Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 29 dec 2018, 14:40

Nakon pet sezona u Tuzli, novi klub dugogodišnjeg nosioca igre Slobode je češki prvoligaš USK Prag. Bh. reprezentativac se sporazumno razišao sa tuzlanskim klubom.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 31 dec 2018, 16:47

Bassha je napisao/la:Nakon pet sezona u Tuzli, novi klub dugogodišnjeg nosioca igre Slobode je češki prvoligaš USK Prag. Bh. reprezentativac se sporazumno razišao sa tuzlanskim klubom.
Izgleda da ce ipak u Sparse.
Almir Hasandić je novi igrač našeg kluba

Bosanskohercegovački reprezentativac novi je igrač našeg kluba. Ugovor je potpisan do kraja sezone, a debi u novom klubu će imati u četvrtak kada Spars u okviru ABA 2 lige dočekuje Lovćen. Almiru želimo mnogo sreće i uspjeha u našem klubu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la MElloo » 31 dec 2018, 16:54

Sad ga se tek necemo nikad rijesit.

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la hlive » 31 dec 2018, 17:39

kobe24 je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Nakon pet sezona u Tuzli, novi klub dugogodišnjeg nosioca igre Slobode je češki prvoligaš USK Prag. Bh. reprezentativac se sporazumno razišao sa tuzlanskim klubom.
Izgleda da ce ipak u Sparse.
Almir Hasandić je novi igrač našeg kluba

Bosanskohercegovački reprezentativac novi je igrač našeg kluba. Ugovor je potpisan do kraja sezone, a debi u novom klubu će imati u četvrtak kada Spars u okviru ABA 2 lige dočekuje Lovćen. Almiru želimo mnogo sreće i uspjeha u našem klubu.
Kakva Ceska??
Nikad tamo nije ni trebao ici. Zar ne kuzite nista!? Hahaha
:urnebes: :urnebes:
It's better when it's live

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 07 jan 2019, 13:12

"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la hz1987 » 07 jan 2019, 22:58

eno ti ajdin penava. te najbolji bloker, te vodio ekipu u march madness, te dvocifren u poenima, te nosilac igre, te ide na draft, te igra ljetnu ligu...i na kraju ne moze meda u baskoniji, 2min ako dobije to je plafon. bolju minutazu grabi sulejmanovic u acb. pametnije bi mu bilo da je potpisao za partizan.
sta hocu da kazem. te statistike i partije za neke male ncaa ekipe nisu garant da je rijec o kvalitetnom igracu. treba probati na nekim pripremama, sve okupiti i dati minute i rotirati, ali smatrati referencom za obavezujuci poziv, jok :nene:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 08 jan 2019, 09:08

hz1987 je napisao/la: eno ti ajdin penava. te najbolji bloker, te vodio ekipu u march madness, te dvocifren u poenima, te nosilac igre, te ide na draft, te igra ljetnu ligu...i na kraju ne moze meda u baskoniji, 2min ako dobije to je plafon. bolju minutazu grabi sulejmanovic u acb. pametnije bi mu bilo da je potpisao za partizan.
sta hocu da kazem. te statistike i partije za neke male ncaa ekipe nisu garant da je rijec o kvalitetnom igracu. treba probati na nekim pripremama, sve okupiti i dati minute i rotirati, ali smatrati referencom za obavezujuci poziv, jok :nene:
Ja ovaj link nisam stavio jer smatram da Sehic zasluzuje poziv u drzavni tim, ali za reprezentaciju koja ima pet standardnih kosarkasa iz superjake ekipe Sparsa, onda ni ime Samira Sehica definitivno ne moze zalutati na ovoj temi. Trebao bi se naci neki nacin da se isprobaju svi momci ciji kvalitet nije bas najjasniji, ali da to ne bude kao onaj turnir u Kini, kada je Bajramovic vodio tipove koji ni u domacoj ligi nemaju 5 poena u prosjeku.

