Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 02 jun 2018, 12:14

lumani je napisao/la:

Da ti nije burazer ;) cujem se i ja sa njim,rekao je da bi se uvijek odazvao da igra.
ma jok, ali poznajem ga sa treninga u Beogradu, radio je kod istog trenera za individualni rad gdje i ja, pa smo se skontali jer je on iz Petrovca a ja iz Drvara. Odličan je lik.

Bassha je napisao/la:
PS Sta mislis da li bi Luka Mitrovic zelio da u buducnosti obuce dres BiH ? :D
[/quote]

teško, ne djeluje mi kao takav tip, ne trza se posebno oko svoje karijere, iz godine u godinu stagnira. Za Jankovića sam već ranije govorio, mislim da sam čak prvi na ovoj temi to pomenuo, možda bi se neko mogao iscimati oko toga. Mada, generalno, BiH već ima solidne igrače na 4-5, ako već trebate negdje da lovite pojačanje to je za spoljne pozicije.

Janković - Penava, to je isti tip igrača i gotovo isti CV. Ali za nekog dobrog pleja i beka moglo bi se zagristi

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 02 jun 2018, 12:29

edinjo-bih je napisao/la:Dvije sedmice prije okupljanja košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine uoči ključnih susreta u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2019. selektor “Zmajeva” Duško Vujošević baš i ne sija optimizmom.

Mada mentalitetom pobjednik, poznat po tome da je sa svojim ekipama pravio čuda čak i kad ih svi otpišu, čuveni stručnjak jučer nije zvučao raspoloženo.

Kad nam je pojasnio razloge, jasno nam je bilo zašto je to tako…

– Situacija nije dobra, imamo mnogo problema, sigurno je da nećemo biti kompletni. Ono što me je krajnje neprijatno iznenadilo je to da je definitivno propala mogućnost angažmana američkog beka iz redova turskog Bešiktaša Džoša Adamsa (Josh).

Njega smo htjeli dovesti na poziciju naturaliziranog igrača. Savez je bio s Adamsom u pregovorima da se taj neki ugovor o njegovom igranju za reprezentaciju definira na dvije ili tri godine.

Pregovaralo se o tome s njegovim menadžerom (Rade Filipović, op. a.), da bi nam na kraju saopćili da je sve propalo – kaže Vujošević.

Selektorove planove komplicira i situacija s dvojicom mladih košarkaša koje očekuju obaveze u Sjedinjenim Američkim Državama.

Treninzi u NBA

Džanan Musa i Ajdin Penava trenirat će sa NBA klubovima, a potom ih očekuje i draft, koji će biti održan 21. juna u Njujorku i na kojem obojica priželjkuju da će biti izabrani (Musi se predviđa izbor u prvoj rundi, Penava bi mogao proći barem u drugoj).

– Pokazalo se da se ova reprezentativna akcija poklapa sa NBA draftom, odnosno treninzima i kampovima u kojima će neki naši igrači, vođeni od menadžera, nastupiti – kaže Vujošević.

Ponajbolji mladi igrač Evrope i naš vodeći igrač u dosadašnjem toku kvalifikacija, 19-godišnji Musa uskoro putuje u Ameriku i “Zmajevima” će se priključiti poslije drafta.

– Musa će nam se kasno priključiti. Sličan tretman smo htjeli dati i Penavi, da poslije drafta dođe tu, pomogne koliko može. No, on nam je odgovorio pismom u kojem nas je obavijestio da je već ranije preuzeo neke obaveze – kaže Vujošević, koji nije oduševljen ovakvim raspletom.

Susret u Beogradu

Selektor nam je pojasnio i situaciju s najboljim bh. košarkašem Jusufom Nurkićem. Vujošević nam je otkrio da se sastao sa sjajnim NBA centrom, zvijezdom Portland trejl blejzersa.

Susret je upriličen u Beogradu, gdje su selektor i naš najbolji igrač imali višesatni razgovor…

– Sa Nurkićem sam obavio razgovor, kojim sam veoma zadovoljan. Jusuf apsolutno ima želju da nastupa za reprezentaciju BiH, ali u ovoj akciji na njega ne možemo računati. Nurkiću istječe ugovor u NBA ligi i situacija je takva da će on morati čekati ponude klubova, a to se ne radi prije početka jula. Stoga nije realno ni ljudski očekivati da će igrati u tom terminu i riskirati povredu u situaciji u kojoj ima šansu riješiti egzistenciju – rekao je Vujošević.

