Zenske selekcije

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13140
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 24 jun 2021, 23:12

Ja se potajno nadam da će Marica zaigrati, sigurno ako mrva šanse bude da će igrati. Vidjelo se protiv hrvatske kako fula komplet konstrukciju kòša jer garant bol u listu ne da normalan skok šut. I na final fouru eurolige je bila na klupi a nije ulazila, znači da nenormalno dobro utiče na tim čim je tako drže, stavili bi nekog drugog da je drugačije a nju u civilu. A vjerovatno za te kvalifikacije neće biti upitno igranje Jones ako bude zdrava, jer će sva ostala takmičenja biti prekinuta
nema potpisa

Vettel5
Postovi: 511
Pridružen/a: 20 mar 2021, 11:30
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Vettel5 » 24 jun 2021, 23:52

Ponosan na ovu reprezentaciju kako god završi. Ove djevojke su zaslužile najveći mogući respekt. :bih:
"Osvajao sam titule jer sam dodavao gas tamo gdje su drugi kočili."

M.SCHUMACHER

Greatest of all time.

☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54367
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la MortemHz » 25 jun 2021, 08:58

ShaquilleoNeal2560 je napisao/la:
24 jun 2021, 14:30
Favoriti smo protiv Šveđanki kvota 1,25 na nas.
1,45 trenutno.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
farenhajt
Postovi: 474
Pridružen/a: 01 feb 2015, 13:45
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la farenhajt » 25 jun 2021, 09:07

Melisa znanje ima, cak sta vise odrastala je u takvom okruzenju da za majku ima nekada izvrsnu kosarkasicu. Ono sto njoj nedostaje na ovom prvenstvu je agresivnost. Npr ma koliko Dzombeta bila limitirana ona to nadopuni agresivnom igrom i zaista igra odlicno. Deura svojim iskustvom moze pomoci u rotaciji kada neka od igracica treba predah, protiv Francuske je nije isao prodor gubila je kontrolu nad loptom a i uopsteno je svaka reprezentacija imala isti problem.
Protiv Svedske mislim da ce svaka igracica svoju igru podici na jedan nivo vise, ipak imale su vise odmora a i protivnik je po mjeri.
Za uspjeh je potrebno raditi drugacije od drugih, a ne truditi se uraditi to bolje

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la hurem » 25 jun 2021, 10:33

E jesmo mraka...preofirno je ovo...sta kaze glasali navijači iz cijeloga svijeta?! :D

"Bh. košarkašice Jonquel Jones i Marica Gajić ubjedljivo vode u anketi za najkorisnije igračice Eurobasketa (MVP).
Za sjajnu Jones glasalo je 44 posto, a za Maricu 39 posto navijača širom svijeta, dok niko od ostalih kandidatkinja nije dobio više od tri posto glasova."

I ovdje se vidi koliko nam fali objektivnosti...Jones i Marica maltene izjednačene a prva je svemirski brod za Maricu.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la KK_Bosna » 25 jun 2021, 11:29

farenhajt je napisao/la:
25 jun 2021, 09:07
Melisa znanje ima, cak sta vise odrastala je u takvom okruzenju da za majku ima nekada izvrsnu kosarkasicu. Ono sto njoj nedostaje na ovom prvenstvu je agresivnost.
ono sto njoj nedostaje je selektor koji se nece izdr*avati po njoj jer joj je u svadji sa majkom.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Samozdravlje
Postovi: 7750
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Samozdravlje » 25 jun 2021, 11:34

hayden je napisao/la:
23 jun 2021, 23:09
Pošto vidim da se povela diskusija oko Jelene Bruks. Djevojka je Srpkinja, udala se za stranca i zato sad nosi to prezime (Milovanović djevojačko).

Bravo za BiH i ono što su prikazali u dosadašnjem toku takmičenja. Francuskinje su ipak klasa.

Ako budemo pametni(mislim na sportske radnike BiH) ovo bi mogao biti zametak da i BiH bude redovan ucesnik E i SP u kosarci i odbojci(EP). Sve ove kosarkasice(ne mislim na Mariacu i Jons naravno) bile u mnogo jacim klubovima da se zbog ybne kos-ralike otislo na prosli EURO. Mnoge djevojcice koje sad treniraju dobit ce motiv i podrsku roditela a nadam se i lokalnih "mocnika".
Talenat je nesporan, ono sto nam manjka je strucni rad sa djecom. Mozda se varam, ali cini mi se da je velika zasluga pripada gosp. Mahmutovicu(?) i evo Mirza radi sjajan posao.
Ono sto Vi (forumasi) mozete doprinjeti jeste da idete u dvorane jer publika-navijaci puno znace mladom sportisti. Lijepo je kad se igra mec, a 50-60 ljudi u dvorani, da ne govorim o stotinama. Lijepo okupiti porodicu i u dvorane od Trebinja do Bihaca.
Kolko bi nam znacila pobjeda protiv Svedske, da se ovaj san produzi i na kvale SP. :bih:

