Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 27 sep 2018, 02:48

FIBA je na svom youtube kanalu postavila cijelu utakmicu Finska - BiH i odgledao sam snimak. Sada mi još više izgleda da je to što su njihovi bekovi niži i brži od naših osnovni razlog poraza. Tu mislim i na Vrabca i Lazića, iako su oni nominalno krila ali u odbrani su često igrali na Salina ili Koponena.

Pogledajte prvi napad Finske u 4/4: Aidoo(188 cm) prevodi loptu, na njemu odbranu igra Atić(preko 200 cm), lagano ga pretrčava i Atić pravi faul. Finci izvode loptu, ona dolazi do Koponena(194 cm), na njemu odbranu igra Lazić(preko 200 cm) kojeg se uz pomoć jednog bloka lagano oslobađa i pogađa šut. Musa cijelo to vrijeme prati i čuva Jantunena koji igra "četvorku"(i koji nije ništa visočiji od našeg "playa" Muse), iako su na parketu i Stipanović i Kikanović. Teško je pronaći neki smisao u našoj postavci u defanzivi.

Svi smo znali da imamo puno igrača koji su ofanzivno limitirani, ali mislim da smo svi očekivali da će ova reprezentacija barem igrati čvrstu odbranu, ali daleko smo mi i od toga.


I ovaj FIBA komentator na engleskom je u toku prenosa otvoreno kritikovao našu igru i igrače, kaže trebaju se zamisliti a odbranu nam je nazvao "disoriented" :rol: Čovjek se iščuđuje kako je moguće da znaš da je Finskoj šut najače oružje i umjesto da budeš na svakom šutu ti im čak dozvoljavaš da lagano dolaze do otvorenih šuteva i čistih situacija. I iznenađuje ga što se nije više igralo na Jusufa koji je bio "jednostavna" i "nezaustavljiva" opcija. Bolje bi nas komentator vodio od Repeše :D

slika

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 03 okt 2018, 16:35

Pogledao sam pozorno i snimak protiv Češke. Koliko samo loših napada i nedostatka ideje i tečnosti u našoj igri, a poštenih akcija izbrojati na prste jedne ruke.

Nekoliko izabranih situacija samo iz 1. četvrtine:

Kikanović forsira težak šut
slika

Šta je ovo bilo od strane Jusufa
slika

Musa pas za Lazića
slika


Bonus situacije iz 1/4 koje neću postaviti kao gif:

- Atić koji se obično dvoumi i kad je sam uzima šut za 3 preko ruke u početnoj fazi napada i promašuje(inače je bio neubičajno sebičan u ovom prozoru, bez poštena pasa za suigrača, valjda igrao za ugovor)

- Depresivni Lazić ne uspjeva završiti kontru, promašio je sve ispod samog koša

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 09 okt 2018, 22:29

Kikanović

Ostale su još četiri utakmice, ali mislim da su šanse izgubljene i da bi mlađi igrači trebalo da dobiju šansu u naredna dva prozora, da osete kako je to nositi dres reprezentacije BiH, pa da se nametnu za naredne akcije. Osetljiv je trenutak jer je izmena sistema, tako da je sledeće evropsko prvenstvo tek 2021. godine...

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kobe24 » 15 nov 2018, 12:59

Selektor muške seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine gospodin Vedran Bosnić objavio je širi spisak igrača za kvalifikacione utakmice za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini.

Na spisku selektora Bosnića nalaze se sljedeća 24 imena: Adi Zahiragić, Darko Talić, Sani Čampara, Edin Atić, Amar Gegić, Haris Delalić, Almir Hasandić, Adin Vrabac, Aleksandar Lazić, Emir Sulejmanović , Ajdin Penava, Amar Alibegović, Markus Lončar, Obrad Tomić , Miralem Halilović , Nedim Buza, Tarik Biberović, Ismet Sejfić, Kenan Kamenjaš , Ibrahim Durmo, Draško Knežević, Ivan Miličević, Lazar Mutić , Njegoš Sikiraš.

Muška seniorska reprezentacija okupiće se u nedjelju, 25. novembra u hotelu Dubrovnik u Zenici.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 15 nov 2018, 13:05

Kakva je situacija sa Turcinom ?
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Wandelanoite » 15 nov 2018, 13:20

Biberovic, Draško, Sikiras :thumbup:

Zahiragic, Vrabac :thumbdown:
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la MElloo » 15 nov 2018, 13:23

Jel fali iko
Drago mi je zbog draska i delalica

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 15 nov 2018, 13:29

MElloo je napisao/la:Jel fali iko
Drago mi je zbog draska i delalica
Mislim da su svi tu koji mogu igrati za nas i da je ovo najbolje sto imamo

ispravka
Fali Nedim Djedovic
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 15 nov 2018, 13:32

Nije bitan širi spisak već skraćeni spisak od možda 16 igrača koje će pozvati na pripreme.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la edinjo-bih » 15 nov 2018, 14:17

valjda ce ovih dana i skraceni spisk izaci.

ps: fali djedovic mladji...

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kobe24 » 15 nov 2018, 14:18

Ja bih ove ostavio na skracenom spisku:

Gegic, Knezevic, Talic, Campara
Atic, Hasandic, Durmo
Lazic, Vrabac, Delalic
Halilovic, Penava, Sikiras
Sulejmanovic, Tomic, Sejfic

Medjutim, gotovo sam ubijedjen da ce recimo Alibegovic i Loncar dobiti priliku ispred ovih momaka. Puno je tu kosarkasa koji mogu pokriti bar dvije pozicije, a nazalost opet pravog sutera ni na vidiku. Gegic i Knezevic mogu i na SG, a ciglarosi su obojica. Durmo je mozda vise nisko krilo, a takodjer je ciglaros. Delalic moze igrati na obje krilne pozicije, a i on je ispodprosjecan suter. O Vrabcu ne treba trositi rijeci u tom kontekstu, mada i Lazic pogadja svaki peti sut za tri poena. Sulejmanovic i Halilovic mogu na pet, tako da ja ni pod razno ne bih uzimao Loncara kao treceg centra.

