Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ethel » 27 nov 2021, 01:06

EC3 je napisao/la:
27 nov 2021, 00:11
Ethel je napisao/la:
27 nov 2021, 00:08
EC3 je napisao/la:
27 nov 2021, 00:00


Kakva je situacija sa Garzom ima li pravo igrati za nas ili je isto kao u slucaju Alibegovic?
Nazalost, identicna situacija kao sa Alibegovicem.
Pa moze li se ista uraditi? Znas li ista o tome? Tesko da cemo njemu dati prednost jer smo dobro popunjeni na njegovoj poziciji.
Vjerovatno moze, ali oni koji su zaduzeni za to imaju bitnije poslove van kosarke.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

filip13
Postovi: 38026
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 27 nov 2021, 09:37

nogometas je napisao/la:
26 nov 2021, 23:53
Sa Jusufom Nurkicem i Lukom Garzom ova reprezentacija ce se sigurno boriti za medalju na EP.
nemamo euroligaških igrača,kakva borba za medalje

EdinjoBos
Postovi: 1275
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la EdinjoBos » 27 nov 2021, 14:17

filip13 je napisao/la:
27 nov 2021, 09:37
nogometas je napisao/la:
26 nov 2021, 23:53
Sa Jusufom Nurkicem i Lukom Garzom ova reprezentacija ce se sigurno boriti za medalju na EP.
nemamo euroligaških igrača,kakva borba za medalje
nazalost se pridruzujem misljenju filipa

ramke0203
Postovi: 738
Pridružen/a: 12 okt 2020, 17:09
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ramke0203 » 27 nov 2021, 14:58

ahhaha hajde malo ohanite, kakve medalje ljudi dragi, nama je plasman vrh, ovi momci su prije par godina igrali pretkvalifikacije...

ramke0203
Postovi: 738
Pridružen/a: 12 okt 2020, 17:09
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ramke0203 » 27 nov 2021, 15:45

pozitivna stvar je da ćemo ako pobijedimo Bugare 90% ici u drugi krug, a samim tim pored ovih 6 utakmica odigrati novih 6 protiv nove 3 ekipe, a na EB igramo 5 vrhunskih utakmica. Iskustvo ogromno za ovaj mlad tim. Nadam se da ce u tom periodu iskociti neki novi igrač, ima talenata i svakako da ih naglo treba gurati u A tim, kao sto smo to radili s Kamenjasom. Sinoc se pokazalo da svakako Dela, Vrabac i Sani nisu vazni, pa samim tim mislim da se može neko novi ugurati, ko je prospekt kakav takav da stiče iskustvo. Volio bih da Ethel ili neko od ovih boljih forumaša sto prate kosarku ko bi to mogao biti, koji su igraci koji mogu iskociti u narednih godinu-dvije.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 27 nov 2021, 15:51

Osim utakmice sa Mađarskom, kvota na naše protivnike u grupi neće biti veća od 1,30. Toliko smo blizu medalje. Ali malo je euroligaških igrača koji zaista prave razliku, većinom i nisu iz Europe. Za solidnog euroligaša Baskoniu igraju Giedraitis i Marinković, nisu to igrači za koje sam siguran da bi nam garantovali pobjedu nad Češkom, pa i nad Bugarskom. Da nisu Srbin i Litvanac, da su krenuli iz Danske, dogurali bi do Bakken Bearsa.

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ethel » 27 nov 2021, 16:27

ramke0203 je napisao/la:
27 nov 2021, 15:45
pozitivna stvar je da ćemo ako pobijedimo Bugare 90% ici u drugi krug, a samim tim pored ovih 6 utakmica odigrati novih 6 protiv nove 3 ekipe, a na EB igramo 5 vrhunskih utakmica. Iskustvo ogromno za ovaj mlad tim. Nadam se da ce u tom periodu iskociti neki novi igrač, ima talenata i svakako da ih naglo treba gurati u A tim, kao sto smo to radili s Kamenjasom. Sinoc se pokazalo da svakako Dela, Vrabac i Sani nisu vazni, pa samim tim mislim da se može neko novi ugurati, ko je prospekt kakav takav da stiče iskustvo. Volio bih da Ethel ili neko od ovih boljih forumaša sto prate kosarku ko bi to mogao biti, koji su igraci koji mogu iskociti u narednih godinu-dvije.
Od onih koji nisu tu mozda Topolovic i Vuckovic, Topolovic je potpisao sa odlicnom agencijom i moze naplatiti kvalitetne partije u Osijeku, ne bi me cudilo da ako odigra kvalitetnu sezonu ode u Cibonu recimo. Delalic i ova ekipa iz Sparsa tek treba da udje u seniorsku kosarku. Sa koledza nema nekih imena osim mozda Nikole Marica ali i to zavisi od izbora kluba.

