Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Tracy3McGrady » 14 jun 2018, 20:43

Drape je napisao/la:Sve mi više djeluje kao najizgledniji onaj scenario po kojem Belgija dobija Rusiju, mi gubimo od Francuske, u zadnjem kolu gubimo od Belgije i ispadamo :D

Lihvari stavili cijenu 20 KM za utakmicu protiv Francuske :nene:
http://kupikartu.ba/karte/zona/3591/bos ... -francuska
Reprezentacija ti igra 2x godišnje, uz to dolaze nba zvijezde i ti kažeš puno ti 20km?

Razumijem ja da je to za nekog puno, ali ako si mislio halaliti 10km, možeš vala i 20.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 14 jun 2018, 21:16

Bio sam i protiv Islanda i protiv Rusije, ako se ne varam u prvoj je bilo 10 KM a u drugoj 15 KM. Normalno da mi se ne sviđa što ispane da je 25% skuplje u svakoj narednoj utakmici, pogotovo jer mogu zamisliti da je bilo predviđeno 15 KM pa kad su vidjeli spisak Francuske povećali. U meni kao navijaču je spisak Francuske i naš spisak zapravo umanjio želju da idem na utakmicu, ništa ne daje nadu da će biti takmičarskog žara i vjeru u mogućnost pobjede, a baš i ne pucam od želje da gledam kako gubimo - 35 :crazy:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Tracy3McGrady » 14 jun 2018, 21:22

Drape je napisao/la:Bio sam i protiv Islanda i protiv Rusije, ako se ne varam u prvoj je bilo 10 KM a u drugoj 15 KM. Normalno da mi se ne sviđa što ispane da je 25% skuplje u svakoj narednoj utakmici, pogotovo jer mogu zamisliti da je bilo predviđeno 15 KM pa kad su vidjeli spisak Francuske povećali. U meni kao navijaču je spisak Francuske i naš spisak zapravo umanjio želju da idem na utakmicu, ništa ne daje nadu da će biti takmičarskog žara i vjeru u mogućnost pobjede, a baš i ne pucam od želje da gledam kako gubimo - 35 :crazy:
Vjeruj isplati se otići kako bi vidio Goberta uživo. Koje tijelo i koja građa to je za ne povjerovati. Ja ga gledao kad smo igrali sa njima u francuskoj tok ep i djeluje zastrašujuće.

Možda jednom u životu budeš imao tu priliku jbg.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la edinjo-bih » 14 jun 2018, 21:37

koji igraci su otisli na put u opatiju?

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 21 jun 2018, 16:34

Cijena ulaznice za utakmicu BiH – Francuska 20 KM, prodaja od sutra


Do kvalifikacione utakmice muških košarkaških reprezentacija Bosne i Hercegovine i Francuske, za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini, koja se igra u tuzlanskom Mejdanu 29. juna, ostalo je tek nešto više od sedam dana.

Ono što navijače, koji će sigurno ispuniti Mejdan do posljednjeg mjesta, najviše interesuje su ulaznice, koje su se do sada, u manjim količinama mogle kupiti jedino putem servisa kupikartu.ba.

Kako nam je potvrđeno iz Regionalnog košarkaškog saveza Tuzla, karte će biti u prodaji od sutra 22. juna 2018. godine, a pored kancelarije RKS Tuzla koja se nalazi na Fakultetu za tjelesni odgoj i sport (zgrada DTV Partizan), moći će se kupiti u CD šopu Mido i kod Seje i Vilija.

Cijena je za sve ulaznice jedinstvena i iznosi 20 KM.


Za danas u 13 sati je zakazana i druga sjednica Organizacionog odbora utakmice, a održat će se u 13 sati u SKPC Mejdan.

