Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Kaunas » 24 feb 2018, 00:18

U nedjelju sa Rusima? Onda moraju direktno iz dvorane na aerodrom. :mrgreen:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la legenda reala » 24 feb 2018, 00:22

Kaunas je napisao/la:U nedjelju sa Rusima? Onda moraju direktno iz dvorane na aerodrom. :mrgreen:
U Gorde na storyu slika s Minjom iz aviona
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Hantraga » 24 feb 2018, 00:22

Ako pretpostavimo da ćemo završiti treći, u septembru bi išli drugoplasiranoj ekipi iz F (Island!?), te čekali Čehe.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kobe24 » 24 feb 2018, 00:28

legenda reala je napisao/la:
Kaunas je napisao/la:U nedjelju sa Rusima? Onda moraju direktno iz dvorane na aerodrom. :mrgreen:
U Gorde na storyu slika s Minjom iz aviona
To valjda znaci da Minja igra u nedjelju?! :pray:

Besmisleno je da putuje u Rusiju ako se zna da nece igrati.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Kaunas » 24 feb 2018, 00:37

Sreca pa onaj njihov sa brojem 6 dobi petu licnu. Tad smo prelomili tekmu. Lik isti Kyle Lowry. :D
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 24 feb 2018, 00:48

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 24 feb 2018, 00:49

Velika muda Gordića i velika pobjeda BiH!

Nije ovo sad nešto aman za diviti se, niti je igra bila kako treba niti smo igrali protiv neke klasne selekcije. Al' ljudi zaboravaljaju da smo mi vrlo vrlo mlada reprezentacija, pa možete misliti kakav boost jedna ovakva pobjeda može dati tim momčićima poput Muse, Gegića, Lazića, Buze, Atića, Sulejmanovića, Lončara, pa zašto ne i Vrabca koji opet ima utakmica za repku al' je mlad još uvijek. U ovakvim utakmicama će ovi momci graditi pobjednički mentalitet za budućnost, od -7 u zadnje tri minute do pobjede +2 na kraju, nije to šala mala pa tamam protiv amatera da igraju.

Najzaslužniji za večerašnju pobjedu su Gordić i Musa, oni su povukli u zadnjoj četvrtini (drago mi zbog Muse, nek' je "balo" popišao ove sveznalice), plus bih još dodao Halilovića koji je bio konstantno odličan kroz cijelu tekmu i standardno borbenog Stipana koji nas je vukao poenima u prvom poluvremenu.

Od ostalih bih izdvojio defanzivne role Vrabca i Sulejmanovića kao i Gegića koji je dostojno mijenjao Gordića na obje strane parketa, ovo ostalo skroz potanko, u prvom redu Atić koji nije ni igrao ovu utakmicu, Lazić koji kao da igra pod velikom dozom pritiska za reprezentaciju (Dule bi definitivno trebao pričati sa njim, to je dečko koji može pokriti dvije pozicije na terenu, atletski odličan igrač, može igrati vrlo dobru odbranu plus ako ga krene može dati solidan doprinos u napadu, sve u svemu potencijalno dobar igrač), ostalo manje više očekivano, igrači poput Hasandića i Lončara nemaju puno šta da nam ponude na ovom nivou.

PS: Drago mi je zbog Buze, momak se vratio, fali samopouzdanja al' je odigrao ok.

Protiv Rusa će biti teško, eventualna pobjeda bi bila baš baš veliko iznenađenje al' i definitivna potvrda da ovaj roster (+/- neki igrači) ima zaista veliki potencijal.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18623
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 24 feb 2018, 00:59

Dule majstore, idi u zasluženu penziju
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
samocelik
Postovi: 6035
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la samocelik » 24 feb 2018, 01:13

Ajjj Duleta na ovoj konferenciji :rol: :tokralju:
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

hrustoni
Postovi: 99
Pridružen/a: 01 feb 2014, 00:17
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la hrustoni » 24 feb 2018, 09:58

Eh ljudi,mozeli neko postaviti snimak utakmice? Nisam bio u mogucnosti gledati,a neznam gdje ima snimak. Hvala unaprijed. :bih:

