Vedran Bosnic

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Vedran Bosnic

Post Postao/la MrHc » 28 nov 2018, 00:59

Tema za naseg selektora.

Vjerujem najbolji izbor samo mu dati vrijeme. Pisite, hvalite i kritikujte.
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

gigun
Postovi: 572
Pridružen/a: 20 mar 2013, 17:56

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la gigun » 04 dec 2018, 13:04

Sa kakvim đuturumima radi, ne vjerujem da će dugo ostati. Prosut 20 koševa za 5 minuta, đe to ima. :kafa:

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la DaVinci » 05 dec 2018, 15:11

MrHc je napisao/la:Tema za naseg selektora.

Vjerujem najbolji izbor samo mu dati vrijeme. Pisite, hvalite i kritikujte.
Slazem se ... pravi insan na pravom mjestu ... dovoljno mlad i zeljan da se posveti poslu maksimalno i sebe promovise a i dovoljno strucan da od ove sake jada (cast izuzecima) nesto stvori u dogledno vrijeme ... nadam se da ce ostati duze od 1 ciklusa ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la Bassha » 05 dec 2018, 16:07

Meni i dalje nije jasno zasto Talic nije igrao...
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la DaVinci » 09 dec 2018, 00:52

Bassha je napisao/la:Meni i dalje nije jasno zasto Talic nije igrao...
Ni meni ... svima dati sansu (Durmo?) a njemu jedinom nedati bar minutu u trecoj minuti prve cetvrtine je skroz bezveze ... kao da ce mu u toj jednoj jedinoj minuti citavu utakmicu izgubit' ... i to svaki selektor radi, zove igrace i onda im neda ni sekunde igre ... pa koji kur@c ga zoves ako ne racunas na njega ... ne kontam tu trenersku logiku nikako ... vjerovatno zato ne bi ni mog'o biti trener ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74



Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la Drape » 06 mar 2019, 01:22

Koji su planovi za budućnost, šta je slijedeći zadatak pred reprezentacijom BiH?

- Trenutni plan... Najvažnije je sada da se okupimo ljeti, da odradimo jedno dvije sedmice kvalitetnog treninga i da odigramo neke utakmice u tom periodu. Da li će to biti kući ili će biti neko putovanje, možda u Kinu pa ćemo tamo odigrati neke utakmice...

Cilj je da bi bili što više zajedno, da se što bolje upoznamo jer je bilo jako malo zajedničkih treninga tokom ljeta. Možemo napraviti mnogo više tako da možemo dočekati kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u novembru u boljem stanju.

Naravno, tokom ljeta moramo uraditi sve da vidimo i da pripremimo papire, ako mogu reći tako, da pripremimo situaciju oko naturalizovanog Amerikanca jer bi jedan ekstra kvalitetan igrač bi mogao dosta da pomogne ovoj ekipi.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la kobe24 » 06 mar 2019, 01:32

Cuj Kina, sta ce tamo nije mi jasno... :roll: Ja bih to odbio taman da nam drugi sve moguce plate. Bolje da negdje u blizini naprave kakav turnir s Hrvatima, Slovencima i Makedoncima recimo. Svakako su sve te repke debelo podbacile i prolaze kroz slicne okolnosti kao i mi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la Drape » 09 mar 2019, 02:11

Uporedo s vođenjem Slobode, Pandža (31) redovno prati sva dešavanja u reprezentaciji BiH. "Zmajevi" su podmlađeni pod vodstvom novog selektora Vedrana Bosnića.

- Vedran je veoma dobar, meni se izuzetno sviđa ta selekcija i ta energija koju prenosi mladim igračima. Utakmice su gubili u egalu i sigurno da u našim mladim igračima ima potencijala.

Ovaj ciklus je Bosnić iskoristio za uigravanje i sigurno je uvidio na koga može ozbiljnije računati u budućnosti. Mislim da je sve smisleno i nadam se boljim vremenima - ističe Pandža.

Na upit vidi li se ponovo u nekoj bh. selekciji, te ima li kontakata s ljudima iz KSBiH, jedini trener koji je sa nekom našom reprezentacijom osvojio zlatnu evropsku medalju (kadeti 2015. godine) kaže:

- Nemam kontakt od zadnjeg, tog za mene, neslavnog dijela suradnje sa Savezom (smijenjen sa dužnosti pomoćnog trenera seniorske reprezentacije u novembru 2017., op. a.). Od tada nisam imao kontakt.

