Aleksandar Lazić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Aleksandar Lazić

Post Postao/la Drape » 11 okt 2018, 00:48

slika

Rođen: 10. 06. 1996. godine
Pozicija: 3/4

Aleksandar Lazić je nastupao za U16, U18 i U20 selekciju Bosne i Hercegovine, a danas je standardni član seniorskog tima. Trenutno nastupa za ekipu Petrol Olimpija Ljubljana.
Zadnja izmjena: Drape, dana/u 10 nov 2018, 18:36, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la Ponos Torina » 11 okt 2018, 02:42

Tebi bas dosadno u zivotu..

slika
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi


Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la Bassha » 04 jan 2019, 22:42

17p,9sk,2ast za 37min u porazu Olimpije od Zadra
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la Drape » 24 feb 2019, 21:12

19 poena, 6 skokova, 3 asistencije, 5 ukradenih lopti protiv Bugarske, također i kandidad za najbolji potez ovog prozora

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la DaVinci » 25 feb 2019, 00:01

Drape je napisao/la:19 poena, 6 skokova, 3 asistencije, 5 ukradenih lopti protiv Bugarske, također i kandidad za najbolji potez ovog prozora
Danas nas je sve ugodno iznenadio ... da samo hoce ovako nastavit ... :pray:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la Bassha » 18 mar 2019, 18:30

Ukoliko se odluci napustiti Olimpiju volio bi ga vidjeti u ACB ligi ( npr Burgos )
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la bombaysaphire » 09 jul 2019, 09:53

Prešao u Primorsku, odličan potez.
Jurica Golemac trener , ekipa ima glavu i rep , mislim da će biti u petorci.
Plus SIXT (najveća evropski rent a car kompanija ) im je sponzor , ne mora da brine o finansijama.
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Beko
Postovi: 1867
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la Beko » 09 jul 2019, 09:58

bombaysaphire je napisao/la:Prešao u Primorsku, odličan potez.
Jurica Golemac trener , ekipa ima glavu i rep , mislim da će biti u petorci.
Plus SIXT (najveća evropski rent a car kompanija ) im je sponzor , ne mora da brine o finansijama.
Kako samo dobar transfer. Primorska je jako solidna ekipa, financijski jaka organizacija, ljepa okolina za zivot, i ekipa sa jasnim ciljem i ambicijama.
Kad samo jucer procitao da je Muric podpisao kod Cedevite Olimpije, sam pomislijo valjda mu Lazic nece biti rezerva.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la Wandelanoite » 26 sep 2019, 22:01

Pobjeda Primorske protiv Zvezde 88:82 u ABA Super Kupu.
9pts 5sk 1as 25min +13 sa Lazicem na parketu.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la bombaysaphire » 26 sep 2019, 22:02

Beko je napisao/la:
bombaysaphire je napisao/la:Prešao u Primorsku, odličan potez.
Jurica Golemac trener , ekipa ima glavu i rep , mislim da će biti u petorci.
Plus SIXT (najveća evropski rent a car kompanija ) im je sponzor , ne mora da brine o finansijama.
Kako samo dobar transfer. Primorska je jako solidna ekipa, financijski jaka organizacija, ljepa okolina za zivot, i ekipa sa jasnim ciljem i ambicijama.
Kad samo jucer procitao da je Muric podpisao kod Cedevite Olimpije, sam pomislijo valjda mu Lazic nece biti rezerva.

Odlična rola večeras protiv Zvezde , konačno ima muda , bravo za trenera. Sve što sam napisao , večeras se pokazalo .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Beko
Postovi: 1867
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la Beko » 28 sep 2019, 09:56

moze on da napreduje kod Primorske i Golemca golemo, ima tu i goran jagodnik, jedno jako zahvalan i kvalitetan bivsi kosarkas, a krasna osoba.
ocigledno je njima bitno da igraci napreduju individualno, i dosta rade na individualnom treningu u kosarkaskom i fizickom smislu, tako ima i ekipa benefite jake.
pored sportskih treninga, jim je bitan team building i bonding sto je ocigledno, kad vidis kako se velicina uloge u ekipi mjenja od utakmice do utakmice. no, i ekipa je dobro izbalansirana.
novajlijama se pusti vremena za adaptaciju, dobar on boarding proces itd.
a igracima koji iskacu radi licnog profiliranja se lepo zahvale i adijo buraz -->matic rebec

ova ekipa Primorske, da ne bude prejakih povreda, ce imati dobru rolu u aba ligi, kao i Aleksa u ekipi.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la Drape » 08 feb 2020, 22:36

