ga se moglo nazvati dobrim igračem.
Markkanen je Porzingis za sirotinju i to bukvalno, cak i u smislu cestih povreda, s tim sto KP ipak igra donekle odbranu, barem onu u protekciji obruca. Meni su oba igraca draga, cak bih volio vidjeti Lauria u Dallasu, ali ozbiljno pocinjem sumnjati u njih, ne zbog kvaliteta, nego zbog pouzdanosti da ostanu zdravi. Ista stvar je i sa Embiidom, gledajuci zdravlje naravno.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la OldFashioned » 13 mar 2021, 12:17

Napapijri je napisao/la:
13 mar 2021, 12:04
OldFashioned je napisao/la:
13 mar 2021, 11:46
Lauri je apsolutni liability u svim odbrambenim zadatcima.
Lateralna kretnja kao da ni ne postoji pa čak i za onako visokog igrača mu je kriminalna.
Pod košem ne može ništa odbraniti jer je jednostavno tip igrača koji je operisan od kontakta a to se najbolje vidi po njegovoj ofanzivnoj igri. Od koša bježi kao đavo od križa čak i kad su očigledni missmatchevi, izvlači se na neke step backs i fadeaways protiv igrača 15-20cm manjih od sebe. Za igrača visokog koliko je on, trebao bi hladno imati double-double učinak svaku noć, ali jednostavno momak niti zna da se zagradi, (bezveze ljetos nabio mišiće), niti ima voljni momenat da uzme defanzivni skok, da ne govorim ofanzivni.
Previše nedostataka u odnosu na dobre stvari koje pruža da bi ga se moglo nazvati dobrim igračem.
Markkanen je Porzingis za sirotinju i to bukvalno, cak i u smislu cestih povreda, s tim sto KP ipak igra donekle odbranu, barem onu u protekciji obruca. Meni su oba igraca draga, cak bih volio vidjeti Lauria u Dallasu, ali ozbiljno pocinjem sumnjati u njih, ne zbog kvaliteta, nego zbog pouzdanosti da ostanu zdravi. Ista stvar je i sa Embiidom, gledajuci zdravlje naravno.
Da, naravno + to što je više van nego na terenu.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la Neutral » 13 mar 2021, 15:28

NEZALAGANJE je napisao/la:
13 mar 2021, 05:38
Neutral je napisao/la:
13 mar 2021, 05:22
Druga utakmica sa Fincom i drugi poraz.

:kafa:

Finac veze nema sa košarkom, mislim mnogi u Bullsima nemaju, ali on je s obzirom na "potencijal" sa kojim ga kite i nekim novim ugovorom najgori.
Ozbiljno pocinjem sumnjati da se razumijes u kosarku...Svi mi imamo pik na nekog igraca u svojoj ekipi, ali ti bas pretjerujes.

Gledao sam tekmu na preskoke i nema sanse da se Markkanen treba prozivati.Da i ne igra nikakvu odbranu, da je totalni minus (a nije), on je zabio 20.Neku noc trojke 7 od 7. Koliko visokih igraca u ligi to moze?

Sta su radili Williams, Carter Jr., White, Satoransky, Temple, Porter, Valentine veceras?? Sta su oni, ako on nema veze s kosarkom?


P.S.Upravo mu pogledah i statistiku.Jeste odigrao samo 15 tekmi, ali 19p u prosjeku na 52% suta iz igre i 43% za 3p!! :shock: :shock:

Cak je prvi put u karijeri i pozitivan gledajuci BPM. O cemu pricamo?
Nakon trinaest godina, evo ti si tu deset godina i sada mi počinješ pisati da sumnjaš u moje znanje na polju košarke. I sada ćeš mi reći da ga ne "braniš" jer postoji mogućnost da pređe u Spurse?

Lauri bi možda odgovarao drugom sistemu, ali svaki igrač se treba prilagoditi sistemu ekipe u kojoj igra, a on djeluje van njega. S njim na parketu smo mnogo lošiji, već kada on igra, na stranu % šuta.

Ako je potrebna definicija da objasni Finca, glasila bi "Za ono što postigne u napadu sa šutem, mi mnogo više gubimo na drugim poljima".

