Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 25 feb 2018, 20:10

kobe24 je napisao/la: Bravo! Isto ovo sam htio napisati, ali ne vrijedi se raspravljati s padobrancima koji prosjecno u jednoj godini ne pogledaju vise od tri kosarkaska meca. Vrabac je vrhunski odbrambeni igrac (sto je i u ova dva meca pokazao), ali zbog ofanzivne limitiranosti on ne bi smio igrati vise od 15 minuta. Nije on kriv sto mi osim Muse i Gordica (obojica odigrali bruku utakmica u ovih desetak dana) nemamo nijednog vanjskog kosarkasa koji smije preuzeti odgovornosti, spustiti loptu na parket i pokusati nesto uraditi. Ja cijenim tu njegovu hrabrost, bez obzira sto sam svjestan da on nije za toga i sto sam otprilike znao kakav ce biti ishod tih njegovih pokusaja. Bolje i to nego da gledam Lazica i Buzu, koji nemaju muda i koji se kriju i bjeze od lopte.

Nasa unutrasnja linije sa Milosevicem, Halilovicem, Stipanovicem, Kikanovicem i Sulejmanovicem je jako dobra. To je pet razlicitih tipova kosarkasa i svaki od njih moze biti itekako koristan (Suljo ponajmanje, ali on je svakako peta opcija). Problem je vanjska linija, gdje mi pored Nemanje i Dzanana jednostavno nemamo nijednog kosarkasa koji ima bar 5 sigurnih poena u svojim rukama. Mora se hitno rijesiti pitanje naturalizovanog kosarkasa i mora se iz ove siromasne baze domacih kosarkasa naci jedan koji moze pogoditi otvoreni sut i odigrati solidnih 10-ak minuta (ja tipujem na Alibegovica). Sto se tice stranca, i tu treba traziti primarno dobrog sutera s distance. Ne mora to nuzno biti playmaker, jer imamo raspolozenog Gordica i malog Gegica, koji moze dati solidnih 10-ak minuta. Od Atica smo svi puno ocekivali. Momak je ogroman talenat, ali sve pocinje i zavrsava na toj konstataciji. Vrabac i Lazic trebaju podijeliti 30 minuta na parketu iskljucivo zbog odbrane. U napadu bi Lazic smio opaliti samo otvorenu trojku, a Vrabac ici na prodor kad apsolutno nikog ispred njega njema. Buza jos nije spreman i on bi se prvo trebao nametnuti u klubu, pa tek onda da se na njega ozbiljnije racuna.

Dakle:

PG: Gordic, Amer (koji moze igrati i 1 i 2), Gegic
SG: Musa, Alibegovic ili Atic (ako slucajno proigra)
SF: Vrabac, Lazic
PF: Milosevic, Halilovic
C: Stipanovic, Kikanovic, Sulejmanovic
+1 :bih:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la lumani » 25 feb 2018, 20:50

Ja sam neki dan pisao da ih mozemo dobiti jer nije bilo Fridzona na spisku on se ipak pojavio i opet Bio najbolji Rus..Sve u svemu trebamo biti zadovoljni,tajno sam se nadao da je Vrabac taj koji leti iz rotacije ,nazalost je to ponovo Atic koji ne moze nigdje da se sabere,pa bilo to samo na par dana...

Gavijalov
Postovi: 205
Pridružen/a: 01 sep 2011, 22:21
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Gavijalov » 25 feb 2018, 21:11

Ima li ko link za austria srbia?


Gavijalov
Postovi: 205
Pridružen/a: 01 sep 2011, 22:21
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Gavijalov » 25 feb 2018, 21:32

Mislio sam stream, ali snašao sam se ...jest da nije neke kvalitet ovaj sto imam

Avatar
xinxee
Postovi: 3408
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la xinxee » 25 feb 2018, 21:53

Ne mogu Srbi nista ovom Mahalbašiću, jak centar il mu je ovo samo dobra noć.. 18 poena 8 skokova :mrgreen:
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la nerminh74 » 25 feb 2018, 21:54

Admir_Sa je napisao/la:Znaci ako Rusi uzmu Belgiju mi gore u zadnjem kolu idemo rekreativno, jer će oni biti zadnji i ti bodovi se ne prenose
Da, zato bi bilo vazno da budemo u junu u punom sastavu da pokusamo da dobijemo francuze
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Hantraga » 25 feb 2018, 22:08

