Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
MElloo
Postovi: 13017
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la MElloo » 03 jul 2018, 11:54

Unofficialpage je napisao/la:Ako se za prva dva meča odazovu svi najbolji sigurno da možemo do pobjede u oba meča. Baš što forumaš iznad, 13 igrača ti fali i opet protiv dobre ekipe kakva je Belgija imaš egal, siguran sam da je Belgija bila u grupi F imali bi dosta više pobjeda. Šansu za SP imamo, rapored nam ide u korist kad smo u najjačem sastavu idemo na dvije najbolje ekipe a ne na Bugarsku. Druga dobra stvar je da mi zadnji meč igramo kući sa Bugarskom sa Češka sa Francuskom čini mi se u gostima. Mogu to biti odlučujuće utakmice.

Savez mora sjesti i odabrati dobar sastav i krenuti dosta ozbiljnije. Situacija nije toliko teška koliko se predstavlja u pogledu poraza pobjeda.
Situacija je gora kad vidis kakve savez spiskove pravi.Pola ovih igraca nisu profesionalni kosarkasi

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la boomerang5 » 03 jul 2018, 11:56

lumani je napisao/la:
boomerang5 je napisao/la:a koga druže... 11 igrača se nije odazvalo + wright , renfroe . To ti je 13 igrača , ili ti ga čitav jedan roster - što ti govori da ti na terenu nije prvi, ne drugi, nego 3. tim . I s takvim timom odigramo izrazito egal utakmicu sa solidnom ekipom Belgije. Nemojte mi samo izvlačiti Mitroviće , Kapelane i ostale. I ne zna se za njih gdje igraju ni kako igraju, raja ih samo stavlja u kombinacije jer zna da je nekad tamo dobro odigro prije 5 godina. Ovi su igrači makar mladi, projekat - vrijeme će pokazati jesu li propali ili ne.

Za njih ne znaju ljudi koji ne prate kosarku a mi koji pratimo znamo da igraju u jacoj ligi od Hasandica,Gegica,Murata,Vrabca....Ko koliko ima godina nije bitno,Ako su bolji i spremniji..
sve je to uredu druže, ali kad se šalju pozivi kao i u fudbalu postoje rokovi kad igrač može doći tj, kada te klubovi imaju pravo ne pustiti ukoliko nije na vrijeme pozvan. Ova dva uz dužno poštovanje, iz druge španske lige nisu bili za prvi spisak nikako. Ali kad ti otkaže u 10 dana 15 igrača - onda popunjavaš rupe sa ovim iz naše lige jer naši timovi ne će zabraniti nastup za državni tim (logično). Eh sad, drugi je par čarapa što se vidjelo u kojem smjeru ide - nurkic iz aviona nije htio, znalo se za musu da će biti izabran na draftu i da ce biti problem, za gordica su ocigledno bili dobro upuceni, takodjer za povrijedjene itd. Da se na vrijeme reagovalo moglo se nešto i napraviti

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Unofficialpage » 03 jul 2018, 11:58

MElloo je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:Ako se za prva dva meča odazovu svi najbolji sigurno da možemo do pobjede u oba meča. Baš što forumaš iznad, 13 igrača ti fali i opet protiv dobre ekipe kakva je Belgija imaš egal, siguran sam da je Belgija bila u grupi F imali bi dosta više pobjeda. Šansu za SP imamo, rapored nam ide u korist kad smo u najjačem sastavu idemo na dvije najbolje ekipe a ne na Bugarsku. Druga dobra stvar je da mi zadnji meč igramo kući sa Bugarskom sa Češka sa Francuskom čini mi se u gostima. Mogu to biti odlučujuće utakmice.

Savez mora sjesti i odabrati dobar sastav i krenuti dosta ozbiljnije. Situacija nije toliko teška koliko se predstavlja u pogledu poraza pobjeda.
Situacija je gora kad vidis kakve savez spiskove pravi.Pola ovih igraca nisu profesionalni kosarkasi
To jest ali to zavisi od nas i to je najmanji problem, najlakše ga za riješiti. Uozbiljiti se i sastavi dobar sastav, sve svoje lične frustracije ostaviti po strani.

