Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 12 jul 2019, 15:21

lumani WroteColon
BIHpatriota WroteColon
Wandelanoite WroteColonNadam se da ce Mirza u dogledno vrijeme uspostaviti konekciju sa Sandžakom. Uvijek je tu bilo dobrih košarkaša, pogotovo sada kad i klub Novi Pazar igra malo značajniju ulogu.

Smailagica i Islamovica treba pokušati dovesti pod našu zastavu i otići u Tutin i Pazar popričati s njima i njihovim porodicama.

Trenutno igraci iz Sandzaka cine okosnicu Turske Cedi Osman, Kenan Sipahi i Melih Mahmutoglu, da je bilo malo interesa mogao je barem jedan zaigrati za BiH, jos je Osman bio u Bosni u oml. kategorijama.

Potpisujem cijeli komentar.

Cedi je Makedonac ;)(Otac Turcin) a Melih je Rodjen u Turskoj :mrgreen: a Sipahi je sa Kosova :mrgreen: :clap:
Sandzaklija je Biberovic ,ali eto i on ode u Tursku.

Problem je sto se kod razviju ,pa pobjegnu u Tursku..Cedi,Biberovic :thumbdown: Braca Sehovic :thumbdown:

Cedijeva majka je Pazarka tj. Bošnjakinja.
Kenanova majka je isto iz Pazara Bošnjakinja i Kenan prica bosanski normala, Melih je ustvari Mahmutovic i otac mu je ugledan u Pazaru i on isto tako odlično govori nas jezik.
MES QUE UN CLUB!
"Lahko je biti navijač Brazila, budi navijač Kipra."
Meša Mancini Selimović

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 12 jul 2019, 15:42

Ghuraba WroteColon
Vucevich WroteColonOsmanova majka je Bosnjakinja @kobe

A ovaj Sipahi ne mislim da ima ikakve veze, sa Kosova je, mada i ne znam jer prica nas jezik.

Srbi ce reci da prica cisti srpski. :mrgreen: Najiskompleksiranija nacija na univerzumu.

opet ti.

religijski simboli na avataru nisu dozvoljeni, isto tako nije dozvoljeno ni vrijeđanje neke cijele nacije, a pogotovo ne rasplinjavanje svake diskusije na prebrojavanja krvnih zrnaca i price o vjeri i naciji.

ako ces o sportu, dobrodosao. Ako te zanima vjera, nacija, genetika... to mozes na nekom drugom forumu da studiraš.

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 12 jul 2019, 16:32

BiH 75:70 Kina
"Kod nas je reprezentacija kao da dođeš malo na odmor. Jedeš kolače, porodica, pokloni... onda idu utakmice i tu si mrtav. Tako je bilo kod nas", rekao je Lulić.

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 12 jul 2019, 16:35

I u drugom dijelu izabranici selektora Bosnića nastavili su sa dobrom igrom i prednost stečenu na poluvremenu uspijevaju zadržati do kraja i ostvariti pobjedu rezultatom 75:70.

Najefikasniji u našem timu su bili Gegić i Kamenjaš koji su postigli po 18 poena, Muratović je postigao deset, Šehić, Čampara i Sikiraš po šest, Sejfić pet, a Zubac četiri.

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 12 jul 2019, 16:49

Kako air Gega dade 18, da mi bi znat... :mrgreen:

Da hoce se i on malo trznuti, red bi bio.

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 12 jul 2019, 17:11

admin WroteColonopet ti.

religijski simboli na avataru nisu dozvoljeni, isto tako nije dozvoljeno ni vrijeđanje neke cijele nacije, a pogotovo ne rasplinjavanje svake diskusije na prebrojavanja krvnih zrnaca i price o vjeri i naciji.

ako ces o sportu, dobrodosao. Ako te zanima vjera, nacija, genetika... to mozes na nekom drugom forumu da studiraš.

Na osnovu cega zakljucujes da su religijski simboli?

Koje vrijedjanje, zar Srbi nisu poznati po tome da u svemu dodaju prefiks 'srpski', krenuvsi od Mladicevog obracanja iz Srebrenice, kad je rekao da se nalazi u srpskoj Srebrenici? Vjerujem da za druge primjere i sam znas i cinjenica je da su takvi postupci odlika kompleksasa. Medjutim, ja nisam ni imao namjeru ici u tom smjeru i stavio sam lijepo onaj zeleni smajli koji upucuje na zezanje. Oni se i sami zezaju s tim stvarima, kad, recimo, govore 'pricaj, bre, srpski, da te ceo svet razume' i slicno.

