Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Brcanskamalta » 20 okt 2018, 23:51

Igokea pretstavlja BiH zar ih savez ne moze suspendovat i da tako kazem izbaciti iz aba lige ....Sta je ovo kako mogu odbiti igrati ba.
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Bassha » 21 okt 2018, 00:00

Aba je privatna liga i niti jedan savez nema nikakvu kontrolu nad njima
I oni ne prestavljaju drzavu vec entitet sto im i na dresu stoji
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

filip13
Postovi: 37886
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 21 okt 2018, 12:58

Bassha je napisao/la:Aba je privatna liga i niti jedan savez nema nikakvu kontrolu nad njima
I oni ne prestavljaju drzavu vec entitet sto im i na dresu stoji

kako mislis predstavljaju entitet?

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la TheChief » 21 okt 2018, 13:03

filip13 je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Aba je privatna liga i niti jedan savez nema nikakvu kontrolu nad njima
I oni ne prestavljaju drzavu vec entitet sto im i na dresu stoji

kako mislis predstavljaju entitet?
Zato što im je na leđima umjesto državne zastave zastava entiteta RS.

filip13
Postovi: 37886
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 21 okt 2018, 13:12

TheChief je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Aba je privatna liga i niti jedan savez nema nikakvu kontrolu nad njima
I oni ne prestavljaju drzavu vec entitet sto im i na dresu stoji

kako mislis predstavljaju entitet?
Zato što im je na leđima umjesto državne zastave zastava entiteta RS.

to sam vidio,ali to ne znaci da su u aba ligi kao predstavnici entiteta valjda

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la TheChief » 21 okt 2018, 13:23

filip13 je napisao/la:
TheChief je napisao/la:
filip13 je napisao/la: kako mislis predstavljaju entitet?
Zato što im je na leđima umjesto državne zastave zastava entiteta RS.

to sam vidio,ali to ne znaci da su u aba ligi kao predstavnici entiteta valjda
Pa nije na papiru, ali u praksi jeste.

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la insegnante » 21 okt 2018, 20:37

I šta sad, ove sezone ne igraju, iduće igraju, šta je ovo, gdje je zapelo?

cavendish
Postovi: 326
Pridružen/a: 27 dec 2015, 13:59
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la cavendish » 21 okt 2018, 22:46

nece oni igrati ni naredne sezone. zasto bi i igrali za trofej drzave koju ne priznaju i koje se stide. vidjelo se zadnjih par sezona da igraju preko volje samo pro forme. sjecam se kako se raja na forumu lozila kada je Bosna otkinula nekoliko pobjeda protiv Igokee. i tada sam isto ovo pisao, ali su me mnogi popljuvali kao fazon Igokea se maximalno trudila ali se Bosnan vraca staze stare slave. Sve dok se ne pojavi klub dovoljno jak u drzavi da parira Igokei oni nece uopste razmisljati o igranju bh lige, ali se bojim da cemo pocekati jako dugo da se to dogodi. Pisao sam i ranije kamo srece da Husic umjesto uTuzla city ili Musija u Mladost DK ulazu pare u neki od kosarkaskih klubova siguran sam da bi smo danas imali dva kluba pribliznog ili istog kvaliteta kao i Igokea. Umjesto toga imamo dva osrednja fudbalska tima u ponajgoroj fudbalskoj ligi u evropi.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Bassha » 21 okt 2018, 22:48

cavendish je napisao/la:nece oni igrati ni naredne sezone. zasto bi i igrali za trofej drzave koju ne priznaju i koje se stide. vidjelo se zadnjih par sezona da igraju preko volje samo pro forme. sjecam se kako se raja na forumu lozila kada je Bosna otkinula nekoliko pobjeda protiv Igokee. i tada sam isto ovo pisao, ali su me mnogi popljuvali kao fazon Igokea se maximalno trudila ali se Bosnan vraca staze stare slave. Sve dok se ne pojavi klub dovoljno jak u drzavi da parira Igokei oni nece uopste razmisljati o igranju bh lige, ali se bojim da cemo pocekati jako dugo da se to dogodi. Pisao sam i ranije kamo srece da Husic umjesto uTuzla city ili Musija u Mladost DK ulazu pare u neki od kosarkaskih klubova siguran sam da bi smo danas imali dva kluba pribliznog ili istog kvaliteta kao i Igokea. Umjesto toga imamo dva osrednja fudbalska tima u ponajgoroj fudbalskoj ligi u evropi.
Protekih godina je bilo drugacije, i morali su igrati jer u suprotnom nebi mogli u ABA ligi. Tada se jedino u ABA ligu moglo preko domaceg prvenstva.
Sad kad domaca prvenstva nemaju nikakvu ulogu za ABA ligu ( prvu ) onda mogu da rade sta zele.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Drape » 22 okt 2018, 11:05

Ko li bi pobjedio u igri šaha između Bukve i Teletovića. Nakon što bi prošli tromjesčeni kurs da nauče pravila.