Selektor nam je još rekao da je odlučio kojih će 16 igrača pozvati na početak priprema (14. juni) pred spektakl s Francuskom u Tuzli (29. juni) i gostovanju Belgiji (2. juli), no da još neće zvanično objavljivati spisak.

Nemamo isti pristup

Vujošević je na klupu BiH sjeo s velikim entuzijazmom, no čini mu se da pojedinci ne pristupaju reprezentaciji ni približno s energijom kakvu on ulaže.

– Povremeno mi se čini da mene ovo sve zajedno mnogo više interesira nego neke ljude koji su tu rođeni – rekao je Vujošević.

dobro rece vujosevic ovo na kraju

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 02 jun 2018, 17:44

Skroman ucinak Lazica u prvom mecu nba campa u Trevisu.

"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 03 jun 2018, 20:29

slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16509
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la gaston » 04 jun 2018, 06:43

Nezaustavljivi Lazić
:rol:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 04 jun 2018, 13:54

Mjerenja sa kampa u Trevisu:



Moguce da ce Musa tek danas otputovati tamo da obavi razgovore i testiranja, jer kamp jos uvijek traje.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Kajzer10 » 04 jun 2018, 13:57

kobe24 je napisao/la:Mjerenja sa kampa u Trevisu:



Moguce da ce Musa tek danas otputovati tamo da obavi razgovore i testiranja, jer kamp jos uvijek traje.
Otisao je danas.


Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la sajo10 » 06 jun 2018, 16:11

:thumbup: :thumbup:

Zar nije Penava trebao biti na workoutu kod Sunsa? :) Poredite Nurkica iz Cedevite/Zadra i sada... Eh sad zasmislite Musu posle godinu,dvije u Americi ;)
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Chinaglia » 06 jun 2018, 16:16

bio je Penava na workout-u u Phoenix-u
slika

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Pip » 06 jun 2018, 17:12

da je Ajdinu minutaza koju je kloc iz Capljine imao dvije godine.....garantujem da bi puno vise pokazao....dragan ni u drugoj izraelskoj ligi nije briljirao

iskreno se nadam da ce ga neko draftovati na bazi njegove svestranosti i potencijala da sutira tricu....a ako ga odluce poslat na kaljenje u Evropu, samo se nadam da ce doci u sredinu gdje ce biti minuta...mozda bi mu Cibona dobro dosla, njima je svako ko moze hodat dobro dosao...pri odabiru sredine u evropi kes mu ne smije biti prioritet

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 06 jun 2018, 20:38

Pip je napisao/la:da je Ajdinu minutaza koju je kloc iz Capljine imao dvije godine.....garantujem da bi puno vise pokazao....dragan ni u drugoj izraelskoj ligi nije briljirao

iskreno se nadam da ce ga neko draftovati na bazi njegove svestranosti i potencijala da sutira tricu....a ako ga odluce poslat na kaljenje u Evropu, samo se nadam da ce doci u sredinu gdje ce biti minuta...mozda bi mu Cibona dobro dosla, njima je svako ko moze hodat dobro dosao...pri odabiru sredine u evropi kes mu ne smije biti prioritet

Pretjerujes ali ono pravo..Dragan i Ajdin su isto godiste ,eh sada ti usporedi gdje je jedan bio a gdje drugi .

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Pip » 06 jun 2018, 22:03

nemam sta pretjerivat...jedan je bio talenat i stagnirao 3 godine, drugi se kasno razvio , napredovao i ostvario nesto na NCAA nivou

bender je hajpovan otkako je imao 15 godina, a za sve vrijeme odigrao jednu vrhunsku utakmicu, onu protiv litvanije kao junior.vec rekoh da se nije puno isticao protiv za glavu nizih protivnika u drugoj izraelskoj ligi....tadasnje godine nisu vadiona
vidjeli ljudi viskokogigraca koji moze trcat i zabit tricu.... krenula prica evo novog porzingisa,koji pritom razigrava kao kukoc
u stvarnosti, potpuni promasaj, po nekoj naprednoj statistici je medju najgorim igracima lige...rijetki dobiju sansu kakvu je on imao, toliko o njemu...nema potrebe za dalju pricu

