Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
emir18
Postovi: 16464
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la emir18 » 29 jan 2022, 05:02

Na koji način ja to gledam kosarku, Nurk je napredovao u svakom segmentu u odnosu na prošlu sezonu, pokazuje svoj puni potencijal kada nema kancere oko sebe.
FT% raste, jedina mana su mu ti ofanzivni faulovi.
Nikad on nije ispao iz top 10, njega je povreda unazadila što je normalno za igrača od 2.11, mnogi završavaju karijere nakon onakve povrede, stoga taj napredak koji je bio prirodan nije došao odmah, ali evo prva full sezona i vidimo šta može.

Više prostora za igru više šuteva, samim tim će i njegova off igra napredovati, trening ima 50% udjela u tome.

Možeš pogledati Bena Simmons na treningu kako šuta uništava, a na utakmici ne može bazen pogoditi.

Ovdje se okupi 10 ljudi da ga popljuje kad odigra loše, evo kad odigra vrh slabo koga ima.

Najviše volim ova lična vrijeđanja, pubertetlija i tako, manje hejta prema našem najboljem igraču u NBA, koji će vjerovatno dobiti 25+ mil€ ugovor.
Koji je otvorio put budućim mladićima iz naše zemlje, tako to treba posmatrati.
Da može to što vi pišete ovdje bio bi robot, niko nije savršen.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Sarmica » 29 jan 2022, 07:48

Ghuraba je napisao/la:
29 jan 2022, 04:46
Polahko ali sigurno ide na 15-11 prosjek, tj. jos 2-3 ovakve partije i uhvatit ce ga aBd. Definitivno igra dobru kosarku u zadnje vrijeme i uzitak ga je gledati. Kamo srece da su mu ovakvu ulogu dali od pocetka sezone, bilo bi dosad i 18-12 sigurno. Nek dogodine ispravi jos te neke nedostatke i 20-12 je definitivno dostizno za njega. Recimo, veceras se vidjelo koliko mu fali lijeva ruka kad je unio Wooda u reket, ali je profulao zicer kad je njom trebao poloziti, te kad s druge strane reketa nije mogao da izgura Gordona jer ne zna da vodi loptu lijevom dok gradi poziciju na niskom postu. Za pohvaliti su ona dva pogodjena suta s poludistance, buduci da se na prste mogu izbrojati takvi sutevi koje je uzeo u ovoj sezoni.

Babino, ma nikad se rijesiti ovih pubertetlija. :D Nemam nikakvu potrebu da se pravdam likovima koji na njegov nacin gledaju kosarku i nase reprezentativce, ali evo da se opet ponavim: ovo je isti Nurkic od prije par godina, samo sto su mu konacno dali znacajniju ulogu u napadu. Ofanzivno se popravio taman tih 5% kako sam tad i napisao. Svojevremeno je bio top 10 centara lige i evo sad se ponovo vratio u taj krug. Da bi bio top 5 i dosao na taj prosjek od 20-12, mora ispraviti stvari o kojima sam vec 50x pisao. Zalosno bi bilo da se ovakva prirodna snaga jos vise ne iskoristi. Embiid je vjerovatno jedini centar u ligi koji mu moze pruziti neki otpor dolje, tako da procenti koje ima nakon igre na low postu moraju biti bolji.
Boldirano. Sa obzirom na njegov potencijal, današnji učinak bi trebao biti normalna i uobičajena stvar. Dakle, da mu prosjek bude 20+ i 10+.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la bombaysaphire » 29 jan 2022, 10:22

emir18 je napisao/la:
29 jan 2022, 05:02
Na koji način ja to gledam kosarku, Nurk je napredovao u svakom segmentu u odnosu na prošlu sezonu, pokazuje svoj puni potencijal kada nema kancere oko sebe.
FT% raste, jedina mana su mu ti ofanzivni faulovi.
Nikad on nije ispao iz top 10, njega je povreda unazadila što je normalno za igrača od 2.11, mnogi završavaju karijere nakon onakve povrede, stoga taj napredak koji je bio prirodan nije došao odmah, ali evo prva full sezona i vidimo šta može.

Više prostora za igru više šuteva, samim tim će i njegova off igra napredovati, trening ima 50% udjela u tome.

Možeš pogledati Bena Simmons na treningu kako šuta uništava, a na utakmici ne može bazen pogoditi.

Ovdje se okupi 10 ljudi da ga popljuje kad odigra loše, evo kad odigra vrh slabo koga ima.

