Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la BIHfan » 11 avg 2018, 12:05

Markkanen nece igrat za Finsku iduce meceve.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 11 avg 2018, 12:30

Ja sam to pročitao kao "rumor", nisam pronašao da je zvanično.

Više Finci zavise od svoja tri najbolja igrača nego mi od naša tri najbolja, naša oslabljena selekcija bi bila jača od njihove oslabljene(iako su oni šuterski ispred nas u svakoj varijanti, rezervni bek šuter 9. ekipe na tabeli finske lige će hladnokrvno pogoditi ako ga ostaviš samog). Kad kažem "oslabljena" mislim na varijantu sa Stipanovićem i Miloševićem, a ne na onu kad je Alibegović starter, tad smo nešto najgore što postoji u europskoj košarci.

Fincima će ta prva utakmica protiv naše reprezentacije odrediti cijele kvalifikacije, sa porazom praktično gube sve šanse i u preostalim prozorima ne bi ni mobilizirali sve što imaju za pobjedu.

Ali treba prvo vidjeti ko će nama igrati, ko će dočekati prozor bez da ne ostane državljanstva BiH, jesu li humantirna i donacije svima obnovile kuće, hoće li Netsi oštro zabraniti svom 16. igraču u rosteru da ne nastupa jer ga čuvaju za duele sa Sioux Falls Skyforce.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 14 avg 2018, 01:03

Satoransky izjavio da želi igrati u ovom prozoru, a evo šta kažu iz češkog Saveza:
Satoransky, according to the FIBA ​​and NBA international regulations, may join the national team on August 30th. At this point, we are still waiting for the final confirmation and handling of all the documentation with Washington Wizards.

Pogled na Češku u jeku Eurobasketa 2015., glavni igrači su i dalje isti i nije viška još jednom naspomenuti da su ostvarili 5 - 1 u prvom krugu ovih kvalifikacija i već se veoma približili plasmanu na SP bez da su Satoransky ili Vesely nastupili barem u jednoj utakmici
Razigravač Barcelone 23-godišnji Tomaš Satoransky i 213 cm visoki 25-godišnji krilni igrač Fenerbahčea Jan Vesely glavne su zvijezde češke reprezentacije i u punoj igračkoj zrelosti. Satoransky je motor momčadi, glavni kreator, ali i realizator kad mu se ostavi dovoljno prostora. Vesely uživa kad ima prostora za jurnjavu po terenu, kad je reket rastvoren za njegova spektakularna zakucavanja.

U dosadašnjih pet dvoboja na EuroBasketu Vesely je bio prvi strijelac momčadi s 16,2 poena po utakmici, najbolji skakač (8,2) i najbolji bloker (1,0). Satoransky je drugi strijelac Češke (13,8 poena), drugi skakač (6,2) i daleko najbolji asistent (8,4) ne samo u svojoj momčadi, nego na turniru.

Onaj kojeg nije bilo u Sloveniji, a dao je značajan doprinos kvaliteti momčadi pod vodstvom izbornika Ronena Ginzburga, naturalizirani je Amerikanac 31-godišnji Blake Schlib, novo pojačanje Galatasaraya na krilnoj poziciji. Schlib je 11,8 koševa treći strijelac momčadi koji sudjeluje i u kreaciji (2,4 asistencije).

Veterani i suigrači iz Nymburka, 32-godišnji krilni centar Petr Benda i 35-godišnji šuter Jiri Welsch, donose ogromnu količinu iskustva i imaju svoje značajno mjesto u Ginzburgovoj rotaciji. Tu je 29-godišnji Pavel Pumprla, prije dvije godine u Celju s 19 koševa najbolji češki strijelac u dvoboju protiv Hrvatske.

Česi su na ovogodišnji EuroBasket došli s motom "bori se kao lav" i maestralno otvorili nastup u Rigi uvjerljivim pobjedama protiv Estonije (80-57) i Ukrajine (78-64). U 3. kolu su poraženi od domaćina Latvije (65-72), jedva su svladali Belgiju (66-64) te u borbi za prvo mjesto u skupini propustili deset koševa viška na poluvremenu i izgubili u produžetku od Litve (81-85).

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la nerminh74 » 14 avg 2018, 07:56

I jedina znacajna pobjeda je nad fincima, sada cemo ih vidjeti sa francuzima i rusima
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 16 avg 2018, 07:53

Mi imamo sreću da će ovaj put tu biti naš NBA centar Jusuf Nurkić, a pretpostavljam i Džanan Musa - kaže Bajramović.
:bih: :bih:

Iako nam je direktor reprezentacije Siniša Kovačević rekao da KSBiH ne uspijeva stupiti u kontakt s Nemanjom Gordićem, Bajramović ističe da će i iskusni plej biti na spisku. Od samog igrača ovisi hoće li se odazvati.
Pozicija plejmejkera inače je naša bolna tačka. Nismo je uspjeli riješiti angažiranjem nekog od američkog košarkaša, kao naturaliziranog igrača, bez kojeg ćemo početi i ovaj ciklus.


