Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Drape » 30 jun 2018, 17:42

kobe24 je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Ima nick
Nije valjda Drape? :mrgreen:

Ko je u pitanju, ako se o tome smije pisati ovdje? Moze i u pp. :D
Nisam ja, mada znam ko je i možda i nije korektno otkrivati.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la kobe24 » 30 jun 2018, 18:22

Drape je napisao/la: Nisam ja, mada znam ko je i možda i nije korektno otkrivati.
Ma ok, nema veze. Ja bih taman tebe predlozio ovima sa portala, jer mi djeluje da ionako nemaju puno novinara koji prate kosarku. :mrgreen:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Tracy3McGrady » 30 jun 2018, 18:48

kobe24 je napisao/la:
Drape je napisao/la: Nisam ja, mada znam ko je i možda i nije korektno otkrivati.
Ma ok, nema veze. Ja bih taman tebe predlozio ovima sa portala, jer mi djeluje da ionako nemaju puno novinara koji prate kosarku. :mrgreen:
Navija za Bosnu i Lejkerse, ako ti to nije dovoljno ne treba ništa dalje pisati :D
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la kobe24 » 30 jun 2018, 19:10

Tracy3McGrady je napisao/la: Navija za Bosnu i Lejkerse, ako ti to nije dovoljno ne treba ništa dalje pisati :D
I jos ce te banovati sto otkrivas informacije. :mrgreen:

Salim se. Skontao sam ko je, hvala ti! :thumbup:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
bhsport
Postovi: 11283
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la bhsport » 01 jul 2018, 11:33

Tekst je jeftin, kriticki, koji samo produbljuje krizu u KS BiH a ne doprinosi rjesavanju problema ili ne daj Boze da je dat kakav prijedlog rjesavanja problema.
Imali smo mi daleko vecih poraza od ovog od petka, ne toliko rezultatski koliko moralnih, sramnih poslije kojih bi tadasnji selektrori hodali uspravne glave, na kraju krajeva poraz je igranje pretkvalifikacija, gubljenja igraca vec godinama, rasula u najvecim BH klubovima koji su proizvodili igrace za nasu reprezentaciju (Bosna i Sloboda) i sistemsko unistavanje kosarke u BiH koje traje vec dobrih desetak godina, gdje smo imali instant uspjeh to prvensvo iz 2013 godine nakon kojeg je krenuo strmoglav pad koji traje i dan danas.
Problem u BH kosarci je dublji od neodazivanja kljucnih igraca, trosenja selektora Duska Vujosevica sa amaterskim igracima za koje sigurno on ne pravi spisak. Prelako se presutilo tjeranje Pandze iz ekipe, sto je uvelike narusilo atmosferu i previse se paznje daje tom Gordicevom odbijanju.
Gorda je u pravu i sutra da Kikan uradi isto i on je u pravu, a u krivu su ovi koji cine te usluge od Barbareza, Dzeke, Mirze, i ostalih koji prave jaz u ekipi i koji tako stvaraju losu i nezdravu atmosferu a cija je posljedica ovo sto imamo dannas i ovo sto ce izaci sutra protiv Belgije.
Da bi se opravdao sav taj nerad, lopovluk i sljam oko reperezentacije koji traje 10 godina, sada se lome koplja na Gordicu kao zrtvenom janjcu dok se Djedovic npr branio svim silama jer je on 'neciji igrac'.
Sjecam se izjava kosarkaskih amatera kako im smeta publika u skenderiji jer sputava igrace, jer se zvizdi Bavcicu koji je rupa od igraca, pa eto dobili ste sada sto ste trazli, kosarku pred praznim tribinama, i kao slag na tortu dolazi tekst od covjeka koji je na sva usta hvalio Marka Batinu kao igracinu, koji se popisao po nasoj drzavi a istovremeno govorio za Pasalica da prenosi loptu guzicom, i ovakav tekst je samo produkt danasnjeg drustva kojem je vazno naci nekog da se slome kola na njemu, da se oplete po posljedici a da se uzrok opet dobro sakrije.
Da bi ovaj tekst bio odlican u njemu je trebalo istaci uzrok svega (ko je radio ustupke pojedincima) a ne posljedice.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la dino-92 » 01 jul 2018, 20:33

