Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Zeka
Postovi: 582
Pridružen/a: 04 sep 2011, 10:06
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Zeka » 12 maj 2018, 19:48

Zna li se gdje će se odigrati te prijateljske protiv Hrvatske,te da li će biti otvorenog tipa ?

jaro
Postovi: 77
Pridružen/a: 29 jun 2010, 08:48
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la jaro » 12 maj 2018, 23:14

Evo sta pise u rijeckim novinama danas ...........
Hrvatska će u Opatiji odigrati i jednu prijateljsku utakmicu, 22. ili 23. lipnja u opatijskoj dvorani »Marino Cvetković« snage će odmjeriti s reprezentacijom Bosne i Hercegovine, koja će se u Opatiji pripremati šest dana. Potvrđeno je da će BiH reprezntaciju u toj utakmici predvoditi Jusuf Nurkić (Portland).

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 18 maj 2018, 00:25

Koga zanima kako se Mejdan priprema za utakmicu protiv Francuske, o tome se priča od 08 : 35


Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 18 maj 2018, 14:31

Znaci nemamo sanse protiv Francuza



Andrew Albicy (28, 178cm) - Andorra
Nicolas Batum (29, 203cm) - Charlotte Hornetts
Fabien Causeur (31, 195cm) - Real Madrid
Nando De Cole (31, 196cm) - CSKA Moskva
Boris Diaw (36, 203cm) - Paris Levallois
Moustapha Fall (26, 218cm) - Buyuksehir
Evan Fournier (25, 199cm) - Orlando Magic
Rudy Gobert (26, 215cm) - Utah Jazz
Thomas Huertel (29, 188cm) - Barcelona
Edwin Jackson (28, 190cm) - Barcelona
Louis Labeyrie (26, 209cm) - Strasbourg
Paul Lacombe (28, 190cm) - Monaco
Mathias Lessort (22, 205cm) - Crvena Zvezda
Vincent Poirer (24, 213) - Vitoria

Rezerve su:

Axel Julien (26, 185cm) - Dijon
Lahaou Konate (26, 197cm) - Nanterre
Alain Koffi (34, 207cm) - Pau Orthez
Yakuba Quattara (26, 191cm) - Monaco
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 18 maj 2018, 15:09

Al' će nas zgaziti... :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la phily » 18 maj 2018, 15:19

koliki je najveci poraz nase reprezentacije, posto ovaj sastav francuza ce nam po 30-40 koseva dati po cetvrtini
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 18 maj 2018, 15:48

phily je napisao/la:koliki je najveci poraz nase reprezentacije, posto ovaj sastav francuza ce nam po 30-40 koseva dati po cetvrtini
Ne znam taj podatak, pamtim poraze od Finaca na EB 2015 (29 razlike) i protiv Rusa u prošlim kvalifikacijama, isto 29 razlike.

Bilo je još teških poraza al' mislim da su ovo sa najvećom razlikom, naravno govorimo o zadnjih par godina.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3491
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Alminjo99 » 18 maj 2018, 16:28

Auu Francuza. Al ce nas razbit.
Rezultat je trend, ideal je vječan!

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la filip13 » 18 maj 2018, 16:43

po imenima bi mogli sastaviti mozda i najjacu repku u evropi

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 18 maj 2018, 18:35

Od EL igraca koji nisu na spisku Francuza su :
Léo Westermann - CSKA
Kevin Séraphin i Adrien Moerman - Barca
Rodrigue Beaubois - Baskonia
Axel Toupane - Zalgiris
Kim Tillie - Oly
Antoine Diot - Valencija


Od NBA tu nisu:
Guerschon Yabusele - Boston
Timothé Luwawu - Phila
Frank Ntilikina i Joakim Noah - NY Knicks
Ian Mahinmi - Washington Wizards
Alexis Ajinça - Pelicans
Joffrey Lauvergne i Tony Parker - SAS


(Doduse mnogi od ovih su se oprositi ili su povredjeni.)

