Ammar Gegic

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Rokabili071
Postovi: 67
Pridružen/a: 07 feb 2017, 13:08
Kontakt:

Ammar Gegic

Post Postao/la Rokabili071 » 10 apr 2017, 16:15

Godinama unazad se u kuloarima pricalo da je Ammar Gegic mozda i najveci talenat u BiH kada je rijec o niskim igracima, od jedinice do trice, jer ima sjajno kosarkasko tijelo, motoriku, pa i interligenciju. Medjutim, njegov kosarkaski razvoj je usporen. Licno mogu pretpostaviti zbog cega, ali ne znam iz prve ruke.
Zanima me vase misljenje o Ammaru kao potencijalu, kao i o tome hoce li moci napraviti taj kljucni iskorak iz juniora Bayerna koji obecava ka ozbiljnom euroligaskom igracu, da ne kazem NBA potenjcijalu..

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 10 apr 2017, 16:18

Gegic bi sljedece sezone trebao ici negdje na posudbu ( neki aba ligas ili neki tim iz njemacke prve lige ) gdje bi mogao da pokaze svoj potencijal.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Rokabili071
Postovi: 67
Pridružen/a: 07 feb 2017, 13:08
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Rokabili071 » 10 apr 2017, 16:20

Ali za je to uistinu dovoljno dobar iskorak za njega?? On je ipak kod Mulaomerovica postao A reprezentativac, makar nije odigrao cini mi se minute u kvalifikacijama (a itekako je mogao).. On sad puni 19 g. uskoro, ili..?

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 10 apr 2017, 16:27

Bolje mu je da igra nego da u Bayernu ceka priliku da zaigra svaku petu tekmu.
Djedovic npr ove sezone ima 15min u BBL,12min u EC
Gegic je 98god
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

lumani
Postovi: 14816
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la lumani » 10 apr 2017, 16:29

Rokabili071 je napisao/la:Ali za je to uistinu dovoljno dobar iskorak za njega?? On je ipak kod Mulaomerovica postao A reprezentativac, makar nije odigrao cini mi se minute u kvalifikacijama (a itekako je mogao).. On sad puni 19 g. uskoro, ili..?

Napunio je 19...cisto sumnjam da ide iz Bayerna,vrlo je moguce da dobije prof...ugovor za narednu sezonu.

Rokabili071
Postovi: 67
Pridružen/a: 07 feb 2017, 13:08
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Rokabili071 » 10 apr 2017, 16:35

Ok, kako god, samo znam da je narednih 12 mjeseci mozda i kljucno za njegovu karijeru. Vec je trebao da napravi taj iskoro od juniora ka senoru, kada se telanti izgubi, a pravi igraci stasaju. Nadam se da ce zaista biti ovo drugo, jer zali boze takvog potencijala i kosarkaske gradje (slicna prica je i sa Vrapcem, fantasticna kosarkaska gradja, ali u glavi melanholija).

Rokabili071
Postovi: 67
Pridružen/a: 07 feb 2017, 13:08
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Rokabili071 » 10 apr 2017, 16:40

Rokabili071 je napisao/la:Ok, kako god, samo znam da je narednih 12 mjeseci mozda i kljucno za njegovu karijeru. Vec je trebao da napravi taj iskorak od juniora ka senioru, sto je put kad se talent izgubi, a pravi igraci stasaju. Nadam se da ce zaista biti ovo drugo, jer zali boze takvog potencijala i kosarkaske gradje (slicna prica je i sa Vrapcem, fantasticna kosarkaska gradja, ali u glavi melanholija).

lumani
Postovi: 14816
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la lumani » 10 apr 2017, 17:10

Adina vadi sto igra odbranu,inace je slab igrac..Buza je po talentu daleko ispred ali njega muce opet drugi problemi....Kada bi uzeli odranu od Adina,prodor od Gegica I Shut od Buze dobili bi dobrog igraca

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Wandelanoite » 12 apr 2017, 00:23

