Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 06 mar 2018, 21:57

Sebulba je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
pa varajic je igrao u bosni i hercegovini seniorsku kosarku,nigdje drugo
s obzirom da sam uveliko u petoj deceniji života,jesam,jer da nisam vjerovatno ne bih spominjao ove koji su tad igrali
Ako ti je 44 godine, kao što piše na profilu onda ti je bilo u vrh glave 10-tak kada je Sabit igrao posljednje sezone u Bosni, toliko o kompetentnosti.
Svaka čast jednom Bilaloviću, ali on ne može u istu rečenicu sa Sabitom, takođe Benaček, Mutapčić i Primorac nisu bili ništa iznad Sabita.
Varajić je crnogorac i može se računati kao igrač Bosne ali ne kao igrač iz BiH i pošto si mi sada "zagrijao" pamćenje, mislim da je šut za tricu u Evropi uveden 1984/85, a sjećam se da je Sabita išao od ruke, tako da bih se smio zakleti da je igrao i tu sezonu 84/85 u Bosni. :beba:
p.s. ako neko ima bolje pamćenje neka me ispravi.

45 godina mi je,moram popraviti to na profilu

po meni su bolji od hadžuća

varajić je seniorsku kosarku igrao u BiH,da je tad BiH bila samostalna vjerovatno bi ga se moglo smatrati nasim igracem,ne vjerujem da ga crnogorci smatraju crnogorskim kosarkasem kad tamo nije igrao ozbiljnu kosarku

ja tebe ni ne pitam koliko ti je godina,mozes na profilu napisati da ti je 60,i da ti je 22,do tebe je

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Admir_Sa » 06 mar 2018, 23:15

U ono vrijeme igrati za reprezentaciju Jugoslavije, realno nije mogao svako
nema potpisa

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2477
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la HPCompaq » 07 mar 2018, 02:10

Nekako smo siromašni na ytb sa utakmicama repke posle rata, ona doba Firić,Marković,Lerić,Mršić,Mujezinović,Ovčina,Alihodžić...Ako ima neko snimke mimo onih kada Neno praši Hrvatsku u Skenderiji i u Splitu,neka postavi.Ima i onaj meč u Grčkoj ako se ne varam,kada je izbila ona tuča kada je pola našeg tima isključeno,nmg se tačno sjetiti.Hvala.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Admir_Sa » 07 mar 2018, 13:28

Dženaza Sabetu sutra u pola 4 u Hrasnicu, a komemoracija u 11 u Domu Mladih :(
nema potpisa

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 07 mar 2018, 15:28

Admir_Sa je napisao/la:U ono vrijeme igrati za reprezentaciju Jugoslavije, realno nije mogao svako

da,benacek igrao,primorac igrao u doba kad je ta reprezentacija bila prvak evrope,igrao je i hadžić istina

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sebulba » 07 mar 2018, 17:54

filip13 je napisao/la:
45 godina mi je,moram popraviti to na profilu

po meni su bolji od hadžuća

varajić je seniorsku kosarku igrao u BiH,da je tad BiH bila samostalna vjerovatno bi ga se moglo smatrati nasim igracem,ne vjerujem da ga crnogorci smatraju crnogorskim kosarkasem kad tamo nije igrao ozbiljnu kosarku

ja tebe ni ne pitam koliko ti je godina,mozes na profilu napisati da ti je 60,i da ti je 22,do tebe je
Niko ti ne brani da pitaš, godine su itekako važne ako diskutujemo o nečemu iz davne prošlosti, jer da si malo stariji, onda bi se sjećao da Dino Bilalović veći dio svoje karijere u Bosni nije ni bio član standardne prve petorke, za razliku od Sabita koji je 79. i 84.nastupao za reprezentaciju što je raspon od 5 godina, dok Dino nije bio ni blizu istoj. Pitaj Varajića, da li se on osjeća BiH košarkašem, ja mislim da bi ti dao negativan odgovor.
filip13 je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:U ono vrijeme igrati za reprezentaciju Jugoslavije, realno nije mogao svako
da,benacek igrao,primorac igrao u doba kad je ta reprezentacija bila prvak evrope,igrao je i hadžić istina
Po onome što ja znam upravo je 10 igrača Bosne igralo za EX-YU reprezentaciju i među njima je Sabit, što ga stavlja apsolutno u konkurenciju za top 10 igrača Bosne, tu još jedino ulazi Neno, koji nije igrao jer je bio premlad. Da se razumijemo bilo je tu još mnogo odličnih igrača ali mislim da je Sabitu mjesto među prvih 10.

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 07 mar 2018, 18:57

Sebulba je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
45 godina mi je,moram popraviti to na profilu

po meni su bolji od hadžuća

varajić je seniorsku kosarku igrao u BiH,da je tad BiH bila samostalna vjerovatno bi ga se moglo smatrati nasim igracem,ne vjerujem da ga crnogorci smatraju crnogorskim kosarkasem kad tamo nije igrao ozbiljnu kosarku

ja tebe ni ne pitam koliko ti je godina,mozes na profilu napisati da ti je 60,i da ti je 22,do tebe je
Niko ti ne brani da pitaš, godine su itekako važne ako diskutujemo o nečemu iz davne prošlosti, jer da si malo stariji, onda bi se sjećao da Dino Bilalović veći dio svoje karijere u Bosni nije ni bio član standardne prve petorke, za razliku od Sabita koji je 79. i 84.nastupao za reprezentaciju što je raspon od 5 godina, dok Dino nije bio ni blizu istoj. Pitaj Varajića, da li se on osjeća BiH košarkašem, ja mislim da bi ti dao negativan odgovor.
filip13 je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:U ono vrijeme igrati za reprezentaciju Jugoslavije, realno nije mogao svako
da,benacek igrao,primorac igrao u doba kad je ta reprezentacija bila prvak evrope,igrao je i hadžić istina
Po onome što ja znam upravo je 10 igrača Bosne igralo za EX-YU reprezentaciju i među njima je Sabit, što ga stavlja apsolutno u konkurenciju za top 10 igrača Bosne, tu još jedino ulazi Neno, koji nije igrao jer je bio premlad. Da se razumijemo bilo je tu još mnogo odličnih igrača ali mislim da je Sabitu mjesto među prvih 10.