Košarkaška utakmica BiH – Francuska je sportski događaj godine u Tuzli i sigrno je da će ulaznice biti rasprodane u rekordnom roku.


http://www.bhbasket.ba/cijena-ulaznice- ... -od-sutra/

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 21 jun 2018, 17:58



Svima u Savezu i Mejdanu su puna usta koliko je novca uloženo u svlačionice i sve ostalo da bude po FIBA standardima, kako bi igrači imali što ugodnije uslove. Pitam se samo kaže li FIBA išta o uslovima za gledaoce i je li i jedna marka uložena da njima bude bolje. Samo iskustvo ulaska u Mejdan gdje te tretiraju kao jedno grlo u stadu je iskustvo koje sebi ne bi priuštio niti jedan čovjek sa mrvicom dostojanstva, da ne ulazim u sitnice poput nesnošljive vrućine u dvorani.

Samo jedna scena kojoj sam prisustovao: Počeli su puštati da se ulazi u dvoranu, sve to ide jako sporo jer zaštitari svakog pojedinačno pregledaju, ljudi su nervozni jer već satima čekaju, na hiljade ljudi na jednom malom prostoru, tamo propuštaju preko reda jednu od 50 "navijačkih grupa" jer oni imaju privilegije, ostali se bune, psuju...Je li to doživljaj koji ćemo pamtiti?

Treba neki medij poslati svog novinara da kao obični gledaoc proživi sve u Mejdanu, od dolaska pred dvoranu pa dalje, i da napravi reportažu o tome. Još bolje na utakmici rukometne reprezentacije, ti su još nesposobniji i pokvareniji i organizacijski sve bude još 10x gore.


Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 23 jun 2018, 12:28

Gobert će 25. juna prisustovati dodjeli NBA nagrada gdje je favorit da bude proglašen najboljim odbrambenim igračem sezone, tek 27. će se priključiti reprezentaciji, 28. putuju u BiH. Inače je okupljanje reprezentacije Francuske zakazano za taj 25. juni.


Dok smo se mi pripremali protiv Hrvatske, Belgija je izgubila 60 : 66 od Holandije na domaćem parketu

Van Rossom je tu i bio je najefikasniji sa 20 poena

Lojeski je prije nekoliko dana završio sa finalom playoffa u Grčkoj, nije sa reprezentacijom ali se nadaju da bi se mogao priključiti

Kao i u prethodnom "prozoru", Tabu je u sastavu

Očekuje se da će se ovih dana i Lecomte koji je igrao u NCAA priključiti pripremama


I dok je situacija sa najvećim zvijedama Belgije najbolja do sada u kvalifikacijama, imaju velikih problema sa povredama u ostatku ekipe. Već su otpali: Salumu, Mwema, Akyazili, Obasohan i De Zeeuw. Trojica igrača koji se nalaze na pripremama zbog problema sa povredama su propustili utakmicu sa Holandijom, to su: Serron, Lasisi i Vanwijn. U toj utakmici povrijedio se i Tumba. Nastup tih igrača je neizvjestan. I oni su došli u situaciju gdje selektor šalje "naknadne pozive".

Rusi su u manje - više istom sastavu kao i tokom cijelih kvalifikacija koji je pojačan sa Mozgovom i Kurbanovom, a opet im nedostaju Shved i Vorontsevich
slika
Zadnja izmjena: Drape, dana/u 23 jun 2018, 15:11, ukupno mijenjano 7 puta.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Hantraga » 23 jun 2018, 12:35

Mi ćemo očito u drugi krug sa 2-4 (ako Belgijanci ne zakomplikuju), a Rusi i Francuzi će biti nedostižni. Vjerujem da je ipak bolje da Česi budu tamo sa 5-1, nego recimo Česi na 4-2, Finci na 4-2. Lakše je ganjati samo Čehe :) Uostalom, Česi mogu u vrh glave u ostatku napraviti 2-4 (ako i toliko), što bi značilo da mi pored domaćih pobjeda, moramo dobiti i dvije na strani. Moglo bi čak i jednu, ako to budu Česi :)

