Džanan Musa

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

Samozdravlje
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Samozdravlje » 02 dec 2019, 00:25

E moji kriticari . Utrkujete se ko ce ga vise ocrniti . Gdje ste Vi davali po 30 poena uz sut 10 od 12 . Mozemo mi nasim sportistima prebacivati bh mentalitet , ali ovo na temi DZANAN MUSA , govori o Vasem mentalitetu . Hajde kritikuj i reci : "Ja igrao u Partizanu , Zvezdi , Sparsima,Slobodi , pa eto imam pravo kritikovati" . Momak dosao na kosarkaski krov , odigrao 180 min. , dao neke koseve , asistencije i uhvati neke lopte . Halo sve to u NBA . Pa da se sutra vrati u Sarajevo ili Bihac (a nece aBd ) , on je SVOJ SAN ODSANJAO , a dao je nesto i bh kosarci . Isto to prebacujete Dzumhuru(3 ATP-titule), Dzeki , Teletovicu , Nurkicu (kao seljak) itd . OK ne igra na nivou NBA , ali ovako dolazim do zakljucka da ste Vi ovo sve prosli , a mozda ni u skoli niste igrali na 2 kosa . Hajmo Dzanane do Atalante za 4 dana . Otvoris str. Rezultati , a ono uz masu americkih i zastava BiH , zahvaljujuci Vama kriticari . :bih:

Madal
Kontakt:

Post Postao/la Madal » 02 dec 2019, 00:34

Samozdravlje je napisao/la:
02 dec 2019, 00:25
E moji kriticari . Utrkujete se ko ce ga vise ocrniti . Gdje ste Vi davali po 30 poena uz sut 10 od 12 . Mozemo mi nasim sportistima prebacivati bh mentalitet , ali ovo na temi DZANAN MUSA , govori o Vasem mentalitetu . Hajde kritikuj i reci : "Ja igrao u Partizanu , Zvezdi , Sparsima,Slobodi , pa eto imam pravo kritikovati" . Momak dosao na kosarkaski krov , odigrao 180 min. , dao neke koseve , asistencije i uhvati neke lopte . Halo sve to u NBA . Pa da se sutra vrati u Sarajevo ili Bihac (a nece aBd ) , on je SVOJ SAN ODSANJAO , a dao je nesto i bh kosarci . Isto to prebacujete Dzumhuru(3 ATP-titule), Dzeki , Teletovicu , Nurkicu (kao seljak) itd . OK ne igra na nivou NBA , ali ovako dolazim do zakljucka da ste Vi ovo sve prosli , a mozda ni u skoli niste igrali na 2 kosa . Hajmo Dzanane do Atalante za 4 dana . Otvoris str. Rezultati , a ono uz masu americkih i zastava BiH , zahvaljujuci Vama kriticari . :bih:
:bow:
Samo Tuzla je, samo Tuzla je, pjesme pjevala, kontra četnika, kontra ustaša, kontra SDA nacionalista.

SAVEZ NAPOLJE!

Torres_9
Kontakt:

Post Postao/la Torres_9 » 02 dec 2019, 02:06

pazi ovog, mora da si mu rod ili nesto jer ga drugacije ne bi branio.

pa da je iko strucnjak oko kosarke to bi mu bio i prof posao,problem je sto kritikujemo jednog talenta koji se iz nase male drzave pojavi jednom u 10/15 godina :tokralju: :tokralju: .

Sve sto je ovaj gore opisao je tipicni bosanski mentalitet,nek sam ja sebe zbrino i osiguro dobru lovu,odigro koju godinu u nba i proslavio se.A u sustini sto sam protracio 90% talenta kojeg sam imao,jbo to bitno da sam ja sebi kupio RR prvi mjesec u usa.

Decko je bio jedan od najtalentovanijih igraca evrope(par generacija uzimam u obzir) i kako je krenuo protracit ce taj talenat.
Uporedit cu ga s doncicem,nije isti level talenta i da je recimo tri put manje talentovan da je razvijao pravilno svoj talent vec bio pristojan igrac za rotaciju

lik ama bas nista nema u svojoj igri,neki sg/sf a da nema jedan dribling u svom repertoaru ne kontam kako je to moguce.