Trenutno stanje:
Francuska 2-0
Češka 2-1
Island 2-1
Rusija 1-2
BiH 1-2
Finska 0-2

Ovo je super :) Česi će na kraju biti na 3-1, Island na na 2-2, Finci na 1-3 pretpostavljam. Jeidno ostavljam mogućnost da umjesto ovog svi budu na 2-2 :D Helem, mi sa 1-3 imamo realno šansu da sve ovo stignemo. Bilo koja od ovih ekipa (Česi kao najbolji iz prvog kruga) teško da će protiv Francuske i Rusije imati više od 1-3. Mi ćemo kontra Islanda i Finske vala imati 3-1 objektivno :) Znači pred međusobne duele, mi bi imali 4-3, Česi 4-3. Finci i Islanđani ne mogu nadoknaditi zaostatak preko Francuza i Rusa, nikako. Dakle, prilično sam ubijeđen da ćemo kroz međusobni duel sa Česima tražiti SP. Super je da idemo na Island, jer realno, njih možemo vazda okrenuti u obje tekme. Ni ovi ostali ne bi trebali biti toliko velik problem u BiH.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la lumani » 25 feb 2018, 22:13

xinxee je napisao/la:Ne mogu Srbi nista ovom Mahalbašiću, jak centar il mu je ovo samo dobra noć.. 18 poena 8 skokova :mrgreen:

Nije prosao probni trening u KK Bosni :mrgreen: rekli mu,imamo mi takvih :mrgreen: Dosta dobar igrac.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la nerminh74 » 25 feb 2018, 22:22

lumani je napisao/la:
xinxee je napisao/la:Ne mogu Srbi nista ovom Mahalbašiću, jak centar il mu je ovo samo dobra noć.. 18 poena 8 skokova :mrgreen:

Nije prosao probni trening u KK Bosni :mrgreen: rekli mu,imamo mi takvih :mrgreen: Dosta dobar igrac.
Prosao je on sve, ali se umjesao hadzi dino sa zalizanim da otme malog i na kraju bosna bi ta koja popusi
Mada on nikada niti dosegao ono sto se ocekivalo od njega
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
xinxee
Postovi: 3408
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la xinxee » 25 feb 2018, 22:23

lumani je napisao/la:
xinxee je napisao/la:Ne mogu Srbi nista ovom Mahalbašiću, jak centar il mu je ovo samo dobra noć.. 18 poena 8 skokova :mrgreen:

Nije prosao probni trening u KK Bosni :mrgreen: rekli mu,imamo mi takvih :mrgreen: Dosta dobar igrac.
Mi smo inace oduvijek bili stručnjaci da procijenimo igrača iz bilo kojeg sporta , onako od oka :lol:
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 25 feb 2018, 22:37

nerminh74 je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:Znaci ako Rusi uzmu Belgiju mi gore u zadnjem kolu idemo rekreativno, jer će oni biti zadnji i ti bodovi se ne prenose
Da, zato bi bilo vazno da budemo u junu u punom sastavu da pokusamo da dobijemo francuze
Druze zar zasita mislis da mozemo nesto Francuzima u Junu ?
Koliko god nama nedostaju Juka, Mirza i Amer, njima nedostaje 12 igraca koji igraju EL i NBA.
Nas najaci sastavi bi se mogao suprostaviti ovom trenutno timu Francuza, a protiv njihovih najboljih igraca nemamo sanse.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

filip13
Postovi: 38028
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la filip13 » 25 feb 2018, 22:47

Bassha je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:Znaci ako Rusi uzmu Belgiju mi gore u zadnjem kolu idemo rekreativno, jer će oni biti zadnji i ti bodovi se ne prenose
Da, zato bi bilo vazno da budemo u junu u punom sastavu da pokusamo da dobijemo francuze
Druze zar zasita mislis da mozemo nesto Francuzima u Junu ?
Koliko god nama nedostaju Juka, Mirza i Amer, njima nedostaje 12 igraca koji igraju EL i NBA.
Nas najaci sastavi bi se mogao suprostaviti ovom trenutno timu Francuza, a protiv njihovih najboljih igraca nemamo sanse.

tacno,pun ih klinac u euroligi i u nba,heurtel,diot,westermann,beaubois,de colo,causeur,jackson,fournier,toupane,batum,diaw,seraphine,lauvergne,poirier,gobert,imajui sirinu kao malo ko u evropi

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la legenda reala » 25 feb 2018, 22:49

