Ammar Gegic

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la lumani » 20 sep 2018, 19:19

guillermo je napisao/la:Profula dva zicera u jednom napadu,sam ispod kosa bio :crazy:
Da....

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 20 sep 2018, 19:34

U odbrani jako dobar
Mora u napadu da pogadja zicere i slobodna mora da dovede na neku normalnu razinu
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Nemanja86 » 20 sep 2018, 20:13

korektan... i on i Aleksej djeluju puno bolje u odbrani od Pejdža. Mada nije da se nije očekivalo tako nešto.

Šteta što nije prošao pripreme u Španiji, ali polako, duga je sezona

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 22 sep 2018, 19:27

Igra opet odlicnu odbranu
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Nemanja86 » 22 sep 2018, 20:04

i ne samo to, čini se da ima dobru kominukaciju sa Gagićem, imali su odličan pik... ali je imao i jedan zicer, kao da se uplašio. U principu, za sada korektni utisci

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Federer17 » 22 sep 2018, 20:30

Nemanja86 je napisao/la:i ne samo to, čini se da ima dobru kominukaciju sa Gagićem, imali su odličan pik... ali je imao i jedan zicer, kao da se uplašio. U principu, za sada korektni utisci
Koliko minuta ocekujes da ce imati? Po meni bi trebao imati nekih 15 min u prosjeku, u zavisnosti naravno i od partija koje bude pruzao. Mene nervira sto uopste ne spusta loptu na parket, kao da igra pozicije 4 ili 5.

Finu, mladu, ekipu je Partizan skupio, cini mi se da ce mi jedino oni biti zanimljivi za gledanje.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Drape » 22 sep 2018, 21:09

Hvale ga navijači, ali kao igrača koji će da unese enrgiju i odigra odbrambenu rolu. To je i "ptica" mogla da radi u Partizanu, ako smo zadovoljni sa takvom ulogom, onda uredu.

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Federer17 » 22 sep 2018, 21:16

Ni to nije lose za prvu ozbiljnu sezonu u njegovoj karijeri. Treba biti realan. Neka vrijedno trenira, bori se, stice iskustvo, tesko je ocekivati nesto vise od toga u ovom momentu. U suprotnom, trebao je doci u Sparse.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la kobe24 » 23 sep 2018, 01:27

U odbrani je u nekoliko navrata doslovno ugasio Gordica. Mislim da ga Canak prvenstveno i koristi zbog odbrane, a u napadu je svakako peta opcija. Moram priznati da ni u najludjim snovima nisam ocekivao da ce imati ovakvu ulogu u Partizanu. Momak u napadu bukvalno ne spusta loptu na parket, a opet ima nekoliko fantasticnih asistencija na zicer (najcesce Gagicu u srce reketa). Njegov zadatak je uglavnom da utrcava po ceonoj liniji i da ocekuje neki zalutali pas na zicer. Imam dojam da je u dobroj mjeri promijenio izbacaj, iako je premali uzorak u pitanju. Protiv Buducnosti je opalio dvije trojke, a ja sam nakon te prve mislio da je zapravo Marinkovic sutirao. :lol: Da se razumijemo, Vanja ima izbacaj kao iz udzbenika. Nadam se da ce na tome maksimalno raditi i da ce u sto skorije vrijeme poceti i da pogadja nesto. Za njega je zasad dobro sto je ocigledno ispred Aranitovica u rotaciji. Glavni razlog je definitivno odbrana, jer ni jedan od njih ne mogu biti neki bitan faktor u napadu.

Pretpostavljam da ce mu se dolaskom Bandje i Velickovica minutaza malo smanjiti (Rade ce rjedje ici na 4, a Vanja na 3), ali ne vjerujem da ce ici ispod 15 minuta. Pozitivno je sto ce on, po svemu sudeci, vec u prvoj sezoni imati solidnu minutazu (ako se nesto drasticno ne promijeni). Jos uvijek je dosta mlad, ovo mu je prakticno prva seniorska sezona na ozbiljnom nivou i to je za pocetak odlicno. Negativno je sto ce ovdje imati neku neocekivanu i dosta cudnu ulogu, a nama u reprezentaciji treba pevenstveno kao playmaker. Ipak, nadati se da ce ofanzivno vremenom postajati sve kompletniji i da ce mozda vec dogodine dobiti ulogu oeganizatora igre.

Btw, imam utisak da je Gordic iz meca u mec sve zreliji i kompletniji kosarkas. Vjerujem da bez ikakvih problema moze igrati na najvecem euroligaskom nivou i ubijedjen sam da bi s njim u rosteru dobili tri zadnje utakmice. Nazalost, tako je kako je...
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la LAZARUS2000 » 23 sep 2018, 19:56

kobe24 je napisao/la:U odbrani je u nekoliko navrata doslovno ugasio Gordica. Mislim da ga Canak prvenstveno i koristi zbog odbrane, a u napadu je svakako peta opcija. Moram priznati da ni u najludjim snovima nisam ocekivao da ce imati ovakvu ulogu u Partizanu. Momak u napadu bukvalno ne spusta loptu na parket, a opet ima nekoliko fantasticnih asistencija na zicer (najcesce Gagicu u srce reketa). Njegov zadatak je uglavnom da utrcava po ceonoj liniji i da ocekuje neki zalutali pas na zicer. Imam dojam da je u dobroj mjeri promijenio izbacaj, iako je premali uzorak u pitanju. Protiv Buducnosti je opalio dvije trojke, a ja sam nakon te prve mislio da je zapravo Marinkovic sutirao. :lol: Da se razumijemo, Vanja ima izbacaj kao iz udzbenika. Nadam se da ce na tome maksimalno raditi i da ce u sto skorije vrijeme poceti i da pogadja nesto. Za njega je zasad dobro sto je ocigledno ispred Aranitovica u rotaciji. Glavni razlog je definitivno odbrana, jer ni jedan od njih ne mogu biti neki bitan faktor u napadu.