BosniaBoston
Kontakt:

Post Postao/la BosniaBoston » 02 dec 2019, 02:09

Osjete se efekti loseg izbora ekipe(cedevita) a i preskocenog juniorskog staza.Doncic npr je 2-3 godine bio junior tek je 2016. trajno prebacen u seniore
“Neki slave tudje pobjede a mi samo svoje.Veliki si Željo!”

gazijabih
Kontakt:

Post Postao/la gazijabih » 02 dec 2019, 08:45

Polako. Doći će sve na svoje. On je za godinu dana nabacio finih kilograma i radio na podizanju fizičke spreme, a sada je došlo na naplatu sve to. Ne može se preoblikovati tijelo a da ne bude posljedica. Trenutno je van forme, igra u grču i dobijene minute pokušava timskom igrom sa odbranom opravdati. Određeni izostanci su mu otvorili prostora, a vidjećemo kad Netsi budu u full pogonu u kojim je kombinacijama. Ja vjerujem da će on opravdati ukazano povjerenje...od trnja do zvijezda.

invincible1921
Kontakt:

Post Postao/la invincible1921 » 02 dec 2019, 09:07

Samozdravlje je napisao/la:
02 dec 2019, 00:25
Jes govorili da ce na All Star, kae sad bitno.je da je on san odsanjo i doso u nba..samo nek ne puca :urnebes:
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama...

!INTER ---Manchester City!

NY KNICKS!

Ako sam patriota nisam budala....

edin139
Kontakt:

Post Postao/la edin139 » 02 dec 2019, 09:27

Smijesni su ovi koji skacu na svaku kritiku ukljucujuci i one vecinom objektivne.
Kakav je to argument on je iz bosne vidi dokle je dosao? :shock:
Argument moze biti da je mlad i da ima sansu da popravi odredjene stvari ali to je vec buducnost.

Uglavnom sve o musi i nba trenutno moze stati u jednu recenicu:
Nije ni blizu NBA nivoa.
Zadnja izmjena: edin139, dana/u 02 dec 2019, 09:36, ukupno mijenjano 1 put.

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Unofficialpage » 02 dec 2019, 09:34

gazijabih je napisao/la:
02 dec 2019, 08:45
Polako. Doći će sve na svoje. On je za godinu dana nabacio finih kilograma i radio na podizanju fizičke spreme, a sada je došlo na naplatu sve to. Ne može se preoblikovati tijelo a da ne bude posljedica. Trenutno je van forme, igra u grču i dobijene minute pokušava timskom igrom sa odbranom opravdati. Određeni izostanci su mu otvorili prostora, a vidjećemo kad Netsi budu u full pogonu u kojim je kombinacijama. Ja vjerujem da će on opravdati ukazano povjerenje...od trnja do zvijezda.
Upravo to, ima proces koji mora proći i ne može ništa preko noći. Doće sve na svoje samo treba vremena, mi ne znamo šta je fokus Netsa, do sada je to bila vjerovatno fizička sprema a sad će ići ofanzivni dio pa i ostali igrački dio. Sječam se isto je ovako bilo i za Juku, ovi koji šalju Musu u Europu su i Juku slali...
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

guzobran
Kontakt:

Post Postao/la guzobran » 02 dec 2019, 10:14

Moje misljenje je da mi koji realno razmisljamo ne trebamo uopste odgovoriti na komentare punih besmislenih kritika.
"Muha ce i dalje letjeti, iako je pokusas ubiti." :)
Instagram FANPAGE: https://www.instagram.com/dzanan_musa_fanpage/

Instagram: https://www.instagram.com/dzananmusa/
Facebook: https://www.facebook.com/MusaDzanan/
Twitter: https://twitter.com/DzMusa

hule_barca
Kontakt:

Post Postao/la hule_barca » 02 dec 2019, 13:52

Nisam gledao tekmu, ali kad vidim highlightse i box score, haman da je i bolje što nisam gledao. Tužno zaista u kakvu je krizu zapao zadnjih mečeva, a što je najgore upravo su ovo mečevi koji će vjerovatno odrediti njegovu putanju u nastavku sezone, jer je trenutno na raskrsnici i pitanje je hoće li desno ili lijevo. Sve mi se čini da je krupno zakoračio ka G-League, ali ruku na srce kako igra trenutno, to bi bio sasvim logičan izbor. Musa je ipak u onih par mečeva pokazao da može biti doprinijeti timu sa 2-3 trojke po meču, i to bi mu trebao biti neki prag kojim bi ušao u rotaciju. Gledajući sinoćnje highlightse ovdje osporavani Nwaba je bio kao svemirski brod za Musu. Dva sjajna ulaza i otvorena trojka, sve ono što Musa treba da radi. Vjerujem da je Nwaba ponovo kupio određeno povjerenje Atkinsona nauštrb Muse, koji sigurno neće imati još puno kredita i jedna dobra partija mu je potrebna što prije, ako uopšte i dobije više prostora u narednom periodu. Smatram da mu je psiha trenutno veliki problem. NBA sistem je takav da niko nema previše osjećaja za saigrače, što je za njegovu evropsku košarku poprilično pogubno. Zato se mnogobrojni evropski košarkaši i nisu uspjeli prilagoditi američkom sistemu. Jednostavno svako igra za sebe, a Musa je trenutno potonuo sa samopouzdanjem tako da i ne čudi što ga saigrači ignorišu. Spencer sigurno konta why the hell should i pass him the ball. Možda bi mu trebala pomoć nekog psihologa da ga vrati u život.
FK "Mladost" Kikači

mirzatele
Kontakt:

Post Postao/la mirzatele » 02 dec 2019, 20:00

Treba samo malo biti realan i shvatiš da Musa nikad nece moci igrati ozbiljnu košarku u NBA i da ce se vratiti u Evropu vrlo brzo, a pitanje je i u Evropi na kojem nivou može igrati, obzirom na to da je minimalno napredovao od odlaska iz Cedevite a znamo da je bio daleko od dominantnog igrača u aba ligi.

lumani
Kontakt:

Post Postao/la lumani » 03 dec 2019, 00:27

mirzatele je napisao/la:
02 dec 2019, 20:00
Treba samo malo biti realan i shvatiš da Musa nikad nece moci igrati ozbiljnu košarku u NBA i da ce se vratiti u Evropu vrlo brzo, a pitanje je i u Evropi na kojem nivou može igrati, obzirom na to da je minimalno napredovao od odlaska iz Cedevite a znamo da je bio daleko od dominantnog igrača u aba ligi.

Nece se vratiti u Europe ,bice on OK.

Federer17
Kontakt:

Post Postao/la Federer17 » 03 dec 2019, 01:26

Neke stvari sto se njegovog napadackog 'arsenala' ticu djeluju nemoguce za popraviti, nove dodati, ali kad se covjek sjeti kako je defanzivno los bio i koliko je u tom segmentu napredovao - ne treba prerano donositi zakljucke. Vrijeme definitivno radi za njega, trud i volja kada je on u pitanju ne bi trebali dolaziti u pitanje, jedino ostaje hoce li se neke druge stvari poklopiti kako bi se ostavio neki znacajniji trag u najjacoj ligi svijeta.

Za mene licno, najkriticnija je njegova jednolicnost u napadu (ili krene na lijevi prodor u kojem opet ne postoji plan B, ili iz nekog poludriblinga ispaljuje tricu sa sedam metara), te spor (i poprilicno nepravilan) izbacaj za koji je potreban prostor i vrijeme da bi postojale sanse za pogotkom.

