Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kobe24 » 22 feb 2018, 20:54

Je li moguce da se nasih 12 kosarkasa vec zna i da medju njima nema Milosevica? :shock:

http://www.fiba.basketball/basketballwo ... na-Belgium
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 22 feb 2018, 20:55

Bassha je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Ne treba podcjenjivati Ruse, promijenuli su par igraca u odnosu na prvi mec u Sarajevu. Tu ce im biti i Karasev kojeg ce Vrabac i Lazic morati pratiti po cijelom terenu, jer ako njega krene sut ne pise nam se dobro. Uz to nasi nece imati dovoljno vremena da se odmore od Belgije.
Je li ovih 12 Rusa definitivno igra obje kvalifikacione utakmice, ili postoji mogucnost da se recimo u medjuvremenu dodaju igraci iz CSKA (koja svoju euroligasku utakmicu igra u cetvrtak)?

EDIT: Povrijedio se Kikanovic, a ja sam upravo od njega najvise ocekivao protiv Belgijanaca, koji su 'slabi' s centimetrima. :crazy: :cry:
Mislim da ce ovih 12 igrati u ove dvije tekme, nema nikakvih najava za bi netko iz CSKA mogao "uletiti" za mec protiv nas
Karasev je tu al' im fale Kulagin i Fridzon, plus koliko vidim opet imaju problema sa visokim igračima.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Kaunas
Postovi: 13316
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Kaunas » 22 feb 2018, 20:56

MElloo je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Vama Sarajlijama treba zabraniti sve reprezentacije, vi ste operisani od svakog sporta. :kafa:

Cuj 24h pred utakmicu 5000 ulaznica jos ustalo i cuj nikog u gradu ne zanima kosarkaska reprezentacija. :facepalm:
Yebiga zato su svi shisha barovi puni
Na kraju ce bit vise raje u Cosmopolitanu nego u dvorani. :mrgreen:

Ko mijenja Kikana u petorci?
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 22 feb 2018, 21:01

Ne vjerujem da bi Kikan opšte bio u prvoj?

Kontam da će svakako prva petorka biti Gordić-Musa-Vrabac-Minja-Stipanović

A vjerovatno će više minuta dobiti Lončar.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54336
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la MortemHz » 22 feb 2018, 21:05

Veliko nevrijeme, ako dođe milja ljudi dobro ce biti :D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la firefirefirely » 22 feb 2018, 21:11

Koja je tribina zapad a koja istok, ne mogu se sjetiti na kojoj sam strani bio protiv Rusije, sada zelim na drugu.. iza igraca da budem, kamere su mi smetale ovamo :mrgreen: moze li neko pomoci :)

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la bombaysaphire » 22 feb 2018, 22:39

Joj ljudi malo odoh u stranu , ali Sarajevo je postalo jedan VELIKI GRAD PAPAKA :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: ....Svakim danom se susrećem sa "milion" situacija papanizma , na svakom koraku... O sportu da ne pričam , svaku utakmicu zovnem desetak ljudi da idemo , na kraju vlasnik kompanije gdje radim i ja odemo, sreća čovjek bio sportista pa razumije .... Bitno je da svaki dan osvane jedan novi shisha bar i desetak bruda štucovanih brada , kačketa u štramplice trenerkama da dundule crijevo yebo im ono mater...Mada kada se sjetim Bosne i 8000 ljudi u Skenderiji , pola ih je dolazilo jer je Bosna bila in , bilo je bitno biti vidjen, trebe u haljinama i štiklama, a "frajeri" u sakou veze nemaju ko igra :wtf: :wtf: :wtf: ...Sramota je u šta se Sarajevo pretvorilo , i nemojte slučajno kriviti došlje , itekako su ćaršijaneri sa mekim ć doprinjeli papanizmu.... :stop: :stop: :stop:


