Ajdin Penava

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la kobe24 » 16 mar 2019, 22:17

To je to, samo da ovako nastavi! Mislim da su igrali protiv prvoplasirane ekipe u toj njihovoj diviziji LEB Plata, mada su to sve ekipe priblizne kvalitete. Bitno je da do ljetne pauze odigra sto vise takmicarskih meceva.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la Bassha » 24 mar 2019, 16:06

slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la Bassha » 06 apr 2019, 22:58

slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4140
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la Ghuraba » 16 sep 2019, 15:29

Nije mi jasno sta jos uvijek radi u Baskoniji. Na svim pripremnim mecevima ukupno je odigrao maksimalno 5 minuta, Perasovic mu je jasno dao do znanja da ne racuna na njega i ne znam sta i dalje ceka. U godinama je kad mora igrati, a igranje trece spanske lige s rezervnim timom Baskonije bi bila katastrofalna odluka.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la AirRamiz » 16 sep 2019, 17:12

Sloboda treba cetvorku zar ne?? :D :D

ako mu nije ispod casti, bolje mu je doci u Slobodu nego precamit u trecoj ligi i onda naredne godine zavrsit ko visak....na stranu kako bi ga psihicki satralo da jos jednu godinu mlati po trecoj ligi

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la Raonffa » 16 sep 2019, 20:26

Ma garant mu jeste ispod časti, oni svi kontaju da imaju kvalitet da igraju Euroligu i Eurocup, pogotovo ovi mlađi tipa Čampara, Penava, Sikiraš, Đedović mlađi, svi su oni potrošili par godina svoje karijere tavoreći po španskim niželigašima.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4140
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la Ghuraba » 16 sep 2019, 21:09

AirRamiz je napisao/la:Sloboda treba cetvorku zar ne?? :D :D

ako mu nije ispod casti, bolje mu je doci u Slobodu nego precamit u trecoj ligi i onda naredne godine zavrsit ko visak....na stranu kako bi ga psihicki satralo da jos jednu godinu mlati po trecoj ligi
Kasno je sad, oni si vjerovatno zavrsili s pojacanjima, mada im po meni fali jos jedna dobra cetvorka. Trenutno imaju Manjgafica i Tomasevica, koji s okruglo 2 metra visine igra tu poziciju.

Moze njemu biti ispod casti, ali bi meni bilo jos gore igrati poluamatersku trecu ligu Spanije, u kojoj nema nikakvog takmicarskog naboja. I Gegic i Campara su se precjenjivali, pa su skontali da od toga nista nisu dobili i zato su dosli u Slobodu. Za njega je jos alarmantnije jer je stariji od obojice, a bukvalno nema ni 3 utakmice ozbiljne kosarke u zivotu. Tri puta je veci potencijal od pomenutog Manjgafica, ali se bojim da ga nikad do kraja nece iskoristiti. Minute na parketu u nekoj solidnoj ligi bi mu kao vazduh znacile.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la Drape » 13 feb 2020, 13:13

Lakše su Mavsi puštali Nowitzkog u reprezentaciju nego Baskonia ovog momka što im služi da na treningu podjeli i pokupi flašice sa vodom.

Avatar
hz1987
Postovi: 2075
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la hz1987 » 13 feb 2020, 14:41

igracina!
nit ga u rosteru baskonie u prvoj ligi, nit ga u rosteru baskonie b u 4 ligi.
cuj ne daju mu. jah. reci brate, necu!
joj sto ne gumo ove suplje

Avatar
DamirT
Postovi: 13411
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la DamirT » 13 feb 2020, 14:48

Cuj ne daju mu,druze imas ulogu u Baskoniji koju i ja imam...Nit je neki igrac da ga se mora molit.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21784
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la Unofficialpage » 13 feb 2020, 16:00

DamirT je napisao/la:
13 feb 2020, 14:48
Cuj ne daju mu,druze imas ulogu u Baskoniji koju i ja imam...Nit je neki igrac da ga se mora molit.
Fakat glupo razmišlja, ovdje bi sigurno koju minutu odigrao i možda bi ga neki klub u ABA ligi i zapazio al et valja koristiti mozak. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
JHam
Postovi: 9029
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la JHam » 13 feb 2020, 16:02

