Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la Drape » 02 nov 2018, 18:09

Bajić uopšte nije loš trener, jedino me brine kako bi se Jusuf sa svojim ljiljanima i patikama sa imenima Heroja rata uklopio sa njim :think: Svojim radom u Igokeai zaslužio je da nekad dobije šansu na klupi reprezentacije. Ali ionako imam osjećaj da je sve ovo igranka i da je i poslije Bajramovića, Bajramović.
Selektorsko mjesto u BiH, kaže Bajić, ne želi po svaku cijenu, ali priznaje da razmišlja u tom pravcu.

– Što se tiče mog angažmana, ja sam uvijek bio nenametljiv, tako i po pitanju reprezentacije Bosne i Hercegovine. Kada sam dobio nekoliko poziva iz BiH od ljudi koji cijene i poštuju moje rezultate, ali koji i odlučuju o sudbini BH košarke, a koji bi željeli da me vide na tom mjestu počeo sam da razmišljam o vrućoj selektorskoj klupi. Imao sam već nekoliko razgovara ali vrijeme će pokazati ko će dobiti šansu.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la DaVinci » 04 nov 2018, 13:08

Drape je napisao/la:Bajić uopšte nije loš trener, jedino me brine kako bi se Jusuf sa svojim ljiljanima i patikama sa imenima Heroja rata uklopio sa njim :think: Svojim radom u Igokeai zaslužio je da nekad dobije šansu na klupi reprezentacije.
Bio je dobio sansu u juniorskoj repci pa se ponasao skroz nonsalantno, preko nekog kurca k'o da vodi selekciju pjetlica lokalnog kluba ... ne kazem da nije trener ali ne mora biti selektor A repke jos ... nek jos malo dodje tobe, bice repke i za 10 godina ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la Drape » 04 nov 2018, 21:29

Mala je razlika između prosječnog člana foruma i novog selektora Bajramovića.
Zadnja izmjena: Drape, dana/u 04 nov 2018, 22:10, ukupno mijenjano 1 put.

kinder_jaje
Postovi: 1744
Pridružen/a: 08 feb 2011, 21:40
Lokacija: zlatna dolina
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la kinder_jaje » 04 nov 2018, 21:30

Svjetlosna godina unazad sa ovim amaterom.

Avatar
CashMan
Moderator
Postovi: 2396
Pridružen/a: 29 nov 2012, 00:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la CashMan » 04 nov 2018, 21:34

Mirza odlazi :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
Maybe I look like I don't care but deep down inside of me I don't give a single fuck!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la Raonffa » 04 nov 2018, 21:36

Bože sačuvaj, al' s obzirom na igrački kadar sa kojim raspolažemo onda i nije čudno što niko ozbiljan ne želi doći.

Ovaj levat nek' odradi ove kvalifikacije do kraja, pa onda za EB tražiti neko kvalitetnije rješenje, nekako se potajno nadam da to i jeste plan Teletovića.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"


Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la Penaltiky » 04 nov 2018, 22:02

Da sam znao da mogu anonimni amateri bit selektori i ja bi se prijavio ocam
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Rimes87
Postovi: 2004
Pridružen/a: 19 mar 2013, 01:30
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la Rimes87 » 04 nov 2018, 22:59

Ovo je trebao biti Pandža.
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

Avatar
AdinSally
Postovi: 150
Pridružen/a: 08 jun 2018, 23:51
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la AdinSally » 04 nov 2018, 23:33

Prepiska sa instagram profila bh.lige

◾️Goran Jurcenko,trener ZKK-a Banovici,u sezoni 17/18 nije imao niti jednog poraza,zapazeni rezultati u karijeri,dupla titula prosle sezone,ali “kalibar” za reprezentaciju.
◾️Dragan Bajic,doskorasnji trener Igokee,prvak ligaskog djela Aba lige 12/13 sezone,uveo Igokeu u Euroligu,nije niti razmatran kao opcija za selektora
◾️Josip Pandza,suvisno bilo sta govoriti.Osvojiti Europsko prvenstvo sa osrednjom ekipom je veliki podvig.Rezultati u Kaknju i vise nego dobri.Takodjer nije razmatran za selektora.

Ovako bi mogli nabrajati cak i do sutra,ali ne vrijedi...Sramota za ovu reprezentaciju i savez.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la kobe24 » 05 nov 2018, 00:12

I ta trojica i oba Bajramovica su smijesna imena koja su se dovodila u kontekst kosarkaske A reprezentacije. Za pomocnog trenera inekako, ali da budu glavni, to je vec smijesan izbor. Jurcenko nije imao nikakvu konkurenciju u zenskoj ligi. Bajic je klasicni dodikovac, koji vise voli Bosnin neuspjeh nego svoj uspjeh. On je vec vodio jednu nasu omladinsku selekciju i napravio je ocajan rezultat. Jednostavno je to odradio bez imalo volje i neuspjeh je bio neminovnost. Pandza trenutno nema znanja za takvu poziciju, a vrlo je upitno da li ce ga ikad imati. On je realno imao prejaku ekipu u kadetskoj reprezentaciji, ali je osjetno neznanje pokazao dvije godinu kasnije, kad je bas lose vodio juniorsku ekipu sa Gegicem, Talicem, Musom, Camparom, Maricem, Cerkezovicem... Kakva osrednja ekipa u kadetima, to moze napisati samo neko ko nema veze o zivotu.

