Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

filip13
Postovi: 38037
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 23 jun 2018, 08:44

Dzoni je napisao/la:Vidjet cemo.
Nije ga jos milion strefio.

da,i razni ptitisci,kluba,menadžera

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Dzoni » 23 jun 2018, 08:53

Ma za ove dvije vjerovatno dodje.
Ali vidjet cemo u buducnosti kada stasa u jos boljeg igraca i kada ga budemo trebali hoce li reci dolazim 100% ili ce mu proradit digitron u glavi.

Avatar
Oikamid
Postovi: 3209
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Oikamid » 23 jun 2018, 10:13

Ove dvije MORA otkazati ako sebi želi dobro.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 23 jun 2018, 10:48

Oikamid je napisao/la:Ove dvije MORA otkazati ako sebi želi dobro.
U slučaju da se ne odazove, oni koji bi ga opravdavali radili bi to time da bi pojašnjavali zašto je za njegovu karijeru u NBA bolje da se ne odazove. Što je potpuno pogrešno i nepotrebno, pa i ja bi mogao sad napisati tekst od dvije stranice zašto bi mu koristilo da ne miče iz SAD. Međutim, ja sam Musu zamišljao kao nekoga ko je spreman malo se i žrtvovati za reprezentaciju, uostalom, ovo su njegove vlastite riječi: "Ja nikada neću otkazati reprezentaciji". Da li već nakon dvije noći kao NBA igrač razmišlja drugačije?

A koliko je za njega "dobro" da igra za reprezentaciju? Da li je igranje za reprezentaciju gnjavaža i nužno zlo da sutra na ulici kad se vrati kao milioner u BiH ne bi doživio kakvu neugodnost? Ako je tako, nema potrebe za brigu, mi smo narod slabe državotvorne svijesti i sve i da nikad više ne nastupi za reprezentaciju, veliki dio javnosti bi mu titrao i tapšao ga. Dovoljno je pogledati kako se blagonaklono mediji odnose prema Đedoviću nakon svega što je uradio.

A ako je reprezentacija "svetinja", ako je država na prvom mjestu kako nas uvjeravaju, ako nema veće časti od predstavljati svju državu, pa onda je valjda i igranje za reprezentaciju dobro, najbolje za njega.

Moram priznati da me tvoj post ponukao na razmišljanje i ovaj duži odgovor, jer ta teza da je neigranje za reprezentaciju dobro, automatski znači da je igranje za reprezentaciju loše, pa ne znam što onda tako nešto uopće postoji.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37566
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 jun 2018, 10:53

Ljudi su ga svakako uzeli ono hajde ako ne moze trade vec onda idemo na njega mada nam se bas ne svidja sto zeli odmah u NBA. Mislim da ce oni njemu fino sjesti i objasniti da ne ide, a on na to treba imati razumjevanja. Sada druga stvar sto je previse samouvjeren i previse u izjavama dignut.
Ako dodje svaka njemu cast ali treba uzeti u obzir to da je on tamo sada niko i nista te da mora raditi kako mu se kaze.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 23 jun 2018, 12:45

Polako ba ljudi, za par dana će se sve znati. Duško je rekao da će doći a poznavajući Musu uopšte ne sumnjam u to. Tako da batalite te priče i osuđivanja unaprijed.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
SPY
Postovi: 4821
Pridružen/a: 05 nov 2010, 21:54
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la SPY » 23 jun 2018, 14:04

slika

ABD čim plata legne :bih: :bih:

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Pip » 23 jun 2018, 16:13

zanima me hoce li vratit broj 13 ako Acy ne dobije ugovor

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Pip » 23 jun 2018, 16:21

njegova zelja da odmah ide u NBA umjesto da ostane jos godinu u evropi,dodatno ojaca i prijavi se u znatno slabijoj klasi...meni idalje nije jasna

nbadraft.net, iako nije poznata stranica po dobrom ubadanju, drzi francuza jaylena hoarda kao deseti pik naredne godine....onog hoarda sto ga je dzanan zapisavao svaki put kad se sretnu...sve da padne na 20 mjesto to je bolje nego sto je dzanan prosao ove godine....zaista mi je cudo da se odlucio ici u bruklin, saljuci signale drugim timovima koji bi ga draftali da ne zeli ostat u evropi smao godinu dana?? zasto...to mi je misterija
ipak kad si top 15 pik, tesko ce te neko slati u G-ligu na razvijanje....a dzanana ako ovi pocnu slat, njegova odluka da ide ove godine na draft i u NBA je potpuni fijasko...sta se misku vrzmalo po glavi da napravi ovako losu procijenu ko zna...prva njegova greska je sto ga noije doveo u Megu i dao mu slobodu kakvu je jokic imao