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 07 jun 2018, 08:17

Pip je napisao/la:nemam sta pretjerivat...jedan je bio talenat i stagnirao 3 godine, drugi se kasno razvio , napredovao i ostvario nesto na NCAA nivou

bender je hajpovan otkako je imao 15 godina, a za sve vrijeme odigrao jednu vrhunsku utakmicu, onu protiv litvanije kao junior.vec rekoh da se nije puno isticao protiv za glavu nizih protivnika u drugoj izraelskoj ligi....tadasnje godine nisu vadiona
vidjeli ljudi viskokogigraca koji moze trcat i zabit tricu.... krenula prica evo novog porzingisa,koji pritom razigrava kao kukoc
u stvarnosti, potpuni promasaj, po nekoj naprednoj statistici je medju najgorim igracima lige...rijetki dobiju sansu kakvu je on imao, toliko o njemu...nema potrebe za dalju pricu
to oko hajpanja je veliki problem,danas ti je ako zabijes 3 trice a imas 14 godina odmah nba igrac :mrgreen: Opet sam misljenja da Bender nije Bavcic a Penava nije Kukoc pa da tvrdimo koji je zasluzio nba a koji nije.

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la gazijabih » 08 jun 2018, 12:35

Penavi se smiješi pick Dallasa ako se kod njih na zadnjoj probnoj stanici dokaže. Interesantan je postao Dallasovim čelnicima jer kretnjama podsjeća Nowitzkog iz mladosti.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 08 jun 2018, 14:52

"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
miky_hz
Postovi: 23102
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la miky_hz » 09 jun 2018, 10:07

Stipanovic i Milosevic takodjer upitni,docice na okupljanje pa ce ljekarski tim da procjeni dali ce igrati.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 09 jun 2018, 13:33

Drugovi,kada se igraju tekme i gdje :?:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 09 jun 2018, 14:16

miky_hz je napisao/la:Stipanovic i Milosevic takodjer upitni,docice na okupljanje pa ce ljekarski tim da procjeni dali ce igrati.
To bi stvarno bila katastrofa još da oni ne igraju...

Pa yebote ostali smo bez Nurkića, Halilovića, Sulejmanovića, naturalizovanog, Musa će doći vrlo kasno iz Amerike, na sve to dodaš još Stipana i Miloševića, od cijele prve petorke jedino će Gordić proći pune pripreme, a moguće da će samo on i Musa biti tu za ove dvije utakmice :crazy:

I to sve na ovako oskudan igrački kadar,

Realno nama je bolje da pratimo i navijamo za Ruse protiv Belgije, a protiv Francuza da ikako možemo predati bilo bi dobro :D

@lumani

Sa Francuzima u Tuzli 29.6 u 20:30h, sa Belgijancima gore 2.7, mislim da se još uvijek ne zna tačna satnica.

Imamo i dvije prijateljske protiv Hrvatske u Opatiji, 19.6 i 22.6, prva je zatvorena za javnost, druga je otvorenog tipa, tako da je moguće da će biti neki stream ili možda prenos negdje.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 09 jun 2018, 14:33

Raonffa je napisao/la:
miky_hz je napisao/la:Stipanovic i Milosevic takodjer upitni,docice na okupljanje pa ce ljekarski tim da procjeni dali ce igrati.
To bi stvarno bila katastrofa još da oni ne igraju...

Pa yebote ostali smo bez Nurkića, Halilovića, Sulejmanovića, naturalizovanog, Musa će doći vrlo kasno iz Amerike, na sve to dodaš još Stipana i Miloševića, od cijele prve petorke jedino će Gordić proći pune pripreme, a moguće da će samo on i Musa biti tu za ove dvije utakmice :crazy:

I to sve na ovako oskudan igrački kadar,

Realno nama je bolje da pratimo i navijamo za Ruse protiv Belgije, a protiv Francuza da ikako možemo predati bilo bi dobro :D

@lumani

Sa Francuzima u Tuzli 29.6 u 20:30h, sa Belgijancima gore 2.7, mislim da se još uvijek ne zna tačna satnica.

Imamo i dvije prijateljske protiv Hrvatske u Opatiji, 19.6 i 22.6, prva je zatvorena za javnost, druga je otvorenog tipa, tako da je moguće da će biti neki stream ili možda prenos negdje.

Hvala drug.znaci moram u TZ,valjda ugrabim ulaznicu.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.