Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 26 mar 2015, 17:27

Inteviju sa Karahodzicem

1. Čestitke za dobru sezonu u Rinkonu i na nekoliko nastupa za Unikahu u ACB. U kojim segmentima si najviše napredovao ove sezone? Šta trener Plaza govori o tvojoj igri ?

Mislim da sam najviše napredovao u odbrani. Đoan plaza mi uglavnom govori da moram da budem čvršći u duelu.

2. Ko te od saigrača u Unikahi i Rinkonu posebno impresionira ? Ko je najbolji košarkaš, a ko pravi prijatelj van terena ? Da li je Plaza strog ili otvoren trener?

U Unikahi su to Stefan Marković i Herman Gabrijel, a u Rinkonu Rikardo Guilen. Kao igrači svi su dobri, a kao prijatelji u Unikahi su Stefan, Vladimir Golubović i Kostas Vasiliadis, a u Rinkonu se družim sa svima.
Plaza je na treninzima strog, ali van terena je mnogo otvoren.


3. Svako ko te poznaje zna da si potpuno atipičan visoki igrač. Volis da se nadigravaš i imaš dobar šut za 3 poena. U čemu je tajna? Da li ostaješ posle treninga i sam nadograđuješ te elemente svoje igre?

Pa tajna je u tome što ne volim puno da se “bijem” pod košem ( smeh )…, a što se tiče nadograđivanja najviše radim na svom šutu. ostajem posle treninga sa pomoćnim trenerom i šutiram stotinak trojki.

4. Ti si polivalentan igrač. Možeš pokrivati više pozicija : centra, krilnog centra i nisko krilo. Za koju smatraš da ti najviše odgovara?

Vidim se na poziciji krilnog centra. Dakle, kao 4.

5. Da konačno razrešimo dilemu. Imaš pravo da igraš i za Srbiju i za BIH. Koji su tvoji reprezentativni planovi?

Izabrao sam Bosnu i Hercegovinu.

6. Izlazna godina na Draftu ti je 2018. Vidiš li sebe u NBA jednog dana ili su ti misli fokusirane isključivo na Evropu?

Za sada ne razmišljam o tome, ali svakom igraču je san NBA.


7. Double – Double pitalica :

Omiljeni klub?

PARTIZAN

Ko osvaja titulu u ACB ?

Unikaha naravno.

Burusis ili Tomić ?

Moj izbor bi bio Ante Tomić.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard


Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 03 apr 2015, 15:14

Za novog Amera bio bi odlican
slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 08 apr 2015, 19:55

Kikanovic odlican u porazu svog tima 33p(15/21), 7 sk
* Cooper 15p, 11ast,8sk
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la sajo10 » 10 apr 2015, 11:16

slika

Cijeli tekst: http://s9.postimg.org/eyx6q1jrx/Namnl_s.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

PerryFred
Postovi: 2014
Pridružen/a: 12 jan 2013, 11:50
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la PerryFred » 15 apr 2015, 20:29

" onclick="window.open(this.href);return false;

:salut:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Tracy3McGrady » 15 apr 2015, 23:26

Kako bi volio da on bude taj stranac

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 16 apr 2015, 18:28

7. kolovoz – Hrvatska – BiH (zatvorena utakmica)

26.-28. kolovoz - turnir u Zagrebu (Hrvatska, BiH, Estonija, Izrael)



Ovo sam nasao na jednom HR stranici, u pitanju su seniori



Edit: Dejan Todorović, igrač Bilbao Basketa, mogao bi biti jedno od novih lica u reprezentaciji BiH. Riječ je o igraču iz Mrkonjića, koji se dosta dobro snašao u najjačoj evropskoj ligi.

Ipak, da li će igrati za Bosnu i Hercegovinu još uvijek nije poznato. Odgovor na to pitanje trebao bi dati njegov menadžer Zoran Savić, rođeni Zeničanin, koji se priprema za pokretanje novog biznisa u UEA.