:thumbup:

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DaVinci » 08 mar 2018, 13:03

Admir_Sa je napisao/la:Dženaza Sabetu sutra u pola 4 u Hrasnicu, a komemoracija u 11 u Domu Mladih :(
Poluprazan Dom za Sabeta ... j@bo i takav narod ... :puke:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2477
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la HPCompaq » 08 mar 2018, 13:58

Da je neka folk zvijezda u pitanju puno bi sve bilo, krcato. Pošto se radilo o komemoraciji najboljem košakaškom playmakeru BiH svih vremena, proslavljenom članu Bosnine najuspješnije generacije koja je u Grenoblu 1979. osvojila prvi jugoslovenski naslov prvaka u košarci, pošto se radilo o selektoru košarkaške reprezentacije s kojim smo ostvarili najupečatljivije, najveće pobjede od samostalnosti, pošto se radilo o ljudskoj gromadi Sabitu Hadžiću, na pretposljednji ispraćaj stigli su oni koji ili imaju bar malo poštovanja prema svemu što je Sabit bio ili oni koji ga zaista naiskrenije vole.

Bravo za sportsport.ba

Kompletan tekst pročitajte na naslovnici...
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 08 mar 2018, 18:37

iznenadjujuce malo bivsih igraca na ovoj komemoraciji,bar ovo sto sam ja vidio

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Admir_Sa » 08 mar 2018, 21:18

filip13 je napisao/la:iznenadjujuce malo bivsih igraca na ovoj komemoraciji,bar ovo sto sam ja vidio
:oops:

Ko je sve bio iz šampionske ekipe 79, jel ko upratio Varajica ili Radovanovica?
nema potpisa

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 08 mar 2018, 21:25

Admir_Sa je napisao/la:
filip13 je napisao/la:iznenadjujuce malo bivsih igraca na ovoj komemoraciji,bar ovo sto sam ja vidio
:oops:

Ko je sve bio iz šampionske ekipe 79, jel ko upratio Varajica ili Radovanovica?

na slikama na portalu ih nema,nisam nikog iz te generacije prepozao,tanjavic je bio

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sebulba » 08 mar 2018, 22:19

Admir_Sa je napisao/la:
filip13 je napisao/la:iznenadjujuce malo bivsih igraca na ovoj komemoraciji,bar ovo sto sam ja vidio
:oops:

Ko je sve bio iz šampionske ekipe 79, jel ko upratio Varajica ili Radovanovica?
Boša Tanjević, Anto Đogić i Nihad Izić, od starijih igrača još i Emir Mutapčić iako nije iz tog šampionskog rostera. To je ono što sam ja prepoznao (sa slika na portalu).

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Admir_Sa » 09 mar 2018, 00:37

Na avazu piše da je Radovanović bio na dženazi, dok ga kod vijesti vezano za komemoraciju ne spominju...
nema potpisa

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Drape » 09 mar 2018, 22:20


Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Bassha » 24 mar 2018, 10:29

Šta se dešava sa savezom ?
Barbaric podnio ostavku krajem 2016, Fulurija prosle godine u Maju, Bukva i jos par njih prosle godine u Oktobaru.
Sta se ceka sa imenovanjem novih ( ili su vec imenovani a meni je to promaklo ) ?
Cekaju se stranacki kadrovim, ljudi koji ce nastaviti sluziti Misku, ili nesto trece
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 10 maj 2018, 20:49

na n1 emisija o reprezentaciji koja je 1993. bila na eurobasketu

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Wandelanoite » 12 maj 2018, 20:34

"Završnica košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine u juniorskoj konkurenciji neće biti odigrana u maju ove godine već u junu nakon što se juniori Igokee vrate sa turneje po Rusiji, odnosno Moskvi.

Ovo je još jedan u nizu, komotno ćemo reći, skandala KS BiH, koji je zarad interesa jednog kluba pogazio interese preostala tri sudionika završnice prvenstva BiH."

Sta reci za najgoru organizaciju na svijetu, nadam se da SIPA pohapsit sve pocev od Seje Bukve.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la lumani » 14 maj 2018, 13:23

da malo pohvalimo i Nenada,koji je odradio odlican posao u Turskoj.Polako se pretvara u ozbiljnog trenera,gdje god da je bio,nesto je pokrenuo.

Avatar
guillermo
Postovi: 2292
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la guillermo » 14 maj 2018, 14:31

lumani je napisao/la:da malo pohvalimo i Nenada,koji je odradio odlican posao u Turskoj.Polako se pretvara u ozbiljnog trenera,gdje god da je bio,nesto je pokrenuo.
Jos kad bi u klubove koje trenira povukao kojeg naseg igraca......U 10g. inostrane karijere trenirao samo Stipanovica i Vrabca koji je sluzio vodu i peskire :lol:

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.