Najviše volim ova lična vrijeđanja, pubertetlija i tako, manje hejta prema našem najboljem igraču u NBA, koji će vjerovatno dobiti 25+ mil€ ugovor.
Koji je otvorio put budućim mladićima iz naše zemlje, tako to treba posmatrati.
Da može to što vi pišete ovdje bio bi robot, niko nije savršen.
Drago mi je da pratiš košarku , ali primjer da neki igrač zabija na treningu a ne utakmici ne može te isključuje iz ozbiljne diskusije .
Bez ikakve ljutnje .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
emir18
Postovi: 16464
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la emir18 » 29 jan 2022, 10:52

bombaysaphire je napisao/la:
29 jan 2022, 10:22

Drago mi je da pratiš košarku , ali primjer da neki igrač zabija na treningu a ne utakmici ne može te isključuje iz ozbiljne diskusije .
Bez ikakve ljutnje .
Nema ljutnje nikakve, znam po ličnim iskustvu, jer sam trenirao ovaj lijepi sport igrao dosta takmičarski utakmica, ne trebam ja gledati Bena da bi to znao, dao sam primjer kako i vrhunsku prospekti podlegnu pod pritiskom, glava je najbitnija u sportu, a naš mentalitet znamo kakav je, to nas i koči u sportu.

Jusufa sam upoznao lično i znam kakva je ljudina.
Da treba popraviti dosta stvari naravno da da, prvo smanjiti broj TO, Off faulova, jer tim dosta gubi ritam, za njegovu post up Igru ima prostora za napredak, ulazi u prime, ima vrhunske trenere ima uslove na njemu je da radi.
Igra najbolju sezonu u karijeri nakon teske povrede, već duže vremena je fit, ne izgleda umorno kao na početku sezone, mnogi tu napredak ima kod njega.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la bombaysaphire » 29 jan 2022, 13:21

emir18 je napisao/la:
29 jan 2022, 10:52
bombaysaphire je napisao/la:
29 jan 2022, 10:22

Drago mi je da pratiš košarku , ali primjer da neki igrač zabija na treningu a ne utakmici ne može te isključuje iz ozbiljne diskusije .
Bez ikakve ljutnje .
Nema ljutnje nikakve, znam po ličnim iskustvu, jer sam trenirao ovaj lijepi sport igrao dosta takmičarski utakmica, ne trebam ja gledati Bena da bi to znao, dao sam primjer kako i vrhunsku prospekti podlegnu pod pritiskom, glava je najbitnija u sportu, a naš mentalitet znamo kakav je, to nas i koči u sportu.

Jusufa sam upoznao lično i znam kakva je ljudina.
Da treba popraviti dosta stvari naravno da da, prvom smanjiti broj TO, Off faulova, jer tim dosta gubi ritam, za njegovu post up Igru ima prostora za napredak, ulazi u prime, ima vrhunske trenere ima uslove na njemu je da radi.
Igra najbolju sezonu u karijeri nakon teske povrede, već duže vremena je fit, ne izgleda umorno kao na početku sezone, mnogi tu napredak ima kod njega.
Pa baš zato što si igrao ovaj sport ( i ja sam ) , znaš da je trening jedno a utakmica drugo . Na šuterskom treningu puls je normalan , nisi prije šuta igrao odbranu , nisi izašao iz dva bloka kao na utakmici . Sjećam se kad je Igor Rakočević pričao kad je došao u Minnesotu na trening , ide puni šprint preko čitavog terena pa na trojku i tamo šutiraš , pa opet to isto na drugu stranu i mora 10/10 trojke pogoditi :kralj:
Naravno da ima do glave , ali bez odlične fizičke spreme i ubitačnih treninga džaba sve .


Jusuf se zayebava .
Yebote sjećam se prije 2-3 sezone kako je poslije rolinga završavao lijevom rukom bez problema sa velikom sigurnošću , sada to ne zna :rol: :rol: :rol:

Evo baš gledam inserte od sinoć i par puta fino okrene roling i desnom rukom završava , ma bježi ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
RoninX
Postovi: 1936
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RoninX » 29 jan 2022, 14:47

treba imati u vidu da je on vec u Portlandu imao dva loma noge (mnogi se i ne sjecaju onog protiv GS u playoffu, dok se onaj strasni lom i duga pauza svima urezao) , a lani i lom ruke, pa nikako nije mogao uhvatiti ritam. sve u svemu ipak ima stvari koje je unaorijedio, bolji je kad spusti loptu, ponekad bljesne i neka cik-cak zavrsnica, sto je prije bio automatski faul u napadu kad mu se neko postavi. njegov problem je kad udje lezerno u utakmicu ( i lijeva ruka). zato nekad djeluje kao sjajan dodavac i izuzetno brz, a nekad rasipa lopte na sve strane i djeluje krepano. i opet mu se desava da hvata fizicku formu tokom sezone a ne tokom ljetnih priprema ili kampa.