Bolje se suncati na obalama Spanije nego znojiti po zagusljivim dvoranama :kafa:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la Drape » 13 feb 2020, 16:07

Dobro smo mi ovaj put popunjeni na 4 i 5, kvalitetom ne bi imao mjesto u rotaciji. Njemu je i što se redovno nalazi na užem spisku pozitivno za biografiju a s obzirom da se ni jednom nije odazvao ne treba više ni objaviti njegovo ime na spisku ako se već ranije nije razgovalo i on garantovao da će se odazvati.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la Drape » 09 jul 2020, 11:40

– Ajdina pratim još iz perioda kada je igrao koledž košarku u SAD-u. Pratio sam ga u Baskoniji, gdje nije dobio pravu šansu. To je sigurno utjecalo na njegov košarkaški razvoj, no siguran sam da je željen rada i da uz dosta rada, i uz dosta fokusa i predanosti može napredovati, pomoći sebi, Monsu pa i reprezentaciji – rekao je bh. selektor

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la Drape » 11 jul 2020, 16:45

“Kada sam tek došao, trener Baskonije bio je Pedro Martinez. On je govorio kako samo trebam imati strpljenja, da sam projekat za budućnost i da će moja prilika doći. Tako sam zaista i doživljavao cijelu situaciju. Međutim, Martinez je smijenjen, a na njegovo je mjesto došao Velimir Perasović, koji mi nije davao šansu. Zatim je i on otišao, a klupu Baskonije preuzeo Duško Ivanović, o kojem mogu reći sve najbolje. Kamo sreće da je od početka sezone bio tu, siguran sam da bih dobio više prostora. Veliki trener i veliki čovjek, pokazao je vlastitu vrijednost i osvajanjem titule u Španiji”.

Zanimljivo, Duško Ivanović je bio trener Mirzi Teletoviću kada je bivši kapiten reprezentacije BiH iz Belgije došao u tadašnju Tau Ceramicu. Penava sad ide obrnutim putem – iz Španije u Belgiju.

“Svako ima svoj put i drugačije gradi vlastitu karijeru. Uostalom, upravo su me Teletović i Shengelia savjetovali da karijeru nastavim u Belgiji. Shengelia je tamo igrao prije odlaska u NBA, kazao mi je kako je zaista uživao igrajući u belgijskom prvenstvu, da je to idealna sredina za igrača u razvoju”.

Na selidbu se ipak ponajprije odlučio zbog trenera.

“Selektora Vedrana Bosnića znam od ranije, dosta smo pričali prije nego što sam se uopšte odlučio na ovaj korak. On je glavni razlog mog dolaska u Mons, vjeruje u mene i spreman mi je dati priliku. Namjeravam se odužiti i dati doprinos ostvarenju klupskih ciljeva. U domaćem prvenstvu želimo titulu, kao i da se plasiramo u grupnu fazu FIBA Lige prvaka. Vjerujem da možemo”, naglašava bivši igrač Sparsa.

Dok je bio član Baskonije nije se mogao odazivati na pozive u reprezentaciju BiH. Sada je ta prepreka otklonjena.

“Klub nije želio dati dozvolu da idem na okupljanja reprezentacije i koristio nesporazum između Eurolige i FIBA-e. Više neću imati taj problem. Moj san je da zaigram za seniorsku reprezentaciju BiH. Znam i da ništa ne može preko noći, ali svjestan sam također vlastitih mogućnosti. Spreman sam raditi i doći na nivo koji sigurno mogu dosegnuti”, zaključuje novi košarkaš Monsa i, čvrsto vjerujemo, budući reprezentativac BiH, Ajdin Penava.


Avatar
Ghuraba
Postovi: 4140
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la Ghuraba » 23 sep 2020, 19:57

Nadje li neko neki stream za Penavu?


Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Ajdin Penava

Post Postao/la Drape » 28 okt 2020, 12:48

Pripremna utakmica protiv Mechelena.

slika


Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.