Kikan ne igra , ali imamo Stipana,,,Šteta za Kikana, ali on slabo nekako formu iz klubova prenese u reprezentaciju... Bar se neću sutra nervirati kada promaši zicer , pogotovo kada treba zakucati... :crazy: :crazy: :crazy:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54336
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la MortemHz » 22 feb 2018, 22:43

bombaysaphire je napisao/la:Joj ljudi malo odoh u stranu , ali Sarajevo je postalo jedan VELIKI GRAD PAPAKA :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: ....Svakim danom se susrećem sa "milion" situacija papanizma , na svakom koraku... O sportu da ne pričam , svaku utakmicu zovnem desetak ljudi da idemo , na kraju vlasnik kompanije gdje radim i ja odemo, sreća čovjek bio sportista pa razumije .... Bitno je da svaki dan osvane jedan novi shisha bar i desetak bruda štucovanih brada , kačketa u štramplice trenerkama da dundule crijevo yebo im ono mater...Mada kada se sjetim Bosne i 8000 ljudi u Skenderiji , pola ih je dolazilo jer je Bosna bila in , bilo je bitno biti vidjen, trebe u haljinama i štiklama, a "frajeri" u sakou veze nemaju ko igra :wtf: :wtf: :wtf: ...Sramota je u šta se Sarajevo pretvorilo , i nemojte slučajno kriviti došlje , itekako su ćaršijaneri sa mekim ć doprinjeli papanizmu.... :stop: :stop: :stop:


Kikan ne igra , ali imamo Stipana,,,Šteta za Kikana, ali on slabo nekako formu iz klubova prenese u reprezentaciju... Bar se neću sutra nervirati kada promaši zicer , pogotovo kada treba zakucati... :crazy: :crazy: :crazy:
Sve je tako :rol: :rol: :rol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 22 feb 2018, 23:11

Hantraga je napisao/la:A kako bi dobro bilo i da Bugarska dobije noćas Češku, čisto da tamo svi gube bodove :D J
Kod Bjelorusije nema Vezenkova, Bosta i malog Mincheva , koliko oni mogu bez ove dvojice to je pitanje ( Minchev i onako nije imao neku ulogu ).
Glavni igrac ce im biti vjerovatno Kostov iz Rabotnickog.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la BernardBarnjak » 22 feb 2018, 23:17

Bolje da igraju u Ze i Tz.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kovacic » 22 feb 2018, 23:20

Ko garantira da je zaista ostalo 5000 karata? (a i ne znam za druge gradove, u Sarajevu se uvijek uzimalo na dan utakmice)
Reprezentacija je maksimalno ispoštovana protiv Rusije, rukometna isto tako prije toga u prošlim kvalifikacijama, ne vidim razlog da sutra ne bude puno, kampanja je bila solidna (mada su hokejaši napravili dosta bolju), ljudi znaju da se igra i sigurno će biti puno kao i prošli put. :bih:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 22 feb 2018, 23:23

Koliko bi kapacitet Skenderije? Oko 7k je l' tako?

Biće tu 4,5 do 5 hiljada sigurno, možda i više.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la nerminh74 » 23 feb 2018, 08:03

nerminh74 je napisao/la:Evo ja sam opet ispusio kod stare raje za kosarku, pa ko je zainteresovan za drustvo neka mi javi na pp
Jeli to niko nece :?: :!:
A nista icu ja sam
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Hantraga » 23 feb 2018, 08:30

Sarajevo je grad košarke i nabuloza je vala pričati da u Sarajevu nešto nije ok po tom pitanju. S druge strane, Skenderija ko dvorana je također vrlo ok. Arena Zenica je modernija, ali Skenderija mnogo bolja za ovakve događaje. I na kraju krajeva, kakva crna Tuzla, nakon ovog debakla i sa rukometom. Trebaju prvo stvoriti uslove :)

I da ne idemo u neka prestara vremena:
Ljetos Slovačka i Armenija više nego korektna posjeta i atmosfera za taj rang takmičenja.
Prošle kvalifikacije Švedska u Skenderiji ok.
Kvalifikacije za EB 2015., Velika Britanija - odlično.
Cijele kvale za EB 2013. odlične. Latvija, Gruzija, Rumunija puna dvorana i fantastična atmosfera. Holandija isto sasvim ok.