Ne bi pisao toliko o njemu da ne napada neki "ludi" ugovor koji će nas unazaditi opet pet godina.

Porter je tu radi reda.
Valentine je jako zahvalan igrač i opravdava onih $4,642,800.
Wendell nije ozbiljan igrač.
Satoransky služi samo za odbranu.
Temple igra za smiješne pare i on je tu čisto da popuni roster.
White je J.R, mladost-ludost.

Svi ti navedeni igrači će vjerovatno otići ili biti u rotaciji osim Valentine koga vidim kao ozbiljnog igrača sa klupe, možda i Wendella kada naš neki novi centar bude odmarao.

Graditi ekipe oko Finca, neke "light" verzije Latvijca Kristapsa je suicidno za franšizu.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 mar 2021, 17:35

Neutral je napisao/la:
13 mar 2021, 15:28
NEZALAGANJE je napisao/la:
13 mar 2021, 05:38
Neutral je napisao/la:
13 mar 2021, 05:22
Druga utakmica sa Fincom i drugi poraz.

:kafa:

Finac veze nema sa košarkom, mislim mnogi u Bullsima nemaju, ali on je s obzirom na "potencijal" sa kojim ga kite i nekim novim ugovorom najgori.
Ozbiljno pocinjem sumnjati da se razumijes u kosarku...Svi mi imamo pik na nekog igraca u svojoj ekipi, ali ti bas pretjerujes.

Gledao sam tekmu na preskoke i nema sanse da se Markkanen treba prozivati.Da i ne igra nikakvu odbranu, da je totalni minus (a nije), on je zabio 20.Neku noc trojke 7 od 7. Koliko visokih igraca u ligi to moze?

Sta su radili Williams, Carter Jr., White, Satoransky, Temple, Porter, Valentine veceras?? Sta su oni, ako on nema veze s kosarkom?


P.S.Upravo mu pogledah i statistiku.Jeste odigrao samo 15 tekmi, ali 19p u prosjeku na 52% suta iz igre i 43% za 3p!! :shock: :shock:

Cak je prvi put u karijeri i pozitivan gledajuci BPM. O cemu pricamo?
Nakon trinaest godina, evo ti si tu deset godina i sada mi počinješ pisati da sumnjaš u moje znanje na polju košarke. I sada ćeš mi reći da ga ne "braniš" jer postoji mogućnost da pređe u Spurse?

Lauri bi možda odgovarao drugom sistemu, ali svaki igrač se treba prilagoditi sistemu ekipe u kojoj igra, a on djeluje van njega. S njim na parketu smo mnogo lošiji, već kada on igra, na stranu % šuta.

Ako je potrebna definicija da objasni Finca, glasila bi "Za ono što postigne u napadu sa šutem, mi mnogo više gubimo na drugim poljima".

Ne bi pisao toliko o njemu da ne napada neki "ludi" ugovor koji će nas unazaditi opet pet godina.

Porter je tu radi reda.
Valentine je jako zahvalan igrač i opravdava onih $4,642,800.
Wendell nije ozbiljan igrač.
Satoransky služi samo za odbranu.
Temple igra za smiješne pare i on je tu čisto da popuni roster.
White je J.R, mladost-ludost.

Svi ti navedeni igrači će vjerovatno otići ili biti u rotaciji osim Valentine koga vidim kao ozbiljnog igrača sa klupe, možda i Wendella kada naš neki novi centar bude odmarao.

Graditi ekipe oko Finca, neke "light" verzije Latvijca Kristapsa je suicidno za franšizu.
Prvo, apsolutno ga ne branim zbog mogucnosti dolaska u Spurse.To je nonsens.

Drugo, pretjerujes u kritikama. Markkanen nije max igrac, ali sa ovim sto pruza ove sezone kad je zdrav( i to svakako treba odvagati), on je igrac za 17-18mil godisnje.To mu je realna cijena.Decku su jos uvijek 24 godine.Primjera radi, Collins iz ATL, koji mu je jako slican, trazi max.

