Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 03 mar 2019, 14:57

kobe24 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Nisam nikada gledao Jošila, šta igra on, koja pozicija, trojka?
Ma ja, igra trojku, ali moze kvalitetno odigrati i kao cetvorka u nekoj small ball petorci. Nije neki suhi talenat, ali je veliki borac i zna biti izuzetno koristan na obje strane parketa. Za razliku od Lazica npr., on zna spustiti loptu na parket i krenuti licem ka kosu. S druge strane, nema mekanu ruku i prirodno lijep izbacaj kao on, ali mu procenti nisu puno slabiji (mada je, objektivno, losiji u tom segmentu). Racionalan je dosta, ne srlja i ne pravi gluposti kao Vrabac. Ne znam, ali po meni on zasluzuje da bude na spisku od 15-ak kosarkasa. Ne donosi sigurnih 10+ poena, ali donosi energicnu i pametnu kosarku, te borbu za svaku loptu. Sto kaze Rokoko, mogao bi se uporediti s Halilovicem po tom nekom nacinu na koji se ponasaju na parketu, bez obzira sto nisu ista pozicija.
Pa dobro, onda bi svakako trebao biti na spisku, jer nemamo mi nekih previše kvalitetnih niskih krila, čak je on vjerovatno drugi najbolji naš igrač (po kvalitetu kluba) ako ćemo i Lazića računati kao trojku (što bi suštinski trebao biti).
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 09 mar 2019, 20:52

Tek sad vidjeh da imaju dvojica Bendera ... j@b@ NBA, ovaj koledzlija je nas ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 09 mar 2019, 21:25

DaVinci je napisao/la:Tek sad vidjeh da imaju dvojica Bendera ... j@b@ NBA, ovaj koledzlija je nas ... :zviz:
AKo je Alibegovic mogao sa 1.6p/g (27 utakmica, 12 minuta) da bude u reprezentaciji moze vala i Bender sa 0.3p/g (22utakmice, 4min ) :D :D
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 09 mar 2019, 21:45

Bassha je napisao/la:.

Kakav je bio Gegic veceras? Vidim imao je los sut iz igre i puno izgubljenih lopti. Pretpostavljam da je u odsustvu Nikolica i Jaramaza i zbog cinjenice da je Renfroe igrao svega 6 minuta vecinu minuta na parketu bio organizator igre?

Btw, Josilo odlican u prvom poluvremenu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 09 mar 2019, 22:32

utakmica je bila očajna, i jedna i druga ekipa su igrale preko ...rca pa je teško izdvojiti bilo kojeg igrača.

Gegić standardan, radi dosta za ekipu, ali njegovi limiti baš bodu oči. Večeras je čak i stavio jednu trojku, ali ona nekako nije došla do izražaja zbog dva teška promašaja (jednom je pukla cigla a drugi put se lopta zaglavila između obruča i table), i stvarno je uočljivo da ga protivničke odbrane bezobrazno puštaju. Uvukla se i nervoza u njega, jednom dobija loptu sam na trojci u ćošku, nikoga oko njega, i on prirodno gleda ili da proslijedi pas dalje (a nema gdje dalje jer je lopta kružila do njega u ćošak) a ne možda ni da probija jer nema nikoga oko njega i njegov čovjek se spustio u reket. Onda je zastao, pa skontao da nema šta drugo nego da šutne, i baš je loše ispalio.

