Edin Atić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Nemanja86 » 19 okt 2018, 19:35

Drape je napisao/la:
Jedan je od rijetkih u ekipi koji pokušava igrati timsku, pobjedničku košarku, a realno u Megi to niko i ne zahtjeva od igrača. Forsiranje i ispucavanje je poželjno.
buraz, nije li ti malo čudno što uz takav manjak timske i pobjedničke košarke oni imaju 4-0 :D . Mislim, razumijem šta želiš reći, ali čini mi se da koristiš pogrešne riječi i termine ;) .

Atić je par godina proveo u sistemu gdje je bio uslovno rečeno manje važan, i gledao je više na druge nego na sebe. Ne vjerujem da mu u Megi iko brani da uzima šuteve, jednostavno, očigledno da dečko ima neke kočnice u glavi. A tu se možemo vratiti na post koji sam ranije napisao na ovoj temi, Atić u ovom trenutki po meni fizički nije na nivou svojih saigrača, i tu možda gubi na samopouzdanju.

Ako pogledaš spoljnu liniju Mege, svi redom su odlične atlete sa velikim wingspanima, odrazima, itd... Vjerujem da Edin sada radi po novim programima, i da će vremenom dolaziti na takav, ili sličan nivo, i onda možemo očekivti i njegov protagonizam.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 19 okt 2018, 19:46

Nemanja86 je napisao/la:
Drape je napisao/la:
Jedan je od rijetkih u ekipi koji pokušava igrati timsku, pobjedničku košarku, a realno u Megi to niko i ne zahtjeva od igrača. Forsiranje i ispucavanje je poželjno.
buraz, nije li ti malo čudno što uz takav manjak timske i pobjedničke košarke oni imaju 4-0 :D . Mislim, razumijem šta želiš reći, ali čini mi se da koristiš pogrešne riječi i termine ;) .

Atić je par godina proveo u sistemu gdje je bio uslovno rečeno manje važan, i gledao je više na druge nego na sebe. Ne vjerujem da mu u Megi iko brani da uzima šuteve, jednostavno, očigledno da dečko ima neke kočnice u glavi. A tu se možemo vratiti na post koji sam ranije napisao na ovoj temi, Atić u ovom trenutki po meni fizički nije na nivou svojih saigrača, i tu možda gubi na samopouzdanju.

Ako pogledaš spoljnu liniju Mege, svi redom su odlične atlete sa velikim wingspanima, odrazima, itd... Vjerujem da Edin sada radi po novim programima, i da će vremenom dolaziti na takav, ili sličan nivo, i onda možemo očekivti i njegov protagonizam.
Najgore od svega on ne moze da probije nikoga, Ball-handling užas a slobodna bacanja bolje da ne spominjem.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Nemanja86 » 19 okt 2018, 19:57

ne bih rekao da je to veliki problem, ovaj glavonja sigurno vidi u njemu robu za prodaju, ne bi ga tek tako doveo u Megu, materijal sigurno postoji.

Po meni je glavni problem taj attitude, što bi Amerikanci rekli. Mega nije ni dobrovoljna vatrogasna stanica ni kulturno umjetničko društvo, tamo moraš pokazivati agresiju, presing, trčanje, moraš krasti lopte, zakucavati, galamiti itd... Što prije prihvati takakv mindset biće mu bolje.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 19 okt 2018, 20:09

Nemanja86 je napisao/la:ne bih rekao da je to veliki problem, ovaj glavonja sigurno vidi u njemu robu za prodaju, ne bi ga tek tako doveo u Megu, materijal sigurno postoji.

Po meni je glavni problem taj attitude, što bi Amerikanci rekli. Mega nije ni dobrovoljna vatrogasna stanica ni kulturno umjetničko društvo, tamo moraš pokazivati agresiju, presing, trčanje, moraš krasti lopte, zakucavati, galamiti itd... Što prije prihvati takakv mindset biće mu bolje.

Nije attitude problem nego njegova glava. Ovu slobodu koju sada ima neće nigdje imati, pa čak i u Sparse da se vrati.. Ne možeš bolan kao vječiti talenat shutirati slobodna 1:4 0:2 itd, itd... On se ne može da smiri tih 10 sekundi kada izvodi bacanja.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Drape » 19 okt 2018, 20:11

Za Atića mnogi misle da je problem "u glavi", karakteru, mentalitetu, nazovite to već kako hoćete. Možda ima i toga, i ja sam to mislio, ali on ima i sasvim obične, racionalne probleme u svojoj igri: Ne igra lijevom rukom, vanjski šut jedva nešto, ulaz još gori, slobodna bacanja katastrofalna, u odbrani ga probijaju niži bekovi.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la lumani » 19 okt 2018, 20:28

Drape je napisao/la:Za Atića mnogi misle da je problem "u glavi", karakteru, mentalitetu, nazovite to već kako hoćete. Možda ima i toga, i ja sam to mislio, ali on ima i sasvim obične, racionalne probleme u svojoj igri: Ne igra lijevom rukom, vanjski šut jedva nešto, ulaz još gori, slobodna bacanja katastrofalna, u odbrani ga probijaju niži bekovi.