- U ovom momentu nemamo nikoga. Bilo je pokušaja, ali iz raznih razloga u tome nismo uspjeli. Svakako će nam nedostajati igrač, jer uglavnom svi imaju nekoga da ih dodatno pojača.

Problem je to što moram tražiti igrača visokog kvaliteta, a da ne nastupa u Euroligi, pa čak ni Eurokupu, zbog dobro poznatih problema u evropskoj košarci - rekao je Bajramović.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la nerminh74 » 16 avg 2018, 08:04

Bassha je napisao/la: plej biti na spisku. Od samog igrača ovisi hoće li se odazvati.
Pozicija plejmejkera inače je naša bolna tačka. Nismo je uspjeli riješiti angažiranjem nekog od američkog košarkaša, kao naturaliziranog igrača, bez kojeg ćemo početi i ovaj ciklus.


- U ovom momentu nemamo nikoga. Bilo je pokušaja, ali iz raznih razloga u tome nismo uspjeli. Svakako će nam nedostajati igrač, jer uglavnom svi imaju nekoga da ih dodatno pojača.

Problem je to što moram tražiti igrača visokog kvaliteta, a da ne nastupa u Euroligi, pa čak ni Eurokupu, zbog dobro poznatih problema u evropskoj košarci - rekao je Bajramović.
[/quote]
Ha ja savez ce lako popljuvati jednog od 3 najbolja igraca i to na poziciji play, ali nece zasukati rukave i naci jednog takvog naturalizovanog
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

lumani
Postovi: 14817
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la lumani » 16 avg 2018, 10:23

Bassha je napisao/la:
Mi imamo sreću da će ovaj put tu biti naš NBA centar Jusuf Nurkić, a pretpostavljam i Džanan Musa - kaže Bajramović.
:bih: :bih:

Iako nam je direktor reprezentacije Siniša Kovačević rekao da KSBiH ne uspijeva stupiti u kontakt s Nemanjom Gordićem, Bajramović ističe da će i iskusni plej biti na spisku. Od samog igrača ovisi hoće li se odazvati.
Pozicija plejmejkera inače je naša bolna tačka. Nismo je uspjeli riješiti angažiranjem nekog od američkog košarkaša, kao naturaliziranog igrača, bez kojeg ćemo početi i ovaj ciklus.


- U ovom momentu nemamo nikoga. Bilo je pokušaja, ali iz raznih razloga u tome nismo uspjeli. Svakako će nam nedostajati igrač, jer uglavnom svi imaju nekoga da ih dodatno pojača.

Problem je to što moram tražiti igrača visokog kvaliteta, a da ne nastupa u Euroligi, pa čak ni Eurokupu, zbog dobro poznatih problema u evropskoj košarci - rekao je Bajramović.

Ovaj Kovačević do sada ni sa jednim igračem nije mogao stupiti u kontakt :tokralju:

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 16 avg 2018, 10:26

Boli ga k za savezom , on se uvalio u Igokeu tako da mu obaveze kao direktora reprezentacija nisu vise prioritet
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 16 avg 2018, 17:46

Šta kaže Satoransky :kafa:
Léto podřídil tomu, aby byl co nejlépe připravený na novou sezonu NBA, ve které bude bojovat o novou . Proto v červnu vynechal i dva zápasy za národní tým. V září už ale národnímu týmu pomůže ve dvou utkáních s Ruskem a Bosnou a Hercegovinou v kvalifikaci o mistrovství světa.

„Jsou to zápasy, které se dají vyhrát a přiblížit nás postupu. I když Rusko bude hodně silné a v Bosně se nikdy nehraje snadno. Pamatuji si, když jsem tam v šestnácti hrál kvalifikaci a nebylo to nic příjemného. Kluci ale udělali skvělou v první fázi a teď se to pokusíme dotáhnout,“ řekl.

Zatím ale zůstává otázkou, zda se k týmu připojí i druhá hlavní hvězda Jan . „Samozřejmě chci, aby reprezentoval, protože je to asi nejlepší spoluhráč, se kterým jsem kdy hrál. Skvěle si rozumíme a když jsme spolu, tak je reprezentace o 50 procent lepší. Ale je to na něm. Přemlouvat ho nebudu. Už jsme ve věku, kdy se nepřemlouváme. Je to na něm,“ dodal Satoranský.

filip13
Postovi: 37886
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la filip13 » 16 avg 2018, 18:23

ok

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21784
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Unofficialpage » 16 avg 2018, 18:33

:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la nerminh74 » 16 avg 2018, 18:44

Drape je napisao/la:Šta kaže Satoransky :kafa:
Léto podřídil tomu, aby byl co nejlépe připravený na novou sezonu NBA, ve které bude bojovat o novou . Proto v červnu vynechal i dva zápasy za národní tým. V září už ale národnímu týmu pomůže ve dvou utkáních s Ruskem a Bosnou a Hercegovinou v kvalifikaci o mistrovství světa.

„Jsou to zápasy, které se dají vyhrát a přiblížit nás postupu. I když Rusko bude hodně silné a v Bosně se nikdy nehraje snadno. Pamatuji si, když jsem tam v šestnácti hrál kvalifikaci a nebylo to nic příjemného. Kluci ale udělali skvělou v první fázi a teď se to pokusíme dotáhnout,“ řekl.