Nemam namjeru da se pravdam, jer to nije u mom fazonu i na ovom forumu sam iskljucivo zbog sporta. Tome svjedoce i moji postovi koji su 100% na sportskim temama i ticu se samo onoga sto stoji u naslovu. Ovdje na ovim temama ima normalnih i kulturnih ljudi i ja sam dosao tu jer se blize takmicenja svih kosarkaskih selekcija, pa da s njima povremeno prodiskutujem o tome. Da mi je namjera da pisem o nacionalizmu, zavrsio bih na diskusijama koje obiluju tom tematikom, ali ti si se nasao mene da upozoravas. Doduse, razumijem i to, jer tebi su najbolji ti koji spavaju na forumu.

On topic: Bravo za Gegu i Kamenog! Raduje me sto su koseve zabijali upravo oni od kojih sam nesto ocekivao na ovom turniru. Nadam se da ce nastaviti u tom smjeru i da ce pokazati da se na njih ozbiljno moze racunati. Mozda jos Bulic uspije iskociti s nekim poenima, jer danas vjerovatno nije puno igrao pored Sehica i Sikirasa. Takodjer, mozda Muratovic pokaze da vrijedi i on bi nam dobro dosao jer ima relativno dobar sut, mada sam skeptican po tom pitanju jer je odigrao dosta losu sezonu u Spaniji.

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 12 jul 2019, 17:33

Ko je igrao za Kineze?

Ovo je neka turneja ko sto su nedavno isli Mujo Tuljkovic i co.
MES QUE UN CLUB!
"Lahko je biti navijač Brazila, budi navijač Kipra."
Meša Mancini Selimović

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 12 jul 2019, 18:38

Wandelanoite WroteColonKo je igrao za Kineze?

Da nije ona ekipa što je igrala ljetnu nba ligu :?: :!:

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 12 jul 2019, 18:40

lumani WroteColon

Evo spisak pa uporedite: :mrgreen:

https://www.instagram.com/p/Bz0nGmmh7nl ... qycxt7fydu

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 12 jul 2019, 18:45

Ghuraba WroteColon
lumani WroteColon

Evo spisak pa uporedite: :mrgreen:

https://www.instagram.com/p/Bz0nGmmh7nl ... qycxt7fydu

:mrgreen:

Vrebac
Kontakt:

PostPostao/la Vrebac » 12 jul 2019, 18:51

Da se zakljucit da je igrac sa brojem 3(ne bih ga imenovao) veoma dobar!

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 12 jul 2019, 20:00

Vrebac WroteColonDa se zakljucit da je igrac sa brojem 3(ne bih ga imenovao) veoma dobar!

Inace moj dobri prijatelj :)

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 13 jul 2019, 00:23

Gledao ovu neku Ligatinu emisiju, Bosnic bio gost. Zraci covjek nekom energijom i pozitivnoscu. Valjda napravi nesto od nas.

Ligata konstantno spominje neke euroligaske igrace u kontekstu nase repke (kao, reprezentacijama poput nase je to veliki hendikep), a meni nijedan igrac (osim Gordica u Buducnosti, koji svakako ne igra vise za nas) ne pada na pamet da igra Euroligu? :mrgreen: Govorim za proslu godinu.

Nahvalio je ovog novog Amera, nesto malo pricao i o Sehicu (ako sam dobro cuo).

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 13 jul 2019, 19:18

Evo dobili su i drugu tekmu protiv nakih amatera.

