Edin Atić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

lumani
Postovi: 14867
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 12 mar 2019, 12:15

Nemanja86 je napisao/la:danas postoji xyz primjera igrača koji nikad u životu nisu preletjeli Atlanski okean, a zadađuju od košarke više stotina hiljada evra godišnje, neki i milion. Niko im nije branio da treniraju, ljeti, zimi, tokom sezone, van sezone. Imaju trenere, imaju i internet, planovi treninga, personalizacije, nutricionizma itd... Sve je dostupno, na dva klika od svakog igrača, ako ima volje, sve može.



Niko ne govori da je u Americi lošije, samo kažem da je sve stvar volje i želje samog igrača, a ne geografske koordinate.

Jokić i Nurkić su besmisleni primjeri, kakve veze ima Atić sa njima, kad je 7 i po levela ispod.

Oni su primjer da sa dodatnim radom možeš mnogo više....

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Pasha » 12 mar 2019, 13:26

Ljudi na koledz idi samo zato sto nemaju drugog izbora. Da imaju neku priliku zaraditi novac i prije dolaska(citaj da imaju ok profi lige) niko od njih ne bi vidio koledza.

Kosarka je jedan od 4 "velika americka sporta" i to u Americi je treci ili cetvrti sport ovisno o podrucuju. Sad da uzmemo za primjer jedan sport sa kojim se kosarka bori za to trece ili cetvrto mjesto, hokej i jedan koji je popularniji, bejzbol.

Skoro pa ne prste jedne ruke mozes zvijezde tih sportova nabrojati one koji su igrali na koledzima prije dolaska u MLB i NHL. Zasto je to tako? I za te sportove postoje jaki programi na koledzima. Jednostavan je odgovor. Ljudi imali mogucnost da igraju u nizim ligama i zaradjuju novac prije dolaska "na veliku scenu".

Na samom koledzu ti ne mozes toliko vise nauciti da bi igralo presudnu ulogu. Nije ovo vise vrijeme of prije 40-50 godina.

Danas samo prosjecni igraci iz Europe koji imaju priliku se docepati stipendije, idu tamo. Valja dobiti diplomu, za poslije karijere. A et' valjda nekog u Europi jos impresionira, kad u CV-u procita "igrao kosarku u NCAA"...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15704
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la BosniaBoston » 12 mar 2019, 13:30

Pasha je napisao/la:Ljudi na koledz idi samo zato sto nemaju drugog izbora. Da imaju neku priliku zaraditi novac i prije dolaska(citaj da imaju ok profi lige) niko od njih ne bi vidio koledza.

Kosarka je jedan od 4 "velika americka sporta" i to u Americi je treci ili cetvrti sport ovisno o podrucuju. Sad da uzmemo za primjer jedan sport sa kojim se kosarka bori za to trece ili cetvrto mjesto, hokej i jedan koji je popularniji, bejzbol.

Skoro pa ne prste jedne ruke mozes zvijezde tih sportova nabrojati one koji su igrali na koledzima prije dolaska u MLB i NHL. Zasto je to tako? I za te sportove postoje jaki programi na koledzima. Jednostavan je odgovor. Ljudi imali mogucnost da igraju u nizim ligama i zaradjuju novac prije dolaska "na veliku scenu".

Na samom koledzu ti ne mozes toliko vise nauciti da bi igralo presudnu ulogu. Nije ovo vise vrijeme of prije 40-50 godina.

Danas samo prosjecni igraci iz Europe koji imaju priliku se docepati stipendije, idu tamo. Valja dobiti diplomu, za poslije karijere. A et' valjda nekog u Europi jos impresionira, kad u CV-u procita "igrao kosarku u NCAA"...
Kosarka je 2.sport,cuj hokej.Hokej je popularqn u kanadi,a bejzbol je ipak malo manje od kosarke
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Pasha » 12 mar 2019, 13:31

To je tebi tako...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15704
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la BosniaBoston » 12 mar 2019, 13:33

Bejzbol je bio 2.do prije 30 godina.A hokej nije nikad bog zna popularan bio u SAD.To je svima tako...
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Pasha » 12 mar 2019, 13:41

Jest vala. Imas isto ili vise klubova u americkim drzavama gdje snijeg vide samo na slici, Florida, Texas, CRolina, Arizona, Nevada, Californija(San Jose, Anahaim, LA) nego iz Kanade. Jbg. doselili i tu Kanadjani u velikom broju valjda.
Posjeta na bejzbolu i na kosarci...

Mada to nije ni bitno. Bitniji je ostatak texta, a ne to za sta si se ti uhvatio.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Nemanja86 » 12 mar 2019, 15:41

Ako si igrač za Apolon iz Limasola, Čerkasi iz Odese ili Kluž, tj. igrač koji u naponu snage može igrati za 8-10 hiljada evra mjesečno, uglavnom košarka ti ne riješava trajnu egzistenciju, tim momcima je odlazak na koledž odlična opcija, jer im daje jednu dodatnu mogućnost u životu.

Ako si uber talent koji već sa 17-18 godina ima profesionalne ponude i mogućnost da bira programe po svojoj želji, NCAA je gubljenje godine. Ljudi koji ne prate detaljno košarku ne znaju da su NCAA igra samo od novembra do februara, i ovi najbolji na madnessu i u martu. Još ako si frashman na nekom jakom programu, ako si Evropljanin teško da ćeš uopšte igrati. Ali opet kažem, svakome po volji, eto npr. Sabonis je fino prošao.

Ali fino je prošlo i još desetine Evropljana iz njegove generacije koji nisu nigdje mrdali.

