Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

boomerang5
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la boomerang5 » 12 sep 2016, 18:13

misle kikan, gorda i minja[/quote]
Emir, adi, ammar, nikola, edin, nedim i miralem[/quote]

naravno i oni, mislio sam od ovih sto igraju[/quote]

Oni su tu da popiju po koju, posto ionako ne igraju. Miralem, Buza i jos par njih nzm tacno gajic, zahiragic mijesam ih stalno su fino ''proslavili'' poraz u klubu Viva u subotu

messilla
Kontakt:

Post Postao/la messilla » 12 sep 2016, 19:13

Pa sta misli ovaj Nurkic da je Bogom dan? Zatjerati slicne primadone odmah u pm.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

aless
Kontakt:

Post Postao/la aless » 12 sep 2016, 19:54

E nek idu u pm svi. Svi nesto uvrijedjeni hoce nece igrati ma ne mora niko.

Sent from my HTC One using Tapatalk
★ 30 SCUDETTI ★ VINTI SUL CAMPO ★
Del Piero non è importante, è l'unica cosa che conta
FC Sydney

Sapce
Kontakt:

Post Postao/la Sapce » 12 sep 2016, 19:58

ElCartel11 je napisao/la:Samo se nadam, da ce Mirza imati muda i iznijeti u javnost sav prljav ves ovog saveza, prijasnjog saveza itd. Sigurno je bilo tu puno neki trzavica, ucjenjivanja, guranja nekih igraca...Isto tako se nadam, da ce mu se prikljuciti i neki ostali igraci koji imaju malo vise staza u repki (Stipanovic, Kikanovic, Gordic, pa i Djedovic). Nije ni Mirza cvijecka to svi znamo, ali drazi mi je nego ono **** od selektora to je pod broj 1. Pod broj 2 sigurno ima manje krivice sto nam je kosarka u ovakvom stanju kakvom jeste, nego ove guzonje u savezu (i prijasnjim savezima takodje). Nabijem cijeli savez i njihov nacionalni kljuc, pogledas organe saveza i imas sta vidjet Bosnjak, Hrvat, Srbin...Bosnjak, Hrvat, Srbin...Bosnjak, Hrvat, Srbin...+ brez neke kosarkaske legende, da nije smjesno bilo bi zalostno.

Svi istinski navijaci zasluzuju, da se jim kaze istina pa kakva god ona bila! Mirza, Stipane, Djedovicu i ostali cekamo...

Mirza je zadnji u cijem je interesu da sva istina izadje na vidjelo, barem zadnjih 5-6 godina
Garantujem

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

lumani
Kontakt:

Post Postao/la lumani » 12 sep 2016, 20:07

nerminh74 je napisao/la:
_dreamer_ je napisao/la:Ne kontam ni ja Jusufa, osim sporadicnih komentara na forumu niko nije stavio njega pod znak pitanja, niko ozbiljniji, izuzev upravo Mirze Teletovica koji je prozvavsi Enesa Trnocevica hajde da kazemo indirektno prozvao i njega. Harun je po mom misljenju nebitan jer nije dio saveza, ne znam sto bi Jusufa tangirala njegova prica i sto bi se on radi nekoga ko trenutno nije u savezu dovodio u pitanje da li da igra za repku ili ne. Njegovo misljenje mu ni prije nije bilo bitno, zasto bi sada...

Ne znam, mozda cita forum pa se covjek razocarao u neke izjave ovdje, no on je po meni odradio korektan posao.

Potpis

kako nisu :?: pa cjeli dan ga novinari razapinju :!:

ljubiteljsporta
Kontakt:

Post Postao/la ljubiteljsporta » 12 sep 2016, 20:20

Hajmo malo poredat činjenice, okanimo se uvijek iste priče o tome kako sitaucija donese nešto, pa mi komentarišemo.
Prošli saziv Saveza:
- Radio vrlo mal broj ljudi (koliko se spominjalo u medijima Dino, Harun, Igor, neka sekretarica i onaj Đonlagić se spominjao)
Nikad do kraja nije objašnjeno zašto je tako. Da li što niko neće ili što ovi vole raditi u uskom timu. Moilim bez presuđivanja ličnog karaktera.
- Naslijeđen dug od cca. 2,5 miliona KM (njihovi iskazi koje nisu demantovali ni ovi novi), a taj zatečeni dug smanjen ali isto tako ostavljen dug novom sazivu (manji od zaduženog ali ipak ne utvrđen iznos)
- Izostanak djelovanja rada po statutu (često miješanje nadležnost). Ovo je utvrdio zvanično i Nadzorni odbor.
- Izražene sumnje u koruputivna djelovanja, ali još uvijek tek u segmentu neke istrage. Dakle NIJE nikome dokazan nikakav kriminal da ga mi izašta optužujemo
- Realno zanemarivanje ženske košarke u BiH (pravdano finansijskim sredstvima što je vjerovatno dosta moguće al opet pomalo nejasno da je baš toliko zanemareno)
- Jedno vrijeme (sezona ili dvije nisam siguran) postojala Liga mladih. Najveći iskorak omladinske košarke u BiH u zadnjih 25 godina
- Stvorene sve omladinske selekcije u muškoj košarci i pri tome pronađen veliki (do sada najveći broj) mladih talentovanih igrača. Epilog toga je da danas imamo po prvi put od rata neku generaciju mladih koja nadolazi (Musa, Čampara, Sikiraš, Gegić, Atić....)
- Vršena okupljanja mladih košarkaša i prije nego što su bile završne pripreme (okupljanje na Vlašiću, turnir u Turskoj)
- Angažman jednog vrhunskog trenera (Ivanović) i jednog trenera koji nije vrhunski ali definitvno ima ono nešto posebno što ga krasi za selektora (Petrović)
- Izboren palsman na dva Eurobasketa, od čega je onaj prvi zaista isto kao da smo ukleti bili. Da nismo baš bili toliki nesretnici, ostvarili bi prvi plasman u drugi krug nakon 1993
- Titula prvaka Evrope u kadetskoj konkurenciji (koliko je to veliko ne treba pojašnjavati) i osvojeno 4 mjesto u juniorskoj) . Oba rezultata najveći uspjesi BH košarke od kako je nezavisne BiH
- Prošlogodišnje okupljanje (msilim da je prošle godione) gdje su uručene zahvalnice velikom broju zaslužnih igrača i trenera u prošlosti. Prvi put smo radili nešto što liči na stvaranje vlastitog lobija
- Dovođenje situacije (rezultatima) da još neko iskazuje interes da radi u košarci (praktično novi saziv Upravnog se tek tada sjetio da je dobro biti u košarci)

Novi saziv Saveza:
- Dugotrajno nadmudrivanje oko sastavljanja Upravnog odbora koje je rezultatiralo i kasnim, gotovo u zadnji minut izborom selektora A selekcije, a prije toga i omladinskih.
- Za sada (iako nema izvještaja Nadzornog odbora koji je jedini relevantan) smo bez optuzbi za ne statutaran rad
- Osiguranje sredstava za sve selekcije uprkos teškoj finansojskoj situaciji (a ona je uvijek teška u našem sportu)
- Katastrofalan izbor selektora A reprezentacije
- Ne izboren Eurobasket
- Povratak pod okrilje BH košarke jednog izuzetno talentovanog košarkaša kakav je Jusuf Nurkić
- Potpuni slom hijerahije u seniorskoj košarci. Samovolja igrača proizvod je toga da je Savez sve to znao a nije ne samo pravovremeno sankcionisao nego nije nikako sankcionisao
- Ne postojanje Lige mladih
- Ispadanje kadeta u B diviziju i objektivno sportski podbačaj ne plasmanom U 20 reprezentacije u A diviziju iako je imala objektivni kvalitet (ovdje bih uzeo određenu rezervu jer Savez može biti samo kriv zbog lošeg odabira selektora a trener selektuje i postavlja igru a igrači igraju)
- Stvorena situacija da je BH košarka propala (kao što u dobroj mjeri jeste jer je vraćena skoro 4 godine unazad) što kao rezultat će sigurno imati još mnogo teže iznalaženje finansijskih sredstava
- Zaustavljanje razvoja BH košake (uz isapdanje U-16 kao početne bazne godine u niži rang), što će imati sigurno za posljedicu otežano privlačenje talenata i njihov odlijev u Srbiju, Hrvatsku,....