Nadalje, kazi mi kako ste to losiji sa njim? Sinoc ti napisah da je pozitivan igrac na terenu i po BPMu i po VORPu.
Takodje, individualni Offrtg mu je 119 (to je u nivou najboljeg napada lige), dok mu je Defrtg 113.Dakle, plus igrac na parketu i zato ti i govorim da ga bzv imas na nisanu, jer dosta njih igra slabije od njega, a konstantno njega prozivas .Ako su ti ostali skoro svi samo prolaznici, kakve onda rezultate ti ocekujes?? Da ti pobjede, uz LaVinea, donosi igrac sa 24 godine koji nije supertalenat!??

I treca stvar, ko prica o gradnji ekipe oko njega? Valjda se ekipa gradi oko najboljeg igraca, a vama je to LaVine.Markkanen treba biti role igrac, a cijena od 17-18mil, bi i ukazivala na takvo nesto. Jednostavno, decko je moderan tip PFa.Siri parket, sutira trojku u visokom procentu i sposoban je spustiti loptu na parket.Steta da odbrana nije malo bolja, a vjerujem da bi i to bilo na pristojnom timskom nivou da i on oko sebe ima nesto bolje defanzivce.Ovakvih igraca se ne odrices u modernom NBAu.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la OldFashioned » 13 mar 2021, 17:51

Chuck jednom reče, I hate analytics.
To je za ove kvazinovinare i experte što u životu nisu košarkašku loptu držali u rukama pa pokušavaju da se nametnu preko matematike.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la Neutral » 14 mar 2021, 02:19

Postoje tri vrste laži – laž, besramna laž i statistika.

To je kao prosječna plata, neko meso, drugi kupis, prosjek nam je sarma.

Finac je loš, light verzija Latvijca i dobar back up igrač, da sa klupe ulazi kada odmaraju pravi košarkaši. Neka se zahvali Bogu na genetici.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la Felixians4 » 14 mar 2021, 03:35

a netko tko je bio igrač makar na bilo kom amaterskom nivou onda bez obzira što lupeta,njegvoo ima veću težinu upravo iz tog razlika? eto,onda ti možeš reći finac je loš,netko drugi će reći finac je ok,treći finac je fantastičan i šta?

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la Neutral » 14 mar 2021, 04:10

Gledam polovnjake deset sezona u Bullsima, neći nikad više pohvaliti nekoga ko to ne zaslužuje.

Otkad se Finac vratio 0-2, posljednjih 8 utakmica s njim 1-7 :salut:

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la Neutral » 15 mar 2021, 06:36

Ljudi, vjerovali ili ne, pobijedili smo sa Fincem, jest da je bio katastrofalan, ali drugi su učinili svoje.

P.W odličan, bit će dobar igrač.
Super što napokon C.W ulazi sa klupe, može nam uvijek donijeti dodatnu energiju sa klupe.

Avatar
Stipe
Postovi: 429
Pridružen/a: 25 avg 2009, 10:02
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la Stipe » 15 mar 2021, 17:07

Neutral je napisao/la:
15 mar 2021, 06:36
Ljudi, vjerovali ili ne, pobijedili smo sa Fincem, jest da je bio katastrofalan, ali drugi su učinili svoje.

P.W odličan, bit će dobar igrač.
Super što napokon C.W ulazi sa klupe, može nam uvijek donijeti dodatnu energiju sa klupe.
svidja mi se kako je trener odabrao prvu petorku, WCJ i CW i jesu igraci da ulaze sa klupe. Nemaju oni kapaciteta da budu prva petorka
Dževad Hamzić, Sabahudin Delalić (kapiten), Asim Medić, Safet Alibašić, Adnan Manko, Ismet Godinjak, Mirzet Duran, Adnan Kešmer, Ejub Mehmedović, Ermin Jusufović, Nizam Čančar i Beniz Kadrić VI STE PONOS NASE DRZAVE!!!!

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la Neutral » 17 mar 2021, 01:26

Ušao duh Greena u Younga, šta je ovo :rol:

Teško ćemo mi do playoffa, ali ta mogućnost je otvoreno, ne što smo tako dobri i kvalitetni za PO, nego što su ostale ekipe većinom katastrofalne (kao i mi), naravno ne računam top 4 ekipe tu (Boston mi je ispred Heata).

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Chicago Bulls

Post Postao/la Neutral » 17 mar 2021, 01:47

Zach nemilice trpa, Finac je dobar.

Odgovori

Natrag na “Chicago Bulls”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.