Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

samoposmatram
Postovi: 5346
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la samoposmatram » 30 nov 2021, 12:12

Zabit je napisao/la:
30 nov 2021, 02:40
Sto se tice atletike i gradje fakat izgledamo kao NBA ekipa naspram vecine ovih ekipa.
Masine Halilovic, Sulejmanovic, Kamenjas, Lazic i Gegic.

samoposmatram
Postovi: 5346
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la samoposmatram » 30 nov 2021, 12:16

lumani je napisao/la:
30 nov 2021, 00:44
samoposmatram je napisao/la:
29 nov 2021, 22:22
lumani je napisao/la:
29 nov 2021, 22:03


a eff 5 ;)
5 sa sutom 1/10. Poenta je da neki samo gledaju sut, a zanemaruju citavu ulogu sg koju Atic igra. Da je do suta nebi igrao haman sat u ove dvije utakmice.
Koji skok,Ass eto te U +....Ja od njega ocekujem svaku 4,5 da odigrao odlicno i takav je tokom cijele karijere a ocekivao sam barem da bude kao Firke,ali nista od toga.
Gordan je bio mentalna i fizicka masina. Atic, Nurkic i Musa u pet deka kad ih pohvalis nema ih nidje.

bordobijeli
Postovi: 14251
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la bordobijeli » 30 nov 2021, 12:27

Ghuraba je napisao/la:
30 nov 2021, 06:15
Najlosije odradjena utakmica od strane Bosnica otkako je na klupi reprezentacije. Mislim da je neke stvari svjesno radio (npr. odmarao Musu, a Adinu dao vecu minutazu) jer smo uvijek imali solidnu prednost, a realno smo bolji od njih i s drugom petorkom. Medjutim, ove besmislene rotacije bi nas kostale protiv Ceha (a kamoli protiv Litvanaca), tako da se to vise ne bi smjelo ponoviti.

Zar da Kameni kao nas najbolji igrac iz proslih kvalifikacija dobije samo 10-ak minuta, a na centarskim pozicijama rotira samo jos dvojicu 'visokih'?! To je po meni nedopustivo. Ok, nek Miki i Suljo odigraju po 30 minuta, ali opet ostane 20 minuta za njega. Kamenjas bez konkretne uloge na parketu je gotovo pa beskoristan. Suludo je da mu minute uzima Vrabac, ili da se Lazic prebacuje na 4 dok Adin pokriva trojku. Isto vazi i za Gegica, kojem moras dati nesto vecu minutazu u kontinuitetu, ako hoces da imas neku korist od njegove igre. Ako ostavi Musu bez 25+ minuta i protiv Litvanije, onda se moze reci da pravi kardinalnu gresku. Mislim da smo sad svi vidjeli koliko je u napadu korisniji od svih nasih vanjskih igraca. Ok, nece napraviti karijeru u nba ligi, ali je za nas nenormalno bitan. On i Halilovic su nam bili od ogromne koristi, a obojica su jedan duzi period propustali okupljanja reprezentacije. To su vrhunska pojacanja na onaj kostur ekipe, s tim sto dolaskom Halilovica Kamenjas ne smije ostati bez uloge. Miralem ponekad zna biti brzoplet u napadu i to me opasno iznervira ( :mrgreen: ), ali momak je strasno koristan na obje strane parketa i moze podjednako dobro igrati i 4 i 5.

Raduje me hrabrost Atica i Sulejmanovica u reprezentaciji, buduci da u klubovima glume duhove na parketu. Definitivno obojica zasluzuju bolje i vece uloge u Buducnosti odnosno Tenerifeu. Dobro, Atic je bio jako los veceras, ali on ocigledno zivi nekim primitivnim zivotom za jednog sportistu, tako da vjerovatno nije bio maksimalno odmoran i fokusiran na mec (sto opet ne pobija cinjenicu da nam je izuzetno vazan igrac).

Moja najveca zamjerka igracima veceras su kontre. Imali smo milion situacija gdje idemo 2 ili 3 na 1, a na kraju ili neko od njih profula zicer, ili bace pas u aut, ili pogresnom odlukom izbace pas na tricu ispodprosjecnom suteru, a ovamo imaju zicer za centra koji je pod kosem. U par navrata smo mogli ici na 20+ razlike da su se takve situacije pametnije rjesavale. Bugari te mozda nece kazniti za to, ali Boga mi tesko da Litvanci nece.
Musu manje koristi zato sto je imao samo jedan trening 10 dana bio van zbog korone. Haliliovic i jest trenutno ispred kamenjaša, sasvim dovoljno je 10 min Kamenjašu nekad ce biti i 20 min ne vidim tu problem. Ova ekipa ima timsku igru i timski duh i svaki igrac je bitan ma koliko igrao, ova reprezentacija zasluzuju još vise podrške a manje trazenja gresaka

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4209
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Ghuraba » 30 nov 2021, 14:06

bombaysaphire je napisao/la:
30 nov 2021, 09:33
Moj burazere pa znaš i sam da je "najgore" igrati protiv ovakvih ekipa , još pogotovo ako si veliki favorit . Divlja igra ako ih krene , lako se može izgubiti ...