Znači, ne zna Sarajevo razočarati što se košarke tiče.
I večeras očekujem 5.000 minimum.

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 8177
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 23 feb 2018, 08:43

nerminh74 je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Evo ja sam opet ispusio kod stare raje za kosarku, pa ko je zainteresovan za drustvo neka mi javi na pp
Jeli to niko nece :?: :!:
A nista icu ja sam
Idem ja sam svakako, ako hoces mozemo zajedno pogledati ja cu na tribine :D
Ali ja se razumijem u kosarku kao mara u kriv k.urac, idem samo sto Bosna igra :kafa:

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la staragarda » 23 feb 2018, 08:52

Jel'prenosi ko
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Hantraga » 23 feb 2018, 09:01

staragarda je napisao/la:Jel'prenosi ko
SK.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kobe24 » 23 feb 2018, 09:22

Hantraga je napisao/la:Sarajevo je grad košarke i nabuloza je vala pričati da u Sarajevu nešto nije ok po tom pitanju. S druge strane, Skenderija ko dvorana je također vrlo ok. Arena Zenica je modernija, ali Skenderija mnogo bolja za ovakve događaje. I na kraju krajeva, kakva crna Tuzla, nakon ovog debakla i sa rukometom. Trebaju prvo stvoriti uslove :)

I da ne idemo u neka prestara vremena:
Ljetos Slovačka i Armenija više nego korektna posjeta i atmosfera za taj rang takmičenja.
Prošle kvalifikacije Švedska u Skenderiji ok.
Kvalifikacije za EB 2015., Velika Britanija - odlično.
Cijele kvale za EB 2013. odlične. Latvija, Gruzija, Rumunija puna dvorana i fantastična atmosfera. Holandija isto sasvim ok.

Znači, ne zna Sarajevo razočarati što se košarke tiče.
I večeras očekujem 5.000 minimum.
U tome i jeste sva poenta. Nije fazon reci da je posjeta bila ok, vec da je dvorana bila rasprodata i da se mogla jos jedna rasprodati. Reprezentacija dolazi 2-3 puta godisnje (mozda cak samo jednom) i dvorana treba biti puna ko god da dolazi. Cuj ocekuje 5 hiljada, zasto ne bi ocekivao punu dvoranu?! Kljucna utakmica kvalifikacija, momci igraju dobro, pa zasto jedan toliki grad ne bi napunio dvoranu? Sarajevo je nekoliko puta razocaralo i sto se tice kosarke, a Boga mi i sto se tice rukometa. Ja nemam apsolutno nista protiv da gore igraju sve reprezentacije. Ok, glavni je grad, sve super, ali je problem sto se kod vas navijaci moraju moliti da dodju na utakmicu. Vi odlicnom posjetom smatrate kad 3/4 dvorane budu ispunjene. Drug @bombaysaphire ti je sve napisao. :) Sarajevo vec odavno nije grad kosarke, pogotovo nakon sto je KK Bosna potonula. Evo otkako se Mahmutovic vratio, ulaz je besplatan na sve utakmice, pa opet nema navijaca. To valjda nesto govori.

Kakav debakl je bio u Tuzli? Prepuna dvorana, navijanje u vrhunskoj atmosferi svih 60 minuta, je li o tom debaklu pricamo? Zbog raspalog saveza treba kriviti navijace? Ok, slucaj s printerom jeste bio propust, ali nece im valjda nacelnik opstine na noge donositi printer?! Tu je prvenstveno RS kantona zakazao, gdje je takodjer leglo lopovluka. Znali su oni da ce im to trebati, ali i taj ciganluk je odraz nase drzave, a ne samo Tuzle.
Za Tuzlu se moze reci da je kosarkaski grad, ali se dvorana napuni i kad dolazi rukometna reprezentacija, i to 3-4 dana prije same utakmice. Da li debaklom trebamo smatrati i cinjenicu da je hiljadu ljudi ostalo ispred dvorane? Ko je kiv za to, Tuzla kao grad i ljudi iz cijelog kantona koji dolaze na meceve reprezentacije? Trebas jednom doci u Mejdan na kosarkasku utakmicu, pa da vidis kako i protiv (u to vrijeme nizerazrednog) Islanda atmosfera bude brutalna. Bujrum na prvu narednu koja se ovdje bude igrala, dodji da zajedno gledamo. :)