U rumuniji se ovog vikenda igrao kvalifikacioni turnir za 3x3 evropsko prvenstvo, i naši se plasirali pobjedivsi litvaniju u odlucujucem susretu. Ovo je prvi put da smo okupili reprezentaciju koliko ja znam

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Chstal » 01 jul 2018, 20:56

dino-92 je napisao/la:U rumuniji se ovog vikenda igrao kvalifikacioni turnir za 3x3 evropsko prvenstvo, i naši se plasirali pobjedivsi litvaniju u odlucujucem susretu. Ovo je prvi put da smo okupili reprezentaciju koliko ja znam
igrali smo i prije, nekad kvalifikacije nekad prvenstvo ali ispadali

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la kobe24 » 01 jul 2018, 21:12

dino-92 je napisao/la:U rumuniji se ovog vikenda igrao kvalifikacioni turnir za 3x3 evropsko prvenstvo, i naši se plasirali pobjedivsi litvaniju u odlucujucem susretu. Ovo je prvi put da smo okupili reprezentaciju koliko ja znam
Za nas igraju Aldin Djelmo (kosarkas Bosne Royal), Adi Bambur (igra basket za Ecos Vitez - najbolja 3x3 ekipa u drzavi, a mislim da igra i 'pravu' kosarku u Celiku), Nedim Mustafica (kosarkas Vogosce), te Nikola Budic (mislim da je momak iz Srbije i da igra basket za Rasku). Upravo nas je ovaj Budic izvukao u zadnjem mecu s Litvancima, vezavsi tri trice u zadnjih 80 sekundi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la kovacic » 01 jul 2018, 23:37

kobe24 je napisao/la:
dino-92 je napisao/la:U rumuniji se ovog vikenda igrao kvalifikacioni turnir za 3x3 evropsko prvenstvo, i naši se plasirali pobjedivsi litvaniju u odlucujucem susretu. Ovo je prvi put da smo okupili reprezentaciju koliko ja znam
Za nas igraju Aldin Djelmo (kosarkas Bosne Royal), Adi Bambur (igra basket za Ecos Vitez - najbolja 3x3 ekipa u drzavi, a mislim da igra i 'pravu' kosarku u Celiku), Nedim Mustafica (kosarkas Vogosce), te Nikola Budic (mislim da je momak iz Srbije i da igra basket za Rasku). Upravo nas je ovaj Budic izvukao u zadnjem mecu s Litvancima, vezavsi tri trice u zadnjih 80 sekundi.
Konačno smo se sjetili oformiti ekipu, možda i posljednji voz, komšije nam dominiraju prvenstvima, sad će i olimpijada, možemo sigurno puno u ovom sportu. Imamo tri igrača u top 200 i nažalost nijedan nije u ovoj ekipi, sigurno bi nas to bacilo u top 10 ekipa svijeta, ali i ovi momci su itekako dobro rangirani i naravno da je uvijek bitnija uigranost i hemija na terenu nego čisti skill. Na kraju krajeva to najbolje pokazuju Srbi koji su bili ispodprosječni košarkaši, a sada su izuzetni basketaši.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la kobe24 » 02 jul 2018, 06:09

kovacic je napisao/la: Konačno smo se sjetili oformiti ekipu, možda i posljednji voz, komšije nam dominiraju prvenstvima, sad će i olimpijada, možemo sigurno puno u ovom sportu. Imamo tri igrača u top 200 i nažalost nijedan nije u ovoj ekipi, sigurno bi nas to bacilo u top 10 ekipa svijeta, ali i ovi momci su itekako dobro rangirani i naravno da je uvijek bitnija uigranost i hemija na terenu nego čisti skill. Na kraju krajeva to najbolje pokazuju Srbi koji su bili ispodprosječni košarkaši, a sada su izuzetni basketaši.
Ma Srbija je bukvalno jedina nacija u kojoj se ovaj basket shvatio ozbiljno, zato i imaju 30-ak imena medju top50 basketasa svijeta. Mozda jos Slovenci malo ozbiljnije to ganjaju.

Kod nas postoji samo jedna ozbiljna ekipa i to su ovi momci iz Viteza, koji nastupaju po turnirima sirom svijeta. Sve cetverica su medju 200 najboljih basketasa svijeta, a samo najlosije rangirani medju njima je clan ove nase novoformirane reprezentacije (Adi Bambur).