Pretpostavljam da ce mu se dolaskom Bandje i Velickovica minutaza malo smanjiti (Rade ce rjedje ici na 4, a Vanja na 3), ali ne vjerujem da ce ici ispod 15 minuta. Pozitivno je sto ce on, po svemu sudeci, vec u prvoj sezoni imati solidnu minutazu (ako se nesto drasticno ne promijeni). Jos uvijek je dosta mlad, ovo mu je prakticno prva seniorska sezona na ozbiljnom nivou i to je za pocetak odlicno. Negativno je sto ce ovdje imati neku neocekivanu i dosta cudnu ulogu, a nama u reprezentaciji treba pevenstveno kao playmaker. Ipak, nadati se da ce ofanzivno vremenom postajati sve kompletniji i da ce mozda vec dogodine dobiti ulogu oeganizatora igre.

Btw, imam utisak da je Gordic iz meca u mec sve zreliji i kompletniji kosarkas. Vjerujem da bez ikakvih problema moze igrati na najvecem euroligaskom nivou i ubijedjen sam da bi s njim u rosteru dobili tri zadnje utakmice. Nazalost, tako je kako je...
Izuzetno sam zadovoljan njegovom energijom i odbranom. Biće važan šraf naše odbrane pogotovo u teškim mečevima.
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Drape » 29 sep 2018, 16:32

Šta očekivati od njega večeras protiv Cedevite? Ako čim uđe donese nešto dobro u odbranu vjerovatno će imati pristojnu minutažu, a u napadu kako stvari stoje u većini utakmica će završavati utakmice do 4 postignuta poena.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Wandelanoite » 29 sep 2018, 20:43

Kakvo zakucavanje :o
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 29 sep 2018, 20:43

Kakvo kucanje Gegare :bih:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 29 sep 2018, 20:53

:tokralju: :tokralju:

slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la kobe24 » 29 sep 2018, 21:52

Bassha je napisao/la:Kakvo kucanje Gegare :bih:
Nisam bio u prilici da gledam utakmicu, pa me zanima zasto je Gegic igrao samo dvije uvodne minute u drugom poluvremenu. Nije se valjda povrijedio?
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 29 sep 2018, 21:55

Dobro je, Canak ga zaboravio na klupi :S
Sani je bio ispred njega u rotaciji
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Drape » 29 sep 2018, 22:15

Uvjerljivo najmanje je igrao od svih igrača koje trener koristi na pozicijama 1 i 2, ali opet je dao više poena od dvojice iako su njemu "poeni" najslabije po čemu može doprinositi na parketu:

Marinkovic 31.27 (25)
Paige 29.41 (9)
Nikolic 24.58 (2)
Aranitovic 19.49 (5)
Gegic 09.39 (6)

A i on je po mnogo čemu više nisko krilo(iako će i tu ostajati samo mrvice ako će Zagorac kao noćas igrati preko 30 minuta) nego bek šuter, kad ga već ne vide kao playmakera na kojoj poziciji treba Bosni i Hercegovini.

Komentari navijača sve govore:
apsolutno nejasno forsiranje Sanija na uštrb Gegića celo drugo poluvreme
Vala su nas i sudije pokrale ali i Canak sa Aranitovicem ispred Gegica
Čanak malo zabagavao pri kraju, i kljucno pitanje njemu gdje ti je gegic citavo drugo poluvrijeme covjece???

Avatar
44Bertans
Postovi: 1520
Pridružen/a: 15 avg 2014, 18:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la 44Bertans » 30 sep 2018, 16:53

kobe24 je napisao/la:
Nisam bio u prilici da gledam utakmicu, pa me zanima zasto je Gegic igrao samo dvije uvodne minute u drugom poluvremenu. Nije se valjda povrijedio?
Po svoj prilici Čanak nije bio zadovoljan kretnjama u tih 2 minuta kada su oni napravili ozbiljnu seriju.
Bez obzira, Amar odigrao veoma dobru utakmicu i pokazao šta je partizanština. :clap:
Ne sumnjam da će taj momak kidati do kraja sezone i dati veliki doprinos u odbrani.
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 01 okt 2018, 19:59

Partizan izgleda blizu dovodjenja Harrisa ( igrao proslu sezonu u AEKu ).
To bi Gegicu dodatno smanjilo minutazu. Jedino ako ovog dovedu. a rijese se Paige-a te da Gegic bude PG
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Drape » 02 okt 2018, 11:47

Dobro je za njega što igraju na više frontova, biće minuta
Sezonu 2018/19 u 7Days Evrokupu, Parni valjak kreće iz Italije! Prvi rival košarkaša Partizana NIS u okviru grupe C, Evrokupa, biće Dolomiti Energija Trento, a utakmica se igra u sredu, 3. oktobra od 20 časova i 30 minuta uz direktan prenos na TV Sport Klub. Rano jutros, crno-beli su odleteli za Veneciju odakle će autobusom produžiti za Trento.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.