Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 25 maj 2019, 09:38

Bassha je napisao/la:slika

Da, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: are invited :rol:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Tracy3McGrady » 02 jun 2019, 15:23

Sad mi jedan prijatelj reče, koji je dobro upućen, da bi Alen Smajlagić trebao igrati za nas. Igra za filijalu Golden State
Anfernee "Penny" Hardaway #1

BlackMambaGoku
Postovi: 54
Pridružen/a: 27 avg 2017, 14:24
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la BlackMambaGoku » 02 jun 2019, 15:37

Tracy3McGrady je napisao/la:Sad mi jedan prijatelj reče, koji je dobro upućen, da bi Alen Smajlagić trebao igrati za nas. Igra za filijalu Golden State
To bi bilo ekstra

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 02 jun 2019, 15:50

Mudar potez Raskovica i Galijasevica ( ako se ispostavi da je tacna inf )
Savez ce dati ispisnicu Biberovicu, a ovi ce ubijediti da Smailagica igra za nas ( i onako nebi imao mjesta u seniorskoj rep Srbije ).

Jedino ako bi NWG dosao kao naturalizovani + Jovanovic iz Sparsa halalio bi im Bibera
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

ovisnik
Postovi: 1110
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ovisnik » 02 jun 2019, 22:53

Ovaj Smailagić bi mogao biti pravo pojačanje za repku, mlad igrač, igra na pozicijama 3-4,dobar šut, prije odlaska u Ameriku važio je za ozbiljnog talenta u Srbiji, odličan potez saveza, ako se ispostavi da je tačna informacija.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la AirRamiz » 02 jun 2019, 23:31

ne bih da papire za biberovica makar islo na nasu stetu

zagorcat mu zivot koliko je moguce....neka ceka 21 godinu...i on i turci....svaka nagodba je veleizdaja,koja ce utrt put za neke nove razmjene

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 03 jun 2019, 10:11

Bassha je napisao/la:( i onako nebi imao mjesta u seniorskoj rep Srbije ).
pa nisam baš siguran :) , mislim, daleko je seniorska reprezentacija još, ali on u ovom trenutku nije ništa lošiji igrač od Pecarskog i Petruševa koji su njegova generacija.
ovisnik je napisao/la: igra na pozicijama 3-4
prije 10-ak godina možda bi i mogao, ali danas je on čista 4, više sa naginjanjem ka 5 nego 3.

btw, slažem se, vrhunski potencijal, ozbiljno pojačanje za BiH. Ako je tačno ovo, naravno, ja nisam do sada ništa čuo.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la AirRamiz » 03 jun 2019, 11:38

Nemanja86 je napisao/la:
Bassha je napisao/la:( i onako nebi imao mjesta u seniorskoj rep Srbije ).
pa nisam baš siguran :) , mislim, daleko je seniorska reprezentacija još, ali on u ovom trenutku nije ništa lošiji igrač od Pecarskog i Petruševa koji su njegova generacija.
ovisnik je napisao/la: igra na pozicijama 3-4
prije 10-ak godina možda bi i mogao, ali danas je on čista 4, više sa naginjanjem ka 5 nego 3.

btw, slažem se, vrhunski potencijal, ozbiljno pojačanje za BiH. Ako je tačno ovo, naravno, ja nisam do sada ništa čuo.
znas li koja je njegova prica...ko mu je otac, jel iz sandzaka rodom?

i ja sam citao da je pf i da je zanimljiv talenat...statistika mu i nije neka, ne znam jel se prijavio na draft

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 03 jun 2019, 16:16

znam da je Beograđanin, tj. iz Borče, prigradskog naselja sa druge strane Dunava, e sad, za roditelje stvarno nemam pojma.

Ima specifičnu priču, ponikao je u lokalnom malom klubu Beko, i brzo se probio, već sa 16g je igrao seniorsku ligu u sprskoj ligi grupa Beograd (3.rang) gdje je imao 20+ partije. Odbijao je sve ponude, čak i Miškovu gdje je imao garanacije. Zbog toga i nije imao baš zavidan status u reprezentaciji, iako generalno na toj poziciji ima hebenu konkurenciju (Pecarski, Koprivica, Petrušev).

Sa 17 je imao ponudu Partizana, ali tada je trener bio Muta i (pametno) je procjenio da to nije dobra situacija.



Tretutno je štićenik Koste Jankova, poznatog trenera za individualni rad (bivši pomoćnik Maljkovića iz Jugoplastike) koji je godinama dio organizacije Warriorsa, i ranije je dovodio neke igrače iz Srbije u njihovu NBDL (danas G-league) filijalu.