Zatím ale zůstává otázkou, zda se k týmu připojí i druhá hlavní hvězda Jan . „Samozřejmě chci, aby reprezentoval, protože je to asi nejlepší spoluhráč, se kterým jsem kdy hrál. Skvěle si rozumíme a když jsme spolu, tak je reprezentace o 50 procent lepší. Ale je to na něm. Přemlouvat ho nebudu. Už jsme ve věku, kdy se nepřemlouváme. Je to na něm,“ dodal Satoranský.
Ne znam sta mu je trebalo da ovo kaze
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

filip13
Postovi: 37886
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la filip13 » 16 avg 2018, 20:47

ja nikome necu reci sta je satoransky izjavio

Avatar
DamirT
Postovi: 13412
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la DamirT » 19 avg 2018, 13:18

nerminh74 je napisao/la:
Drape je napisao/la:Šta kaže Satoransky :kafa:
Léto podřídil tomu, aby byl co nejlépe připravený na novou sezonu NBA, ve které bude bojovat o novou . Proto v červnu vynechal i dva zápasy za národní tým. V září už ale národnímu týmu pomůže ve dvou utkáních s Ruskem a Bosnou a Hercegovinou v kvalifikaci o mistrovství světa.

„Jsou to zápasy, které se dají vyhrát a přiblížit nás postupu. I když Rusko bude hodně silné a v Bosně se nikdy nehraje snadno. Pamatuji si, když jsem tam v šestnácti hrál kvalifikaci a nebylo to nic příjemného. Kluci ale udělali skvělou v první fázi a teď se to pokusíme dotáhnout,“ řekl.

Zatím ale zůstává otázkou, zda se k týmu připojí i druhá hlavní hvězda Jan . „Samozřejmě chci, aby reprezentoval, protože je to asi nejlepší spoluhráč, se kterým jsem kdy hrál. Skvěle si rozumíme a když jsme spolu, tak je reprezentace o 50 procent lepší. Ale je to na něm. Přemlouvat ho nebudu. Už jsme ve věku, kdy se nepřemlouváme. Je to na něm,“ dodal Satoranský.
Ne znam sta mu je trebalo da ovo kaze
Od ovog svega sto je izjavio jedino mi je poznata rijec NBA :lol:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Pip » 21 avg 2018, 13:14

trebo bi Dule doci ako moze da nametne pravila ponasanja i autoritet ako dvojica iz nba pocnu nesto glumit.....a valjda su su oni nesto naucili,nikakvo dizanje nosa,samo dobra hemija mora biti...samo tako cemo postici zacrtano

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 21 avg 2018, 19:54

I mene živo zanima kako će Menso ukomponovati ovu ekipu sa Musom i Nurkićem.

Realno, ako bi se odazvala najjača moguća ekipa (čak ne računam Gordića tu), mislim da bi imali stvarno fine šanse sa Česima i Fincima, samo je upitno da li je Menso taj kalibar da izvuče maksimum iz njih.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la nerminh74 » 21 avg 2018, 20:08

Raonffa je napisao/la:I mene živo zanima kako će Menso ukomponovati ovu ekipu sa Musom i Nurkićem.

Realno, ako bi se odazvala najjača moguća ekipa (čak ne računam Gordića tu), mislim da bi imali stvarno fine šanse sa Česima i Fincima, samo je upitno da li je Menso taj kalibar da izvuče maksimum iz njih.
Puno lakse nego sto je bilo jusufa i mirzu jer su oba bila unutrasnja igraca, a sada ne odnos vanjski-unutrasnji sto daje ravnotezu u igri
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 21 avg 2018, 20:18

nerminh74 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:I mene živo zanima kako će Menso ukomponovati ovu ekipu sa Musom i Nurkićem.

Realno, ako bi se odazvala najjača moguća ekipa (čak ne računam Gordića tu), mislim da bi imali stvarno fine šanse sa Česima i Fincima, samo je upitno da li je Menso taj kalibar da izvuče maksimum iz njih.
Puno lakse nego sto je bilo jusufa i mirzu jer su oba bila unutrasnja igraca, a sada ne odnos vanjski-unutrasnji sto daje ravnotezu u igri
Dobro to jeste, sreća je što imamo dva NBA igrača dijametralno suprotnih karakteristika (a opet oba su moćni u najbitnijem aspektu, poenima), al' opet ti i to povećava očekivanja (barem meni), da uvijek možemo imati napadačka rješenja baš zbog tih njihovih različitosti.

Al' veliki je upitnik da li će to Menso uspjeti materijalizovati i iskoristiti.

Mogu misliti kakve bi perverzije Dule pravio sa Jukom ispod koša :ljepota:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21784
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Unofficialpage » 21 avg 2018, 20:25

Pa neće Menso baš sam sve raditi, imat će neki dogovor sa Duletom. Dat će Dule sugestija kako da to sve ukombinuje.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 21 avg 2018, 20:37

Spustat svaki napad na Juku :D :D
i nek Juka gura dok moze
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.