Ma zavrsice Francuzi ove kvalifikacije u ovom sastavu svakako idu dalje :P

Ne sumnjam da ce im se svi odazvati ako ih budu zvali u junu nasa sansa je bila danas kakvi Francuzi
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

LloriS
Postovi: 4357
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la LloriS » 25 feb 2018, 23:32

Cekaj sad, koliko ekipa ide na SP kad se grupe spoje, U uvodnom tekstu pise prve 3 iz sve cetiri grupe, neko spominje da prve dvije samo idu ??
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54324
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la MortemHz » 25 feb 2018, 23:36

LloriS je napisao/la:Cekaj sad, koliko ekipa ide na SP kad se grupe spoje, U uvodnom tekstu pise prve 3 iz sve cetiri grupe, neko spominje da prve dvije samo idu ??
I mene ovo buni.. iz ovih grupa 3 idu dalje ako sam dobro shvatio ali sta poslije?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 25 feb 2018, 23:40

MortemHz je napisao/la:
LloriS je napisao/la:Cekaj sad, koliko ekipa ide na SP kad se grupe spoje, U uvodnom tekstu pise prve 3 iz sve cetiri grupe, neko spominje da prve dvije samo idu ??
I mene ovo buni.. iz ovih grupa 3 idu dalje ako sam dobro shvatio ali sta poslije?
Prve tri idu i iz ovih grupa, a i iz tih novih također, al' ne u nove grupe nego na SP.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

LloriS
Postovi: 4357
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la LloriS » 25 feb 2018, 23:55

slika

Evo nasao sam, prve tri idu, Evropa daje 12 predstavnika znaci iz cetiri grupe u drugom krugu idu po tri prvoplasirane, znaci imali bi sanse nekakve i sa prenesena 2 boda tj. sa omjerom 1/3
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la dnalydal » 26 feb 2018, 00:27

Ovo stvarno djeluje kao da nam se sistem takmičeja maksimalno otvorio, bez da oduzimam značaj našim generalno dobrim igrama. Onaj ko misli da se protiv Francuza i Rusa moglo više, a da je pri tome pogledao naš sastav, vjerovatno treba ozbiljno savjetovanje na psihijatrijskom odjelu. Činjenica je da su i Češka i Finska i Island i Bugarska, koje god od ovih ekipa se plasirale dalje, itekako ekipe s kojima mi možemo ravnopravno da igramo. Eh sad...
Otvara se jedino pitanje ko će u kakvom sastavu igrati ovaj drugi dio kvalifikacija. Prva se dva kola igraju u septembru i tu možemo očekivati najjače sastave, no problem je ostatak kalendara, koji se ponovo poklapa sa nba i euroligašim rasporedom. Drugim riječima, ukoliko Musa odluči da već ovo ljeto ode u NBA, mi na njega sasvim sigurno nećemo moći računati (najvjerovatnije ni u ova prva dva kola). Jednako i u slučaju da se Cedevita plasira u Euroligu ili mali odluči da ostane u Evropi pa potpiše za neki drugi euroligaški tim (s tim što bi prva dva kola eto možda ko i zaigrao). Isto vrijedi i za bilo kojeg drugog našeg igrača koji bi eventualno potpisao zatim iz eurolige, s tim što na sreću (na sreću u kontekstu ovih kvalifikacija samo) mi takvih nemamo ni na mapi. Loša vijest je i to da bi i u ta prva dva kola i Česi i Finci mogli izvesti najjače timove, što ih ponovo čini, usudio bih se reći i boljima od nas, tako da bi bilo dobro sastati se npr. sa Islandom ili Bugarskom u ova prva dva kola, a da protiv ovih jačih igramo u kasnijoj fazi, kada oni već budu oslabljeni.
U prvom kolu bi igrali u gostima protiv drugoplasiranog tim iz te grupe (potpuno neizvjesno), dok u drugom kolu na svom terenu dočekujemo prvoplasiranog (u svakom slučaju moguće dobiti). Ne znam...djelueje u svakom slučaju da nam se otvorilo, a na nama je da to ne upropastimo...odnosno da nam se poklopi sve,uključujući i ljetni prelazni rok za sve košarkaše iz ovih 6 zemalja koje čine našu grupu u narednj fazi takmičenja. Potrebno je naravno i proći ovu aktuelnu grupu, a nadam se da će nam u tome pomoći i Rusi,kojinećedozvoliti iznenađenje protiv Belgije.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54324
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la MortemHz » 26 feb 2018, 01:06

Odlicno, nije nemoguce.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.