Uglavnom, istorija uvijek sve najbolje kazuje, primjeri Jugoslovena u NCAA jasno oslikavaju trend i mogućnosti.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la kobe24 » 16 mar 2019, 19:20

Ponovo ubija protiv Zvezde. Samo sa ovako nastavi, nakon odlicne prve cetvrtine.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la AirRamiz » 16 mar 2019, 19:57

jest se misko usrecio s ovim mokokom....lik je teeski kamenjar i uzasan play.....ovo ni hollywood ne moze prodati kao talenta....veci kamenjar i od nitilikine a vidimo kako mu zemljak prolazi u nba :cry:

miskovic kad primi loptu flow napada staje.....svaki ali bukvalno svaki napad stane jer on mora pepat u mjestu i onda se odluci na neku divljastinu ili nekom uvali vruc krompir pri kraju napada....ako njega upakuje kao nba talenta, Zalizani je veci prodavac magle od torabija
nekad ranije sam se osvrtao na carapica....ako je bolji od zahiragica tu me sjecite
edo se dize .....sa suvislijim saigracima bilo bi to bolje.....steta pa nema jos par kola

Avatar
Federer17
Postovi: 7124
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Edin Atić

Post Postao/la Federer17 » 16 mar 2019, 20:21

U odbrani ga prolaze kao na traci, gdje i nece kad su nizi po 15 cm...

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15704
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la BosniaBoston » 16 mar 2019, 20:30

Kao osuta miskovic,10ero djece prestane igrat kosarku
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Nemanja86 » 01 apr 2019, 20:57

sad Milojević bio kod Edina i Koleta, kaže da su Atiću tokom sezone "lomili" šut, da je promjenio mehaniku u određenoj mjeri i da su već sad zadovoljni rezultatima, a tek očekuju prave stvari

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Bassha » 15 apr 2019, 02:38

Dok traje ova pauza do pocetka KLS-a odigrali su tri prijateljske utakmice :
18p, 8 skokova, 5 ukradenih lopti, indeks 29 ( 13.4 vs OKK Beograd )
8p (10.4 , vs FMP )
12p,8 skokova (6.4 vs OKK Beograd)
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Cepi1981 » 15 apr 2019, 20:53

BosniaBoston je napisao/la:
Pasha je napisao/la:Ljudi na koledz idi samo zato sto nemaju drugog izbora. Da imaju neku priliku zaraditi novac i prije dolaska(citaj da imaju ok profi lige) niko od njih ne bi vidio koledza.

Kosarka je jedan od 4 "velika americka sporta" i to u Americi je treci ili cetvrti sport ovisno o podrucuju. Sad da uzmemo za primjer jedan sport sa kojim se kosarka bori za to trece ili cetvrto mjesto, hokej i jedan koji je popularniji, bejzbol.

Skoro pa ne prste jedne ruke mozes zvijezde tih sportova nabrojati one koji su igrali na koledzima prije dolaska u MLB i NHL. Zasto je to tako? I za te sportove postoje jaki programi na koledzima. Jednostavan je odgovor. Ljudi imali mogucnost da igraju u nizim ligama i zaradjuju novac prije dolaska "na veliku scenu".

Na samom koledzu ti ne mozes toliko vise nauciti da bi igralo presudnu ulogu. Nije ovo vise vrijeme of prije 40-50 godina.

Danas samo prosjecni igraci iz Europe koji imaju priliku se docepati stipendije, idu tamo. Valja dobiti diplomu, za poslije karijere. A et' valjda nekog u Europi jos impresionira, kad u CV-u procita "igrao kosarku u NCAA"...
Kosarka je 2.sport,cuj hokej.Hokej je popularqn u kanadi,a bejzbol je ipak malo manje od kosarke
Jeste drugi ali po ghettu gdje su pretezno crnci dok je inace treci iza NFL i MLB. NBA vadi planetrna popularnost dakle Evropa, Azija i i resto svijeta, inace da nije toga NBA bi bila tu negdje uz NHL.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Wandelanoite » 16 apr 2019, 00:55

Cuj bejzbol iza kosarke, pa Ameri su najludji upravo za yebenim bejzbolom otidji u NY prosetaj u dresu Celticsa niko te nece pogledati, a uzmi nesto od Red Soxa sanse da ces dobiti batine 101%, a da ces biti mrtav 80%.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15704
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la BosniaBoston » 16 apr 2019, 01:07

Wandelanoite je napisao/la:Cuj bejzbol iza kosarke, pa Ameri su najludji upravo za yebenim bejzbolom otidji u NY prosetaj u dresu Celticsa niko te nece pogledati, a uzmi nesto od Red Soxa sanse da ces dobiti batine 101%, a da ces biti mrtav 80%.
Jer su Knicksi jedno 40 puta manje uspjesni od Kelta,a Red Sox Yankees najvece rivalstvo baseballa.Prikladnije poredenje bi bilo da se prosetas dresom Lakersa Bostonom bilo bi problema
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17760
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la akisarajevo92 » 28 apr 2019, 18:20

Brat izgleda gu.zi onu voditeljicu sa SK
Don't believe the hype.

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la MElloo » 28 apr 2019, 18:22

akisarajevo92 je napisao/la:Brat izgleda gu.zi onu voditeljicu sa SK
mi iz donjeg vakufa smo vazda znali sa zenama.Vidi se da je Rio iz gornjeg

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la TheChief » 28 apr 2019, 18:32

MElloo je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la:Brat izgleda gu.zi onu voditeljicu sa SK
mi iz donjeg vakufa smo vazda znali sa zenama.Vidi se da je Rio iz gornjeg
Ali vam zato cure znaju sa muskim bez obzira koji je. :D

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Raonffa » 28 apr 2019, 19:01

akisarajevo92 je napisao/la:Brat izgleda gu.zi onu voditeljicu sa SK
Koju?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.