Ne znam zašto, ali većinu utakmica kada je Bosnić trener ja pratim bez puno nerviranja kao prije , nije me strah 3 četvrtine , kada protivnik spusti veliku prednost i dođe u egal , nekako znam da ćemo dobiti ...

Idealno bi još bilo da je tu Alibegović i naravno Juka i to je to :bih:
Realno Vrabac aut , njegovu hajmo reći dobru odbranu prati milion drugih gluposti tako da je igrač manje , uostalom imamo za odbranu Gegu , Lazu i Atića ...
Slazem se, pobjedi se ne gleda u zube. Naravno da je bilo kakva pobjeda protiv bilo koga za svaku pohvalu, jer imamo primjera gdje veliki redovno gube od malih, ali eto da se vec dotaknemo nekih stvari. :D

Apsolutno isto; kad smo gubili od Ceha dvocifrenom razlikom - nikad nisam sumnjao u pobjedu i kad su Bugari prepolovili 20-ak razlike - nikad nisam sumnjao u pobjedu. Bosnic je ovoj ekipi donio nesto sto nikad nije imala i ne mogu ni zamisliti boljeg trenera na njenom celu.

Sto se tice rostera, idealno bi bilo da je Gordic umjesto Campare, Biberovic umjesto Vrabca, Alibegovic umjesto Delalica i Nurkicu umjesto Penave. :mrgreen: Medjutim, realnost je da ce se, u slucaju da svi budu zdravi, na ovaj roster dodati samo Nurkic umjesto Delalica. Ostalih 11 kosarkasa ce ostati isti.

Avatar
marlostanf1eld
Postovi: 2039
Pridružen/a: 14 jul 2021, 01:12
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la marlostanf1eld » 30 nov 2021, 14:27

Jel Biber zauvijek izgubljen ili? Ima li jasnoce kod te situacije? Prije par dana se trener Besiktasa zalio jer je igrao, zato sto se valjda jos vodi kao nas igrac pa samim tim i stranac u turskoj ligi. Ne znam sad koliko to pije vode.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4209
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Ghuraba » 30 nov 2021, 14:31

marlostanf1eld je napisao/la:
30 nov 2021, 14:27
Jel Biber zauvijek izgubljen ili? Ima li jasnoce kod te situacije? Prije par dana se trener Besiktasa zalio jer je igrao, zato sto se valjda jos vodi kao nas igrac pa samim tim i stranac u turskoj ligi. Ne znam sad koliko to pije vode.
Jedno je sigurno - Tarik nije imao pasos Turske do svoje 16. godine. Da jeste, onda bi mogao igrati za njih kad napuni 21 godinu, tj. za 2-3 mjeseca. Medjutim, znamo ko je Turska i znamo da u fibi ne vaze ista pravila za sve. Ja sam to gore onako nagadjao i zezao se, a naravno da od toga nema nista.

Avatar
marlostanf1eld
Postovi: 2039
Pridružen/a: 14 jul 2021, 01:12
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la marlostanf1eld » 30 nov 2021, 14:43

Ghuraba je napisao/la:
30 nov 2021, 14:31
marlostanf1eld je napisao/la:
30 nov 2021, 14:27
Jel Biber zauvijek izgubljen ili? Ima li jasnoce kod te situacije? Prije par dana se trener Besiktasa zalio jer je igrao, zato sto se valjda jos vodi kao nas igrac pa samim tim i stranac u turskoj ligi. Ne znam sad koliko to pije vode.
Jedno je sigurno - Tarik nije imao pasos Turske do svoje 16. godine. Da jeste, onda bi mogao igrati za njih kad napuni 21 godinu, tj. za 2-3 mjeseca. Medjutim, znamo ko je Turska i znamo da u fibi ne vaze ista pravila za sve. Ja sam to gore onako nagadjao i zezao se, a naravno da od toga nema nista.
Turci pisu da je dobio pasos sa 14 ne znam koga oni prave budalom, jer je momak igrao za nasu u18 selekciju