Avatar
Evolve
Postovi: 4366
Pridružen/a: 01 jul 2015, 10:11
Lokacija: http://www.nk-sirokibrijeg.com/
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Evolve » 22 okt 2018, 11:09

cavendish je napisao/la:nece oni igrati ni naredne sezone. zasto bi i igrali za trofej drzave koju ne priznaju i koje se stide. vidjelo se zadnjih par sezona da igraju preko volje samo pro forme. sjecam se kako se raja na forumu lozila kada je Bosna otkinula nekoliko pobjeda protiv Igokee. i tada sam isto ovo pisao, ali su me mnogi popljuvali kao fazon Igokea se maximalno trudila ali se Bosnan vraca staze stare slave. Sve dok se ne pojavi klub dovoljno jak u drzavi da parira Igokei oni nece uopste razmisljati o igranju bh lige, ali se bojim da cemo pocekati jako dugo da se to dogodi. Pisao sam i ranije kamo srece da Husic umjesto uTuzla city ili Musija u Mladost DK ulazu pare u neki od kosarkaskih klubova siguran sam da bi smo danas imali dva kluba pribliznog ili istog kvaliteta kao i Igokea. Umjesto toga imamo dva osrednja fudbalska tima u ponajgoroj fudbalskoj ligi u evropi.
Na koliko je potpisala Igokea sa ABA ligom da će igrat, 5god ? Treba ih sada skroz izbacit, fck em...
NK Široki Brijeg

Avatar
Federer17
Postovi: 7087
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Federer17 » 22 okt 2018, 11:45

Telka nekad stvarno prica price za malu djecu. Kao da jedino nasi igraci na svijetu igraju za svoju reprezentaciju i samo kod njih postoji opasnost od povrede. Jos kad se Djedovicu pocnu nalaziti opravdanja... :crazy:

filip13
Postovi: 37886
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la filip13 » 22 okt 2018, 12:10

jede **** teletovic sa pravdanjem đedovića

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Bassha » 22 okt 2018, 12:15

Gledajuci ovaj press Mirze ispada da samo nasi igraci rizikuju povrede i ugovore u svojim timovima.
Da su Misko i Marko pistoljem tjerali Nihada da uzme Njemacke papire i da su za to krivi Harun i Barbaric jer nisu stali u odbranu Nihada....




Joj kad vidim onog Ligatu nije mi dobro
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la bombaysaphire » 22 okt 2018, 12:43

Mirza Teletović jede **** samo za neupućene i one koji su čitali kvazi portale i tako formirali svoje mišljenje... Nihad Đedović je dao više puta novac za hotele , 50.000 maraka im je halalio...Tako i dan danas Salihamidžiću spominju familiju , a ne znaju da je pazi sad ovo igrač Bayerna iz Minhena PLAĆAO da igra za svoju reprezentaciju , Jusuf Pušina mu je dva puta uzeo po 20.000 maraka , naravno kroze medije i plaćene novinare mu je prijetio , i redovno plaćao da blate i pišu protiv njega...
Teletović ne pravda Đedovića , niti ga ja pravdam , on iznosi istinite činjenice , ja ne znam što vama toliko smeta, mada kad malo razmislim ovdje najviše "boli" i smeta kada se iznese istina , treba samo lagati...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Bassha » 22 okt 2018, 12:46

Nitko Nihadu ne spori to sto je davao pare za hotel, nego sto je hinjski uzeo Njemacke papire i jos se javno govorio da ce moci da igra za reprezentaciju
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Federer17
Postovi: 7087
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Federer17 » 22 okt 2018, 13:14

bombaysaphire je napisao/la: mada kad malo razmislim ovdje najviše "boli" i smeta kada se iznese istina , treba samo lagati...
Znaci da je Nihad Djedovic govorio istinu kada je pricao kako nije znao da uzimanjem njemackog drzavljanstva (citaj odbacivanjem naseg) nece moci igrati za reprezentaciju BiH? Jadna majko, drugi lazu, a nevini Niho jedini izvukao deblji kraj. Kakva je to onda istina, volio bih da mi ti, kad si tako pametan i jedini upucen, pojasnis?

Sto, kad je vec saznao (iako je znao uvijek), nije ponovo uzeo nase drzavljanstvo a ne poturao krivicu nekakvim Barbaricima i desetim ljudima (koliko god da su isti/slicni unistili i ovo malo reprezentacije sto imamo) pozivajuci se na termine kojima je nazivan (koji mu, sa budem iskren, odlicno stoje) kada je on jedini krivac i najveci hinjo kojeg pamtim?