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 24 jun 2018, 14:34

:D
Danas ponovo u Tuzli najvatreniji navijač BiH Aziz Gluščević Zisko , kaže skupe karte za utakmicu BiH - Francuska

slika

filip13
Postovi: 37917
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la filip13 » 24 jun 2018, 15:30

je li moguce da nece biti tv prenosa,na txt BHT nema nista

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 24 jun 2018, 15:32

filip13 je napisao/la:je li moguce da nece biti tv prenosa,na txt BHT nema nista
Pa SK prenosi :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

filip13
Postovi: 37917
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la filip13 » 24 jun 2018, 15:37

Raonffa je napisao/la:
filip13 je napisao/la:je li moguce da nece biti tv prenosa,na txt BHT nema nista
Pa SK prenosi :D
a da,zaboravih,jos bolje,hbvala

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la boomerang5 » 24 jun 2018, 20:29

Yebem ti patriote us.rane. Sad evo gordic se.re, musa garant nece doci a i nema razloga. Ova ekipa na okupu koja je sad bi izgubila i od igokee 20 razlike. Bolje i kikan da ne dolazo dzabe, francuzi ce nas ubiti. Sramota je ovo ponasanje “zvijezda” reprezentacije

Avatar
bhsport
Postovi: 11264
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la bhsport » 24 jun 2018, 20:41

Šta je sa Gordicem?
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 25 jun 2018, 01:45

Možda mu nisu "legle" Duletove riječi da igrači trebaju pokazati dozu žrtvovanja za reprezentaciju i da nemamo izgrađen ispravan odnos govoreći o svim tim umornim, "povrijeđenim" i sa obavezama.

Recimo Penavu je toliko puta elegantno prozvao u zadnjih mjesec dana da očekujem da se i on naljuti :crazy:
Ponajbolji mladi igrač Evrope i naš vodeći igrač u dosadašnjem toku kvalifikacija, 19-godišnji Musa uskoro putuje u Ameriku i “Zmajevima” će se priključiti poslije drafta.

- Musa će nam se kasno priključiti. Sličan tretman smo htjeli dati i Penavi, da poslije drafta dođe tu, pomogne koliko može. No, on nam je odgovorio pismom u kojem nas je obavijestio da je već ranije preuzeo neke obaveze - kaže Vujošević, koji nije oduševljen ovakvim raspletom.
"Ajdin Penava, koji jeste perspektiva, poslušao je menadžera Radeta Filipovića, koji je inače bio i menadžer Josha Adamsa koji je dva mjeseca vodio pregovore o dužini trajanja obaveze i ugovora, a kada više nije bilo vremena, odustao je. To su prosto neozbiljne stvari i s tim je teško raditi i pitanje je koliko je moguće kvalitetno raditi u svemu tome", kazao je Vujošević.
"Uz njega, Ajdin Penava, koga sam htio ove godine priključiti timu, preuzeo je pod pritiskom menadžera neke svoje obaveze da završi fakultet za tri godine, da preko ljeta završava tu četvrtu godinu", rekao je Vujošević, navodeći da imaju situaciju i s Gordićem koji je kazao da je jako umoran i da mu je potrebno još nekoliko dana odmora.
- Nekoliko mladih igrača kao što su Musa ili Lončar otišli su ili idu na work-out ili draft i oni će se vratiti, ali neposredno prije utakmice. S druge strane, Penava uopće nije htio takav prijedlog, a na jedan vrlo kulturan i civilizovan način napisao je da će se u budućnosti odazivati reprezentaciji, ali da je ranije prihvatio određene obaveze. Koje su to obaveze? Igranje ljetne lige? Ti ljudi i njihovi menadžeri, čiji oni postaju robovi, ne stavljaju igranje za reprezentaciju BiH u neki prioritet i to je veliki problem.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kobe24 » 25 jun 2018, 03:33