Sto se tice ove ekipe koja je obezbijedila EP, mislim da je tu 'previse centimetara'. Trojica od njih su preko 2 metra i u ozbiljnoj kosarci pokrivaju poziciju krila (SF/PF), a jedino je Djelmo nesto ispod 2m (197cm), a znamo da i on u Bosni pokriva krilne pozicije i da mu je nekako prirodnija igra na niskom postu. Problem je sto haman nijedan od njih nije nesto posebno spretan s loptom, a to je ovdje itekako bitno. Osim toga, ni sut im nije jaca strana i nekako su previse orjentisani na pnr i igru pod kosem. Za ovo prvo nemaju dobrog playa, a problem ovog drugog je sto se moraju polomiti za svaki poen, a to se u basketu bas i ne isplati. Evo primjer ove Bulutove ekipe iz Srbije, gdje su sva cetvorica ispod 2m, a dominiraju svijetom vec godinama. Mislim da je u nasoj ekipi ovaj Mustafica najslabija karika i da bi njega trebalo zamijeniti Palavrom, koji je puno bolji suter, a i dobar je s loptom.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la kovacic » 02 jul 2018, 09:49

kobe24 je napisao/la:
kovacic je napisao/la: Konačno smo se sjetili oformiti ekipu, možda i posljednji voz, komšije nam dominiraju prvenstvima, sad će i olimpijada, možemo sigurno puno u ovom sportu. Imamo tri igrača u top 200 i nažalost nijedan nije u ovoj ekipi, sigurno bi nas to bacilo u top 10 ekipa svijeta, ali i ovi momci su itekako dobro rangirani i naravno da je uvijek bitnija uigranost i hemija na terenu nego čisti skill. Na kraju krajeva to najbolje pokazuju Srbi koji su bili ispodprosječni košarkaši, a sada su izuzetni basketaši.
Ma Srbija je bukvalno jedina nacija u kojoj se ovaj basket shvatio ozbiljno, zato i imaju 30-ak imena medju top50 basketasa svijeta. Mozda jos Slovenci malo ozbiljnije to ganjaju.

Kod nas postoji samo jedna ozbiljna ekipa i to su ovi momci iz Viteza, koji nastupaju po turnirima sirom svijeta. Sve cetverica su medju 200 najboljih basketasa svijeta, a samo najlosije rangirani medju njima je clan ove nase novoformirane reprezentacije (Adi Bambur).

Sto se tice ove ekipe koja je obezbijedila EP, mislim da je tu 'previse centimetara'. Trojica od njih su preko 2 metra i u ozbiljnoj kosarci pokrivaju poziciju krila (SF/PF), a jedino je Djelmo nesto ispod 2m (197cm), a znamo da i on u Bosni pokriva krilne pozicije i da mu je nekako prirodnija igra na niskom postu. Problem je sto haman nijedan od njih nije nesto posebno spretan s loptom, a to je ovdje itekako bitno. Osim toga, ni sut im nije jaca strana i nekako su previse orjentisani na pnr i igru pod kosem. Za ovo prvo nemaju dobrog playa, a problem ovog drugog je sto se moraju polomiti za svaki poen, a to se u basketu bas i ne isplati. Evo primjer ove Bulutove ekipe iz Srbije, gdje su sva cetvorica ispod 2m, a dominiraju svijetom vec godinama. Mislim da je u nasoj ekipi ovaj Mustafica najslabija karika i da bi njega trebalo zamijeniti Palavrom, koji je puno bolji suter, a i dobar je s loptom.
Upravo to i kažem, da je cijeli Ecos Romari tu mnogo bi ekipa bila kompaktnija, ali vjerovatno postoje razlozi zašto ne igraju, znam da je Palavra povrijeđen, ne znam za onog Blaškana i Ranka. Uglavnom bit će interesantno na europskom, do tada ima vremena da se skroji neki sistem u igri. Opet ne bi bilo možda fer prema ovim momcima da ih zamijene neki drugi, dosta je faktora u igri. :mrgreen:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Drape » 02 jul 2018, 23:46

Ovako bi rasporedio domaćinstva utakmica: Češka(Zenica), Finska(Sarajevo), Bugarska(Tuzla). Kad bi ulaznica bila 10 KM, možda bi i došao na tu Bugarsku :kafa:

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la legenda reala » 02 jul 2018, 23:48