Sto se tice Penave, on je dvije godine mladji od Sulejmanovica, a Suljo je prije dvije godine bio klupa u Ciboni i igrao je uglavnom domace prvenstvo. Tad ste i njega pljuvali i to pljuvanje je trajalo sve do pred ova dva zadnja meca kvalifikacija u kojima je on bio stvarno odlican. Njegove igre u klubu i dan danas nisu nista posebno, a da je onaj Jordan ostao u ekipi, on bi vjerovatno nastavio dobijati minute na kapaljku u jednoj od najlosijih ekipa Endesa lige. Ja ti garantujem da se u ovoj ekipi Baskonije nijedan nas visoki igrac ne bi uspio izboriti za minute. Sezona je u punom jeku, svaka utakmica je bitna i Perasovic nema vremena da isprobava nekakvog Penavu iz Bosne i tako rizikuje i svoju stolicu. Pustite djecu nek igraju kosarku i nek se bore za sebe, a najlakse je otici u neki losiji klub na kraju sezone, ako se ispostavi da trenutno definitivno nije dorastao tako ozbiljnoj ekipi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 08 jan 2019, 17:42

bila je skoro jedna kolumna Sedlačeka na tu temu, kako u novom dobu mediji javnost pomjeraju granicu očekivanja kod igrača.

Prosto, neki talenti se počinju rano praviti, protok informacija je sa internetom došao na neki nenormalan nivo, i danas mi o nekom klincu od 15g imamo xy tekstova i skauting riportova, tako da logično očekujemo od njega blagi progres iz sezone u sezonu. I onda kada prođe npr. 5 godina od tada, i igrač ostane blago anoniman i neafirmisan, stiče se utisak da je podbacio.

Onda ispadne da ljude od 20, 21 ili 22 godine otpisujemo i smatramo ih konačnim produktima, kao da se tad prestaje trenirati...

Kao i u drugim stvarima, internet je medalja sa dvije strane, koliko olakšava posao i doprinosi, toliko je kontraproduktivan i opterećujući.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 09 jan 2019, 15:06

Nakon onog slabijeg perioda, Garza je odigrao dvije dobre utakmice sa 17 i 15 poena, onda je propustio naredne tri zbog povrede i vratio se u zadnjoj sa 10 minuta i 8 poena.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 12 jan 2019, 19:05

Josilo napokon u sastavu Krke
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 13 jan 2019, 16:54

Atic i Lazic pocinju danasnji mec i obojica igraju poziciju niskog krila.

Nego, ja nisam znao da je Mushidi otprilike napustio redove Mege. Sve vrijeme sam mislio da je u pitanju neka povreda. Eto idealne prilike da se Atic nametne u jednog od lidera Mege, pogotovo sto sad ni Goga nije u ekipi. Valjda ona igra iz prethodnog kola ne bude izuzetak.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 13 jan 2019, 16:57

kobe24 je napisao/la:Atic i Lazic pocinju danasnji mec i obojica igraju poziciju niskog krila.

Nego, ja nisam znao da je Mushidi otprilike napustio redove Mege. Sve vrijeme sam mislio da je u pitanju neka povreda. Eto idealne prilike da se Atic nametne u jednog od lidera Mege, pogotovo sto sad ni Goga nije u ekipi. Valjda ona igra iz prethodnog kola ne bude izuzetak.
Prenos je na AS2

A Mushidi ce karijeru nastaviti u Njemackoj, Misko mu trazi tamo neki angazman. Nije opravdao ocekivanja
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Osim13 » 15 jan 2019, 18:09

Jel pozvo Bavčića

Da znam oćul gledati
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 15 jan 2019, 19:25

Osim13 je napisao/la:Jel pozvo Bavčića

Da znam oćul gledati
Realno Bajramovic i Bavcic mogu po 25 minuta, bez zajebancije!
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 17 jan 2019, 08:22

Garza 22p,12sk za 30min
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 18 jan 2019, 16:24

Kako smo ispustili NBA talenta: Zubac je trebao nastupati za BiH, sami smo ga poslali Hrvatskoj
Košarkaška Amerika nakon sinoćnje pobjede oslabljenih Lakersa (bez LeBrona Jamesa) u gostima kofd moćne Oklahome (138:128) bruji o imenu s ovih prostora. Ivica Zubac.