Kako igra u ovoj sezoni pitanje je hoće li mu naredni ugovor biti sa ekipom iz ABA ili ABA 2 lige.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la Drape » 21 feb 2020, 21:40

10 poena bez promašaja iz igre u Latviji, dao značajan doprinos u pobjedi :thumbup:

Beko
Postovi: 1867
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la Beko » 22 feb 2020, 07:26

Nezapazeno ovdje, bio je MVP slovenskog F4 kupa, kojeg su naravno i osvojili pobjedivsi Cedevitu Olimpiju u finalu.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la Drape » 04 maj 2020, 23:59

- Koliko sam upoznat dogovoren je ostanak četvorice nosilaca igre Dereka Nidama, Džejkoba Pulena, Ajzeje Vajtheda i Antabije Volera, dok je Sead Šehović produžio saradnju, što garantuje da ćemo i iduće sezone biti konkurentni za sam vrh ABA lige. Nadam se da ću imati značajnu ulogu u timu, iako nisam mnogo pričao o toj temi, a zbog okolnosti kakve su trenutno, nisam bio u Baru prilikom potpisivanja ugovora - naglasio je Lazić, koji je sa timom iz dvorane “Topolica” potpisao dvogodišnji saradnju.

U Primorskoj je bilježio nešto više od sedam poena u prosjeku i imao skoro pet skokova, ali se njegov učinak zbog stila igre najčešće ne može gledati kroz brojke.

- Volim timsku igru i kada se svaki igrač trudi da pokrije grešku drugog, jer tako jedni druge činimo boljim. Fizikalije i odbrana su mi jača strana, a u drugom dijelu sezone znatno sam popravio i šut. To je element na kojem ću posebno raditi predstojećeg ljeta i nadam se da ću biti još opasniji u napadu u novoj sezoni - naglasio je Lazić.

Momak iz Vlasenice imao je prilično čudan put, jer je kao vrlo mlad otišao u Olimpiju, odakle je dva puta slat na pozajmice pa je igrao za Dinamik i Megu i ponovo se vratio među Ljubljančane prije nastupa za Primorsku.

- Počeo sam da se bavim košarkom relativno kasno, sa 14, 15 godina. Do tada sam igrao fudbal. Imao sam sreću da sam radio sa dobrim trenerima. Od svih sam nešto naučio. Mnogo sam napredovao u Meki sa Dejanom Milojevićem i momcima koji su uglavnom bili moje godište pa taj klub uz Primorsku, u kojoj sam osvojio i trofej Kupa Slovenije, ostao u najljepšem sjećanju - zaključio je košarkaš, koji će uskoro napuniti 24 godine.

Lazić je uspio da se vrati u Vlasenicu prije obaveznog karantina na granici ili u lokalnoj zajednici, ali je morao da provede 14 dana u svom domu u izolaciji.

- Mnogo je lakše kod kuće, posebno sada kada sam završio i taj period. Svakodnevno trčim i vozim bicikl, a blizu kuće imam i košarkaški teren, gdje šutnem poneku loptu - priznaje Lazić.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la Wandelanoite » 05 maj 2020, 00:22

Tesko ce se on snaci u cirkus timu kakav je Mornar.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Tifoze123
Postovi: 36
Pridružen/a: 27 apr 2020, 19:21
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la Tifoze123 » 05 maj 2020, 12:28

Wandelanoite je napisao/la:
05 maj 2020, 00:22
Tesko ce se on snaci u cirkus timu kakav je Mornar.
Slazem se. On je vise igrac za neki strogi sistem gdje ce imat ulogu da ubija u odbrani i u napadu uzme otvoren sut i ide na skok,sam sebi tesko da moze nesto iskreirati..

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Aleksandar Lazić

Post Postao/la Drape » 20 jan 2021, 02:24

Protiv Cibone je odigrao najbolju utakmicu za Mornar u ABA ligi(20 minuta, 13 poena, trojke 3/5). U Eurocupu je malo bitan faktor sa 1.7 poena po utakmici i trojkama 0/7.


Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.