Ja sam ga gledao više puta u juniorskoj ligi Srbije, i gledao sam hightlightse iz Warriorsa, znam da cijenite Sikiraša, Sulejmanovića i par tih mlađih igrača, ali Smailagić je po meni level više od njih.




nema tu neke prevelike filozofije, i laici vide osnovne stvari, pravilan izbačaj, dobro trčanje za tu visinu, solidan ball handling. Legitiman igrač.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 03 jun 2019, 23:49

Nemanja86 je napisao/la:Trenutno je štićenik Koste Jankova
Ako je Kostin onda cisto sumnjam da ce biti nas ... vjerujem da se svi jos sjecamo slucaja 'Kuzmic' ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

vedoz
Postovi: 1335
Pridružen/a: 25 jun 2014, 23:16
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la vedoz » 04 jun 2019, 00:28

DaVinci je napisao/la:
Nemanja86 je napisao/la:Trenutno je štićenik Koste Jankova
Ako je Kostin onda cisto sumnjam da ce biti nas ... vjerujem da se svi jos sjecamo slucaja 'Kuzmic' ... :kafa:
Lako moguće da si upravu, mada nije isključeno da se priča obrne ovaj put

Divos
Postovi: 617
Pridružen/a: 27 jan 2016, 20:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Divos » 04 jun 2019, 07:58

? ? је (? ") & " СП У-19 & " 29.јуна на ".
% ' 18 $ за ? ", а & " на тој поз. " ' % ? & на ? поз. (на ЕП ? $ у ? то су ? $ ? " је " на поз." " ? " " је " на поз.") & је (") " " важну ?.

", ? је, & & ? " & (http://www.kss.rs/u19-reprezentacija-sr ... prvenstvo/)
....ali ni na Alena Smajlagića za koga sam lično zabrinut, jer u poslednje vreme on i njegova porodica ne odgovaraju na telefonske pozive – priča Bućan.
" ту је " & овог & нејасна.

Овај " је " за У-16 ? ? " на ЕП 2016, ? $ % у " за ЕП У-18, & $ " путовао у ?, " он не ' " за ? & $ ? ? " у ? " " у ". & ? & наравно.
$, & је " ? &, / ? / " - се & ". $ % је $ у ".

- $ је & & $ се $ " на $ $ (- га & " на 58.поз.), тренутно га ' по $, " $ $ " се $ $ не остваре. & је, ? то ? % $, то " са ?. & / простора ?.

% пре " $ $ на $ & ' " $ га & ", % је " $ ? ту " ". % се " ? ", ? $ је то ? ? ", " " ту & вероватно " $ ?, % ' $ " & ? са ".

? ? ($ - " " наравно) " су $ " $ " у У-16, У-18 ? У-20 узрасту (& $ " ') $ " " ? " " " & по ЕП ? ". ", ? је & ? " $ - $ развојну ?, - је на $, & $ ' ту ? ?, " & " ' " $ " - % $ " за & у $ на $ $ је ¥ " (а у " ? " " % ? " на тој поз.), % " - " & ".

$ % - " са " &.

BIHpatriota
Postovi: 2530
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la BIHpatriota » 04 jun 2019, 20:35

Ako uzmemo Smailagica, bolje smo prosli od Srbije sa uzimanjem Simanica i Ilića, kao potencijalnih klasičnih četvorki ili niskih četvorki u small ball postavama(Ilic)

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ziggs » 04 jun 2019, 22:46

Divos je napisao/la:? ? је (? ") & " СП У-19 & " 29.јуна на ".
% ' 18 $ за ? ", а & " на тој поз. " ' % ? & на ? поз. (на ЕП ? $ у ? то су ? $ ? " је " на поз." " ? " " је " на поз.") & је (") " " важну ?.

", ? је, & & ? " & (http://www.kss.rs/u19-reprezentacija-sr ... prvenstvo/)
....ali ni na Alena Smajlagića za koga sam lično zabrinut, jer u poslednje vreme on i njegova porodica ne odgovaraju na telefonske pozive – priča Bućan.
" ту је " & овог & нејасна.

Овај " је " за У-16 ? ? " на ЕП 2016, ? $ % у " за ЕП У-18, & $ " путовао у ?, " он не ' " за ? & $ ? ? " у ? " " у ". & ? & наравно.
$, & је " ? &, / ? / " - се & ". $ % је $ у ".

- $ је & & $ се $ " на $ $ (- га & " на 58.поз.), тренутно га ' по $, " $ $ " се $ $ не остваре. & је, ? то ? % $, то " са ?. & / простора ?.

% пре " $ $ на $ & ' " $ га & ", % је " $ ? ту " ". % се " ? ", ? $ је то ? ? ", " " ту & вероватно " $ ?, % ' $ " & ? са ".

? ? ($ - " " наравно) " су $ " $ " у У-16, У-18 ? У-20 узрасту (& $ " ') $ " " ? " " " & по ЕП ? ". ", ? је & ? " $ - $ развојну ?, - је на $, & $ ' ту ? ?, " & " ' " $ " - % $ " за & у $ на $ $ је ¥ " (а у " ? " " % ? " на тој поз.), % " - " & ".