Malo i o Jusufu Nurkiću:

- Pokazao svoj objetivni kvalitet čak i u mečevima sa selekcijom Rusijom koja je nivo drugog kruga Eurobasketa. Sve utakmice je odigrao sa punim doprinosom u igri i borbenošću
- Naš ubjedljivo najbolji centar u zadnjih 20 godina
- Egocentrik koji voli biti u centru pažnje na način da hoće da predstavlja neki vrhovni autoritet (primjer izjave na društvenim mrežama i medijima gdje se postavlja po „principu ja rekao i to je zakon“)
- Samovolja koja je svoju najbolju manifestaciju imala pokušajem obračuna sa dijelom publike u Mejdanu
- Ne pouzdanost oko statusa u reprezentaciji. Od „do mene je, ja se moram popraviti“ u subotu do „razmslit ću hoću li više biti dio reprezentacije) prošla su samo 2 dana (izjava je data jutros a ona onda kasno uvečer). Ovaj obrazac je konstata u njegovim izjavama
- Od njegovog dolaska oko reprezentacije stalno je neka medijska negativna atmosfera. Nijedan košarkaš u novijoj istoriji BH košarke a koji je imao zaista rezultate (Marković, Teletović,Mršić, Hukić.... ) nije bio u tolikom centru medijske pozornosti sa neprestanim izjavama koje su toplo-hladno
Da napomenem ovu kratku analizu sam napravio tek onako brzinski, te je moguće da je bilo i nešto što sam ne namjerno ispustio. Nisam želio da idem ni dublje u noviju istoriju, a vjerujte našu košarku prati još od kada su nam Tarik Valjevac i Damir (Abdulkerim) Mirković bili velike nade, a to je jakooo davno još od 1995-1996.
Uz to, ne znam da li su drugi, ali svima vama koji slavite Bajram Šerif Mubarek Olsun.

Admir_Sa
Kontakt:

Post Postao/la Admir_Sa » 12 sep 2016, 20:29

da dodam za novi saziv saveza

+ostanak ženske u20 ekipe u A
+izboren ulazak u A u18
+formirana u16 ekipa
-loš rezultat u16 ekipe na prvenstvu b divizije
nema potpisa

ljubiteljsporta
Kontakt:

Post Postao/la ljubiteljsporta » 12 sep 2016, 20:38

Admir_Sa je napisao/la:da dodam za novi saziv saveza

+izboren ulazak u A u18
+formirana u16 ekipa

Da u pravu si, kao što rekoh ne namjerna greška moguća.
Iskreno moje mišljenje je da ovi sadašnji ne mogu ostati, jer izgubili su onaj početni ambijent koji su imali, a sada je situacija 20 puta teža za raditi, a oni ni u odličnoj atmosferi očito nisu znali raditi. Znači pitanje je samo da li će ići odmah nakon ovoga ili da agonija traje još godinu dana. To ne znači da treba da dođu odmah i oni stari, iako u principu ako realno sagledavamo stvari i situaciju oko našeg sporta generalno sada će i biti teško naći ikakve ljude koji žele da rade u košarci.Tu mislim na potpuno nove svježe kadrove koji uz to mogu pronaći novca.

Admir_Sa
Kontakt:

Post Postao/la Admir_Sa » 12 sep 2016, 20:45

ljubiteljsporta je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:da dodam za novi saziv saveza

+izboren ulazak u A u18
+formirana u16 ekipa

Da u pravu si, kao što rekoh ne namjerna greška moguća.
Iskreno moje mišljenje je da ovi sadašnji ne mogu ostati, jer izgubili su onaj početni ambijent koji su imali, a sada je situacija 20 puta teža za raditi, a oni ni u odličnoj atmosferi očito nisu znali raditi. Znači pitanje je samo da li će ići odmah nakon ovoga ili da agonija traje još godinu dana. To ne znači da treba da dođu odmah i oni stari, iako u principu ako realno sagledavamo stvari i situaciju oko našeg sporta generalno sada će i biti teško naći ikakve ljude koji žele da rade u košarci.Tu mislim na potpuno nove svježe kadrove koji uz to mogu pronaći novca.

sve u svemu nastavljamo da ga pušimo kao država što se sporta tiće, a nastavljamo i dalje da ga pušimo svi mi normalni i neutralni kojima je samo bitno da naši sportisti postižu dobre rezultate sa reprezentacijom, mi koji se nerviramo samo tako svaku utakmicu i mi kojima se popravi dan, sedmica, mjesec kada naši nešto dobro urade i naprave neki rezultat
nema potpisa

Ethel
Kontakt:

Post Postao/la Ethel » 12 sep 2016, 20:54

Zar stvarno neko misli da ce ova garnitura podnijeti ostavke? Nema te sanse da oni na reviziji podnesu svi ostavke a realno svi do jednog bi trebali to uraditi.

