Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 05 dec 2017, 15:22

Jedna pobjeda u dva meča, na prvi pogled, i ne izgleda kao nekakvo senzacionalno ostvarenje.

No, činjenica da smo protiv dva najteža rivala u grupi ipak izvukli tri boda (pobjeda nad Rusijom od 81:76 u Sarajevu, gostujući poraz od Francuske od 65:84 u Ruanu) predstavlja značajan kapital uoči nastavka kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini.

Ključni susret

Potpredsjednik Upravnog odbora Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine Sejo Bukva vjeruje da bismo već u narednom kvalifikacijskom meču, protiv Belgije u februaru kao domaćini, mogli i otvoriti vrata druge runde kvalifikacija.

U tom duelu naši "Zmajevi" mogli bi biti jači za novog naturaliziranog igrača, odličnog američkog plejmejkera Skotija Vilbekina (Scottie Wilbekin), koji nastupa za tursku Darušafaku.

- Vilbekin je ispunio zahtjev i počeli smo proceduru kako bi on dobio naše državljanstvo. Potrebno je da nam dostavi još neke dokumente kako bismo kompletirali dokumentaciju.

Imamo obećanja da bi Vilbekin mogao po hitnom postupku dobiti pasoš. Time bismo otvorili vrata njegovom nastupu za reprezentaciju, nadamo se već protiv Belgije, što bi mogla biti ključna utakmica za nas - dodaje Bukva.

Njegov će biti i prijedlog da delegacija KSBiH početkom iduće godine obavi razgovor s našim najboljim košarkašem Jusufom Nurkićem, mada je NBA liga stavila zabranu za nastupe svojih igrača u kvalifikacijama za Svjetsko prvenestvo tokom sezone.

- Nurkić je prijeko potreban ovom timu, moj je stav da bismo s njim trebali obaviti razgovor. S Nurkićem i Vilbekinom u rosteru mislim da bismo mogli parirati praktično svakom rivalu - ističe Bukva.

Nurkić: Bh. zvijezda u NBA ligi
Naknadne uplate

Uporedo s nastojanjima da pojača reprezentaciju, aktuelno rukovodstvo KSBiH vodi još veću bitku izvan terena, čiji je cilj sanirati katastrofalnu finansijsku situaciju, izazvanu dugogodišnjim neplaćenjem poreza i sumnjivim finansijskim transakcijama u ranijem periodu.

- Veoma je bitno da smo relaksirali situaciju kad je u pitanju PDV (porez na dodanu vrijednost), jer smo dug smanjili za približno 300.000 KM. Javila se mogućnost da naknadno fakturišemo porez, koji ranije nije plaćen, firmama s kojima smo poslovali.

Kad smo im priložili pismeni stav Uprave za indirektno oporezivanje (UIO BiH) prema kojem je to moguće u okviru zakonskih normi i da im to neće predstavljati dodatni teret, pojedine firme su uplatile PDV. Time smo značajno smanjili dug, čija je glavnica iznosila približno 500.000 KM - pojašnjava Bukva.

Košarkaški savez BiH uložio je i žalbu na rješenje Porezne uprave Federacije BiH, što će Savezu dati dovoljno vremena da pokuša dogovoriti reprogram, kao i eventualni otpis kamate za neplaćeni porez na dohodak u slučaju po Savez nepovoljne odluke (Savez po ovom osnovu duguje 460.000 KM).

- Tražimo i način na koji bismo izvršili obaveze prema dobavljačima. Očekujemo uplate pojedinih sponzora, kao i podršku države... U svemu tome se vidi neko rješenje za Savez, ali daleko od toga da će biti jednostavno - rekao je Bukva.

Dva kandidata za generalnog sekretara

Na konkurs za generalnog sekretara zvanično se nije prijavio nijedan kandidat. No, Bukva kaže da se naknadno pojavio interes pojedinaca pa bi se uskoro ipak moglo iskristalizirati ime koje bi bilo predloženo Upravnom odboru.

- Dvije osobe su iskazala interes i očekujem da nam dostave program rada, koje bismo razmotrili na sjednici Upravnog odbora, a potom možda iznijeli prijedlog Skupštini, koja i imenuje i razrješava generalnog sekretara - kaže Bukva, koji ovog puta nije želio otkrivati imena potencijalnih kandidata.

Ostavke na stolu

Mevludin Delibašić, Sejo Bukva i Mirsad Đonlagić podnijeli su ostavke na dužnost članova Upravnog odbora KSBiH, ali su oni u tehničkom madatu još uključeni u rad Saveza, jer njihove zamjene nisu izabrane.

- Kantonalni savez Sarajevo, koji me je delegirao u Upravni odbor, odbio je moju ostavku, ali je ona i dalje na stolu. Obje opcije su otvorene. Neću se povući ako bi to Savezu u tom momentu stvorilo probleme, ali sam isto tako odmah spreman ustupiti mjesto onome ko misli da može bolje - kaže Bukva.

Loading--Bosnianbeast

http://prntscr.com/ivfezx

https://i.imgur.com/VqyJY0j.png

Dloading

Ziggs

PostPostao/la Ziggs » 06 dec 2017, 02:47

TheChief WroteColonhttp://www.bhbasket.ba/otkrivamo-nedim-dzemic-kandidat-za-generalnog-sekretara-ks-bih/

Džemić odveo djece da igraju za Katar broj i dan danas nepoznat :lol:

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 13 feb 2018, 23:44

Bivši selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Sabit Hadžić doživio je moždani udar i trenutno se nalazi na odjeljenju intenzivne njege bolnice u Antaliji.

