Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Bassha » 28 sep 2018, 17:13

Banjaluka - Članovi Upravnog odbora Košarkaškog saveza BiH iz Republike Srpske zamrzli su svoj status u ovom tijelu, saznaje “Glas Srpske”.

Time je praktično blokiran rad saveza i nijedna odluka ne može biti donesena u narednom periodu jer nema kvoruma, a da bi neka odluka bila validna, za nju moraju glasati po dva od tri člana iz sva tri naroda koji čine UO, a iz Srpske to su Boris Spasojević, Goran Cvikić i Dana Muminović. Navodno, oni ne žele da učestvuju u radu tijela te bespotrebno troše energiju sve dok savez ne bude postavljen na zdrave noge. Prije svega, očekuju novu sjednicu Skupštine koja je trebalo da bude održana još 2016. godine, ali je stalno bila prolongirana.

Pošto još nije određen datum početka takmičenja u svim selekcijama pod okriljem KS BiH, pitanje je kad će odluka biti donesena jer ne postoji dovoljan broj članova za glasanje. Komesar takmičenja trebalo bi da predloži kalendar takmičenja koji bi potom trebalo da potvrdi Upravni odbor, a kada će se to desiti, iz ove perspektive je vrlo teško reći. Prema nekim informacijama, sastanak Upravnog odbora biće održan iduće sedmice, mada je i to pod velikim znakom pitanja.

Osim članova iz Republike Srpske, Upravni odbor ostao je i bez Seje Bukve koji je podnio ostavku, a na njegovo mjesto doći će proslavljeni košarkaš Mirza Teletović koji je potvrdio interesovanje.

- Na prijedlog Košarkaškog saveza Kantona Sarajevo i Nihada Selimovića, pristao sam da budem kandidat za Upravni odbor Košarkaškog saveza BiH. Ukoliko taj prijedlog prođe na Skupštini saveza, od novembra, po sistemu rotacije, trebalo bi da budem i predsjednik KS BiH, što će mi biti velika čast i zadovoljstvo, ali i odgovornost, jer košarku u našoj zemlji treba da vratimo na mjesto gdje joj i pripada - naveo je Teletović.

Nije jasno da li će ovaj potez nekadašnjeg reprezentativca BiH značiti i kraj njegove igračke karijere jer se još nije zvanično izjasnio o tome. Od marta ove godine nema klub nakon što je dobio otkaz u Milvoki Baksima. Krilni centar (33) imao je problema sa povredom koljena i embolijom.

Sudije nisu plaćene
Osim problema u Upravnom odboru koji su samo jedan djelić stanja u KS BiH, problem navodno postoji i sa sudijama iz Republike Srpske kojima nisu plaćene nadoknade za prošlu sezonu.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la ovisnik » 29 sep 2018, 15:58

Vedrana Bosnića za selektora, eto od danas je i slobodan, dobar trener,Švedsku bez NBA igrača uspješno vodio, nas dva puta dobio u pretkfalifikacijama, sazrio, patriota, korektan izbor ako se Dule neće vraćati na klupu.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Bassha » 03 okt 2018, 19:26

Markovicu na kraju sezone istice ugovor a Gaziantepom i nekako mislim da bi on mogao da nas preuzme u ljeto sljedece godine i da bude trener u kvalifikacijama za EB i aBd na sammom EB.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Wandelanoite » 03 okt 2018, 20:51

Igokea nece igrati ligu BiH.

Sad savez treba pokazati zube i istjerati sve njihove selekcije iz liga BiH i zabraniti im igrati doživotno.

Doci ce vrijeme kad ce oni moliti da igraju.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

filip13
Postovi: 38044
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 03 okt 2018, 21:19

Wandelanoite je napisao/la:Igokea nece igrati ligu BiH.

Sad savez treba pokazati zube i istjerati sve njihove selekcije iz liga BiH i zabraniti im igrati doživotno.

Doci ce vrijeme kad ce oni moliti da igraju.

koji je razlog za to?

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la KK_Bosna » 03 okt 2018, 21:22

filip13 je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:Igokea nece igrati ligu BiH.

Sad savez treba pokazati zube i istjerati sve njihove selekcije iz liga BiH i zabraniti im igrati doživotno.

Doci ce vrijeme kad ce oni moliti da igraju.
koji je razlog za to?
dje ti zivis?
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

filip13
Postovi: 38044
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 03 okt 2018, 21:23

KK_Bosna je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:Igokea nece igrati ligu BiH.

Sad savez treba pokazati zube i istjerati sve njihove selekcije iz liga BiH i zabraniti im igrati doživotno.

Doci ce vrijeme kad ce oni moliti da igraju.
koji je razlog za to?
dje ti zivis?

na mjesecu

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la KK_Bosna » 03 okt 2018, 21:38

filip13 je napisao/la:na mjesecu
pozdravi mi buzza aldrina
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

filip13
Postovi: 38044
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 03 okt 2018, 21:43

uzvraca ti pozdrave

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Wandelanoite » 03 okt 2018, 21:51

Zato sto ih boli ona stvar za našim prvenstvom, to je glavni razlog.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la MElloo » 03 okt 2018, 21:57

Ko da gledam da ce im savez popustit.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Wandelanoite » 04 okt 2018, 13:34

Evo i Mladost i Bratunac ne žele igrati.