Problem zvani SPARS, nazadovanje kod prelaska iz juniora u seniore, a i nek im je tako kad su glupi kao qrac. Gegić ode u Bayern koji ulaze u tim i ispred sebe ima jedan Ulm i Bamberg i ALBU koja moze da im napravi probleme, nema tu vremena za pravljenje igrača nit ce jedan Bayern nazadovati nesto ako se Gegic ne razvije. Umjesto da je otisao negdje gdje ce ga dvije sezone trpiti i da dobrim igrama skrene pažnju na sebe, a to mu ne bi bilo tesko jer je stekao neku slavu kao omladinac, on ide u Bayern. Samo ne znam sta očekuje tu da ga Sale gurne u vatru a Ulm i Bamberg su daleko ispred hoce hoce kako da ne.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Ziggs » 12 apr 2017, 00:34

Šta mislite koji su to klubovi gdje neko od naših može napredovati, napraviti taj skok juniori u seniore. Koji su to klubovi, zanima me pravo

Avatar
invincible1921
Postovi: 10026
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la invincible1921 » 12 apr 2017, 02:41

Ziggs je napisao/la:Šta mislite koji su to klubovi gdje neko od naših može napredovati, napraviti taj skok juniori u seniore. Koji su to klubovi, zanima me pravo
Ma buraz iskreno nijedan...ako si kvalitetan isplivat ces ti prije ili kasnije. Mozda sa 19 mozda sa 22, ali neces propast radi kluba mozes samo radi svog manjka talenta ili treniranja.

Kosarka je dosta drugacija od fudbala u njoj je tesko prodat mu.da pod bubrege. To sto je nama neko drugi kriv jer smo eto "bili sigurni" da su vrabac i buza NBA kalibar to opet nije do klubova...

Konkretno sam ovdje na ovom forumu za Vrabca se raspravljao sa znalcima da je on jedan solidan igrac za ABA lige i nista vise, a oni meni neke draftove. Prosto i jednostavno: Ako nisi dominantan ni u ovoj nasoj nazovi ligi mi nemamo sta pricat...kakav ti i tvoj talenat.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

lumani
Postovi: 14816
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la lumani » 12 apr 2017, 07:39

Wandelanoite je napisao/la:Problem zvani SPARS, nazadovanje kod prelaska iz juniora u seniore, a i nek im je tako kad su glupi kao qrac. Gegić ode u Bayern koji ulaze u tim i ispred sebe ima jedan Ulm i Bamberg i ALBU koja moze da im napravi probleme, nema tu vremena za pravljenje igrača nit ce jedan Bayern nazadovati nesto ako se Gegic ne razvije. Umjesto da je otisao negdje gdje ce ga dvije sezone trpiti i da dobrim igrama skrene pažnju na sebe, a to mu ne bi bilo tesko jer je stekao neku slavu kao omladinac, on ide u Bayern. Samo ne znam sta očekuje tu da ga Sale gurne u vatru a Ulm i Bamberg su daleko ispred hoce hoce kako da ne.

Svabe uvijek daju sansu mladima :!: na Amaru je da se dokaze...

save
Postovi: 493
Pridružen/a: 19 okt 2014, 19:34
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la save » 12 apr 2017, 09:37

invincible1921 je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:Šta mislite koji su to klubovi gdje neko od naših može napredovati, napraviti taj skok juniori u seniore. Koji su to klubovi, zanima me pravo
Ma buraz iskreno nijedan...ako si kvalitetan isplivat ces ti prije ili kasnije. Mozda sa 19 mozda sa 22, ali neces propast radi kluba mozes samo radi svog manjka talenta ili treniranja.

Kosarka je dosta drugacija od fudbala u njoj je tesko prodat mu.da pod bubrege. To sto je nama neko drugi kriv jer smo eto "bili sigurni" da su vrabac i buza NBA kalibar to opet nije do klubova...

Konkretno sam ovdje na ovom forumu za Vrabca se raspravljao sa znalcima da je on jedan solidan igrac za ABA lige i nista vise, a oni meni neke draftove. Prosto i jednostavno: Ako nisi dominantan ni u ovoj nasoj nazovi ligi mi nemamo sta pricat...kakav ti i tvoj talenat.
svaka čast i realno - mi samo hvalimo i uzvisujemo i uopšte nemamo realan odnos prema ičemu. Po shvatanjima mnogim, mi smo najbolji u svijetu u mnogim stvarima, samo nemamo dovoljno sreće i postoji urota potiv nas. Vrabcu je vrlo dobra došla sredina kao Partizan i lično mislim da je tu dosta dobio a isto tako mislim da on nema bas nekog velikog prostora za napredovanje.