JEDNA SI JEDINA MARICE GAJIC, ODVEDI OVE ZMAJICE I NA SP. :tokralju: :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4223
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Ghuraba » 25 jun 2021, 11:38

Nedostaje i njoj da se maksimalno fokusira na mec. Kad god je kamera privuce, ona se smije bez ikakvog razloga, kao da je izasla da odradi neku revijalnu utakmicu. Zato i jeste standardno nevidljiva u odbrani.

Samozdravlje
Postovi: 7750
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Samozdravlje » 25 jun 2021, 12:04

farenhajt je napisao/la:
25 jun 2021, 09:07
Melisa znanje ima, cak sta vise odrastala je u takvom okruzenju da za majku ima nekada izvrsnu kosarkasicu. Ono sto njoj nedostaje na ovom prvenstvu je agresivnost. Npr ma koliko Dzombeta bila limitirana ona to nadopuni agresivnom igrom i zaista igra odlicno. Deura svojim iskustvom moze pomoci u rotaciji kada neka od igracica treba predah, protiv Francuske je nije isao prodor gubila je kontrolu nad loptom a i uopsteno je svaka reprezentacija imala isti problem.
Protiv Svedske mislim da ce svaka igracica svoju igru podici na jedan nivo vise, ipak imale su vise odmora a i protivnik je po mjeri.
Sve to stoji,ali... Ne mozes porediti bekove koji igraju u bh prvenstvu(Orlovi,Feniks),poneka u Bugarskoj i CG sa onim koji igraju u Francuskoj, a redovno i E-kupove. Francuskinje imaju 5-6 bekova koji se rotiraju minut-dva, a imaju uslove za razvoj koji nase djevojke mogu naci samo vani.
Mislim da ce Srbija poderat Francusku 20 razlike. Srbija je stvarno svemirski brod za Evropu.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la kovacic » 25 jun 2021, 13:13

Ne dajem inače ovakve izjave i ne želim biti pohlepan, ali zaista je sve osim sigurne pobjede razočarenje sutra.

Avatar
Nirton
Postovi: 6486
Pridružen/a: 18 feb 2021, 10:03
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Nirton » 25 jun 2021, 15:26

hurem je napisao/la:
25 jun 2021, 10:33
E jesmo mraka...preofirno je ovo...sta kaze glasali navijači iz cijeloga svijeta?! :D

"Bh. košarkašice Jonquel Jones i Marica Gajić ubjedljivo vode u anketi za najkorisnije igračice Eurobasketa (MVP).
Za sjajnu Jones glasalo je 44 posto, a za Maricu 39 posto navijača širom svijeta, dok niko od ostalih kandidatkinja nije dobio više od tri posto glasova."

I ovdje se vidi koliko nam fali objektivnosti...Jones i Marica maltene izjednačene a prva je svemirski brod za Maricu.
Pa da je bila Matea Tavić sa svojom igrom u izboru, i da su u izboru igračice iz drugih zemalja sa vrhunskom igrom, imaš pravo jednom pogađat ko bi imao ubjedljivo najviše glasova. :hmmmmm:
I vole te širom Bosne i Hercegovine, vole te i širom Evrope, širom svijeta. Ima nas mnogo, mnogo onih kojima srce zaigra kada mislimo na tebe. Mnogo onih kojima grb kuca umjesto srca u grudima.

Avatar
Mujkic
Postovi: 575
Pridružen/a: 19 apr 2021, 23:13
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Mujkic » 25 jun 2021, 16:18

Hoce li biti sutra spremna Gajic?.

Avatar
emir79
Postovi: 8765
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la emir79 » 25 jun 2021, 17:42

hurem je napisao/la:
25 jun 2021, 10:33
E jesmo mraka...preofirno je ovo...sta kaze glasali navijači iz cijeloga svijeta?! :D

"Bh. košarkašice Jonquel Jones i Marica Gajić ubjedljivo vode u anketi za najkorisnije igračice Eurobasketa (MVP).
Za sjajnu Jones glasalo je 44 posto, a za Maricu 39 posto navijača širom svijeta, dok niko od ostalih kandidatkinja nije dobio više od tri posto glasova."