Zaista ne vidim nekakvu sansu da im mi nesto uradio u bilo kom sastavu oni bili, a mi sa najacim sastavom .
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 18 maj 2018, 18:48

Uz očekivanu vruću atmosferu sa tribina, eventualni dobar dan Muse i Gordića, Duletovo znanje, vjerovatnoću da neće npr. Batum tamo neku kvalifikacijsku utakmicu u Bosni igrati kao da mu život zavisi od nje, možemo ih uvući u zanimljivu utakmicu :kafa:

Ukoliko mi pobjedimo Francusku ili ako Belgija izgubi na svom od od Rusije, dakle samo jedno od toga dva da se obistini mi prolazimo, ali ako mi izgubimo od Francuske a Belgija dobije Rusiju, onda u zadnjem kolu Belgija ima šansu da nas pobjedi i izbaci.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 18 maj 2018, 18:52

Mi ako izgubimo manje od 10 razlike ce biti dobro. Budimo realni ovi Franzucuzi su za dvije klase jaci od nas.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la filip13 » 18 maj 2018, 21:46

Bassha je napisao/la:Od EL igraca koji nisu na spisku Francuza su :
Léo Westermann - CSKA
Kevin Séraphin i Adrien Moerman - Barca
Rodrigue Beaubois - Baskonia
Axel Toupane - Zalgiris
Kim Tillie - Oly
Antoine Diot - Valencija


Od NBA tu nisu:
Guerschon Yabusele - Boston
Timothé Luwawu - Phila
Frank Ntilikina i Joakim Noah - NY Knicks
Ian Mahinmi - Washington Wizards
Alexis Ajinça - Pelicans
Joffrey Lauvergne i Tony Parker - SAS


(Doduse mnogi od ovih su se oprositi ili su povredjeni.)

Zaista ne vidim nekakvu sansu da im mi nesto uradio u bilo kom sastavu oni bili, a mi sa najacim sastavom .

zaboravio si na antoina diota iz valensie


p.s. nisi,do mene je
Zadnja izmjena: filip13, dana/u 18 maj 2018, 21:56, ukupno mijenjano 1 put.

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la filip13 » 18 maj 2018, 21:51

Bassha je napisao/la:Mi ako izgubimo manje od 10 razlike ce biti dobro. Budimo realni ovi Franzucuzi su za dvije klase jaci od nas.

ja bolan,tri igraca iz nba i to igraca koji igraju 30 minuta,gobert jedan od najboljih defanzivaca nba,de colo jedan od najbljih igraca u evropi,jos 5 igraca koji igraju u euroligi,plus diaw,mi nemamio nikog u euroligi da igra

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 07 jun 2018, 23:31

Selektor košarkaške reprezentacije BiH Duško Vujošević u razgovoru za Klix.ba istakao je da je izuzetno nezadovoljan odnosom pojedinih igrača prema reprezentaciji, a dodao je da država treba pokazati puno više interesa prema tome da imamo dobru košarkašku selekciju.
Pored toga, ovaj proslavljeni stručnjak kazao je da je u Beogradu razgovarao s Jusufom Nurkićem i da je trenutno naš jedini NBA igrač ostavio pozitivan dojam na njega.

Reprezentaciju BiH krajem mjeseca juna i početkom jula očekuju dvije kvalifikacijske utakmice protiv Francuske i Belgije, a zbog termina igranja tih mečeva selektor će imati velikih problema pri sastavljanju ekipe koja treba igrati pomenuta dva susreta.

"Veoma sam nezadovoljan odnosom koji se opet pokazuje prema reprezentaciji, bez želje da se pronađe način za zajedničko funkcionisanje i život, a pod tim mislim na sinhronizaciju FIBA-inih takmičenja, Eurolige i NBA-a. Ove utakmice se igraju u trenutku drafta, a mi imamo puno igrača koji su na kampovima, neki su na draftu, a oni koji imaju 'lottery pick' odmah će potpisati ugovor. Ja razumijem da su današnji igrači poslovni ljudi koji imaju drugačije interese nego ranije. Oni koji prave kalendare se ponašaju kao da imaju totalnu kontrolu nad situacijom i neprestano, kao namjerno, da izazivaju neku situaciju konflikta s Euroligom i FIBA-om, koji su izgubili", rekao je Vujošević na početku razgovora.