Jedini klasicni suter na ovom spisku je Hasandic, ali taj covjek je poluprofesionalni kosarkas i vakat je da se makne s ovih spiskova. Osim eto tog suta, on ni u jednom drugom segmentu nije na nivou reprezentacije, ali taj nivo je daleko iznad L12 i tu se mnogo teze dolazi do otvorenih suteva. Buza ili Djedovic bi dobro dosli ovoj reprezentaciji zbog suta. Medjutim, Buza je zbog povreda totalno van forme, a Djedovic je vjerovatno nepravedno zapostavljen. Biberovic bi se odmah mogao gurnuti u vatru zbog tog suta, ali on je po svemu sudeci zavrsena prica sto se nase reprezentacije tice. Tarik je vjerovatno tek onako stavljen na spisak i cisto sumnjam da je iko pricao s njim i njegovim roditeljima.

Boldirane sa mog spiska bih ostavio medju konacnih 12 kosarkasa. Adina bih se rijesio bez po muke, ali sam ubijedjen da od toga nema nista. Mozda i Hasandic ima prednost ispred Durme, ali opet ponavljam - njega je smijesno gledati na terenu medju profesionalnim kosarkasima. Novi Amerikanac mora biti odlican suter, ili nas nema nigdje. Valjda ce i taj skraceni spisak biti uskoro, a bas me zanima koliko ozbiljno racunaju na ova nova imena (prvenstveno Knezevic i Delalic).
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Oikamid
Postovi: 3208
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Oikamid » 15 nov 2018, 14:28

Ova repka bi se patila s pet random ljudi iz Ferhadije :mrgreen:

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Federer17 » 15 nov 2018, 14:44

Spisak igraca (bez Muse i Nurkica) koji vjerovatno ni Kosovo ne bi pobijedio bez neke muke. Zalosno, ali je tako.

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Jusko00 » 15 nov 2018, 14:56

S obzirom da na spisku nema Karacica i Rikica(sigurno bi bili od velike koristi) jasno da rvatine nisu dale dozvolu da igraju za BiH..

Avatar
bhsport
Postovi: 11283
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la bhsport » 15 nov 2018, 15:24

edinjo-bih je napisao/la:valjda ce ovih dana i skraceni spisk izaci.

ps: fali djedovic mladji...
Fale i ona dva sutera, Mitrovic i Kapelan jel ih skoro neko spominjao?
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 15 nov 2018, 16:03

bhsport je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:valjda ce ovih dana i skraceni spisk izaci.

ps: fali djedovic mladji...
Fale i ona dva sutera, Mitrovic i Kapelan jel ih skoro neko spominjao?
Kad ih do sad nisu pozvali nema potrebe ih vise zvati. Treba krenuti sa ovom mladim igracima i pripremat ih za EB
Kapelan ima 31 godinu , a Mitrovic je trenutno bez tima ( on bi jos mogao da se pozove ali. ...)
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 15 nov 2018, 16:32

Spisak Bugarske

Dee Bost, 189 cm, 29 godina, Khimki, 1
Stanimir Marinov, 192 cm, 27 godina, Cluj, 1 - 2
Ventsislav Petkov, 188 cm, 27 godina, Balkan, 1 - 2
Bozhidar Avramov, 196 cm, 28 godina, Levski, 1 - 2
Chavdar Kostov, 196 cm, 30 godina, Rabotnički, 2
Nikolay Stoyanov, 195 cm, 24 godine, Beroe, 2 - 3
Hristo Zahariev, 199 cm, 28 godina, Levski, 2 - 3
Pavel Marinov, 199 cm, 30 godina, Caen, 2 - 3
Aleksandar Yanev, 203 cm, 28 godina, Beroe, 3 - 4
Aleksandar Vezenkov, 206 cm, 23 godine, Olympiacos, 4
Dimitar Dimitrov, 203 cm, 25 godina, Balkan, 4 - 5
Stanislav Vaklinov, 207 cm, 29 godina, Beroe, 4 - 5
Tsvetomir Chernokozhev, 208 cm, 18 godina, Academic, 4 - 5
Nikolai Vangelov, 213 cm, 22 godine, Piacenza, 5

Raduje ih povratak kapitena Kostova koji je zbog povrede propustio prošli prozor a dvojica iz Eurolige su na spisku ako bi ih klubovi eventualno pustili, pa barem za drugu utakmicu sa Francuskom.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 22 nov 2018, 12:45

Dettmann je objavio na kojih 18 igrača računa za utakmice sa Rusijom i BiH. Finci još uvijek imaju šansi za Svjetsko. Pustit će im Bayern Koponena ali malo sutra :tralala: Wilson i stariji Murphy koji nisu igrali u zadnjem prozoru su najveća pojačanja.

slika
Zadnja izmjena: Drape, dana/u 22 nov 2018, 13:02, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kobe24 » 22 nov 2018, 12:59

Hoce li biti skracenog spiska kod nas? Okupljanje je, cini mi se, najavljeno se u ponedjeljak, a ne vjerujem da ce bas 25 igraca doci.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."


Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.