Nas je problem sto je ovo sto gledamo u kvalifikacijama najbolje sto imamo trenutno plus Nurkic (ne racunam Alibegovica i Garzu zbog papira), dok je recimo ova Ceska na 50-60%.

Kao sto i Bosnic kaze ova ekipa napreduje i tu jedino mozemo polagati nade da recimo Kamenjas, Musa, Atic i Gegic za godinu-dvije se podignu stepenicu ili dvije vise svojom kvalitetom.

Uvijek moze iskociti neko nenadano kao sto je Alibegovic iskocio, ali ako pricamo o periodu od naredne godinu-dvije to je to otprilike, Topolovic i Vuckovic potencijalno, ostalo ili je na dugom stapu ili su blizu svog plafona u karijeri.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 27 nov 2021, 16:42

Drape je napisao/la:
27 nov 2021, 15:51
Osim utakmice sa Mađarskom, kvota na naše protivnike u grupi neće biti veća od 1,30. Toliko smo blizu medalje. Ali malo je euroligaških igrača koji zaista prave razliku, većinom i nisu iz Europe. Za solidnog euroligaša Baskoniu igraju Giedraitis i Marinković, nisu to igrači za koje sam siguran da bi nam garantovali pobjedu nad Češkom, pa i nad Bugarskom. Da nisu Srbin i Litvanac, da su krenuli iz Danske, dogurali bi do Bakken Bearsa.

Giedraitis je Doktor za sve nase shutere..Vanja ima Problem U glavi kao mnogo nasih igraca...Mi smo najkompletnija ekipa U ovim kvalama i opet smo se dobro namucili.Malo bolji P.G bi nas poboljsao za 20%...Mislim volim je i Alibegovica ,ali dole smo nekako dosta dobro popunjeni.

ramke0203
Postovi: 738
Pridružen/a: 12 okt 2020, 17:09
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ramke0203 » 27 nov 2021, 16:44

Ethel je napisao/la:
27 nov 2021, 16:27
ramke0203 je napisao/la:
27 nov 2021, 15:45
pozitivna stvar je da ćemo ako pobijedimo Bugare 90% ici u drugi krug, a samim tim pored ovih 6 utakmica odigrati novih 6 protiv nove 3 ekipe, a na EB igramo 5 vrhunskih utakmica. Iskustvo ogromno za ovaj mlad tim. Nadam se da ce u tom periodu iskociti neki novi igrač, ima talenata i svakako da ih naglo treba gurati u A tim, kao sto smo to radili s Kamenjasom. Sinoc se pokazalo da svakako Dela, Vrabac i Sani nisu vazni, pa samim tim mislim da se može neko novi ugurati, ko je prospekt kakav takav da stiče iskustvo. Volio bih da Ethel ili neko od ovih boljih forumaša sto prate kosarku ko bi to mogao biti, koji su igraci koji mogu iskociti u narednih godinu-dvije.
Od onih koji nisu tu mozda Topolovic i Vuckovic, Topolovic je potpisao sa odlicnom agencijom i moze naplatiti kvalitetne partije u Osijeku, ne bi me cudilo da ako odigra kvalitetnu sezonu ode u Cibonu recimo. Delalic i ova ekipa iz Sparsa tek treba da udje u seniorsku kosarku. Sa koledza nema nekih imena osim mozda Nikole Marica ali i to zavisi od izbora kluba.

Nas je problem sto je ovo sto gledamo u kvalifikacijama najbolje sto imamo trenutno plus Nurkic (ne racunam Alibegovica i Garzu zbog papira), dok je recimo ova Ceska na 50-60%.

Kao sto i Bosnic kaze ova ekipa napreduje i tu jedino mozemo polagati nade da recimo Kamenjas, Musa, Atic i Gegic za godinu-dvije se podignu stepenicu ili dvije vise svojom kvalitetom.

Uvijek moze iskociti neko nenadano kao sto je Alibegovic iskocio, ali ako pricamo o periodu od naredne godinu-dvije to je to otprilike, Topolovic i Vuckovic potencijalno, ostalo ili je na dugom stapu ili su blizu svog plafona u karijeri.
Mislim da bi nam Topolovic dobro dosao, ali sumnjam da je kvalitetom iznad Penave. Jedina stvar je da je Djordje 4 godine mladji, tako da ako vec treba trpiti jednog od ove dvojice kao rezervu onda je to Topolovic. Vuckovica ne znam, nemam pojma da li nam je potreban?