Selektor je nakon toga istakao da košarkaši postaju robovi menadžera, koji igranje za reprezentaciju ne stavljaju u neki prioritet te je dodao da je to veliki problem.

Mladi igrači postaju robovi menadžera


"Imamo veliki problem s odzivom igrača. Nekoliko mladih igrača kao što su Musa ili Lončar otišli su ili idu na work-out ili draft i oni će se vratiti, ali neposredno prije utakmice. S druge strane, Penava uopće nije htio takav prijedlog, a na jedan vrlo kulturan i civilizovan način napisao je da će se u budućnosti odazivati reprezentaciji, ali da je ranije prihvatio određene obaveze. Koje su to obaveze? Igranje ljetne lige? Ti ljudi i njihovi menadžeri, čiji oni postaju robovi, ne stavljaju igranje za reprezentaciju BiH u neki prioritet i to je veliki problem. Kada na sve to dodamo povrede ostalih igrača, onda imamo još veći problem", rekao je Vujošević, osvrnuvši se na to da i drugi selektori imaju probleme, ali...

"Ove probleme imaju i drugi selektori, ali selektor Francuske ih ima puno manje. On uzima igrače iz NBA lige koji dolaze u ovom periodu i imaju neki odnos prema toj reprezentaciji i toj zemlji koji ovdje još uvijek nije izgrađen", smatra bivši trener Partizana.

Vujošević je nakon toga rekao da je nedavno u Beogradu razgovarao s Jusufom Nurkićem i da u potpunosti razumije razlog zbog kojeg ovaj NBA igrač neće igrati protiv Francuske i Belgije te da je košarkaš Portlanda ostavio pozitivan utisak nakon razgovora o svojoj budućnosti u državnom dresu.

"S Nurkićem sam imao razgovor, nedavno je bio u Beogradu. Ovaj put sasvim opravdano neće moći da nastupi, mislim da će se pojaviti na okupljanju, ali bio je vrlo pozitivan. On ne može igrati jer je njemu istekao ugovor, a njegov klub je zauzeo strategiju da želi produžiti ugovor tako što će sačekati najveću ponudu i platiti istu tu sumu. To se ne radi prije utakmice s Belgijom i nije realno očekivati da čovjek bez ugovora i mogućnosti da bude osiguran toliko rizikuje i bude tu. On je pokazao ozbiljnost i želju da igra, želi da pomogne u okupljanju reprezentacije i mislim da će s njim u nekoj perspektivi biti puno bolje", smatra Vujošević pa dodaje:

"Generalno, stanje nije dobro i uopšte ne razmišljam o Francuskoj, već se prvo nadam da će Rusija pobijediti Belgiju u gostima, a s igračima koji dođu ću maksimalno angažovano i ambiciozno raditi. Ali, ako već govorimo o tome da želimo mladu reprezentaciju i ako sve treba da se alarmira kako bi se situacija promijenila, onda nije dobro i u lošoj smo situaciji", istakao je Vujošević.

On je nakon toga rekao da je neozbiljno da se dva mjeseca vode pregovori s košarkašem Bešiktaša Joshuom Adamsom o dužini trajanja njegovog ugovora i da on na kraju odustane.

"Ajdin Penava, koji jeste perspektiva, poslušao je menadžera Radeta Filipovića, koji je inače bio i menadžer Josha Adamsa koji je dva mjeseca vodio pregovore o dužini trajanja obaveze i ugovora, a kada više nije bilo vremena, odustao je. To su prosto neozbiljne stvari i s tim je teško raditi i pitanje je koliko je moguće kvalitetno raditi u svemu tome", kazao je Vujošević.

Selektor reprezentacije BiH također je rekao da je izuzetno nezadovoljan zbog iznenadne odluke FIBA-e da se svi bodovi prenose u drugu fazu.

"Imate neku grupu u kojoj je npr. Kosovo. Taj bod protiv Kosova važi isto kao i bod iz naše grupe gdje igraju Francuska, Rusija, Belgija i BiH, a nije normalno da se to tokom takmičenja odlučuje i mijenja, ali to je izgleda normalno kada je riječ o toj organizaciji", smatra Vujošević koji se nakon toga osvrnuo na odnos države prema reprezentaciji.