Po meni je Gegić u boljoj poziciji trenutno a i na duže staze, samo mora imati priliku da igra.

Rokabili071
Postovi: 67
Pridružen/a: 07 feb 2017, 13:08
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Rokabili071 » 12 apr 2017, 12:30

AKo cemo iskreno do kraja, iako mi se Milojevic iz Mege cini u nekim stvarima prilicno arogantnim (kao neku vece kad je kao iz topa ispalio da je Jokic svakako bolji igrac od Nurkica, a Juka je ispisao i resetovao na fabricke postavke kad su se sastali), mislim da on ima najvise stpljenja i najvise znanja da istese igrace tipa Gegica... Jos jedna zdrava sredina za mlade igrace, u regionalnim okvirima, svakako je Zadar, i jos poneki slovenacki klubovi..

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Ziggs » 12 apr 2017, 19:17

Njemačka je super sredina za Gegića, stroga disciplina, trening - kuća - trening. Nema ništa između, kao što je bilo na pripremama. Bajern dobar klub, a Gegić ima nerealne fizičke predispozicije i neophodno samopouzdanje, sa njim treba imati strpljena mislim na nas navijace repke

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la TheChief » 12 apr 2017, 19:41

Ziggs je napisao/la:Njemačka je super sredina za Gegića, stroga disciplina, trening - kuća - trening. Nema ništa između, kao što je bilo na pripremama. Bajern dobar klub, a Gegić ima nerealne fizičke predispozicije i neophodno samopouzdanje, sa njim treba imati strpljena mislim na nas navijace repke
Ovo je najveći mit koji se stvorio oko Gegića. Nema on super-strašne fizičke predispozicije nego malo iznad prosjeka.

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Ziggs » 12 apr 2017, 21:09

TheChief je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:Njemačka je super sredina za Gegića, stroga disciplina, trening - kuća - trening. Nema ništa između, kao što je bilo na pripremama. Bajern dobar klub, a Gegić ima nerealne fizičke predispozicije i neophodno samopouzdanje, sa njim treba imati strpljena mislim na nas navijace repke
Ovo je najveći mit koji se stvorio oko Gegića. Nema on super-strašne fizičke predispozicije nego malo iznad prosjeka.
Mit? Pogledaj koju utakmicu prvo. Za jednog "Bošnju" ima nerealne, da ne kažem crnačke predispozicije.

Rokabili071
Postovi: 67
Pridružen/a: 07 feb 2017, 13:08
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Rokabili071 » 12 apr 2017, 22:54

Ziggs je napisao/la:
TheChief je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:Njemačka je super sredina za Gegića, stroga disciplina, trening - kuća - trening. Nema ništa između, kao što je bilo na pripremama. Bajern dobar klub, a Gegić ima nerealne fizičke predispozicije i neophodno samopouzdanje, sa njim treba imati strpljena mislim na nas navijace repke
Ovo je najveći mit koji se stvorio oko Gegića. Nema on super-strašne fizičke predispozicije nego malo iznad prosjeka.
Mit? Pogledaj koju utakmicu prvo. Za jednog "Bošnju" ima nerealne, da ne kažem crnačke predispozicije.
Upravo tako, nema tu nikakvog mita, decko je nevjerovatan atleta za nekoga ko nije crnac. samo kad bi neko znao da ga istese u novog, bh. Giannisa, jer neodoljivo tijelom na njega podsjeca..

lumani
Postovi: 14816
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la lumani » 01 maj 2017, 20:48

Gegic/Pecarski prekucali Bayern na final 4.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la kobe24 » 01 maj 2017, 21:03

lumani je napisao/la:Gegic/Pecarski prekucali Bayern na final 4.
Daj Ammarovu statistiku. Je li moguce da su zajedno igrali? Marko je, ako se ne varam, 2000. godiste.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.