Moje mišljenje je da nam je Amar Alibegovic strasno potreban do EB, prvo sto je još jedan atleta, drugo što ima fin šut, a treće dobijamo širinu na toj poziciji. Garza bi dobrodošao, ali nesto mi nema smisla da imamo 4 centra, doduse dobijaš Halilovica na cetvorci odmah, pa su to 3... ali nema smisla da gradimo krov, a temelji labilni... slabi smo na playu i to je veoma vazna cinjenica..Čampara sinoc ni minute nije dobio.
Gordic bi nam sjeo ko budali šamar, a valjda ima i on zelju da odradi još jedan EB na kraju karijere.

Trebamo biti realni, još imamo malu bazu igrača koji mogu uskočiti u slučaju povrede od ovih standardnih 7-8, tako da treba raditi na tome.

Tako da navijam za to da vratimo Alibegovica, Gordica i ako uspijemo Garzu, a ako ne volio bih da Topolović napravi iskorak i da bude sa ekipom.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 27 nov 2021, 16:46

nogometas je napisao/la:
26 nov 2021, 23:53
Sa Jusufom Nurkicem i Lukom Garzom ova reprezentacija ce se sigurno boriti za medalju na EP.
Ma kakvi ,mi smo jucer skoro kompletni a oni sa 60%..Vidjet ce Kada dodu ozbiljni protivnici ,nece biti skoka kao jucer.....

Avatar
nogometas
Postovi: 310
Pridružen/a: 13 nov 2021, 21:02
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nogometas » 27 nov 2021, 16:49

lumani je napisao/la:
27 nov 2021, 16:46
nogometas je napisao/la:
26 nov 2021, 23:53
Sa Jusufom Nurkicem i Lukom Garzom ova reprezentacija ce se sigurno boriti za medalju na EP.
Ma kakvi ,mi smo jucer skoro kompletni a oni sa 60%..Vidjet ce Kada dodu ozbiljni protivnici ,nece biti skoka kao jucer.....
Skakace Jusuf

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 27 nov 2021, 16:52

nogometas je napisao/la:
27 nov 2021, 16:49
lumani je napisao/la:
27 nov 2021, 16:46
nogometas je napisao/la:
26 nov 2021, 23:53
Sa Jusufom Nurkicem i Lukom Garzom ova reprezentacija ce se sigurno boriti za medalju na EP.
Ma kakvi ,mi smo jucer skoro kompletni a oni sa 60%..Vidjet ce Kada dodu ozbiljni protivnici ,nece biti skoka kao jucer.....
Skakace Jusuf

Da pored JV,Sabonisa,Gobera,hrpu Svaba....nije to Tako lako....

Avatar
nogometas
Postovi: 310
Pridružen/a: 13 nov 2021, 21:02
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nogometas » 27 nov 2021, 16:55

lumani je napisao/la:
27 nov 2021, 16:52
nogometas je napisao/la:
27 nov 2021, 16:49
lumani je napisao/la:
27 nov 2021, 16:46


Ma kakvi ,mi smo jucer skoro kompletni a oni sa 60%..Vidjet ce Kada dodu ozbiljni protivnici ,nece biti skoka kao jucer.....
Skakace Jusuf

Da pored JV,Sabonisa,Gobera,hrpu Svaba....nije to Tako lako....
Skace on i pored mnogo jacih protivnika.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 27 nov 2021, 16:58

nogometas je napisao/la:
27 nov 2021, 16:55
lumani je napisao/la:
27 nov 2021, 16:52
nogometas je napisao/la:
27 nov 2021, 16:49


Skakace Jusuf

Da pored JV,Sabonisa,Gobera,hrpu Svaba....nije to Tako lako....
Skace on i pored mnogo jacih protivnika.

Vidim da ne pratis ,zaustavljamo raspravu.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 27 nov 2021, 17:05

ramke0203 je napisao/la:
27 nov 2021, 16:44

Mislim da bi nam Topolovic dobro dosao, ali sumnjam da je kvalitetom iznad Penave. Jedina stvar je da je Djordje 4 godine mladji, tako da ako vec treba trpiti jednog od ove dvojice kao rezervu onda je to Topolovic. Vuckovica ne znam, nemam pojma da li nam je potreban?

Moje mišljenje je da nam je Amar Alibegovic strasno potreban do EB, prvo sto je još jedan atleta, drugo što ima fin šut, a treće dobijamo širinu na toj poziciji. Garza bi dobrodošao, ali nesto mi nema smisla da imamo 4 centra, doduse dobijaš Halilovica na cetvorci odmah, pa su to 3... ali nema smisla da gradimo krov, a temelji labilni... slabi smo na playu i to je veoma vazna cinjenica..Čampara sinoc ni minute nije dobio.
Gordic bi nam sjeo ko budali šamar, a valjda ima i on zelju da odradi još jedan EB na kraju karijere.