Drape je napisao/la:Ovako bi rasporedio domaćinstva utakmica: Češka(Zenica), Finska(Sarajevo), Bugarska(Tuzla). Kad bi ulaznica bila 10 KM, možda bi i došao na tu Bugarsku :kafa:
Ma samo jednom da se okupimo u najjačem sastavu da i Duško malo uživa
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

PerryFred
Postovi: 2014
Pridružen/a: 12 jan 2013, 11:50
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la PerryFred » 05 jul 2018, 17:00

.
Zadnja izmjena: PerryFred, dana/u 15 mar 2020, 04:14, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
King_James
Postovi: 462
Pridružen/a: 08 okt 2008, 17:19
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la King_James » 05 jul 2018, 17:19

PerryFred je napisao/la:
"Nama treba konkretna pomoć, mi smo se u Rumuniji pojavili bez majica, pitali su nas za koga igramo. Bili smo bez trenera, fizioterapeuta, mi smo bili kao u cirkusu. Nismo imali obilježja BiH, osim ta četiri dresa. Svi su nam se smijali, ali to je nama dalo motiv, borili smo se za reprezentaciju i ovu državu kako smo sve odradili. Mi bez potpisa saveza ne možemo ništa, ne možemo mi ništa bez krovne kuće, nama treba 4000 KM za nastup na Evropskom prvenstvu, ali ne možemo mi igrači po ulici skupljati novac", završio je Bambur.
https://sportsport.ba/kosarka/reprezent ... ima/282249
Pa ovaj naš tzv. Savez jedva uspije da organizuje utakmice za A repku, a trebalo bi da nas čudi što 3x3 repka nema za dresa :crazy:
“Sometimes you have a noisy neighbour. You cannot do anything about that. They will always be noisy. You just have to get on with your life, put your television on and turn it up a bit louder.”
On the challenge of City and their newfound wealth - 2009

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2486
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la HPCompaq » 06 jul 2018, 00:15

Drape je napisao/la:Ovako bi rasporedio domaćinstva utakmica: Češka(Zenica), Finska(Sarajevo), Bugarska(Tuzla). Kad bi ulaznica bila 10 KM, možda bi i došao na tu Bugarsku :kafa:
Ja bi Fince u Tuzli,znaju biti jako nezgodni sa dalekometnim praćkama.Tuzlanska atmosfera je mnogo bolja od sablasne Skenderije. :salut:
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Drape » 17 jul 2018, 20:53

Opet ovi uljezi :damn: Mejdan nažalost postaje primarno dom nebitnih rukometnih bezveznjakovića a ne svete košarkaške igre.
Rukometni Zmajevi će kvalifikacione utakmice igrati u Tuzli

https://sportsport.ba/rukomet/rukometni ... zli/283668

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Bassha » 20 jul 2018, 14:22

Bukva i co nastavljaju da dominiraju, nakon sto su "natjerali" Renfroa da igra( a ovaj odigrao preko one stvari), Misko ih syebo za Wilbekina, Filipovic za Adamsa, oni nastavljaju i dalje na tom planu pa daj Boze da u Septembru budemo imali nekog naturalizovanog ( ili ce to biti Rikic jer su toliko sposobni gdje imamo previse igraca na visokim pozicijama dok nemam niti jednog sutera u ekipi)
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Bassha » 31 jul 2018, 14:05

OKK Spars sa porodicom Hadžić, a pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo i ministra Mirvada Kurića organizuje turnir Sabit Hadžić. Turnir je na rasporedu 21, 22, i 23. septembra. Na turniru će učestvovati seniorske ekipe iz regiona. Turnir se igra u spomen na velikog čovjeka, europskog prvaka, osvajača olimpijske medalje i dugogodišnjeg selektora naše reprezentacije.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Drape » 16 avg 2018, 18:01

Emir Halimić, prema saznanjima do kojih je došao portal BHbasket, bit će imenovan za novog pomoćnika u stručnom štabu seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Do imenovanja će doći nakon što je selektor Duško Vujošević obznanio da će propustiti naredni krug kvalifikacija. No, ostaje nerazjašnjeno ko je donio odluku o imenovanju i prema kojim parametrima.

Pokušali smo novonastalu situaciju razjasniti sa direktorom reprezentacije BiH Sinišom Kovačevićem, ali on, kao po običaju, ne odgovara na naše poruke.

Ne treba zaboraviti kako su u stručnom štabu odranije Muris Memić i Aleksandar Ćikić.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: filip13 i 21 gost.