Sasvim logično je da niži bek prolazi beka koji ima 200cm ;) Sve te mane si dobro nabrojao :thumbup: on je ovdje za mnoge veći talenat od Muse :facepalm: ja čekam evo 4 godine da vidim barem 20%od Muse.
Zadnja izmjena: lumani, dana/u 19 okt 2018, 20:32, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Rokoko87 » 19 okt 2018, 20:30

Atić je clutch igrač
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Drape » 19 okt 2018, 20:39

Ne vidi se na parketu da je bolji i od jednog od ostalih igrača Mege na pozicijama 1 - 3. Čak i Marjanović i Mišković koji su dvije godine mlađi od njega su produktivniji kad uđu sa klupe.

edin139
Postovi: 1071
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la edin139 » 19 okt 2018, 22:08

Atic I ozbiljna košarka je ozbiljno dobar vic

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Drape » 28 okt 2018, 21:35

Ne znam što diže ruke i signalizira suigračima da je otvoren kad svakako umjesto da šutne kad je sam na trici on ili krene u već unaprijed izgubljen ulaz ili samo da alibi pas nekom suigraču. Ništa ni sa čim ova njegova igra.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Tracy3McGrady » 28 okt 2018, 22:05

Drape je napisao/la:Ne znam što diže ruke i signalizira suigračima da je otvoren kad svakako umjesto da šutne kad je sam na trici on ili krene u već unaprijed izgubljen ulaz ili samo da alibi pas nekom suigraču. Ništa ni sa čim ova njegova igra.
Jel igrao, jel zabio šta?
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Drape » 28 okt 2018, 22:12

On nije pogađao ali jesu Mokoka, Ašćerić, Marjanović...A evo i Čarapića sa 2 + 1.

hamzaTM87
Postovi: 2007
Pridružen/a: 22 jan 2012, 23:25
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la hamzaTM87 » 28 okt 2018, 22:57

On će biti jedan od rijetkih koji je uspio propasti u Megi...
ZELJEZNICAR 1921!

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Drape » 02 nov 2018, 15:30

Gledam predstavljanje novog trenera Partizana i kaže Trinchieri: "Potencijal je nešto na papiru. Neki ostaju potencijal cijeli život. Znate kako je to, mene su naučili: Mlad igrač, mlad igrač, mlad igrač...I odjedanput, jednu noć, nije više mlad, a nije igrač. Jer je vrijeme isteklo".

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Drape » 03 nov 2018, 17:34

Ukrao loptu, istrčao i zakucao :clap: Možda se to statistički i ne vidi previše, ali danas igra dobro.

Avatar
guillermo
Postovi: 2292
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la guillermo » 03 nov 2018, 17:50

U Megi ne prolazi Aticeva timska kosarka,samo divljanje poput ovog Mokoke ( cova je barem 5g. stariji no sto pise :lol: )

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la kobe24 » 03 nov 2018, 18:07

Mora uzimati vise suteva. U Megi nema ni tragova od timske kosarke.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Drape » 03 nov 2018, 18:47

Konačno se uklopio i pogodio iz dvije najpoznatije akcije Milojevića za svoje bekove: Trica preko ruke, ulaz i poeni iz teške situacije na čudan način. Poslije toga promašivao i otvorene šuteve i šuteve preko ruke, malo divljao kao pravi Mega igrač, ali barem se opustio i ne igra u grču i strahu.

ovisnik
Postovi: 1104
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la ovisnik » 03 nov 2018, 19:45

Pozitivna stvar iz večernjeg meča je to da je imao dosta prilike za igru, kao i činjenica da je počeo šutati, bez da je u idealnoj situaciji. Milojević mu na TM nakon promašen trice kaže nastavi šutati, on nakon toga ispali dvije trice i promaši, al je dobro da se prilagođava na ovu NCAA košarku, gdje gotovo svi igrači divljaju i nabijaju ličnu statistiku bez timske igre. Mega mu je prava mjera i ako se u njoj igrački ne vrati, proćerdo je talenat.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Drape » 09 nov 2018, 18:41

Noćas protiv Božića koji zadnjih par kola igra na MVP nivou. Ne kažem da će njih dvojica igrati direktno jedan protiv drugog, Božić je krilo a ne bek iako je Atić nešto i visočiji od njega, ali moram ga porediti sa igračem koji nije ni punu godinu stariji od njega.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot] i 14 gostiju.