Edin Atić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la AirRamiz » 11 mar 2019, 23:08

jos mislim da bi mu Trinkijeri odlicno legao...sve drugo osim Partizana,izuzev ostanka u Megi jos jednu sezonu, je prerizicno u ovom trenutku...obzirom na jos krhko samopouzdanje.... on kad je i imao dvije utakmice gdje je forsirao nije to radio zato sto uziva da uzme 15+ lopti, vec se vidjelo da su mu rekli da izdivlja tu vecer....on je igrac koji voli djelovat kao druga-(vise)treca opcija, i pritom punit sve statisticke kolone kao veceras i igrat dobru odbranu....zlata vrijedan igrac ako znas obuzdat njegove demone i onda oblikovat po svom, dati mu povjerenje ....kamo srece da je dosao prije tri godine tamo

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 12 mar 2019, 09:36

L-Train je napisao/la:Da li ce on biti NBA,Euroliga ili ABA liga klasa nemam pojma,ali sloboda koju ovaj decko ima u Megi je ekvivalent tome da se radi o potencijalu novog Jokica,frajer je veceras bar 6 ili 7 nerezonskih suteva uzeo i ubijao obruce u dvorani,ma koliko god ova Mega radila na principu stvaranja mladih talenata i davanja ogromne slobode istim mislim da i to valjda treba imati neka ogranicenja.Mislim **** mi seza Megu ali zao mi je Atica frajer je tamo jedan od rijetkih koji bas razmislja kosarkaski i trudi se momak maximalno,gine u odbrani,skace u napadu,asistira,uvijek ide extra pas kad treba i na sve to jos moras gledat ispucavanje ovih dripaca u ekipi,bar onaj Mushidi jes da je i on znao divljat ali je jako cesto i bio prevaga Megi.

Da razmišlja kosarkaski ne bi bio u Megi ;) Misko ih dovodi da igraju a sve ostalo nije bitno.. Atic je dobar kao 3,4 igrač tako je i za repku igrao zadnje 2 godine..

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 12 mar 2019, 09:40

AirRamiz je napisao/la:jos mislim da bi mu Trinkijeri odlicno legao...sve drugo osim Partizana,izuzev ostanka u Megi jos jednu sezonu, je prerizicno u ovom trenutku...obzirom na jos krhko samopouzdanje.... on kad je i imao dvije utakmice gdje je forsirao nije to radio zato sto uziva da uzme 15+ lopti, vec se vidjelo da su mu rekli da izdivlja tu vecer....on je igrac koji voli djelovat kao druga-(vise)treca opcija, i pritom punit sve statisticke kolone kao veceras i igrat dobru odbranu....zlata vrijedan igrac ako znas obuzdat njegove demone i onda oblikovat po svom, dati mu povjerenje ....kamo srece da je dosao prije tri godine tamo

Nemoj ga kod Trinkija on kad poludi gotov je.. Atic nije jos spreman za toga, osjetljiv je, nema ga odmah 4, 5 tekmi..

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la kobe24 » 12 mar 2019, 09:51

:lol:

Ako Lumani tako kaze, onda tu nema price. Cuj da razmislja kosarkaski ne bi bio u Megi... :rol:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 12 mar 2019, 09:53

kobe24 je napisao/la::lol:

Ako Lumani tako kaze, onda tu nema price. Cuj da razmislja kosarkaski ne bi bio u Megi... :rol:

Eto razmišljao je zadnjih godina ;)

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Nemanja86 » 12 mar 2019, 09:54

da su lumani pita, on bi bio u NCAA na koledžu :D

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 12 mar 2019, 09:56

Nemanja86 je napisao/la:da su lumani pita, on bi bio u NCAA na koledžu :D

Da je tamo otišao, barem bi imao disciplinu... Ali kako ja tebi da objasnim odakle dolaze najbolji... :tokralju:..treba jedno ljeto provesti sa Nurkom i 100% sam ubijeđen da će biti 20% bolji igrac
Zadnja izmjena: lumani, dana/u 12 mar 2019, 10:05, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la kobe24 » 12 mar 2019, 09:57

lumani je napisao/la:
kobe24 je napisao/la::lol:

Ako Lumani tako kaze, onda tu nema price. Cuj da razmislja kosarkaski ne bi bio u Megi... :rol:

Eto razmišljao je zadnjih godina ;)
Nisi shvatio sta covjek hoce sa kaze.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 12 mar 2019, 09:58

kobe24 je napisao/la:
lumani je napisao/la:
kobe24 je napisao/la::lol:

Ako Lumani tako kaze, onda tu nema price. Cuj da razmislja kosarkaski ne bi bio u Megi... :rol:

Eto razmišljao je zadnjih godina ;)
Nisi shvatio sta covjek hoce sa kaze.
Nisi ti mene shvatio ili ga nisi gledao zadnjih godina.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la kobe24 » 12 mar 2019, 10:11

Shvatio sam ja tebe, ali je besmisleno pricati o tome kad si skrenuo s onog na sta je ovaj forumas ciljao. Jasno je da on nije razmisljao kosarkaski u tom kontekstu i da mu je bilo prvenstveno do para s obzirom da je nijemo posmatrao sve sto se u najuzem smislu odnosilo na njegovu karijeru. Medjutim, trenutno kad je na parketu itekako razmislja kosarkaski, tj. svjestan je da igra timski sport i tim je stavio ispred nabijanja licne statistike.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Nemanja86 » 12 mar 2019, 10:14

ostaje pitanje kako je iko u Evropi uopšte uspio naučiti košarku i disciplinu...

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 12 mar 2019, 10:17

kobe24 je napisao/la:Shvatio sam ja tebe, ali je besmisleno pricati o tome kad si skrenuo s onog na sta je ovaj forumas ciljao. Jasno je da on nije razmisljao kosarkaski u tom kontekstu i da mu je bilo prvenstveno do para s obzirom da je nijemo posmatrao sve sto se u najuzem smislu odnosilo na njegovu karijeru. Medjutim, trenutno kad je na parketu itekako razmislja kosarkaski, tj. svjestan je da igra timski sport i tim je stavio ispred nabijanja licne statistike.
Nisam mislio na pare i njegove gluposti van parketa ;) Atic i kada je igrao za repku je znao za 2 min napraviti 3 gluposti i završiti na klupi.. Sada već manje grijesi i razmišlja malo više.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 12 mar 2019, 10:18

Nemanja86 je napisao/la:ostaje pitanje kako je iko u Evropi uopšte uspio naučiti košarku i disciplinu...

Pitaj Jokica I Nurkića ;)... Pocelo se I ljeti trenirati...

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la kobe24 » 12 mar 2019, 10:29

Nurkic i dan danas napravi tri gluposti za dvije minute, ali je svejedno medju 10 najboljih centara na svijetu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 12 mar 2019, 10:38

kobe24 je napisao/la:Nurkic i dan danas napravi tri gluposti za dvije minute, ali je svejedno medju 10 najboljih centara na svijetu.
Napravi, ali ih odradi na drugoj strani a brojke govore sve... Stvarno bi volio da Edin odradi jedno ljeto sa Nurkom i njegovim trenerima, da ojača i dobije samopouzdanje..

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Nemanja86 » 12 mar 2019, 11:18

lumani je napisao/la:
Nemanja86 je napisao/la:ostaje pitanje kako je iko u Evropi uopšte uspio naučiti košarku i disciplinu...

Pitaj Jokica I Nurkića ;)... Pocelo se I ljeti trenirati...

Stiv Džobs sa eplom, Tomas Edison sa strujom, Henri Ford sa pokretnom trakom, i američki košarkaški treneri sa ljetnim treningom :o Revolucionarni pronalasci koji su promjenili svijet

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 12 mar 2019, 11:20

Ne skreci sa teme, pričaj o košarci..

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Nemanja86 » 12 mar 2019, 11:37

pričam svo vreme, i dalje pokušavam shvatiti ko brani igračima u Evropi da treniraju ljeti, je l imaju neke restrikcije, ograničenja, itd...

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 12 mar 2019, 11:48

Nemanja86 je napisao/la:pričam svo vreme, i dalje pokušavam shvatiti ko brani igračima u Evropi da treniraju ljeti, je l imaju neke restrikcije, ograničenja, itd...

Ne znam ko im brani.. Ali činjenica je kad odu nba shvate neke stvari kako mogu postati još bolji...naravno nije svako isti Teletovic je hodao po planinama dolazio na pripreme sa +10 kg.. Teodosic se drugi primjer lijenog igrača, mislim igrač koji je tebi bio rezerva u Evropi te vrati nazad u Evropu :salut:

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Nemanja86 » 12 mar 2019, 12:07

danas postoji xyz primjera igrača koji nikad u životu nisu preletjeli Atlanski okean, a zadađuju od košarke više stotina hiljada evra godišnje, neki i milion. Niko im nije branio da treniraju, ljeti, zimi, tokom sezone, van sezone. Imaju trenere, imaju i internet, planovi treninga, personalizacije, nutricionizma itd... Sve je dostupno, na dva klika od svakog igrača, ako ima volje, sve može.



Niko ne govori da je u Americi lošije, samo kažem da je sve stvar volje i želje samog igrača, a ne geografske koordinate.

Jokić i Nurkić su besmisleni primjeri, kakve veze ima Atić sa njima, kad je 7 i po levela ispod.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.