cijenim Juku sto zna koliko vrijedi pa je ulozio prigovor Billupsu nezadovoljan ulogom u prva dva mjeseca (mada ni sada nije puno bolje nego zbog povrede lillarda ima veci usage) i sto je trazio izlaz iz Denvera na sve nacine, vjerujuci da je startni centar u ligi - iako su mnogi tada pisakarali da se treba zadovoljit ulogom Jokiceve rezerve i ne dizat frku ( tipicne bosnje suti i trpi stav)

ovaj mali Emir pretjeruje, imati 15 skokova u prosjeku je rodmanova kategorija, ali i ghuraba je izlijetao sa izjavama da je najneiteligetniji igrac u ligi, i poredjenjima sa zubcem (koji recimo zbog svoje trapavosti uopste nije pnr igrac. da ne spominjem dodavanja, preuzimanja itd) td. ma kako da si vruc ovakve izjave niko sebi ne bi smio dozvoliti ( i mene zna ispizdit ali sacekam drugo poluvrijeme u kojem se cesto zna popravit i sl.) fokusiran Juka je jedan od najsvestranijih igraca na svojoj poziciji. vjerovatno treca opcija u contenderu, i (ovakav) All Star na Istoku. dakle 18+12 igrac, sa velikim utjecajem u odbrani.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4209
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ghuraba » 29 jan 2022, 19:44

Koliko je debilno uporedjivati Jokica i Nurkica, jos je debilnije Nurkica i Zubca. Ni u najludjim snovima se ne povlace paralele izmedju njih dvojice, ali sta drugo uraditi u revoltu nakon niza meceva u kojima je uzimao po 4-5 suteva i nakon sto mu je Nance uzeo minutazu?! Ako je njegov limit 10 ppg i 8 rpg, pa daj mi onda Zubca jer i on to moze. Jedan Vucevic igra u timu u kojem su dva najbolja igraca u paketu makar za klasu jaci od Damea i CJ-a, pa svejedno redovno uzima 15 i vise suteva po mecu, iako su mu procenti ocajni.

Meni su recimo Emir i Takeshi dragi forumasi jer prate Juku redovno i jasno je da neces provoditi noci budan osim zbog iskrene emocije prema nekome, ali za njih je Juka uvijek najbolji i nikad nikakvu primjedbu ne zasluzuje. Ja komentarisem ono sto u datom trenutku vidim na parketu i logicno je da nekad pretjeram u kritikama, ali me naprosto frustrira kad vidim neke gluposti s njegove strane, a ovamo sam svjestan koliko moze. Ako cemo ga stavljati u kontekst prosjecnog bh kosarkasa, onda je on napravio nesto sto se kod nas mozda nece ponoviti ni za 20 godina. Medjutim, ako gledas svaki njegov mec kroz cijelu karijeru i ako odlicno znas koliko moze, onda te moraju izludjivati neke stvari. Neko ko je nenormalno jak mora bolje iskoristavati tu svoju snagu. Nema on sta puno raditi na sutiranju trojki jer, ma koliko ih dobro sutirao, niko nikad mu nece dati prostora da uzme vise od 2-3 po mecu. Radi na onome za sta ti je Bog dao sve predispozicije i tu sve pocinje i zavrsava. A, sve dok bude imao neke neprirodne kretnje, dok bude izbacivao tehnicki nedotjerane suteve ili dok bude fulao zicere lijevom rukom, bit ce prostora da se kritikuje taman konstantno imao dobre brojke.

Od svih nba centara, jedino su Jokic i Embiid nedokucivi za njega i sve ostale. Towns je bolji ofanzivno, Gobert defanzivno, ali se s obojicom moze uporedjivati - pogotovo ako popravi ono o cemu se ovdje vise puta pisalo. Svi ostali su losiji centri od njega, iako ima bar 4-5 klasicnih petica koje igraju bolje sezone. Ovdje ne racunam Davisa, Adebaya, Randlea, Porzingisa i ostale koji su nominalno cetvorke. Recimo dvojica Litvanaca su losiji kosarkasi od njega, ali brojke ne govore tako.

