Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 10 jul 2018, 23:32

Sa priprema tima SAD

slika


Kakva je ovo medijska blokada, upravo smo savladali Sjedinjene Američke Države, najveća pobjeda u historiji bh. sporta a ne možemo da saznamo ni ko je bio najbolji strijelac na utakmici?

cavendish
Postovi: 326
Pridružen/a: 27 dec 2015, 13:59
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la cavendish » 12 jul 2018, 12:30

Cedi Osman igrao kvalifikacije ovo ljeto za Tursku i bio najbolji igrač, vratio se u SAD i sada igra summer league za Cavse i tu je najbolji igrač. Znači kad se hoće tad se i može.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 14 jul 2018, 09:40

Penava za 6min imao ucinak od 4p,3sk,1blk
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 14 jul 2018, 16:13

Kapelan presao u Siauliai ( Litvanija )
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 14 jul 2018, 16:44

e konačno se ratosiljao druge lige... Litvanska liga je praćena, jaka, imaće solidan display. Možda ga se i u savezu konačno sjete.

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Jusko00 » 15 jul 2018, 18:02

Jel ima iko informacije o b reprezentaciji?zar su samo igrali protiv SAD

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 15 jul 2018, 19:30

Muška B reprezentacija došla je do pobjede i u drugom susretu na turniru u na turniru u kineskom gradu Hangzhou. Naši reprezentativci savladali su selekciju Kine rezultatom 93:92.

Najefikasniji u redovima našeg tima bio je Ibrahim Durmo sa 24 postignuta poena, a dvocifreni su bili još Darko Talić sa 16 poena, te Fahrudin Manjgafić i Ivan Karačić sa po 12 postignutih poena.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 15 jul 2018, 19:37

Menso uzima turnir s pola snage.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 15 jul 2018, 19:49

edinjo-bih je napisao/la:Muška B reprezentacija došla je do pobjede i u drugom susretu na turniru u na turniru u kineskom gradu Hangzhou. Naši reprezentativci savladali su selekciju Kine rezultatom 93:92.

Najefikasniji u redovima našeg tima bio je Ibrahim Durmo sa 24 postignuta poena, a dvocifreni su bili još Darko Talić sa 16 poena, te Fahrudin Manjgafić i Ivan Karačić sa po 12 postignutih poena.
Pa ko to igra za USA i Kinu kad ima Fahro dominira pod kosevima ... volio bih da Durmo i Talić izrastu u igrace za repku ... :pray:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Jusko00 » 15 jul 2018, 21:04

Hvala na informaciji..idu do finalaa

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 16 jul 2018, 17:34

Naša B reprezentacija poražena je danas u trećem meču na turniru u Hangzhou. Bolji od naših reprezentativaca bili su reprezentativci Litvanije, koji su na kraju slavili rezultatom 83:72.

Najefikasniji u redovima našeg tima bili su Ibrahim Durmo i Darko Talić sa po 17 postignutih poena.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 16 jul 2018, 23:45

Ali, uz svu tu trenutnu atmosferu, konstantne otkaze, loše stanje u klubovima, djeluje kao da bh. reprezentacija ipak nema svijetlu budućnost, iako, paradoksalno, već petu godinu zaredom imamo dva igrača u NBA ligi?

“Ja to ne gledam tako. Da nestane i Košarkaškog saveza BiH, ova država će uvijek imati vanserijskih talenata. Mi ne možemo uništiti toliko mladih igrača, koliko njih navire iz svakog ćoška. Ovo je jednostavno takvo podneblje. Postoji samo taj problem što idu rano iz domovine, neko za Srbiju, Hrvatsku, a neko za Španiju, Njemačku… Evo, ovaj Ivica Zubac, što sada igra za Los Angeles Lakerse i što je trenutno prvi centar hrvatske seniorske reprezentacije – on je bio na pragu da zaigra za BiH. Broj njegovog oca i danas imam u mobitelu. A znate zašto Zubac ne igra za nas? Zato što smo njegove papire dali Hrvatskom košarkaškom savezu u zamjenu za dozvolu da Andrija Stipanović igra za BiH. Tadašnjem bh. selektoru Aci Petroviću i stručnom štabu trebao je centar, našli su Stipanovića, ali je on ranije igrao za mlade reprezentacije Hrvatske. Iz Zagreba su potom Košarkaškom savezu BiH poslali jasnu poruku – dajte nam papire za Zupca, koji je iz Čitluka, mi ćemo vama Stipanovića. Tako je i bilo, naš Savez je pristao na pogodbu. Napravljena je ogromna greška, jer niko tada nije gledao dugoročno. A zamislite samo da imamo centra Lakersa u reprezentaciji…”