Hajde KSBiH pokažite zube najvećoj olosi u ovoj državi istjerat ih svih takmičenja pod okriljem KSBiH, sve njihove ljude iz saveza i trenere počistiti onako godinama ruše rad naših reprezentacija.

Nek idu igrati u Beograd.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la hlive » 04 okt 2018, 13:45

MElloo je napisao/la:Ko da gledam da ce im savez popustit.
Sumnjam. Mislim da će morati igrati ili će iz izbaciti. Sve drugo je nepravedno prema drugim klubovima. Ako tako propozicije kazu.
It's better when it's live

Avatar
miky_hz
Postovi: 23132
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la miky_hz » 20 okt 2018, 11:56

Proslavljeni bh. reprezentativac i kapiten Mirza Teletović novi je predsjednik Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine.
Teletović je na današnjoj, vanrednoj sjednici KSBiH, koja je trajala samo pola sata, jednoglasno izabran na čelnu poziciju u KSBiH

:clap:
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la lumani » 20 okt 2018, 12:31

Brko se vraća nazad.

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la bhsport » 20 okt 2018, 13:13

Bravo Mirza, sada gazi fukare.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Wandelanoite » 20 okt 2018, 13:37

Dozivotni predsjednik aBd :bih: :bih:
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Unofficialpage » 20 okt 2018, 14:01

lumani je napisao/la:Brko se vraća nazad.
Đedović? Da sam selektor ne bih ga pozvao, moramo imati neku dozu samopoštovanja, da bi nam pomogao sigurno bi ali...
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

filip13
Postovi: 38044
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 20 okt 2018, 15:44

Unofficialpage je napisao/la:
lumani je napisao/la:Brko se vraća nazad.
Đedović? Da sam selektor ne bih ga pozvao, moramo imati neku dozu samopoštovanja, da bi nam pomogao sigurno bi ali...

ma da,ispade do saveza to što je se ovaj odrekao naseg i uzeo njemacko drzavljanstvo i što prstom nije poduzeo nista da se bar pokusa nesto rijesiti

filip13
Postovi: 38044
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 20 okt 2018, 19:09

https://sportsport.ba/kosarka/barbaric- ... icu/293979

Danas je u Busovači održana vanredna sjednica Skupštine Košarkaškog saveza BiH na kojoj je naš proslavljeni košarkaš Mirza Teletović izabran za čelnu pozciju KSBiH.


Nataša Bašović je izabrana za v.d. generalnog sekretara Saveza, te je time svoj posao u krovnoj kući bh. košarke završio dosadašnji generalni sekrektar Dubravko Barbarić.

Barbarić se oglasio nakon današnje Skupštine, te posebno čestitao Teletoviću.

"Nakon sjednice Upravnog odbora, na kojoj sam bio prisutan, čestitam sada i javno Mirzi Teletoviću na izboru za novog predsjednika Košarkaškog saveza BiH, novoizabranim članovima Upravnog odbora KS BiH i Nataši Bašović na izboru za v.d. generalnog sekretara, čime i službeno prestaje moje djelovanje u Savezu. Izražavam zadovoljstvo da su ove promjene nastale bez tenzija i da sam dobio zahvalnost za svoj angažman od većine članova UO KS BiH. Sigurno je da na moju pomoć mogu računati, a ne na sabotaže kakve su u našem društvu uvijek prisutne od strane odlazećih struktura. Ono što Mirzu u prvom redu, a tako i ostale članove UO, čeka jesu igrači koji ne žele igrati za svoju zemlju, a mi im se svejedno divimo. Treneri koji ne žele trenirati svoju zemlju, a mi im dodjeljujemo kojekakve nagrade. Političari koji ni u primisli ne shvaćaju važnost sporta u potvrđivanju državnosti svoje zemlje, a mi za njih bjesomučno glasamo. Privrednici koji ne daju lako novac za reprezentacije, a i kako bi im čovjek zamjerio kad vide gore pobrojane navode. Čeka te i to da ćeš trošiti svoje novce i ugled kad "zagusti", kako sam i ja, a "zagustit" će često. I nadam se dugom strpljenju kada to učiniš, a kada te nakon toga budu proganjali čak i oni koji od toga budu imali direktne koristi. Mentalitet nam je jedinstven i gadan, ali mene je držalo da mi je domovina jedna i lijepa i puna potencijala da bude drugačije. I tebe će to držati, nadam se. Želim novoj upravljačkoj strukturi KS BiH ustrajnosti koje je meni, "najljudskije" rečeno, u jednom trenutku ponestalo. O mom doprinosu Savezu dajmo vremenu da se i meni samom i javnosti kaže da li je bio pozitivan ili ne. Ne treba sada srljati, da kažem to trenerskim rječnikom...",istakao je Barbarić.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.