Vrijeme je da se pomirimo s cinjenicom da mi prakticno vise nemamo sportista koji su patriote od glave do pete i kojima je igranja za nacionalni tim najveca moguca cast. Pogotovo se to odnosi na kosarkase. Na stranu to sto je nas Kosarkaski savez haman od njegovog osnivanja na samom dnu, ali u rukometu je jos gora situacija, pa opet nemamo ovoliko manekena koji su umislili da su nekakve zvijezde i rutinski otkazuju doci na okupljanja. Ne kazem da se igrac uvijek mora odazvati, jer realno postoje situacije u kojima moras staviti sebe i svoju karijeru u prvi plan (recimo ovaj slucaj s Nurkicem, kad on potpisuje novi ugovor u nba), ali da poluprofesionalci poput Karahodzica i Polutka hladno odbiju doci, e to nikako ne mogu da shvatim. Proslo ljeto su gotovo svi otkazali, a evo sad ponovo skoro ista situacija. Ne vjerujem ni Campari, ni Buzi, ni Sulejmanovicu, ni Stipanovicu i ubijedjen sam da bi se svi oni pojavili na pripremama da kojim slucajem za odigranu utakmicu dobijaju dobru novcanu naknadu. Za Halilovica vjerujem da je povrijedjen, jer se kod njega ne radi o nekoj neimenovanoj povredi (sto je slucaj sa svim ranije navedenim), a Milosevic se ipak pojavio u Tuzli i to treba postovati. Za njega se jos ni ne zna da li ce zaigrati. Ne znam, neshvatljivo mi je da jedan Gordic odigra bolje nego ikad u reprezentaciji prethodne meceve kvalifikacija i da mu je onda totalno nebitno kako ce proci te zadnje dvije kljucne utakmice. Ako je svima njima toliko svejedno, koji se onda djavo svi mi nerviramo i poput djece pravimo nekakve kalkulacije?!
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 25 jun 2018, 04:08

Danas(25. 06.) je najavljeno da će trener Belgije objaviti sastav za utakmice sa Rusijom i našom reprezentacijom. Vanwijn je definitivno otpao i to je već 6. igrač koji bi imao mjesta u 12 a za kojeg se zna da su ostali bez njega. Kao i mi ostali su bez skoro cijele unutrašnje linije, ali su barem ozbiljni na bekovskim pozicijama(mi ako budemo bez Gordića i Muse nismo ni to).

Iznenadilo bi me da sutra objave da će Lojeski biti u sastavu, ipak je on Amerikanac, za mjesec puni 33 godine, za reprezentaciju nije nastupao od 2015., iza njega su problemi sa povredama i finale grčkog playoffa u 5 utakmica(gdje je igrao dobro), nije mu siguran ostanak u PAO - u i mislim da je on svoje za Belgiju odigrao.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 25 jun 2018, 13:23

Dolazak kapitena Elmedina Kikanovića očekuje se sutra. On je sinoć odigrao posljednju utakmicu finala francuskog prvenstva, uredno se javio stručnom štabu Zmajeva i kazao kada stiže u Tuzlu. Međutim, s Nemanjom Gordićem i Džananom Musom, iz nepoznatog razloga, izgubljen je kontakt.

“Dogovor je bio da dođu 24. ili 25. juna. Danas je 25. juni. Oni nam se ne javljaju, mi ih svakako i dalje očekujemo. Zašto se ne javljaju, morate njih pitati”, govori Kovačević.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 25 jun 2018, 13:30

Drape je napisao/la:
Dolazak kapitena Elmedina Kikanovića očekuje se sutra. On je sinoć odigrao posljednju utakmicu finala francuskog prvenstva, uredno se javio stručnom štabu Zmajeva i kazao kada stiže u Tuzlu. Međutim, s Nemanjom Gordićem i Džananom Musom, iz nepoznatog razloga, izgubljen je kontakt.

“Dogovor je bio da dođu 24. ili 25. juna. Danas je 25. juni. Oni nam se ne javljaju, mi ih svakako i dalje očekujemo. Zašto se ne javljaju, morate njih pitati”, govori Kovačević.

Misko ponovo jaše :D :D
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.