PS. nurkic je poslije drafta igrao B diviziju :lol: ....a ovdje s eprica o musi hoce li doci da igra kvalifiakcije sa seniorima....i ne sjecam se bas medijske euforije u vezi negovog 16-og mjesta na draftu kao sto to musin kamp plasira u vezi njega kroz nase medije...smijesno

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 23 jun 2018, 19:47

dzanan je ove sezone odigrao 75 tekmi, pa je odmah nakon sezone isao u treviso u nba camp, pa je imao let za usa, pa je imao 7 workout-a gdje je svaki iziskivao let za taj grad, pa draft, pa sada slijede reprezentativne tekme pa summer league... cisto sumnjam da ce odradit i jedno i drugo, rekao bih u najboljem slucaju jedno

brooklynu je bitnije da ide na summer league, logicno, no vidjet cemo... ruku na srce, i ja bih vise volio da ide na summe league

Avatar
BaDa12
Postovi: 4407
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BaDa12 » 23 jun 2018, 20:33

Chinaglia je napisao/la: brooklynu je bitnije da ide na summer league, logicno, no vidjet cemo... ruku na srce, i ja bih vise volio da ide na summe league
... A juče su oba rookija rekli "da" za ljetnu ligu, a "ne znam još" za nacionalni tim.

Kontam, veliki su to sad pregovori sa više strana, menadžerima, klubom, samim sobom. Nije mu lako, uzimajući u obzir kako je bio odlučan i jasan ranije, ali je realnost sad sasvim druga.
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la phily » 23 jun 2018, 20:39

ma bolje za njega da ostane i da igra SL i da radi na svom tijelu ,jer svakako nam ni LeBron James ne moze pomoci protiv Francuzu
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Donnie Darko » 23 jun 2018, 20:40

pišete kao da se on nešto pita sad kad je ruki u NBA

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Admir_Sa » 23 jun 2018, 20:42

Pa kad će se znati više, ako dodje neće valjda direktno iz aviona u dvoranu
nema potpisa

Avatar
guillermo
Postovi: 2304
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la guillermo » 23 jun 2018, 20:43

Donnie Darko je napisao/la:pišete kao da se on nešto pita sad kad je ruki u NBA
Jusuf Nurkic je igrao B diviziju :lol: i jednu prijateljsku nakon cega je otisao u Denver propustivsi kval.
Za to je nevidjeno popljuvan i lincovan od Haruna i medija....
Zadnja izmjena: guillermo, dana/u 23 jun 2018, 20:47, ukupno mijenjano 1 put.

filip13
Postovi: 38037
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 23 jun 2018, 20:45

Admir_Sa je napisao/la:Pa kad će se znati više, ako dodje neće valjda direktno iz aviona u dvoranu

da,pa za 6 dana je tekma

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 23 jun 2018, 20:46

phily je napisao/la:ma bolje za njega da ostane i da igra SL i da radi na svom tijelu ,jer svakako nam ni LeBron James ne moze pomoci protiv Francuzu
ma sigurno, uz sve sto sam neveo, dodaj i taj let za bosnu i hercegovinu, dosao bi preumoran svega par dana pred tekmu, a kao sto si i ti rekao, protiv francuza nam niko ne moze pomoci... neka ga tamo, neka malo odmori do summer league

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Pip » 23 jun 2018, 20:57

mora igrati belgiju jer se tu moze rijesavat ili ispadamo ili idemo dalje

sve drugo su izgovori koje nurkicu niste davali ;)

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 23 jun 2018, 21:00

Joj argumenata, kao da ce tih 10-ak dana znaciti nesto za razvoj njegovog tijela. :lol:

Brooklyn je u rebuildingu, tj. cijela ekipa ce 'baciti' par godina da bi se u dogledno vrijeme ponovo borili za PO, a da im sad odjednom bude toliki problem sto ce tamo neki rookie poceti s pripremama deset dana kasnije za sezonu koja pocinje za 3-4 mjeseca... S druge strane, nama je mec u Belgiji najbitniji u kvalifikacijama (pogotovo ako oni prije toga dobiju Ruse), tako da se nadam da ce Dzanan ipak biti tu bar u Belgiji.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 23 jun 2018, 22:11

Ono njegovo I don't know na prvo pitanje ikad američkih medija hoće li igrati za reprezentaciju me zabolilo. Mislio sam da će se odlučno postaviti u startu, a ono nije se stigao ni istuširati kao igrač Netsa i već skroz druga priča nego do sada, gdje je često i sam na neodazivanje drugih igrača reagovao izjavama da nema te obaveze i razloga zbog kojih se on ne bi odazvao, što mu je povećavalo reputaciju u javnosti. Mogle bi se te izjave pokazati običnim populizmom.

S obzirom da su djela važnija od riječi, ipak čekajmo da vidimo hoće li se u narednih par dana pojaviti u Tuzli.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.