"Svaki posao koji radim, radim ga najbolje što mogu. Reprezentaciju BiH i država mora prihvatiti kao svoju, ne samo finansijski, već i na druge načine. Oni trenutno ne pokazuju interes da BiH ima dobru reprezentaciju, a tu prije svega ne mislim na navijače koju imaju vrlo dobar odnos prema nama, nego na ljude koji su u poziciji da promijene to", dodao je Duško.

Loša situacija u bh. prvenstvu


Bivši kapiten reprezentacije BiH Mirza Teletović nedavno se i zvanično oprostio od nacionalnog tima, a Vujošević smatra da je on dao puno toga reprezentaciji i da nažalost nije momenat ni za oproštajnu utakmicu.

"Mirza Teletović je dao dosta reprezentaciji BiH i jednostavno više nije dio te generacije, poslije svih povreda i svega toga, a u ovoj situaciji nije čak ni momenat za oproštajnu utakmicu. Mirza se oprostio i hvala mu na dosadašnjim nastupima", rekao je Vujošević.

Za kraj, selektor je također izrazio nezadovljstvo prema domaćem prvenstvu u kojem je Zrinjski prekinuo višegodišnju dominaciju Igokee, a on je rekao da domaća prvenstva moraju služiti mladim igračima da bi se razvijali jer, kako kaže, bez toga nema ni jakog nacionalnog tima.

"Ono što ja ne volim kada je riječ o prvenstvu BiH je što ne vidim puno mladih igrača koji se razvijaju kroz domaće prvenstvo. Ukoliko u tom smislu nemate ligu, onda ne možete imati ni reprezentaciju. Nažalost, ima puno više dobrih ideja nego dobrih realizacija", završio je Vujošević.

Košarkaška reprezentacija BiH se nakon tri odigrane utakmice u grupi E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo nalazi na diobi druge pozicije s Rusijom, a obje selekcije imaju po dvije pobjede.

Okupljanje reprezentacije pred sljedeće dvije utakmice zakazano je za 14. juni u Sarajevu, a prvi meč igramo protiv Francuske 29. juna u tuzlanskom Mejdanu, dok će 2. jula naša reprezentacija gostovati u Belgiji.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 14 jun 2018, 14:26

Spisak Belgije: Akyazili Thomas, Bako Ismael, Desiron Yannick, Gillet Pierre-Antoine, Kanda-Kayinda Ordane, Kesteloot Vincent, Lasisi Elias, Lecomte Manu, Lojeski Matthew, Jean-Marc Mwema, Jean Salumu, Serron Quentin, Tabu Jonathan, Olivier Troisfontaines, Kevin Tumba, Hans Vanwijn, Van Rossom Sam.

Zamjene: Boukichou Khalid, Bratanovic Haris, Robert-Francois Xavier, Tim Lambrecht, Alexandre Libert, Marchant Dorian, Schoepen Yoeri.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
miky_hz
Postovi: 23018
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la miky_hz » 14 jun 2018, 15:32

Stipanovic i zvanicno otpao za ovo okupljanje.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".


Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 14 jun 2018, 16:44

Sve mi više djeluje kao najizgledniji onaj scenario po kojem Belgija dobija Rusiju, mi gubimo od Francuske, u zadnjem kolu gubimo od Belgije i ispadamo :D

Lihvari stavili cijenu 20 KM za utakmicu protiv Francuske :nene:
http://kupikartu.ba/karte/zona/3591/bos ... -francuska

Avatar
hz1987
Postovi: 2087
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la hz1987 » 14 jun 2018, 19:33

Drape je napisao/la:Sve mi više djeluje kao najizgledniji onaj scenario po kojem Belgija dobija Rusiju, mi gubimo od Francuske, u zadnjem kolu gubimo od Belgije i ispadamo :D

Lihvari stavili cijenu 20 KM za utakmicu protiv Francuske :nene:
http://kupikartu.ba/karte/zona/3591/bos ... -francuska
jes al zato gdje god da sjednec, cvaja pa ti vid kad ces uc.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: mercurial i 14 gostiju.