Nama su najpotrebniji šuteri, kod nas niko ne zna tricu dati, moramo kako znamo i umijemo šutera naći.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la lumani » 03 jul 2018, 12:03

@boomerang,

Kako nisu iz druge Spanske lige za Repku..a iz nase lige jesu koja je za klasu ispod 2 spanske??iz druge Njemacke jesu a 3 Njemacka??da ne idem dalje.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 03 jul 2018, 12:08

lumani je napisao/la:@boomerang,

Kako nisu iz druge Spanske lige za Repku..a iz nase lige jesu koja je za klasu ispod 2 spanske??iz druge Njemacke jesu a 3 Njemacka??da ne idem dalje.
Tako je :D :D :D

Kapelan ima oko 42% za tri, Mitrovic oko 38% i sigurno bi bili od koristi
Drugo je sto savez odnostno novinari njih ne spominju. Kakava je situacija sa njima, da ima koji pravi novinar da postavi pitanje Sinisi o njim, M. Alibegovicu i da vidimo na cemu smo da li mogu/zele da igraju za nas i da jednom zavrsimo sa tom temom
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la boomerang5 » 03 jul 2018, 12:11

lumani je napisao/la:@boomerang,

Kako nisu iz druge Spanske lige za Repku..a iz nase lige jesu koja je za klasu ispod 2 spanske??iz druge Njemacke jesu a 3 Njemacka??da ne idem dalje.
ma sve je to jasno, ali kad je spisak objavljen kontalo se da ce igraci ,prvenstveno iz nase lige otpasti, kojima je čast da su se i nasli uopste na spisku. Neplanirano su oni upali u ove kombinacije, dok s druge strane nije ove stavljao jer se kontalo da ce doci musa, gordic, amerikanac i slicno. O tome ti pricam, niko ne spori da su ovi bolji od premijerligasa, nego ih jednostavno nije stavio na taj ''preliminarni'' spisak i tu je bio kraj sto se tice njih.

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Ponos Torina » 03 jul 2018, 13:39

Sta rece Dusko Hasandicu sinoc na Time out-u,kako od.eba Bajramovica :urnebes: :clap: koji je to kralj :D
Zadnja izmjena: Ponos Torina, dana/u 03 jul 2018, 13:39, ukupno mijenjano 1 put.
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
delinjo
Postovi: 24109
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la delinjo » 03 jul 2018, 13:39

bice to dobro...ne treba se stresirati previse :D
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la DaVinci » 03 jul 2018, 13:56

Drape je napisao/la:Mi smo uspjeli dvojicu velikih trenera imenom Duško privući ubleharenjem o velikom potencijalu našeg sastava koji u suštini u takvom obliku i ne postoji
Sto je najgore potrosismo ih obadvojicu uzalud i sutra opet spadamo na Mensu 'teleci pogled' Mensura ... :puke:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 03 jul 2018, 16:05

Situaciju gdje se Atić iz drugog plana pravovremenom kretnjom "prikrade" sve do koša sam vidio mnogo puta do sada, on i Gegić to redovno prodaju još iz vremena kad su igrali za juniore Sparsa



U18 Sparsi
slika

Sinoć protiv Belgije
slika

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la DaVinci » 03 jul 2018, 16:35

Drape je napisao/la:Situaciju gdje se Atić iz drugog plana pravovremenom kretnjom "prikrade" sve do koša sam vidio mnogo puta do sada, on i Gegić to redovno prodaju još iz vremena kad su igrali za juniore Sparsa
Da, upravu si ... sinoc bas to komentarisem kako Shisha jos samo ima @amu da to odradi ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 03 jul 2018, 17:11

Roster Češke u posljednoj utakmici kvalifikacija

slika


Evo šta kažu Česi
https://sport.idnes.cz/kvalifikace-mist ... basket_ten

Već su nas označili kao glavnog konukrenta u borbi za plasman na SP, vjeruju da će im možda i dvije pobjede u drugoj fazi biti dovoljne, ističu važnost domaćih utakmica i vjeruju da mogu kući dobiti i nas i Rusiju, pa i Francuze ako dođu sa igračima iz francuske lige, zabrinuti su koliko će u drugoj fazi moći računati na centra Balvina koji je član Gran Canarie koja će naredne sezone igrati Euroligu...

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 03 jul 2018, 17:45

Zagrijavanje igrača pred utakmicu Finska - Island. Domaćini očito nisu štedjeli za dvoranu u Helsinkiu.

slika

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la legenda reala » 03 jul 2018, 23:08

Ma Gegić je rođeni košarkaš, samo šteta što mu košarka nije na prvom mjestu
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 05 jul 2018, 17:42

Kako smo šutirali za 3 u šest utakmica kvalifikacija?