Ovu informaciju za Faktor je potvrdio njegov dugogodišnji prijatelj Izet Kardaš.

- Sabe je jučer imao jak moždani udar. U kontaktu sam sa njegovom suprugom Fatmom, ali i sestrom, kćerkom i sinom. Njegovo zdravstveno stanje u ovom trenutku je izuzetno teško i on se nalazi u komi. Klinika u kojoj je smješten je vrhunska i doktori čine sve što je u njihovoj moći kako bi ga spasili. Tužnu informaciju mi je javio Sabahudin Bašović, a uz Sabeta u Antaliji je Nihad Izić – kaže Kardaš.

Dodaje da Hadžić nije imao zdravstvenih problema i da je u Tursku iz Sarajeva otišao 4. februara.

Hadžić je bio član šampionske generacije sarajevske Bosne, koja se popela na tron Starog kontinenta 1979. godine, zatim osvajač bronze na Olimpijskim igrama 1984. godine u Los Angelesu sa selekcijom Jugoslavije. Jedan je od najuspješnijih selektora našeg nacionalnog tima, koji je vodio na čak četiri Eurobasketa.
Zadnja izmjena: filip13, dana/u 13 feb 2018, 23:46, ukupno mijenjano 1 put.

_dreamer_
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la _dreamer_ » 13 feb 2018, 23:45

izdrzi Sabite!
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 14 feb 2018, 09:25

nedaj se Sabe!

nerminh74
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la nerminh74 » 14 feb 2018, 10:04

edinjo-bih WroteColonnedaj se Sabe!

:!:
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

VanBasten
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la VanBasten » 14 feb 2018, 12:16

Hajmo u p.icku materinu, Sabe

Ne daj se, ratnice
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

BaDa12
Kontakt:

PostPostao/la BaDa12 » 14 feb 2018, 23:26

Utakmica života, Sabe. Izdrži!
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Hvala ti! 15.08.2014.

bhsport
Kontakt:

PostPostao/la bhsport » 15 feb 2018, 10:55

Jak je Sabe, izdrzat ce on to.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

HIV = Haris Internet Virus

Corinne Diacre - prof. fudbala

braco
Kontakt:

PostPostao/la braco » 03 mar 2018, 12:36

Umro Sabit Hadžić, nekadašnji selektor košarkaških "Zmajeva"

Sabit Hadžić, nekadašnji selektor košarkaške reprezentacije BiH, umro je u bolnici u Antaliji, saznaje portal Avaz.ba.

Hadžić je sredinom februara doživio jači moždani udar. Doktori su ga uspavali i držali u induciranoj komi, a bio je smješten na Odjelu intenzivne njege.

Podsjetimo, 60-godišnji Hadžić bio je član generacije KK "Bosna", koja je 1979. osvojila naslov prvaka Evrope.

Pet godina kasnije, s reprezentacijom bivše Jugoslavije osvojio je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Los Anđelesu.

Dužnost selektora reprezentacije BiH obavljao je između 1997. i 2001. godine.

Rahmet ti duši Sabe...

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 03 mar 2018, 12:37

Da mu Allah da džennet.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

samoposmatram
Kontakt:

PostPostao/la samoposmatram » 03 mar 2018, 12:39

Allah dzelesanuhu mu podario lijepi dzennet a familiji sabur. Amin Ya Rabbi.
Sami sebi dovoljni, nikom drugom povoljni, ideološki pogubljeni, nepristojni čak i vulgarni
puni mržnje prema svakom, koji isto ne misli

to smo mi forumasi

fera
Kontakt:

PostPostao/la fera » 03 mar 2018, 13:14

Napusti nas i sabe... ostao mi je u lijepom sjećanju i hvala mu za sve radosti koje nam je donio on i njegova generacija.
"Hard work good and hard work fine,
but first take care of head"

BaDa12
Kontakt:

PostPostao/la BaDa12 » 03 mar 2018, 13:15

Neka mu Bog da vječni rahmet. Žao mi je baš... :(

Hvala mu za uspomene.
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Hvala ti! 15.08.2014.

bhsport
Kontakt:

PostPostao/la bhsport » 03 mar 2018, 13:17

Sabe lave, neka ti Bog da dzennet.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

HIV = Haris Internet Virus

Corinne Diacre - prof. fudbala

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 03 mar 2018, 13:20

Neka ti je laka zemlja bosanska.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

samocelik
Kontakt:

PostPostao/la samocelik » 03 mar 2018, 13:21

Možda nikad nećeš biti među najvećim legendama ovog sporta, ali si svakako jedan od faktora zbog čega ja košarku obožavam. Meni si među najvećima. Nadam se da si na boljem mjestu i da ideš negdje tamo sa anđelima na neki basket. Laka ti zemlja :salut: :bih:
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

HPCompaq
Kontakt:

PostPostao/la HPCompaq » 03 mar 2018, 13:22

Vječni rahmet Sabe naš dobri.Neću nikad zaboravit one posleratne utakmice kad si bio selektor...
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 03 mar 2018, 13:22

Allah s.w.a. da mu insaAllah podari dzennet, a porodici sabur...hvala mu na svemu

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.