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la hz1987 » 24 feb 2018, 11:03

hoce li neko prokomentarisati nove boje parketa i propust po pitanju imena dvorane?
vjesto je izbrisan bilo kakav trag imena mirze delibasica.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Unofficialpage » 24 feb 2018, 11:11

Kao što sam sinoć napisao nama je meč u Rusiji meč za SP, siguran sam da s tom pobjedom smo 90% sigurni da idemo na SP. I nadati se da će Česi izgubiti koju utakmicu, barem 1 da ne prenesu sve bodove a mi ako dobijemo Rusiju prenosimo 4 boda.

Nema se šta momcima zamjeriti i očekivati neke nerealne stvari, mogli bi reći da su oni još uvijek djeca, prosjek godina 22. Sinoć Halilović, Stipan i Gordić prelaze 25 godina, ostali niko, jedino toj brojci je Vrabac najbliži a i on ima 24. Svaka čast. Veliko iskustvo, velika pobjeda, samo naprijed i nadam se da će Atić doći pameti i na ljeto napustiti Aek i doći u neki ABA klub jer ima potencijal i može puno bolje od ovog.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

jasta
Postovi: 1728
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la jasta » 24 feb 2018, 11:11

Nekako olako smo prezalili Mirzu. Mislim da bi u ovom duletovom sistemu strašno dobro došao. Ne u funkciji kao prije da mora igrati "40" minuta, ali ljudi, govorimo o Mirzi, koji kad ga krene saspe 4 trice od 4 šuta. Al eto bolest i sve to, pitanje je.

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la hz1987 » 24 feb 2018, 11:22

jasta je napisao/la:Nekako olako smo prezalili Mirzu. Mislim da bi u ovom duletovom sistemu strašno dobro došao. Ne u funkciji kao prije da mora igrati "40" minuta, ali ljudi, govorimo o Mirzi, koji kad ga krene saspe 4 trice od 4 šuta. Al eto bolest i sve to, pitanje je.
covjece, covjeku moze zivot o koncu da ovisi a ti razmisljas kako bi on igrao. evo, da bude i sve ok i da se vrati na terene, vise rekreativno nego profesionalno, ja njega ne mogu da zamislim u reprezentaciji u igri kakvu gaji vujosevic. vidis da svi letaju po terenu za igracima ko bjesni kerovi, i tu bi teletovic (koji se udebljao, van forme, sa problemima povrede i zdravlja) bio manjak na terenu. jedino gdje bi mozda bio upotrebljiv je da udje sutne 3 dalekomente zaredom i izadje s terena. i tako nekoliko puta dok ne utrefi. on iz najboljih igrackih dana nije postovao trenere i taktiku, vec je sve po svom. znas li koji preobrazaj bi morao mentalno da dozivi da postuje dogovoreno ili da prihvati neku drugaciju ulogu. covjek je u godinama jbmu. 33.

bordopoeta
Postovi: 755
Pridružen/a: 19 mar 2015, 15:25
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la bordopoeta » 24 feb 2018, 11:26

SmajilKaric je napisao/la:Mislim da je bilo bolje da je Nemanja fulao drugo bacanje, ovako su nas vile pronosale

Atmosfera ponovo 0 na kraju su se malo popravili, nema tuzle nigdje na daleko
ebem i tebe i tuzlu, više!!!

jasta
Postovi: 1728
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la jasta » 24 feb 2018, 11:27