Također, Duško Ivanović bi na raspolaganju trebao imati i naturaliziranog Amerikanca na poziciji playmakara, a o kome je riječ bit će poznato naredne sedmice.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

LloriS
Postovi: 4356
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la LloriS » 16 apr 2015, 19:24

Kad nam Ivanovic Demarcus Nelsona dovede u reprezentaciju :D
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

Avatar
guillermo
Postovi: 2298
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la guillermo » 16 apr 2015, 19:33

Todorovic bi nam lego ko budali samar.Nadam se da je istina,jer u Srbiji nema sanse, mislim da on i njegov menadzer to dobro znaju.

Avatar
MrMuscle
Postovi: 1988
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:27
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la MrMuscle » 16 apr 2015, 19:54

U savezu su skontali da mogu dobiti Todorovica i bez trampe za Karahodzica... tj da Kenu dovedu a da Dejan ostane pod nasom zastavom...
Genijalnosti od ovog saveza se nastavljaju :tokralju: ... ubjedljivo najsposobniji savez neke nase drzavne sportske selekcije...
32 SCUDETTI ★ VINTI ★ SUL ★ CAMPO

Budi dio ŽELJE, budi Željovac...

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 16 apr 2015, 22:21

Bassha je napisao/la:7. kolovoz – Hrvatska – BiH (zatvorena utakmica)

26.-28. kolovoz - turnir u Zagrebu (Hrvatska, BiH, Estonija, Izrael)



Ovo sam nasao na jednom HR stranici, u pitanju su seniori



Edit: Dejan Todorović, igrač Bilbao Basketa, mogao bi biti jedno od novih lica u reprezentaciji BiH. Riječ je o igraču iz Mrkonjića, koji se dosta dobro snašao u najjačoj evropskoj ligi.

Ipak, da li će igrati za Bosnu i Hercegovinu još uvijek nije poznato. Odgovor na to pitanje trebao bi dati njegov menadžer Zoran Savić, rođeni Zeničanin, koji se priprema za pokretanje novog biznisa u UEA.

Također, Duško Ivanović bi na raspolaganju trebao imati i naturaliziranog Amerikanca na poziciji playmakara, a o kome je riječ bit će poznato naredne sedmice.
Basha hajde koju stranicu unazad i proćitaj šta sam napisao, ali to je još na dugom štapu jer prvo ce čekati da vidi hoće li dobiti poziv srbije
Muscolo ne zezaj ako to nisu odmah skontali tj. da.mogu čekati Kenana do 21 jer nikada nije igrao za srbiju i da ce todorović teško do srpske reprezentacije radi jake vanjske linije bolje da se pokriju i šute
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
MrMuscle
Postovi: 1988
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:27
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la MrMuscle » 17 apr 2015, 08:22

Nasi su htjeli Kenu jos proslo ljeto... ali cijena je bio Todorovic... ali bolje sto su stopirali tu zamjenu na FIBI jer ce postati nas sa 21.god a ako Srbi popuste vec ovo ljeto jer su i oni svjesni da ce ga izgubiti (a dosta su na njega nada polagali)...

Ja ti govorim o sposobnosti nasih jer se Dejan Todorovic nasao na konacnom spisku od 12 igraca juniorske Srbije prosle god... i odmah nasi blokirali dogovorenu razmjenu... jest supacki al sta ces Boze moj... ovako ce ostati Todor nas (vjerovatno jer ce moci i on birati al konkurencija mu je prejaka kod Srba) kao i Keno...
32 SCUDETTI ★ VINTI ★ SUL ★ CAMPO

Budi dio ŽELJE, budi Željovac...

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 17 apr 2015, 09:17

MrMuscle je napisao/la:Nasi su htjeli Kenu jos proslo ljeto... ali cijena je bio Todorovic... ali bolje sto su stopirali tu zamjenu na FIBI jer ce postati nas sa 21.god a ako Srbi popuste vec ovo ljeto jer su i oni svjesni da ce ga izgubiti (a dosta su na njega nada polagali)...