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la paulus » 15 jul 2019, 22:30

Ovaj Bosnic po svemu sto citam od njegovih bivsih igraca od Svedjana, pa eto i ovaj Amer , Robetson sto je pristao igrat za nas i kojeg sam gledao par tekmi vamo na highlistima , Svi znamo da nam Play glavni fali odavno , sto sam vidio od ovog brz je ima rjesenja i ako ga krenu trice ne fula i on sam je rekao da je Bosnic najveci razlog sto se odlucio na igranje za BiH .Bosnic je Svedsku iz anonimbosti doveo do neke šrepoznatljivosti , pravi dobru atmosferu i ono sto mi se najvise svidja covjek je potpuno upucen u modernu brzu kosarku i ima uvjek spremne napade na postavljenu odbranu . I evo kolko vidim u Kini pobjedjujemo sve , istina to nisu neke ekipe al ni stvaramo reprezentaciju i dosad covjek radi posao odlicno , isto tako zajedno sa Mirzom non stop tragaju za novim mladim igracima
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la Drape » 29 jul 2019, 16:35


Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la Drape » 09 dec 2019, 11:39

Elvir Ovčina se priključio stručnom štabu, bavi se trenerskim poslom u Njemačkoj.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la DaVinci » 09 dec 2019, 23:31

Drape je napisao/la:
09 dec 2019, 11:39
Elvir Ovčina se priključio stručnom štabu, bavi se trenerskim poslom u Njemačkoj.
Elvir Ovcina ... bek suter zarobljen u tijelu centra ... nije se nikako volio laktat pod kosem i skakat za loptom ali izvuci se na tricu mu je bio merak merakova ... ima da Aticu & Co. pokaze kako se to radi ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la Drape » 31 dec 2019, 15:22

Inicijativu je pokrenuo Bosnić, a Ovčina prihvatio bez mnogo dvoumljenja.

- Vedranova želja je bila da se uključim u rad stručnog štaba reprezentacije. Pričali smo o tome i prihvatio sam njegov poziv, drago mi je što ću i u ovoj ulozi biti u reprezentaciji - kaže Elvir (43).

Rođeni Sarajlija trenersko iskustvo stjecao je u Sloveniji i Njemačkoj.

- Po završetku igračke karijere vratio sam se u Sloveniju, gdje živim sa porodicom. Prvo sam radio u Celju, sa mlađim kategorijama, do 17 i do 19 godina.

Posljednje dvije sezone proveo u Oldenburgu u kojem sam igrao od 2001. do 2004. i gdje sam bio asistent Mladenu Drijenčiću, koji se vodi kao njemački trener, ali je rođen u Varešu. Naš Alen Abaz sada je njegov pomoćnik u ovom klubu - objašnjava Ovčina.

Kad se osvrne na igračke dane, Elvir kaže da je karijeru okončao prije šest godina na način na koji nije očekivao.

- Posljednji klub za koji sam igrao, Gisen u Njemačkoj, je bankrotirao tako da se ono što sam imao u planu, vezano za igračku karijeru, nije baš realiziralo onako kako sam želio. Tada sam se povukao, a posljednjih nekoliko godina radio sam na dobijanju trenerske licence - ističe nekadašnji centar američkog Sirakjuz univerziteta.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la Drape » 06 feb 2020, 16:12

Vedran je doveo Robersona, vratio Adamovića, obojica su u reprezentaciji isključivo zbog pozitivnog iskustva sa njim kao klupskim trenerom. Vujošević nam nije donio ni jednog igrača ali jeste donio loš odnos sa Gordićem još iz Partizana.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la Drape » 19 feb 2020, 14:43

Nema više Adnana Ćuka a nema ni Ovčine, ko su uopšte njegovi pomoćnici u ovom prozoru :hmmmmm:

slika


Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la Drape » 29 nov 2020, 23:15

Trener godine u BiH.

Avatar
miky_hz
Postovi: 23027
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Vedran Bosnic

Post Postao/la miky_hz » 29 nov 2020, 23:18

Bosnica umjesto Bajevica :salut:
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.