Pa, stvarno nam onda nema spasa, kad se tek tako lišavamo nevjerovatnih talenata…

“Mene nije strah da ćemo mi ostati bez kvalitetnih igrača. Već sam rekao, ovdje će uvijek biti talenata. Ali me strah zato što ne postoji sistem. Ne postoji plan i program, razvojna strategija za barem dva olimpijska ciklusa. U Savezu se dnevno rješavaju problemi, niko i nema vremena da se bavi nekom budućnošću. A smatram da postoje entuzijasti, stručnjaci, ljudi koji mogu pomoći, samo ih treba uključiti na neki način”.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 17 jul 2018, 00:09

edinjo-bih je napisao/la:… Evo, ovaj Ivica Zubac, što sada igra za Los Angeles Lakerse i što je trenutno prvi centar hrvatske seniorske reprezentacije – on je bio na pragu da zaigra za BiH. Broj njegovog oca i danas imam u mobitelu. A znate zašto Zubac ne igra za nas? Zato što smo njegove papire dali Hrvatskom košarkaškom savezu u zamjenu za dozvolu da Andrija Stipanović igra za BiH. Tadašnjem bh. selektoru Aci Petroviću i stručnom štabu trebao je centar, našli su Stipanovića, ali je on ranije igrao za mlade reprezentacije Hrvatske. Iz Zagreba su potom Košarkaškom savezu BiH poslali jasnu poruku – dajte nam papire za Zupca, koji je iz Čitluka, mi ćemo vama Stipanovića. Tako je i bilo, naš Savez je pristao na pogodbu. Napravljena je ogromna greška, jer niko tada nije gledao dugoročno. A zamislite samo da imamo centra Lakersa u reprezentaciji…”
Znas i sam druze da ni Andrija ne bi igr'o za nas da mu je bilo ko iz HKS-a preko Vajbera poslao poruku da ima 0,1 % mogucnosti da zaigra za njih kad im se apsolutno svi drugi centri povrjede ... koliko ti volis BiH, toliko je oni ne vole ... i igraju za BiH iz istog razloga zbog kojeg bi ti igrao za Austriju, s tim da bi ti imao, kao normalan insan, sigurno vise motiva od svakog od njih zajedno ... Tako da ne bi trebali zalit' za Zubcima i @urcima ... od '92-e mi nismo vise 'svoji' ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 17 jul 2018, 00:22

upravu si i nezalim ni za kim, jer BiH je jedina konstanta :-) samo nek se zna da propaganda proslog saveza zvana "prekinuli smo odlazak nase djece pod tudje zastave" je bila (kao sto sam i tada govorio) bezobrazna laz...

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 17 jul 2018, 00:28

edinjo-bih je napisao/la:upravu si i nezalim ni za kim, jer BiH je jedina konstanta :-) samo nek se zna da propaganda proslog saveza zvana "prekinuli smo odlazak nase djece pod tudje zastave" je bila (kao sto sam i tada govorio) bezobrazna laz...

Toliko su dobro prekinuli odlazak pod tudje zastave da sve sto valja je otislo izuzev Marice Gajic i Njegosa Sikirasa :D
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Vainglorious
Postovi: 436
Pridružen/a: 23 jun 2017, 03:25
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Vainglorious » 17 jul 2018, 00:47

Jesmo li mi dobili USA ili izgubili? Neki dan u clanku na SS.ba napisase da smo poslije USA dobili i Kinu, a sad pisu da smo izgubili od Litvanije, a u prethodnim utakmicama dobili kinu i izgubili od USA. **** lud zbunjenog :shifty:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 17 jul 2018, 07:10

Iz one generacije 97./98. što je igrala polufinale U18 EP već imamo četvoricu igrača na koje Duško ozbiljno računa: Gegić, Atić, Durmo, Penava. Ima još par igrača iz te ekipe koje bi mogli gledati u reprezentacija u dogledno vrijeme.

Naravno ne treba se zavaravati, niko od njih još uvijek nije ništa odigrao u ozbiljnoj košarci, to što su već sada, sa ovakvim karijerama reprezentativci više govori o reprezentaciji nego o njima.

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 17 jul 2018, 07:48

gdje igra taj sikiraš,ima li on šanse da bude u a reprezentaciji?

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 17 jul 2018, 10:41

AS Monaco signs Elmedin Kikanovic to a two-year contract extension

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 19 jul 2018, 01:49

Hmmm, kako mi je ovo promaklo ? :D :D :D


slika

slika

slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.