hz1987 je napisao/la:
jasta je napisao/la:Nekako olako smo prezalili Mirzu. Mislim da bi u ovom duletovom sistemu strašno dobro došao. Ne u funkciji kao prije da mora igrati "40" minuta, ali ljudi, govorimo o Mirzi, koji kad ga krene saspe 4 trice od 4 šuta. Al eto bolest i sve to, pitanje je.
covjece, covjeku moze zivot o koncu da ovisi a ti razmisljas kako bi on igrao. evo, da bude i sve ok i da se vrati na terene, vise rekreativno nego profesionalno, ja njega ne mogu da zamislim u reprezentaciji u igri kakvu gaji vujosevic. vidis da svi letaju po terenu za igracima ko bjesni kerovi, i tu bi teletovic (koji se udebljao, van forme, sa problemima povrede i zdravlja) bio manjak na terenu. jedino gdje bi mozda bio upotrebljiv je da udje sutne 3 dalekomente zaredom i izadje s terena. i tako nekoliko puta dok ne utrefi. on iz najboljih igrackih dana nije postovao trenere i taktiku, vec je sve po svom. znas li koji preobrazaj bi morao mentalno da dozivi da postuje dogovoreno ili da prihvati neku drugaciju ulogu. covjek je u godinama jbmu. 33.
Nije bas to tako (crno ili bijelo) da nije poštovao trenere, da je imao ispada jeste. I moje razmišljanje ide u tom pravcu, jer smo napadacki limitirani do krajnosti, da Mirza to zacini sa par trojki, pa ako ide ide. Naravno da je zdravlje najvažnije. Godine, to je opet relativno, igra koliko može i koliko koristi, a ja necu da povjerujem da Mirza ne bi koristio ovom timu.

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la hz1987 » 24 feb 2018, 11:33

vidim turci izgubise od svedske, a pravo su se naigrali vilbekin i preldzic. :rol: :rol: :rol:

SmajilKaric
Postovi: 349
Pridružen/a: 08 nov 2017, 11:33
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la SmajilKaric » 24 feb 2018, 12:11

bordopoeta je napisao/la:
SmajilKaric je napisao/la:Mislim da je bilo bolje da je Nemanja fulao drugo bacanje, ovako su nas vile pronosale

Atmosfera ponovo 0 na kraju su se malo popravili, nema tuzle nigdje na daleko
ebem i tebe i tuzlu, više!!!
Okomog balavac!!! Mozete nam se samo sageti i uciti o navijanju kada je reprezentacija u pitanju

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Hantraga » 24 feb 2018, 12:20

Budalaština je pričati o navijanju u košarci. Meni stvarno nije jasno koja je funkcija one pjesme Fanaticosa recimo? Naš napad jeste ili nije, isti ritam, isto sve. Kakva je tu korist? Tako i ta poređenja Sarajeva i Tuzle. Mada, nevažno totalno. Budimo realni, Skenderija je za Mejdan arena i po. Veći kapacitet, novinarska mjesta, kamere, novi parket, ono je sad stvarno odlično :)

I da, stvarno mislim da je potrebno osposobiti što više dvorana za rukomet i košarku, u cijeloj državi. Ali, slati da se utakmice igraju negdje samo reda radi je glupost, ako ne postoje uslovi kako Bog zapovijeda. Recimo, one utakmice rukometne reprezentacije u Vitezu su super. Uopšte ne vidim problem da sutra neku utakmicu protiv slabijeg protivnika odigramo u nekoj novoj dvorani, u manjem gradu. Trenutno, meni vrhunski uslovno djeluju samo Sarajevo i Zenica. Dobro, i Široki i Laktaši su ok, ali to neće ići.

jasta
Postovi: 1728
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la jasta » 24 feb 2018, 12:26

Pusti to ko bolje navija, nego ono što je najvažnije, koliko je realno da nas neko pojača u bilo kojem dijelu kvalifikacija.
Znamo Mirzinu situaciju, da li je ocekivati da zaigra Jusuf koji meč, ili ova dva koledz igrača (penava, garza, ima ih jos sigurno), i koliko bi oni bili pojacanja realno, do sada osim statistike ja ih nisam gledao. Dodatno je pitanje da li ima jos igraca po Evropi koji bi nas mogli pojacati, vidimo da prva druga liga ne znaci mnogo, Halil je bio odlican, i na kraju ono što i ne volim toliko al je realnost, da li ćemo nabaviti tog Amerikanca, ili nek Đedović zaigra ko naturalizovani,,,,, puno pitanja, malo odgovora. Koliko uopšte imamo potencijalnih širom Evrope? Najvažnije pitanje.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.