Napravit ce jednu diplomatsku pressicu, gdje ce se nasrati, priznati mali dijelic krivice, oni ce ispasti najmanje krivi nakon svega i to je to. Za sljedeci ciklus ocekujem da dovedu nekog bivseg reprezentativca na selektorsko mjesto cisto da privole publiku tim izborom nesto tipa Markovic, Firic itd.
Pricace ti da se ona gasi, ti sto nikad nisu tako sjali.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Unofficialpage » 12 sep 2016, 22:59

Ja se još nadam da idemo na EP. :rol:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

viKK
Kontakt:

Post Postao/la viKK » 12 sep 2016, 23:01

pa i kad bismo otišli, kako bi se ova situacija riješila? kako posložiti ekipu? vratiti mirzu? odlazak mulaomerovića? šta će biti sa nurkića? nismo uopšte u stanju da igramo eurobasket, da prođemo ne bi bilo pošteno. toliko unutarnjih problema u košarkaškom savezu, a onda i u samom timu razdire reprezentaciju
Zadnja izmjena: viKK, dana/u 12 sep 2016, 23:03, ukupno mijenjano 1 put.

solinas
Kontakt:

Post Postao/la solinas » 12 sep 2016, 23:02

Unofficialpage je napisao/la:Ja se još nadam da idemo na EP. :rol:

Ima li jos koja varijanta osim pobjede Makedonije i nase pobjede od 40 razlike ili je to to
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Goalgetter
Kontakt:

Post Postao/la Goalgetter » 12 sep 2016, 23:04

Ugasiti kosarkasku reprezentaciju na nekih godinu-dvije. Dosta je vise ovo bilo.

nerminh74
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la nerminh74 » 12 sep 2016, 23:07

Isti sam ti ludzak
Kontam ako nam se sve poklopi i prodzemo
Savez ce dovesti kako bog zapovjeda selektora
Mirza ce doci i nece se zajebavati kako bi saprao ljagu sa svog imena
Slicna stvar sa Nurkicem
A musa ce malo smanjiti dozivljaj
Jos ce sulejmanovic i karahodzic imati aba sezonu
Mozda zovnemo alibegovica i rjesimo naturalizovanog
I mozda atic dodze tobe
Ali zato sam ja ludzak i pokusavam biti opgimista
U suprotnom nema seniorske kosarke do 2018 ili 19 godine
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

nerminh74
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la nerminh74 » 12 sep 2016, 23:09

solinas je napisao/la:

Ima li jos koja varijanta osim pobjede Makedonije i nase pobjede od 40 razlike ili je to to

Island izgubi od Belgije,Makedonija dobije VB,a izgubi od Madjarske i Poljska dobije Estoniju i Bjelorusiju i ako se to desi treba nam bilo kakva pobjeda u Svedskoj.
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

solinas
Kontakt:

Post Postao/la solinas » 12 sep 2016, 23:13

nerminh74 je napisao/la:
solinas je napisao/la:

Island izgubi od Belgije,Makedonija dobije VB,a izgubi od Madjarske i Poljska dobije Estoniju i Bjelorusiju i ako se to desi treba nam bilo kakva pobjeda u Svedskoj.

To sve treba da se desi,ili bilo sta od toga :shock:
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

boomerang5
Kontakt:

Post Postao/la boomerang5 » 12 sep 2016, 23:16

nerminh74 je napisao/la:
solinas je napisao/la:

Čak i to ja mislim da ne dođe kako treba. Jer Makedonija je izgubila od Luksemburga koji ce biti zadnji, pa bi u tom slucaju imala 2 pobjede ko i mi i bolju kos razliku ...

nerminh74
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la nerminh74 » 12 sep 2016, 23:26

Da treba doci do svega toga, a njima se pobjede na zadnjeplasiranim ekipama brisu

Ethel
Kontakt:

Post Postao/la Ethel » 12 sep 2016, 23:31

@boomerang5 Nije Makedonija izgubila od Luksemburga...
Pricace ti da se ona gasi, ti sto nikad nisu tako sjali.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.