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4209
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Ghuraba » 30 nov 2021, 14:50

marlostanf1eld je napisao/la:
30 nov 2021, 14:43
Ghuraba je napisao/la:
30 nov 2021, 14:31
marlostanf1eld je napisao/la:
30 nov 2021, 14:27
Jel Biber zauvijek izgubljen ili? Ima li jasnoce kod te situacije? Prije par dana se trener Besiktasa zalio jer je igrao, zato sto se valjda jos vodi kao nas igrac pa samim tim i stranac u turskoj ligi. Ne znam sad koliko to pije vode.
Jedno je sigurno - Tarik nije imao pasos Turske do svoje 16. godine. Da jeste, onda bi mogao igrati za njih kad napuni 21 godinu, tj. za 2-3 mjeseca. Medjutim, znamo ko je Turska i znamo da u fibi ne vaze ista pravila za sve. Ja sam to gore onako nagadjao i zezao se, a naravno da od toga nema nista.
Turci pisu da je dobio pasos sa 14 ne znam koga oni prave budalom, jer je momak igrao za nasu u18 selekciju
Nije igrao za nase juniore, vec samo za kadete. Ne znam kako je mogao imati njihov pasos. Da ga je imao s 14 godina, onda je vec odmah mogao igrati i za njihove U selekcije, sto se nije desilo.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Drape » 30 nov 2021, 15:09

Niti je Đedović uzeo njemačko državljanstvo zato što je želio igrati za Njemačku, niti je Biberović uzeo tursko zato što je želio igrati za Tursku, iako možda i zaigra. Odlučili su se za život u tim državama, sve im je lakše kad imaju državljanstvo. U euroligi je ove sezone odigrao 40 minuta, 3/12 za 2, 0/5 za 3, dok još ne napreduje i nije potreban Turskoj. Sa Bosnićem nikad nije pristao ni razgovarati, šta više treba da uradi da ga se u Bosni i Hercegovini prestane spominjati.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21296
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Epidaurus » 30 nov 2021, 15:28

Ne zaboraviti da je i Biberovic Sandzaklija :kafa:

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1299
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la InatSilniBosanski » 30 nov 2021, 15:31

ma mali Biberoglu jedan od najvecih smradova suvisan skroz
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

OnakoBa
Postovi: 581
Pridružen/a: 05 dec 2020, 18:28
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la OnakoBa » 30 nov 2021, 16:20

Drape je napisao/la:
30 nov 2021, 15:09
Niti je Đedović uzeo njemačko državljanstvo zato što je želio igrati za Njemačku, niti je Biberović uzeo tursko zato što je želio igrati za Tursku, iako možda i zaigra. Odlučili su se za život u tim državama, sve im je lakše kad imaju državljanstvo. U euroligi je ove sezone odigrao 40 minuta, 3/12 za 2, 0/5 za 3, dok još ne napreduje i nije potreban Turskoj. Sa Bosnićem nikad nije pristao ni razgovarati, šta više treba da uradi da ga se u Bosni i Hercegovini prestane spominjati.
Realno, koga nema bez njega se može, i eto vidimo da može. "Jao pa Đedović je kvalitet" i ta priča ne prolazi, jer imamo mi Đedovića kamaru ali voljnih igrati za reprezentaciju. Ako kojim slučajem sad u repci da ga nemamo vala ćemo ga stvoriti.
Mi smo porodica i svi ćemo za BiH na terenu ostaviti srce. Meni državni dres sve znači. Tri smo nacije, ali jedna duša. Svi smo rođeni u jednoj državi i mislim da je konačno došlo vrijeme da shvatimo to.
- Dejan Malinović

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la lumani » 30 nov 2021, 18:29

Ghuraba je napisao/la:
30 nov 2021, 06:15
Najlosije odradjena utakmica od strane Bosnica otkako je na klupi reprezentacije. Mislim da je neke stvari svjesno radio (npr. odmarao Musu, a Adinu dao vecu minutazu) jer smo uvijek imali solidnu prednost, a realno smo bolji od njih i s drugom petorkom. Medjutim, ove besmislene rotacije bi nas kostale protiv Ceha (a kamoli protiv Litvanaca), tako da se to vise ne bi smjelo ponoviti.