Tracy3McGrady
Kontakt:

Post Postao/la Tracy3McGrady » 03 dec 2019, 05:36

Ne moze se pricati on nekom napadackom arsenalu, da li ga je popravio ili ne kad on uopste nista ne radi, ne postoji, nema ga. Da on ista pokusa pa da covjek i kaze, jbg. ne zna i gotovo, nego on igra u nekom strahu odnosno grcu koji mu ne dopusta da bude onakav kakav svi znamo da moze biti.
Zato i mislim da se njemu ova epizoda trebala desiti, dobio si minute nisi je iskoristio. Sada slijedi G-League, tamo ces ponovo nauciti igrati kako se od tebe ocekuje, zabijati 30Pts+ i vratiti samopouzdanje. Slijedeci put kad se vrati u ekipu, mislim da ce to biti totalno drugacije. To je taj nekakav proces koji ja vidim za njega u ovoj sezoni. Jer on moze ici preko 40% suta bez problema, trenutno je mislim na 20%

I jos nesto, on ne smije na svaki uspjesan (svoj) potez da skace da se raduje kao da je ne znam sta. Za svaku asistenciju on se nesto raduje, i pretjeruje u tome. Igraj kosarku opusti se, jer ocigledno si prenabrijan i to ti daje kontraefekat.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

hurem
Kontakt:

Post Postao/la hurem » 03 dec 2019, 11:04

Pa raduje se asistencijama jer je to njemu fenomen i nesto novo...drugima je to svakodnevnica i nesto normalno. :)
pogledajte "Dolasci (The arrivals)" na youtube

Tracy3McGrady
Kontakt:

Post Postao/la Tracy3McGrady » 03 dec 2019, 12:49

hurem je napisao/la:
03 dec 2019, 11:04
Pa raduje se asistencijama jer je to njemu fenomen i nesto novo...drugima je to svakodnevnica i nesto normalno. :)
I njemu je to normalno, barem bi trebalo biti sa njegovim talentom. Ali on sa takvim situacijama ne zna da se nosi, previše samog sebe ponižava. I u odbrani je kao pod strujom, jedini. I to je dokaz da ima najviše pritiska, želi sve da uradi predobro i u tome pretjera i sve syebe.

Kao što sam rekao, slijedi mu G-League jer je Irving predviđen da igra sutra, tako da po mom mišljenju ispada iz rotacije, što i nije loše.

DamirT
Kontakt:

Post Postao/la DamirT » 03 dec 2019, 19:26

Kakva je situacija?Ide li u G-ligu ili ostaje u rotaciji?
29.11.1919
FKR TZ

Tracy3McGrady
Kontakt:

Post Postao/la Tracy3McGrady » 03 dec 2019, 19:32

DamirT je napisao/la:
03 dec 2019, 19:26
Kakva je situacija?Ide li u G-ligu ili ostaje u rotaciji?
Nije to "ili" "ili", on može sutra biti u ekipi, da ne dobije minute, i onda sutradan da igra za Kong Island. I prošle godine je često bio u ekipi ali nije dobijao minute.

benjo34
Kontakt:

Post Postao/la benjo34 » 03 dec 2019, 20:06

Ne znam zašto mnogi ovdje povratak u Europu smatraju vidom poraza za Musu. Momak ima talenta što govori činjenica da je biran na draftu ali nije spreman za ovaj nivo. Njemu treba pravih minuta, a u NBA ih neće baš dobit. Po meni on nije trebao ić iz Europe a bez da je makar među boljim košarkašima ABA lige. Samim tim NBA iskustvo mu je u CVu dovoljno da može otic u neki Euroligaški, ili bar klub iz jačih Europskih liga, tu se etablirat kao dobar igrač, fizicki i mentalno sazrijet pa onda eventualno tražit povratak u NBA. Ameri baš i nisu strpljivi sa Europljanima koji se sporo afirmišu, bar prema onim koji su lotteri i ispod pickovi nemaju takvu privilegiju

Pajo59
Kontakt:

Post Postao/la Pajo59 » 03 dec 2019, 23:32

Selektori,treneri,polahko ba,nigdje Musa nece odavde,bez sikiracije sve je ovo normalno ovamo,treba malo vremena,malo iskustva da se uhvati a za minutazu i nije lose doce i njegov sut na mjesto imace on dovoljno minutaze u rotaciji i kada se Irving vrati rotirace on,nego ohladite malo od covjeka i kontaj te sta bi dali da ste na njegovom mjestu...

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: AlphonseKauders, hm59 i 9 gostiju.