Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 16 apr 2018, 01:04

Igral' Nurk u junu?

hz1987
Kontakt:

PostPostao/la hz1987 » 16 apr 2018, 08:05

DaVinci WroteColonIgral' Nurk u junu?

covjek uslovio portland da ako izgube sljedecu on pelikana da ne racunaju na njega u narendne 2 do 5 utakmica kako bi se spremio za juni i repku :rol:

taj zadugo nece igrati za repku. ne zato sto ne zeli, vec mu je mrsko

Divos
Kontakt:

PostPostao/la Divos » 16 apr 2018, 09:38

Нуркић ће, претпостављам, селектору кошаркашке репрезентације БиХ бити "доступан" за мечеве квалификација за СП у септембру, наравно ако се БиХ квалификује у другу фазу (вероватно, па готово сигурно хоће) или ако нешто не искрсне, нека повреда или нешто слично.

Што се тиче мечева 29.06. и 02.07., ту су баш незгодни термини, и из знаних разлога, вероватноћа да заигра за национални тим (као и други НБА играчи који постају слободни агенти) је неких 0,00%.
И ту није у питању да ли жели или не, да ли му је мрско, ту су тако постављена "правила игре", није до њега.

haris004
Kontakt:

PostPostao/la haris004 » 16 apr 2018, 12:10

Odlična analiza, preporuka za pogledat :)

COYS
Kontakt:

PostPostao/la COYS » 17 apr 2018, 03:49

Chinaglia
Kontakt:

PostPostao/la Chinaglia » 17 apr 2018, 14:27

The plan for Jusuf Nurkic in Game 2: Be more aggressive. Dunk. “He was making the pass without realizing who was under the basket,’’ Lillard said. “He has to see that. We would love to see him go through that contact and dunk on him. Make them foul you.’’

istina, poludio sam zbog bjezanja iz picka, idi covjece do kraja i zavrsi to... to mu mora biti primarni zadatak, a ponekad neka je izbaci i na trojku, jer to budu uglavnom otvoreni sutevi, a svaki otvoren sut je dobar sut i niti jedan trener se ne ljuti kada se takav sut uzme

Nurkic: I need to be more aggressive, there's no doubt.

ajde Nurkicu, vidjeti cemo...

Stotts je nekad ranije rekao da je Dameov zadatak da mu namjesti suteve, sa cime se uopste ne slazem, a nakon tekme s New Orleansom, na pitanje dal bi Nurkic trebao uzeti vise suteva, rekao je da je to do njega, dal ce uzet sut, odigrat pas itd

jasno je da Dame ne smije biti jedini igrac koji ce namjestit suteve Nurkicu, spustit mu loptu na niski post itd, to mora biti zadatak citave ekipe, pa to je timska igra jebote, a Nurkic mora biti sebicniji, mora uzet svoj broj suteva, a to mora biti ne manje od 12 po mecu

_dreamer_
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la _dreamer_ » 17 apr 2018, 17:54

bio je bas pod velikim utiskom atmosfere,par uzasno profulanih zicera. no vjerujem da ce veceras biti vec bolji
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la KK_Bosna » 17 apr 2018, 18:10

Od ozbiljnog kandidata za DPOY ocekujemo da zaustavi ili barem uspori AD-a... za sada juka - ad 0:1
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"

SPY
Kontakt:

PostPostao/la SPY » 17 apr 2018, 18:33

Realno Ad je neuzastavljiv. Njega ostavit ispod 30 je za svaku pohvalu. Čitava ekipa je podređena njemu, bukvalno svaka druga akcija ide preko njega. Ad prebrz za Jusufa, jak za Davisa. Ja bi se kocko i pustio ga da šuta sa distance a zatvorio bi reket da ima sto manje jeftinih poena sa metar ili dva.

Rondo je po meni x faktor ovdje. Treba na njemu igrat dobru odbranu da bi smanjio utjecaj Ad.

Pip
Kontakt:

PostPostao/la Pip » 17 apr 2018, 19:35

Chinaglia WroteColon
The plan for Jusuf Nurkic in Game 2: Be more aggressive. Dunk. “He was making the pass without realizing who was under the basket,’’ Lillard said. “He has to see that. We would love to see him go through that contact and dunk on him. Make them foul you.’’

istina, poludio sam zbog bjezanja iz picka, idi covjece do kraja i zavrsi to... to mu mora biti primarni zadatak, a ponekad neka je izbaci i na trojku, jer to budu uglavnom otvoreni sutevi, a svaki otvoren sut je dobar sut i niti jedan trener se ne ljuti kada se takav sut uzme

Nurkic: I need to be more aggressive, there's no doubt.

ajde Nurkicu, vidjeti cemo...