Od 32 reprezentacije, BiH je 31. po broju ubačenih trica(27)! Lošija je jedino Holandija(26).

Prednjačili su Gruzija(70), Italija(65) i Finska(64). Također naš budući protivnik Bugarska(58) je puno bolja u tom segmentu, pa čak i Island(45) i Kosovo(42) koji se uopće nisu plasirali u drugu rundu.

Ne samo da smo pogodili vrlo malo trica, već i sa lošim procentom(27%, 27/100) pa smo jedna od šest reprezentacija koje su šutirale za tri ispod 30%.


Najviše trica su pogodili Musa(8) i Gordić(6) iako su nastupili u četiri utakmice, ali sa lošim procentima od 27.6%, odnosno 27.3%.

Atić(41.7%, 5/12) je igrač kod kojeg to statistički najbolje izgleda, a slično je bilo i u pretkvalifikacijama(50%, 8/16). On bi definitivno trebao da uzima više šuteva, međutim on na parketu pokazuje nedostatak samopouzdanja i često izbjegava da šutira iako je u dobroj poziciji. Istovremeno su mu slobodna bacanja u kvalifikacijama 33.3% :facepalm:

Gegić koji je cijele kvalifikacije bio prvi ili drugi play nije ubacio ni jednu tricu, Hasandić koji je kao neki bek specijalista za šut u ovoj ekipi je pogodio jednu, Lazić koji je cijelo vrijeme glumio neku streč četvorku također samo jednu. Nisko krilo Vrabac u velikoj minutaži također jedna pogođena trica.

Od novih lica u zadnjem prozoru najviše se iskazao Durmo koji može dati puno toga korisnog na parketu ali šuta najmanje, tako da, agonija se nastavlja.

Nije teško zaključiti da ovoj ekipi nasušno treba dobrog šut(er)a.

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2477
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la HPCompaq » 06 jul 2018, 00:12

Šteta za poraz od Belgije,stizali smo ih na kraju nekako uprskamo.Ali šta je tu je.Od ovih ekipa s kojim igramo u drugom dijelu nekako Finci izgledaju najopasniji,pa Česi pa Bugari.Mada ovi Česi sa Veselim,eventualno ako imaju kojeg Amera isto Bugari mogli bi biti nezgodni.Mada kada smo mi kompletni ne trebamo se bojati nikoga.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la DaVinci » 06 jul 2018, 01:05

HPCompaq je napisao/la:Mada kada smo mi kompletni ne trebamo se bojati nikoga.
Sto znaci da cemo se bojati svakog ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 20 jul 2018, 14:08

Riječ je o mečevima drugog kruga kvlifikacija, koji će biti odigrani u spetrembru ove godine.

Na spisku selektora su:

1. Nemanja Gordić
2. Amar Gegić
3. Adi Zahiragić
4. Darko Talić
5. Marko Rikalo
6. Džanan Musa
7. Edin Atić
8. Almir Hasandić
9. Ibrahim Durmo
10. Aleksandar Lazić
11. Nedžad Muratović
12. Nedim Buza
13. Adin Vrabac
14. Milan Milošević
15. Miralem Halilović
16. Emir Sulejmanović
17. Amar Alibegović
18. Ajdin Penava
19. Andrija Stipanović
20. Elmedin Kikanović
21. Markus Lončar
22. Jusuf Nurkić
23. Robert Rikić
24. Obrad Tomić
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Rokoko87 » 20 jul 2018, 14:15

Realno Muratović, Alibegović, Lončar, Zahiragić, Hasandić, Rikalo i Tomić nemaju šta tražiti na spiskovima.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kobe24 » 20 jul 2018, 14:23

Strasno su se potrudili da nadju sutera. :thumbup: Bukvalno se sve isti vrte po spisku, a za 2/3 ovih se zna da nemaju ni 2 sigurna poena po mecu. Realno je da cemo opet cekati 30-ak minuta na prvu tricu, pogotovo ako Musa ne dodje, a po meni su male sanse da ce doci. Necemo znati gdje nam je glava kad nas Finci saspu tricama.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Semrush [Bot] i 12 gostiju.