Ja ti govorim o sposobnosti nasih jer se Dejan Todorovic nasao na konacnom spisku od 12 igraca juniorske Srbije prosle god... i odmah nasi blokirali dogovorenu razmjenu... jest supacki al sta ces Boze moj... ovako ce ostati Todor nas (vjerovatno jer ce moci i on birati al konkurencija mu je prejaka kod Srba) kao i Keno...
NIsu naši blokirali nego srbi jer su skontali da je Keno veći potencijal. TOdor nije upao među 12, ustari možda bi i upao među 12 ali je skontao da ne računaju ozbiljno na njega i otišao je sa priprema ljut. Imao je želju da igra za Srbiju. Sad se pojavila varijanta da igra za nas jer Srbija izgleda ne računa na njega. Znali su to u savezu davno, ali su razmjenom htjeli da ubrzaju da Keno zaigra za nas i da ga kaparišu da ga nebi skroz izgubili. Todora su dali pošto je TOdor imao želju igrati za Srbiju a oni ga tražili. Poštovali su i poštovat će dogovor sigurno. Jedino ako Srbija otpiše TOdora skroz onda će se pokrenuti priča oko nastupa za BiH što je već sad vrlo izvjesno. Znam vrlo dobro da Harun ne želi izigrati dogovor sa Srbijom zbog buduće saradnje. Nikome to nije u interesu. Možda i Savić na ovaj način pritišće Srbe da vidi na čemu je sa Todorom što se tiče repke.
@bassha izašao je savez sa čitavim planom priprema. Imat ćemo čini mi se 11 tekmi. Sve je prezentirano na presu nedavno. Novi amerikanac je po meni odličan.

Avatar
rogeRF
Postovi: 1982
Pridružen/a: 01 maj 2011, 09:52
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la rogeRF » 17 apr 2015, 09:22

To se sad opet pojedinci hvale kako znaju ime naturalizovanog igraca, a nece da to kazu i ostalima? Nadam se samo da se nece ponovo zavuci u rupe kada se ime obznani..

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Izdržati, to je temelj vrline!

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 17 apr 2015, 09:27

rogeRF je napisao/la:To se sad opet pojedinci hvale kako znaju ime naturalizovanog igraca, a nece da to kazu i ostalima? Nadam se samo da se nece ponovo zavuci u rupe kada se ime obznani..

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Ja se uopšte ne hvalim ako na mene misliš. Znam ko je novi igrač ali ne želim da kažem jer se treba pokrenuti procedura i to se kreije da nebi neka druga federacija iskoristila i reagovala. Samo ću reći da je statistički u vrhu Eurolige.

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Interista » 17 apr 2015, 11:05

Haj kazite ko je novi play da na miru mozeno umrijeti :D

Avatar
kanarinac
Postovi: 2735
Pridružen/a: 28 jun 2011, 22:53
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kanarinac » 17 apr 2015, 11:18

Interista je napisao/la:Haj kazite ko je novi play da na miru mozeno umrijeti :D
rochestie :D
Samo Sarajevo

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 17 apr 2015, 11:31

MrMuscle je napisao/la:Nasi su htjeli Kenu jos proslo ljeto... ali cijena je bio Todorovic... ali bolje sto su stopirali tu zamjenu na FIBI jer ce postati nas sa 21.god a ako Srbi popuste vec ovo ljeto jer su i oni svjesni da ce ga izgubiti (a dosta su na njega nada polagali)...

Ja ti govorim o sposobnosti nasih jer se Dejan Todorovic nasao na konacnom spisku od 12 igraca juniorske Srbije prosle god... i odmah nasi blokirali dogovorenu razmjenu... jest supacki al sta ces Boze moj... ovako ce ostati Todor nas (vjerovatno jer ce moci i on birati al konkurencija mu je prejaka kod Srba) kao i Keno...
Izvini Muscolo i ponavljam ja ništa protiv tebe, ali kako je sposobnost naših ako.je Fiba stopirala
A Todor će pasti nama kao šamar budali
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mercurial » 17 apr 2015, 13:26

ocekivao bi covjek u najmanju ruku goudelocka :D a na kraju ce se svi zacuditi i zapitati ko je ovaj kad se otkrije o kojem strancu se radi

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.