Od svih njih, Bajic je po kosarkaskom znanju broj jedan (mada, nije to neka velika razlika), a da se ja pitam - volio bih Pandzu vise od ostalih.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
MrHc
Postovi: 1783
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la MrHc » 05 nov 2018, 00:28

Veceras na predivnoj novembaraskoj noci sam odlucio da prestajem pratiti BiH repku u kosarci.
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
invincible1921
Postovi: 10118
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la invincible1921 » 05 nov 2018, 11:13

Jbg ko sto pep nece vodit nasu fudbalsku tako je tesko i nac nekog kvalitetnog za kosarkasku..

Al i bolje je. Zasto potrosit neko ime ili pare da se vodi ovaj raspad od rostera
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la Drape » 05 nov 2018, 22:41

Ko koga ovdje
Direktor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Siniša Kovačević demantovao je za MONDO pojedine spekulacije da je imenovan novi selektor "zmajeva" umjesto dosadašnjeg kormilara Jasmina Repeše.

Poslije povlačenja sa klupe BiH Duška Vujoševića, privremeno je "uskočio" Jasmin Repeša i vodio "zmajeve" na utakmicama protiv Finske i Češke u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini.

Nakon što je na funkciju predsjednika Košarkaškog saveza BiH imenovan Mirza Teletović i novo rukovodstvo zajedno sa generalnim sekretarom Amerom Čolanom, u utorak se u pojedinim medijima u Sarajevu pojavila vijest da su "zmajevi" dobili i novog selektora.

Preciznije, Denisa Bajramovića, aktuelnog trenera sarajevske Bosne Rojal.

Međutim, direktor bh. selekcije Siniša Kovačević je u izjavi za naš portal demantovao tu informaciju.

"Bajramović jeste jedan od dvojice najozbiljnijih kandidata za Repešinog nasljednika. Drugi kandidat je Vedran Bosnić i nije istina da je danas donesena odluka. Nju će donijeti rukovodstvo Saveza do 25. novembra kada treba da započnu pripreme reprezentacije za nastavak kvalifikacija za Mundobasket", rekao je Kovačević i time praktično "otpisao" nekadašnjeg stratega Igokee Dragana Bajića, koji se u medijima takođe spominjao kao potencijalni selektor "zmajeva".

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la Bassha » 05 nov 2018, 22:58

Skoro 2 sedmice biraju novog selektora :lol: :lol:
Od prvog danas tu su dva imena sigurna Bajramovic-Bosnic ( bio je i Bekir u kombinacijama na pocetku da bi se na kraju zavrsilo sa Bajicem )
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
miky_hz
Postovi: 23102
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la miky_hz » 07 nov 2018, 16:56

Denis Bajramović neće biti selektor, Vedran Bosnić blizu klupe Zmajeva
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

ovisnik
Postovi: 1110
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la ovisnik » 07 nov 2018, 22:18

Bosnić je dobar izbor, mlad trener sa solidnim iskustvom, željan dokazivanja, adekvatan trener za izgradnju novog tima. Imaće težak zadatak jer mu je izbor bez NBA igrača,nakon oproštaja Stipana i Kikana, vjerovatno i Gordića i Miloševića, dosta sužen. Mora izgraditi potpuno novi tim čija će okosnica, bez Juke i Muse, vjerovatno biti Talić, Gegić, Atić, Durmo, Lazić, Delalić,Nedim Đedović? , Penava, Halilović, Sulejmanović, Tomić, Lončar.... /Čampara, Sikiraš, Mutić,Marić...po svemu sudeći neće opravdati velika očekivanja i na njih se teško može računati/. Uglavnom, težak zadatak za Vedrana, jer mu je izbor tanak a on ipak nije trenerski čarobnjak Dule Vujošević.Jedina olakšavajuća okolnost je da preostale utakmice u okviru kvalifikacija za SP za nas nemaju rezultatski značaj i to mu daje mogućnost da sa manje pritiska uđe u cijeli proces. Vedrane, nek'je s srećom.
Zadnja izmjena: ovisnik, dana/u 07 nov 2018, 22:24, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la Drape » 07 nov 2018, 23:18

Vedran zagonetan, pogotovo jer rijetko piše na bosanskom na twitteru

slika

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la Drape » 12 nov 2018, 09:03

Opet dolaze i prolaze rokovi za koje su iz Saveza najavljivali da će objaviti ko je novi selektor.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Post Postao/la TheChief » 12 nov 2018, 09:17

Mirza mi ne ulijeva nikakvu nadu i sigurnost da ce biti bolje u Savezu i u i oko reprezentacije. I kao igrac je bio namazana osoba, pricao je neke stvari i ubjedivao ljude da je to istina... A kada dodes na neku funkciju postanes jos "gori".

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.