Avatar
Surreal
Postovi: 7045
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Surreal » 29 jan 2022, 19:54

The Raptors could show some level of interest in Jusuf Nurkic if the Pacers eventually move Myles Turner via Brett Siegel.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Avatar
Tekashi
Postovi: 15825
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Tekashi » 29 jan 2022, 20:15

Nece on nidje

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la legenda reala » 29 jan 2022, 20:22

Sutra u normalnom terminu na Areni prenos, valjda razvali kad svi gledamo
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AlphonseKauders » 30 jan 2022, 17:54

Ali mora se priznati, dramaticno bolje djeluje Portland kad su RoCo i Juka na terenu i involvirani u napad.. billups forsira tri beka, ali je realno powell.tu visak i bas defanzivno slabo stoje. Ant ne moze nikoga cuvati, ali nadoknadjuje bas lijepom.igrom u napadu. Powell osim kosa nista ne vidi, zivotom trci kontre 1 na 3, i to ne bi toliko smetalo da nije jos I CJ na tereni koji jeste majstor ali koji izolaciju i 1 na 1 voli vise nego ista..

I mali zanimljivi podatak, ova raja sto prati utakmice - jeste primijetili da Juka iz 90% pocetnih podbacivanja izadje kao pobjednik?😁 i prvi napad je obavezno njemu u low postu😁

Avatar
theKuPuS
Postovi: 1140
Pridružen/a: 23 avg 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la theKuPuS » 30 jan 2022, 18:14

12. je trenutno po broju osvojenih jump balls, 50 u 46 utakmica. Jokić ima jednu više, Vučević isto kao Juka. Zubac ima 6 više, a najviše ima Adams sa 59

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la OldFashioned » 30 jan 2022, 18:20

Nurka procvjet'o kako nema Lillarda!!!



slika
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
marlostanf1eld
Postovi: 2039
Pridružen/a: 14 jul 2021, 01:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la marlostanf1eld » 30 jan 2022, 18:59

Veceras napuniti Vucevica raspalog :bih:

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la bombaysaphire » 30 jan 2022, 19:05

marlostanf1eld je napisao/la:
30 jan 2022, 18:59
Veceras napuniti Vucevica raspalog :bih:
To nije problem , problem je i što bi ovaj njega mogao isto napuniti ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la OldFashioned » 30 jan 2022, 19:07

I ja očekujem međusobno punjenje s obzirom da su obojica letargični u obrani.
Vooch šutira i dosta trica, valja pozatvarati sve to.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
marlostanf1eld
Postovi: 2039
Pridružen/a: 14 jul 2021, 01:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la marlostanf1eld » 30 jan 2022, 19:08

bombaysaphire je napisao/la:
30 jan 2022, 19:05
marlostanf1eld je napisao/la:
30 jan 2022, 18:59
Veceras napuniti Vucevica raspalog :bih:
To nije problem , problem je i što bi ovaj njega mogao isto napuniti ...
Navijac sam Bullsa i gledam svaku utakmicu, odavno me neko nije konstantno zivcirao kao on ove sezone, mozda jos od Boozera onda.

Avatar
marlostanf1eld
Postovi: 2039
Pridružen/a: 14 jul 2021, 01:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la marlostanf1eld » 30 jan 2022, 19:11

OldFashioned je napisao/la:
30 jan 2022, 19:07
I ja očekujem međusobno punjenje s obzirom da su obojica letargični u obrani.
Vooch šutira i dosta trica, valja pozatvarati sve to.
Nurkic je za Vucevica u odbrani David Robinson, grijeh ih je porediti.

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la OldFashioned » 30 jan 2022, 19:11

Booz... kad se sjetim onog njegovog, "gimme that shit", a rupetina u obrani, punio ga kome se god digao.
Vooch je ipak raznovrsniji u napadu nego što je Booz ikad bio.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la bombaysaphire » 30 jan 2022, 19:14

marlostanf1eld je napisao/la:
30 jan 2022, 19:08
bombaysaphire je napisao/la:
30 jan 2022, 19:05
marlostanf1eld je napisao/la:
30 jan 2022, 18:59
Veceras napuniti Vucevica raspalog :bih:
To nije problem , problem je i što bi ovaj njega mogao isto napuniti ...
Navijac sam Bullsa i gledam svaku utakmicu, odavno me neko nije konstantno zivcirao kao on ove sezone, mozda jos od Boozera onda.
Ne , ne i ne . Jedan je Boozer :rol: :rol: :rol:
Što se tiće Bullsa , meni su išli pravo na onu stvar kad su Butler i Rose uzimali 90% napada , jedan napad uzme Butler , sljedeći Rose orilo gorilo tako ti je ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.