$ % - " са " &.
Momak pokusava da obezbjedi svoju buducnost u ovih sljedecih mjesec-dva, vjerovatno njegovo najvaznije ljeto u zivotu. Ja koliko sam istrazivao i pratio nisam primjetio da momak ima ikakve veze sa Bosnom, eto osim mozda imena. On je odrasto u Beogradu, tamo su mu svi prijatelji i familija i igrao je vec za omladinske selekcije. Mislim da su vasi trener malo razmazeni sto se tice tog odazivanja za reprezentaciju, treba biti realan pa i uzeti u obzir da ti momci kada odbijaju sigurno imaju neke vaznije stvari u zivotu("reprezentacija je svetinja" to je problem svih Balkanaca) kao sto je to obezbjedivanje svoje igracke i finansijske buducnosti. Zasto sto je Smajlagic kada je tako potreban, a i igrao je za U16 repku, igrao u nekom smjesnom lokalnom klubu a ne u nekom od velikana tipa Crvena, Partizan ili Mega. Pa zato sto nije imao podobnog agenta da mu to izganja, ali njegova sreca pa je taj isti agenat zvao Golden da pogleda trening i eto momak ce vjerovatno u prvu rundu. Pricekajte da se malo njemu ta NBA karijera stabilizira, mislim da ce se odazivati u buducnosti na okupljanja reprezentacije Srbije.

edit: posto nisam citao ove prije komentare samo sam tvoj, sad mi je jasno i sto nije igrao za te vece klubove. A i ima neke logike to sa menadzerima da mi damo ispisnicu Biberovicu(steta stvarno, a i mislio sam da mu je vec data) a oni nama Smailagica. Ko sto kazu gdje ima dima i vatre. Uglavnom pratio sam ovog momka, gledao utakmice i slusao intervjue sa njim i staffom Goldena oni ce izgleda sve uraditi da on zavrsi kod njih, ima obecanje od njih sigurno. A vjerujem da Golden misli da ima ekstra talenat u Smailagicu, toliko da su mu zabranili da ide na G-Leauge showcase prije par mjeseci gdje se pokazuji ti Gligasi, onda nije ni na Draft Combine bio a ne vidim ga na spisku nijedne ekipe za predraft workoute. Znaci totalno su ga izolirali od drugih NBA ekipa.

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Kompromis » 04 jun 2019, 23:08

Ako nije igrao za juniore Srbine moze igrati kad navrsi 21. godinu za BiH, naravno pod uslovom da ima neke veze sa BiH... tako je BiH uzela Sulejmanovica koji je bio kadetski reprezentativac Finske...

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la AirRamiz » 04 jun 2019, 23:10

ako ne povuce prijavu definitivno ima obecanje....moguce za ovaj 58i pik GS. cudno je da nije isao na koledz iako sam citao da je imao ponude jakih univeziteta ,vec se odlucio za g ligu...u prvoj varijanti bi imao bolju promociju i igrao dzaba, a drugoj je dobio neke pare, mada sitnis...

ko zna kakve su tu seme iza paravana...kakve veze ima jankov, misko i galijasevic...na prvu nikakve
Zadnja izmjena: AirRamiz, dana/u 04 jun 2019, 23:11, ukupno mijenjano 1 put.

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 04 jun 2019, 23:11

a ako nema nikakve veze s bIh,jedino kao naturalizovani?

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la MElloo » 04 jun 2019, 23:16

Ma nasla bi se neka veza ako je on voljan da zaigra.Kad mogu silni bosanski pravoslavci igrat za Srbiju moze i jedan muslimanski srbin obrnuto :D
Sad mozda je to neka prica oko agenata da se izvuce nesto il ko zna.Vidjecemo

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Kompromis » 04 jun 2019, 23:36

Nemamo iste uslove kao Srbi, prevashodno zahvaljujući Aliji koji nije ni o cemu razmisljao sta ce biti poslije Dejtona kad je isti potpisivao.... Svaki Srbin iz BiH (konstitutivan narod) ima pravo na srbijansko drzavljanstvo, a svaki Bosnjak iz Sandzaka, Beograda nebitno nema pravo igranja za BiH... samo oni ciju su roditelji ili bar jedan od djedova i nana rodjeni u BiH, u suprotnom nema sanse da se na glavu okrenes... npr u fudbalu da kolasincova mama nije iz Capljine on ne bi mogao igrati za BiH... oko 70% Sandzaka (mozda i vise) nema drugo koljeno koje vodi iz BiH....

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la MElloo » 04 jun 2019, 23:38

Kompromis je napisao/la:Nemamo iste uslove kao Srbi, prevashodno zahvaljujući Aliji koji nije ni o cemu razmisljao sta ce biti poslije Dejtona kad je isti potpisivao.... Svaki Srbin iz BiH (konstitutivan narod) ima pravo na srbijansko drzavljanstvo, a svaki Bosnjak iz Sandzaka, Beograda nebitno nema pravo igranja za BiH... samo oni ciju su roditelji ili bar jedan od djedova i nana rodjeni u BiH, u suprotnom nema sanse da se na glavu okrenes... npr u fudbalu da kolasincova mama nije iz Capljine on ne bi mogao igrati za BiH... oko 70% Sandzaka (mozda i vise) nema drugo koljeno koje vodi iz BiH....
Meni nije jasno kako srbi i hrvati uospte svi imaju praov da uzmu drzavljanstvo druge drzave tek onako :D

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.