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la bombaysaphire » 22 okt 2018, 13:28

Federer17 je napisao/la:
bombaysaphire je napisao/la: mada kad malo razmislim ovdje najviše "boli" i smeta kada se iznese istina , treba samo lagati...
Znaci da je Nihad Djedovic govorio istinu kada je pricao kako nije znao da uzimanjem njemackog drzavljanstva (citaj odbacivanjem naseg) nece moci igrati za reprezentaciju BiH? Jadna majko, drugi lazu, a nevini Niho jedini izvukao deblji kraj. Kakva je to onda istina, volio bih da mi ti, kad si tako pametan i jedini upucen, pojasnis?

Sto, kad je vec saznao (iako je znao uvijek), nije ponovo uzeo nase drzavljanstvo a ne poturao krivicu nekakvim Barbaricima i desetim ljudima (koliko god da su isti/slicni unistili i ovo malo reprezentacije sto imamo) pozivajuci se na termine kojima je nazivan (koji mu, sa budem iskren, odlicno stoje) kada je on jedini krivac i najveci hinjo kojeg pamtim?

Znači ovdje ako izneseš isitinitu činjenicu , onda si JAKO PAMETAN !?!? Svaka čast.... :thumbup:
Pročitaj malo bolje moj komentar, Mirza je javno rekao da je Nihad Đedović plaćao ponekad pripreme , a šta je kasnije uradio to svi znamo , i ja sam ga među prvima osudio , ali stoji činjenica da je davao pare i da ih je halalio....
Ja pišem o tome , a ne o pasošu Njemčake , ima za to posebna tema...
Šta tebi nije jasno , možda misliš da nije davao pare?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Drape » 22 okt 2018, 13:31

Dobro, Đedović je platio hotel. Svaka čast. Što i dalje njegov postupak sa prestankom igranja za reprezentaciju u 23. godini života zbog uzimanja državljanstva Njemačke a šta je podrazumjevalo odricanje od državljanstva BiH ne čini ni 1% manje skandaloznim ponašanjem i svako spominjanje "davanja para" u tom kontekstu je svjesno izvrtanje i skretanje činjenica.

Lično mi je neprihvatljivo da je na čelu Saveza osoba koja takvo ponašanje nije precizno i oštro osudila već na tu temu ima za reći: "Ne opravdavam taj postupak, ali znate li vi kad je on...." Kakve to uopće ima veze jedno sa drugim? Ako je i dao pare pa mu je to toliko teško palo da je zbog toga prestao više igrati za BiH, to ga ne čini velikim čovjekom. Bolje da nije davao jer smo izgubili više ovako(euroligaškog igrača u najboljim godinama).

Mirza očito ne posjeduje ni intelektualne ni moralne kapacitete za predsjednika Saveza, naravno u poređenju sa kakvim bi takav trebao biti, a ne sa prethodnicima koji su bili i gori.

Avatar
Federer17
Postovi: 7087
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Federer17 » 22 okt 2018, 13:41

bombaysaphire je napisao/la: Znači ovdje ako izneseš isitinitu činjenicu , onda si JAKO PAMETAN !?!? Svaka čast.... :thumbup:
Pročitaj malo bolje moj komentar, Mirza je javno rekao da je Nihad Đedović plaćao ponekad pripreme , a šta je kasnije uradio to svi znamo , i ja sam ga među prvima osudio , ali stoji činjenica da je davao pare i da ih je halalio....
Ja pišem o tome , a ne o pasošu Njemčake , ima za to posebna tema...
Šta tebi nije jasno , možda misliš da nije davao pare?
Ne, vec ton i nacin tvog pisanja sve govori. Iznio si toliko istinitu cinjenicu koju su prenijeli svi portali, a prozivas ostale kako su neupuceni jer uzimaju informacije sa loseg izvora. Koliko se sjecam, zena Nihada Djedovica (Alma, ako se ne varam), te Mirza Teletovic (kao i Harun Mahmutovic, kojeg cu eto drzati po strani) su spominjali cifru od 10 000 KM, otkud sad 50 kojih je halalio? Harun Mahmutovic je priznato to i rekao, opet koliko se sjecam (ne da mi se traziti) da su te pare njemu vracene i to niko nije demantovao s Nihadove strane. Moguce da me sjecanje vara, jer je bilo podavno, ali sam siguran da niko nije spominjao 50 000 KM. Kako god, volio bih da mi ti to dokazes, a ne price rekla-kazala.

Nije mi jasno to sto se time hoce ublaziti, ili opravdati njegovo uriniranje po drzavnom dresu, koje je kasnije samo jos potvrdio laznim pricama i svaljivanjem krivice na sve druge. To je meni isto kao kad sin kriminalac, koji roditeljima zadaje tolike brige i sramotu u drustvu, nabaci i njima koju marku da imaju za hljeb.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.