Trebamo biti realni, još imamo malu bazu igrača koji mogu uskočiti u slučaju povrede od ovih standardnih 7-8, tako da treba raditi na tome.

Tako da navijam za to da vratimo Alibegovica, Gordica i ako uspijemo Garzu, a ako ne volio bih da Topolović napravi iskorak i da bude sa ekipom.
Ti ne pratiš ako misliš da Gordić ima i 1% želje da igra na EB.


Dobio sam poziv da igram za reprezentaciju BiH i, gledajući to s ove točke, vidim da to nije bilo dobro za moju karijeru. To me skupo koštalo, ali nije mi žao, ponosno nosim dres zemlje u kojoj sam rođen. No istina je da kad igrate za reprezentaciju kojoj nije suđeno da postigne sjajne rezultate, teško je to reći, ali ne ostvarujete puno koristi. Karijera mi je na bolje krenula kad sam uzeo slobodno ljeto te se posvetio sebi i individualnom radu s Acom Matovićem. Da sam to učinio ranije, bio bih bolji igrač.

Avatar
guillermo
Postovi: 2304
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la guillermo » 27 nov 2021, 18:03

Jedina nasa prednost na Ep moze biti ta sto uigravamo sistem vec 2-3 godine i nece biti tesko uklopiti jednog igraca (Nurkica) u odnosu na Njemce i Litvance koji u mjesec dana moraju uigrati potpuno novih 10 igraca.
Cesi su na ovakav sistemski nacin ostvarili vrlo dobre rezultate zadnjih godina.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4220
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 28 nov 2021, 16:09

Gledam Belgiju i Srbiju i vidim Bratanovica nema u rosteru. Taj momak se prvi put 'pojavio' na kadetskom prvenstvu B divizije, kad je isto i razvalio. Nasi nisu ni prstom mrdnuli da ga pokusaju privoljeti da igra za nas, dok se savezi Srbije i Hrvatske (iz)bore za sve kosarkase koji imaju i najminimalnije veze s njima. Haris recimo ima 8 ppg i 5.5 rpg, tj. brojke koje su bolje nego Penavine, a mladji je 4 godine od njega i igra u najjacoj ekipi Belgije.

ramke0203
Postovi: 738
Pridružen/a: 12 okt 2020, 17:09
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ramke0203 » 28 nov 2021, 19:46

e ovo im je za sve kradje igrača.. sve da Bog da izgubili hrvati.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 28 nov 2021, 20:06

Igrači su sretni što je direktor reprezentacije Vedran Princ doputovao sa njima u Bugarsku. Sigurno je mjesecima na vezi sa Fibom zbog slučaja Alibegović, sve je to stresno, prijati će mu promjena sredine :bih:

slika

Kompromis
Postovi: 2642
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Kompromis » 28 nov 2021, 20:18

Evo vam danas slucaj kad se ozbiljan i normalan kosarkaski savez jedne drzave, sto nas svakako nije jer pocevsi od mirze pa nanize gdje ih sve boli neka stvar, malo angazuje pa uzme vise stranaca gdje se samo 1 vodi kao stranac... Japan: Luke Evans i Aki Chambers (ovaj drugi se vodi kao domaci a dosao je u Japan sa 24 godine i istina ima veze sa Japanom ali ni blizu koliko Alibegovic i Garza imaju veze sa Bosnom)...

Armenija 2017 godine protiv nas gdje je upitno jesu li 3 igraca rodjena ili odrasla u Armeniji a igrali su npr.: Amirkhanov, Hess, Fischer, Boathright, charabscz, Yanku, ali se njihov savez potrudio i u FIBI zavrsio registracije za ove igrace...

Pa Finska je godinama enigma gdje se kao domaci igraci vode oni koji su ozenili Finkinje pa naknadno dobili papire poput Wilsona npr. ili brace Murphy gdje su obojica rodjena van Finske a zaigrali nakon zavrsetka koledza za Finsku jer dotad nisu imali papire...

Da ne nabrajam ima jos bruku primjera gdje su kosarkaski savezi dovodili naknadno igrace pod dvoju zastavu a vodili ih kao domace.... samo nasi nesposobni uhljupi nisu u stanju registrovati kao domace igrace ciji su roditelji iz Bosne i koji vec uveliko imaju nase papire a od toga 1 igrao za nase omladinske selelcije....

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.