Stotts je nekad ranije rekao da je Dameov zadatak da mu namjesti suteve, sa cime se uopste ne slazem, a nakon tekme s New Orleansom, na pitanje dal bi Nurkic trebao uzeti vise suteva, rekao je da je to do njega, dal ce uzet sut, odigrat pas itd

jasno je da Dame ne smije biti jedini igrac koji ce namjestit suteve Nurkicu, spustit mu loptu na niski post itd, to mora biti zadatak citave ekipe, pa to je timska igra jebote, a Nurkic mora biti sebicniji, mora uzet svoj broj suteva, a to mora biti ne manje od 12 po mecu

ne ide do kraja iz pika jer se boji da ce napravit faul u napadu kad nizi igrac ostane na njemu (da ide na famozno zakucavanje) zato je bacao loptu na otvorene sutere, sto nije los potez kad bi aminu i kompanija ista mogli zabit....bilo je i treme sigurno....njemu vise godi kad je visoki na njemu, nizi su mu enigma....a morace ih naucit rjesavat, bilo eurostepom, rolingom ili floaterom... ili ako imao vremena da se namjesti da ih unese

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la KK_Bosna » 17 apr 2018, 20:05

:evil:
SPY WroteColonRealno Ad je neuzastavljiv. Njega ostavit ispod 30 je za svaku pohvalu. Čitava ekipa je podređena njemu, bukvalno svaka druga akcija ide preko njega. Ad prebrz za Jusufa, jak za Davisa. Ja bi se kocko i pustio ga da šuta sa distance a zatvorio bi reket da ima sto manje jeftinih poena sa metar ili dva.

Rondo je po meni x faktor ovdje. Treba na njemu igrat dobru odbranu da bi smanjio utjecaj Ad.

Pa spustiti AD-a na 50 i manje posto sita je usporavanje, dat ce on svojih 30+, samo je pitanje iz koliko suteva... a posto ljudi trpaju juku u DPOY konotacije, evo mu prilike da dokaze je li on taj lik ili nije...

Ko ce ronda zaustaviti? Dame koji ne bi mogao ni kalnietisa zaustaviti?
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"

Pip
Kontakt:

PostPostao/la Pip » 17 apr 2018, 20:15

AD je igrao 41 min, jusuf 25 min...zabijao je pored njega ali je vecinu dao preko drugih igraca....a kad zabija skok-sut, ne mozes tu nista

jedini igraci koji bi imali sanse branit AD-a u prostoru su Giannis i Durant.....nikakav Embiid ili Gobert ne bi imali postene sanse, jer bi zapinjali u blokovima..on se mora udvajat

niko ne trpa juku u DPOY konotacije koliko ja znam nego za eventualnu trecu defanzivnu petorku...tu je na granici ali nece uletit

AlphonseKauders
Kontakt:

PostPostao/la AlphonseKauders » 17 apr 2018, 20:56

AD je najbolji igrač lige uz Hardena, hodajući pterodaktil i mis match i nema nikoga u ligi ko.ga može čuvati konstantno u više tekmi.
Ako ubaci ispod 30, to je zato sto je ustao lose taj dan. Juka radi sta moze, ali je ovo druga dimenzija igraca...

edin139
Kontakt:

PostPostao/la edin139 » 17 apr 2018, 21:35

Uzimaju večeras blazersi lagano, ali gube seriju.
Juka večeras 20-10 statistika.

RealnoGledano
Kontakt:

PostPostao/la RealnoGledano » 18 apr 2018, 00:29

edin139 WroteColonUzimaju večeras blazersi lagano, ali gube seriju.

Milane Tarote jesil to ti brate ?

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 18 apr 2018, 04:22

Cijelu noc sam ostao budan samo zbog ovog meca i tako svjesno sebi unistio cijeli naredni dan. Nekako sam ubijedjen da ce ovaj put razvaliti, ali ako podbaci... :crazy:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

guillermo
Kontakt:

PostPostao/la guillermo » 18 apr 2018, 05:05

Lillard tapija zasada,CJ vrhunski :thumbup:
Juka krepao za 5min,solida.... bice ocito lopti

guillermo
Kontakt:

PostPostao/la guillermo » 18 apr 2018, 05:36

Juka bez faula :o odlicna odbrana, doduse samo 11min :crazy:
Ocekujem jos bolju i agresivniju odbranu u nastavku.

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 18 apr 2018, 05:44

Nije lose, ali moze i mora bolje. U napadu ga Mirotic dvaput blokira, a i profulao je nekoliko mrtvih zicera.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edin139
Kontakt:

PostPostao/la edin139 » 18 apr 2018, 05:48

RealnoGledano WroteColon
edin139 WroteColonUzimaju večeras blazersi lagano, ali gube seriju.

Milane Tarote jesil to ti brate ?

O pa gde si Vidovita Dzemila nisi ga odavno videla

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.