Košarkaška Amerika nakon sinoćnje pobjede oslabljenih Lakersa (bez LeBrona Jamesa) u gostima kod moćne Oklahome (138:128) bruji o imenu s ovih prostora. Ivica Zubac.

Centar hrvatske reprezentacije odigrao je za kalifornijske Jezeraše utakmicu života, “uništio” Thunder sa 26 poena i 12 skokova. Što je najvažnije, Zubac je do impresivnog učinka došao potezima u ključnim trenucima, kada se lomila utakmica.

NBA analitičari jedinstveni su sada u ocjeni kako je riječ o košarkašu koji predstavlja budućnost NBA. Hrvatski mediji takmiče se u hvalospjevima. A mogla je to biti naša, bosanskohercegovačka priča.

Naime, Ivica Zubac je rođen 18. marta 1997. godine u Mostaru, odrastao u Čitluku. Trebao je nastupati za omladinske selekcije BiH. Ipak, praktično smo ga sami poslali Hrvatskoj, a sve je lijepo objasnio Sulejman Begović, proslavljeni bh. stručnjak i svojevremeno predsjednik Stručnog savjeta Košarkaškog saveza BiH, u lanjskom intervjuu za ****:

“Ivica Zubac, što sada igra za Los Angeles Lakerse i što je trenutno prvi centar hrvatske seniorske reprezentacije – on je bio na pragu da zaigra za BiH. Broj njegovog oca i danas imam u mobitelu. A znate zašto Zubac ne igra za nas? Zato što smo njegove papire dali Hrvatskom košarkaškom savezu u zamjenu za dozvolu da Andrija Stipanović igra za BiH. Tadašnjem bh. selektoru Aci Petroviću i stručnom štabu trebao je centar, našli su Stipanovića, ali je on ranije igrao za mlade reprezentacije Hrvatske. Iz Zagreba su potom Košarkaškom savezu BiH poslali jasnu poruku – dajte nam papire za Zupca, koji je iz Čitluka, mi ćemo vama Stipanovića. Tako je i bilo, naš Savez je pristao na pogodbu. Napravljena je ogromna greška, jer niko tada nije gledao dugoročno. A zamislite samo da imamo centra Lakersa u reprezentaciji…”

"hvala" harunu i aci, koji su na sva usta brbljali da smo zaustavili odlazak mladih talenta i piceli cak vracati izgubljene (tj stipanovica).
zamjeniti tada 18-godisnjaka koji je tada potpisao za lakerse za 29-godisnjaka koji uz sav respekt nba moze da gleda samo na tv-u :sick:

Avatar
jozinho
Postovi: 1349
Pridružen/a: 06 dec 2012, 13:58
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la jozinho » 18 jan 2019, 16:27

Zubac i da nije bilo ovoga,sigurno ne bi igrao za BiH njegov jedini izbor je bila Hrvatska.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 18 jan 2019, 18:22

edinjo-bih je napisao/la:Kako smo ispustili NBA talenta: Zubac je trebao nastupati za BiH, sami smo ga poslali Hrvatskoj
"hvala" harunu i aci, koji su na sva usta brbljali da smo zaustavili odlazak mladih talenta i piceli cak vracati izgubljene (tj stipanovica).
zamjeniti tada 18-godisnjaka koji je tada potpisao za lakerse za 29-godisnjaka koji uz sav respekt nba moze da gleda samo na tv-u :sick:
Nijedna inteligentna i odgovorna osoba ne bi pristala na ovakav trejd ... bez koverte ispod stola ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 18 jan 2019, 19:34

Jošilo odlican u dosadasnjem dijelu meca protiv Igokee
25-9-2 za 26min, 3min do kraja
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Rokoko87 » 18 jan 2019, 19:35

Bassha je napisao/la:Jošilo odlican u dosadasnjem dijelu meca protiv Igokee
25-9-2 za 26min, 3min do kraja
Je li pozvan?
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.