Btw, nek neko ovo moje ne shvati kao primitivni sukob jos primitivnijih fudbalskih navijaca klubova iz ova dva grada. Mene te gluposti ne zanimaju i pisem iskljucivo ono sto vidim prateci dvoranske sportove.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la hz1987 » 23 feb 2018, 10:04

bio sam u tuzli i kapacitet je 4900, a ono kad se nakrca na silu, bude i 5500. atmosfera odlicna.
bio sam u zenici i kapacitet je 6145, a ono kad se nakrca na silu, bude i 6500. atmosfera dobra.
bi sam u skenderiji i kapacitet je 6500, a ono kad se nakrca na silu, bude i 7000. atmosfera paklena.

sta hocu da kazem, odlicna je atmosfera u tuzli, jer je dvorana slicna skenderiji konceptualno. u zenici je dobra atmosfera, ali nema te prisnosti navijaca uz au liniju sa igracima. ne moze se stvoriti taj pritisak, za razliku od tuzle. ono sto tuzlu od skenderije razlikuje je plafon. u skenderiji se plafon spusta s tribina prema terenu, a raja kad pusi, stvori se takav dim iznad terena ali ne i na terenu. pa blizina navijaca uz aut liniju i iza koseva, i tih 5000 ljudi je dovoljno (a da ne govorim o 7000) napravi stvarno grotlo pakla. skenderija je takva da i 4000 moze izvuci ono sto tuzla i zenica ne mogu. zato igraci vole skenderiju. sputajuci plafon navlaci eho navijanja na teren, a kad raja pocne udarati po stolicama ili nogama od pod, tad sve tutnji od eha i tog nekog naboja da i parket vibrira. kad sjedis na klupi za igrace, osjetis taj nemir. jos kad pogledas u te strme tribine imas osjecaj kao da je ona la bombonera u argentini, jednostavno ne vidis vrh tribine, a magla sa nadvije haman, kao kroz oblake. zato je skenderija specificna.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la lumani » 23 feb 2018, 10:22

hz1987 je napisao/la:bio sam u tuzli i kapacitet je 4900, a ono kad se nakrca na silu, bude i 5500. atmosfera odlicna.
bio sam u zenici i kapacitet je 6145, a ono kad se nakrca na silu, bude i 6500. atmosfera dobra.
bi sam u skenderiji i kapacitet je 6500, a ono kad se nakrca na silu, bude i 7000. atmosfera paklena.

sta hocu da kazem, odlicna je atmosfera u tuzli, jer je dvorana slicna skenderiji konceptualno. u zenici je dobra atmosfera, ali nema te prisnosti navijaca uz au liniju sa igracima. ne moze se stvoriti taj pritisak, za razliku od tuzle. ono sto tuzlu od skenderije razlikuje je plafon. u skenderiji se plafon spusta s tribina prema terenu, a raja kad pusi, stvori se takav dim iznad terena ali ne i na terenu. pa blizina navijaca uz aut liniju i iza koseva, i tih 5000 ljudi je dovoljno (a da ne govorim o 7000) napravi stvarno grotlo pakla. skenderija je takva da i 4000 moze izvuci ono sto tuzla i zenica ne mogu. zato igraci vole skenderiju. sputajuci plafon navlaci eho navijanja na teren, a kad raja pocne udarati po stolicama ili nogama od pod, tad sve tutnji od eha i tog nekog naboja da i parket vibrira. kad sjedis na klupi za igrace, osjetis taj nemir. jos kad pogledas u te strme tribine imas osjecaj kao da je ona la bombonera u argentini, jednostavno ne vidis vrh tribine, a magla sa nadvije haman, kao kroz oblake. zato je skenderija specificna.

puse u dvorani :crazy: :?: :?:

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.