Zar da Kameni kao nas najbolji igrac iz proslih kvalifikacija dobije samo 10-ak minuta, a na centarskim pozicijama rotira samo jos dvojicu 'visokih'?! To je po meni nedopustivo. Ok, nek Miki i Suljo odigraju po 30 minuta, ali opet ostane 20 minuta za njega. Kamenjas bez konkretne uloge na parketu je gotovo pa beskoristan. Suludo je da mu minute uzima Vrabac, ili da se Lazic prebacuje na 4 dok Adin pokriva trojku. Isto vazi i za Gegica, kojem moras dati nesto vecu minutazu u kontinuitetu, ako hoces da imas neku korist od njegove igre. Ako ostavi Musu bez 25+ minuta i protiv Litvanije, onda se moze reci da pravi kardinalnu gresku. Mislim da smo sad svi vidjeli koliko je u napadu korisniji od svih nasih vanjskih igraca. Ok, nece napraviti karijeru u nba ligi, ali je za nas nenormalno bitan. On i Halilovic su nam bili od ogromne koristi, a obojica su jedan duzi period propustali okupljanja reprezentacije. To su vrhunska pojacanja na onaj kostur ekipe, s tim sto dolaskom Halilovica Kamenjas ne smije ostati bez uloge. Miralem ponekad zna biti brzoplet u napadu i to me opasno iznervira ( :mrgreen: ), ali momak je strasno koristan na obje strane parketa i moze podjednako dobro igrati i 4 i 5.

Raduje me hrabrost Atica i Sulejmanovica u reprezentaciji, buduci da u klubovima glume duhove na parketu. Definitivno obojica zasluzuju bolje i vece uloge u Buducnosti odnosno Tenerifeu. Dobro, Atic je bio jako los veceras, ali on ocigledno zivi nekim primitivnim zivotom za jednog sportistu, tako da vjerovatno nije bio maksimalno odmoran i fokusiran na mec (sto opet ne pobija cinjenicu da nam je izuzetno vazan igrac).

Moja najveca zamjerka igracima veceras su kontre. Imali smo milion situacija gdje idemo 2 ili 3 na 1, a na kraju ili neko od njih profula zicer, ili bace pas u aut, ili pogresnom odlukom izbace pas na tricu ispodprosjecnom suteru, a ovamo imaju zicer za centra koji je pod kosem. U par navrata smo mogli ici na 20+ razlike da su se takve situacije pametnije rjesavale. Bugari te mozda nece kazniti za to, ali Boga mi tesko da Litvanci nece.


Kameni mora poceti gledati kos a U pick Roll igri ce najvise uz Musu poentirati ,kao i Halilovic.Suljo je opet u prednosti jer ima shut..Sada je se vidjelo sta znaci Spa/Fra Liga......

Sk9
Postovi: 8
Pridružen/a: 31 okt 2021, 18:51
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Sk9 » 30 nov 2021, 19:28

Pozdrav svima, nisam imao priliku jos gledati u Mejdanu reprezentaciju. Koja je bolja tribina da se gleda i koliko prije se puste karte u prodaju?

Avatar
zgembo89
Postovi: 4918
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la zgembo89 » 30 nov 2021, 23:46

Halilovic je kao kopija prijasnjeg Kikanovica nenametljiv kao neka zvijezda ,a odradi finu rolu

general6
Postovi: 125
Pridružen/a: 16 nov 2021, 21:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la general6 » 30 nov 2021, 23:53

zgembo89 je napisao/la:
30 nov 2021, 23:46
Halilovic je kao kopija prijasnjeg Kikanovica nenametljiv kao neka zvijezda ,a odradi finu rolu
Dobro poredjenje sto se tice uloge u repki barem. Generalno je mozda kikanovic bolji igrac ali za samu repku top usporedba.

Avatar
Zabit
Postovi: 2031
Pridružen/a: 09 mar 2020, 00:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Zabit » 01 dec 2021, 01:43

Halilovic je Zion Williamson sto se tice motorike i atletike naspram njega. Ipak Kikan zna znanje, vrti kosarku u malom prstu


Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1299
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la InatSilniBosanski » 01 dec 2021, 11:08

Tifoze123 je napisao/la:
01 dec 2021, 09:16
https://ba.****/posts/mastam-da-bih-ima-jak-klub-u-kojem-ce-igrati-barem-6-reprezentativaca
gdje si nasao clanak ?
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4209
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kvalifikacije za svjetsko prvenstvo 2023

Post Postao/la Ghuraba » 01 dec 2021, 11:19

InatSilniBosanski je napisao/la:
01 dec 2021, 11:08
Tifoze123 je napisao/la:
01 dec 2021, 09:16
https://ba.****/posts/mastam-da-bih-ima-jak-klub-u-kojem-ce-igrati-barem-6-reprezentativaca
gdje si nasao clanak ?
https://ba.n1in-fo.com/sport-klub/kosar ... ntativaca/

Samo ukloni crticu izmedju N i F.

Btw, Miralem je jedan veliki gospodin i posebno mi je postao drag nakon izjava koje je davao u zadnjih par dana.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: greenwood i 7 gostiju.