I ovdje se vidi koliko nam fali objektivnosti...Jones i Marica maltene izjednačene a prva je svemirski brod za Maricu.
JJ jeste sigurno nasa najbolja kosarkasica, ali da je svemirski brod za Maricu, to sigurno nije. To su gluposti. Marica da je bila protiv Francuske mi bi se sad spremali za polufinale.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
L-Train
Postovi: 18364
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la L-Train » 25 jun 2021, 17:46

emir79 je napisao/la:
25 jun 2021, 17:42
hurem je napisao/la:
25 jun 2021, 10:33
E jesmo mraka...preofirno je ovo...sta kaze glasali navijači iz cijeloga svijeta?! :D

"Bh. košarkašice Jonquel Jones i Marica Gajić ubjedljivo vode u anketi za najkorisnije igračice Eurobasketa (MVP).
Za sjajnu Jones glasalo je 44 posto, a za Maricu 39 posto navijača širom svijeta, dok niko od ostalih kandidatkinja nije dobio više od tri posto glasova."

I ovdje se vidi koliko nam fali objektivnosti...Jones i Marica maltene izjednačene a prva je svemirski brod za Maricu.
JJ jeste sigurno nasa najbolja kosarkasica, ali da je svemirski brod za Maricu, to sigurno nije. To su gluposti. Marica da je bila protiv Francuske mi bi se sad spremali za polufinale.
Naravno da jeste svemirski brod,razlika izmedju njih dvije je ogromna.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

retromoos
Postovi: 969
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la retromoos » 25 jun 2021, 18:01

Marica ce igrati najmanje jedno poluvrijeme, ako se bude dobro osjecala i bude potrebno citavu utakmicu. Mi Svedsku MORAMO dobiti, jednostavno moramo!

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la babino » 25 jun 2021, 18:02

dva svemirska broda, ne jedan. Brat hurem je to ublazio kao i u svemu ostalom, pozitivko:-)

sve je ovo lijepo ali mene brine sta kada JJ kaze ne, strah me je da je ova ekipa bez nje jedno golemo nista:-)

Imam prilicno godina, gledam razne sportove ali ja ne znam da sam vidio da neka ekipa bas ovisi o jednom igracu kao u ovom slucaju.

ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 25 jun 2021, 18:18

KK_Bosna je napisao/la:
25 jun 2021, 11:29
farenhajt je napisao/la:
25 jun 2021, 09:07
Melisa znanje ima, cak sta vise odrastala je u takvom okruzenju da za majku ima nekada izvrsnu kosarkasicu. Ono sto njoj nedostaje na ovom prvenstvu je agresivnost.
ono sto njoj nedostaje je selektor koji se nece izdr*avati po njoj jer joj je u svadji sa majkom.
Pa nije Lojo kriv što ne može Melisa zabiti otvoren šut i zagraditi skok.

ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 25 jun 2021, 18:20

kovacic je napisao/la:
25 jun 2021, 13:13
Ne dajem inače ovakve izjave i ne želim biti pohlepan, ali zaista je sve osim sigurne pobjede razočarenje sutra.
Slazem se,ovo možemo dobiti i bez Marice.

HeraklitMracni
Postovi: 5342
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la HeraklitMracni » 25 jun 2021, 18:33

babino je napisao/la:
25 jun 2021, 18:02
dva svemirska broda, ne jedan. Brat hurem je to ublazio kao i u svemu ostalom, pozitivko:-)

sve je ovo lijepo ali mene brine sta kada JJ kaze ne, strah me je da je ova ekipa bez nje jedno golemo nista:-)

Imam prilicno godina, gledam razne sportove ali ja ne znam da sam vidio da neka ekipa bas ovisi o jednom igracu kao u ovom slucaju.
Nowitski Njemačka

Avatar
L-Train
Postovi: 18364
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la L-Train » 25 jun 2021, 18:59

HeraklitMracni je napisao/la:
25 jun 2021, 18:33
babino je napisao/la:
25 jun 2021, 18:02
dva svemirska broda, ne jedan. Brat hurem je to ublazio kao i u svemu ostalom, pozitivko:-)

sve je ovo lijepo ali mene brine sta kada JJ kaze ne, strah me je da je ova ekipa bez nje jedno golemo nista:-)

Imam prilicno godina, gledam razne sportove ali ja ne znam da sam vidio da neka ekipa bas ovisi o jednom igracu kao u ovom slucaju.
Nowitski Njemačka
Dobra usporedba Nowitzki 2005,kad je bruku ispodprosjecnih igraca dovukao do finala sa Grckom :D
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 27 gostiju.