Bassha
Kontakt:

PostPostao/la Bassha » 13 jul 2019, 19:27

Visoka prednost u prvom dijelu bila je dovoljna da na kraju slavimo sigurnu pobjedu rezultatom 70:59. U našem timu najefikasniji je bio Kenan Kamenjaš sa 14 poena, Sani Čampara i Mirza Bulić su postigli po 12, a Ahmedović i Gegić po 10.
Loading--Bosnianbeast

http://prntscr.com/ivfezx

https://i.imgur.com/VqyJY0j.png

Dloading

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 13 jul 2019, 19:58

Besmisleno mi je igranje protiv ovih nekih snj ekipa, jer se tako ne moze steci objektivan uvid u kvalitet momaka koji su trenutno tu, a ionako su nam nepoznanica. Kamenjas ispade vrhunski skorer, kao da ga niko od nas nije gledao prije samo mjesec dana. Ok, momak je dobar, napreduje mozda i brze nego sto se ocekivalo, ali protiv jacih protivnika on sigurno nema tolike poene u rukama. Radije bih da su napravili nekakav turnir s ekipama priblizne kvalitete (zasto ne i neki na EX YU teritoriji, s nama, Hrvatima, Slovencima i Makedoncima), pa da se moze stvoriti jasnija slika kvaliteta ovih novih kosarkasa. Bolje cetiri jake utakmice, nego osam nikakvih. Nadam se da su ostali protivnici jaci od ovih dosadasnjih, mada...

Btw, pogledao sam i ja Ligatin intervju s Bosnicem. Vedrana je milina slusati, odise nekom pozitivnom energijom, samo je steta sto je intervju vodio covjek koji nema veze o kosarci. Bukvalno mu za 45 minuta nije postavio dva konkretna i zanimljiva pitanja. Glavu dajem da frajer ne zna nabrojati vise od pet kosarkasa s ovog spiska, uz navodjenje pozicija i klubova u kojima igraju.

BIHpatriota
Kontakt:

PostPostao/la BIHpatriota » 13 jul 2019, 19:59

Wandelanoite WroteColon"TUTIN I SANDŽAK I BOSNJACI SU DOBILI NBA IGRAČA.

Kao 39. pik na ovogodišnjem NBA Draftu izabran je devetnaestogodišnji Alen Smailagić čiji su roditelji iz Tutina. Alen će nositi dres Golden State Warriorsa!

Aferim Bošnjače

Like (y) Dijeli /Share"

Evo kako su u Sandzaku dočekali njegov izbor na draftu.

Bošnjački Tutin je vec dao BIH , dva naucnika.

Ramo Kurtanovic, bosanskohercegovački geolog, savjetnik za istraživanje obojenih metala Federalnog zavoda za geologiju i penzionirani profesor Rudarsko-geološkog fakulteta Univerziteta u Tuzli.

Kasim Bajrović, redovni profesor i naučni savjetnik Univerziteta u Sarajevu, rođen je 15. jula 1965. u Tutinu

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 13 jul 2019, 20:31

lumani WroteColon
Raonffa WroteColon
Wandelanoite WroteColonNadam se da ce Mirza u dogledno vrijeme uspostaviti konekciju sa Sandžakom. Uvijek je tu bilo dobrih košarkaša, pogotovo sada kad i klub Novi Pazar igra malo značajniju ulogu.

Smailagica i Islamovica treba pokušati dovesti pod našu zastavu i otići u Tutin i Pazar popričati s njima i njihovim porodicama.

Trenutno igraci iz Sandzaka cine okosnicu Turske Cedi Osman, Kenan Sipahi i Melih Mahmutoglu, da je bilo malo interesa mogao je barem jedan zaigrati za BiH, jos je Osman bio u Bosni u oml. kategorijama.

Za Cedija znam da mu je majka iz Sandžaka i da je bio u KK Bosna kao dijete, al' kakve veze Sipahi i Mahmutoglu imaju sa nama? Znam da je Sipahi čini mi se rođen u Prištini, a za Mahmutoglua nemam pojma kako je vezan sa ovim prostorima, a kamo li sa BiH :D

Pa nema ni Cedi,otac mu je Turcin a majka iz Sandzaka..Ali je igrau u Bosni tada su ga trebali nagovarati..

Ma znam al' eto barem je igrao ovdje kod nas, za razliku od ove dvojice.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

pazzarac
Kontakt:

PostPostao/la pazzarac » 13 jul 2019, 21:54

Kad smo kod te teme roditelji Amara Gegica su iz Sandzaka
Iako kosarkaski sport nije bas najbolje organizovan,nema dovoljno strucnih ljudi potencijal postoji ,neka od najvecih imena turske kosarke je rodom iz Sandzaka...Turkoglu,Turkdzan,Erden...
Konekcija Bosne sa Sandzakom kao i u svakoj oblasti je ravna nuli

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 13 jul 2019, 22:08

erden i turkoglu su rođeni u turskoj

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.