Uglavnom, ovo je dobra sezona za njega jer učestvuje u sistemu i stiče iskustva kako je igrati za ozbiljnog trenera, ali njegova prava sezona počinje zapravo na ljeto. Moraš brate mili upucati taj šut, možda vidjeti sa nekim da promjeni mehaniku izbačaja, tehniku... Šteta bi bilo da baci potencijalno finu karijeru jer osim šuta sve mu je na zadovoljavajućem nivou za sada.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 09 mar 2019, 23:58

Bassha je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:Tek sad vidjeh da imaju dvojica Bendera ... j@b@ NBA, ovaj koledzlija je nas ... :zviz:
AKo je Alibegovic mogao sa 1.6p/g (27 utakmica, 12 minuta) da bude u reprezentaciji moze vala i Bender sa 0.3p/g (22utakmice, 4min ) :D :D
Tudji otpaci su nasi prvotimci ... :bih:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 10 mar 2019, 12:47

Campara 29min - 26p,3sk,9ast (andora II ). Debitovao je za Andoru u EC protiv Asvela i zabio jednu tricu
Halilovic 28min- 16p,4sk,3ast
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la AirRamiz » 10 mar 2019, 16:03

gegic mora posjetit nekog da mu salije stravu

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 10 mar 2019, 17:56

Bassha je napisao/la:Campara 29min - 26p,3sk,9ast (andora II ). Debitovao je za Andoru u EC protiv Asvela i zabio jednu tricu
Halilovic 28min- 16p,4sk,3ast
I danas je u rosteru prvog tima, mada nije igrao u prvom poluvremenu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 11 mar 2019, 22:27

Kamenjas 19p ( 1/1 trica, 8/9 za dva ), 15 skokova ( 4 of ), 4ast
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la AirRamiz » 11 mar 2019, 22:54

treba mu dobra minutaza na turneji u Kini, da vidimo dokle je s razvojem....mi svakako nemamo puno centara koji ce iznijeti sljedece kvalifikacije. niposto jedan sejfic pa i loncar ne bi smijeli biti ispred kenana


Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 14 mar 2019, 02:34



Napadacki je strasno raznovrstan i u nekim segmentima bi i Nurkic imao sta nauciti od njega (npr. pivotiranje), ali u odbrani je uzasan. Trenutno je na 13 ppg 4.6 rpg i 0.9 apg u sezoni. Ja u njega polazem neke nade i gotovo sam siguran da nece propasti. Kad smo godinama trpili Kikanovica i njegovu odbranu, mozemo i Garzu.

Od ostalih nasih kosarkasa u NCAA ligi, Nikola Maric je u februaru igrao dosta dobro i redovno je isao na 15-ak poena. Inace, u cijeloj sezoni je na prosjeku od 10.7 ppg 4.5 rpg i 1.7 apg. Njegov saigrac Damir Hadzic je tek poceo dobijati minutazu u zadnjih 5-6 meceva. Recimo prije 4-5 dana je igrao 31 minutu i zabio 7 poena (3/7 sut iz igre). Samir Sehic je u zadnjih nekoliko meceva na prosjeku od priblizno 20 poena, a u cijeloj sezoni biljezi 12.6 ppg, 7.7 rpg i 0.8 apg. Od svih timova u kojima oni igraju, jedino Garzina Iowa Hawkeyes ima pozitivan omjer, a ovi ostali su u debelom minusu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 14 mar 2019, 12:11

Prema planu koji je Bosnić usaglasio s Košarkaškim savezom BiH, igrači bi se trebali okupiti 26. juna u Sarajevu. Pripreme će početi treninzima da bi u drugoj fazi uslijedilo uigravanje kroz kontrolne utakmice. Za sada su načelno dogovoreni pripremni susreti protiv Belgije i Slovenije na našem terenu, a zanimljivo je da je dogovorena i turneja u Kini, gdje bi naši košarkaši odigrali čak devet utakmica. "Zmajevi" bi u Aziji trebali boraviti od 12. do 22. jula.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 14 mar 2019, 13:09

Drape je napisao/la:Prema planu koji je Bosnić usaglasio s Košarkaškim savezom BiH, igrači bi se trebali okupiti 26. juna u Sarajevu. Pripreme će početi treninzima da bi u drugoj fazi uslijedilo uigravanje kroz kontrolne utakmice. Za sada su načelno dogovoreni pripremni susreti protiv Belgije i Slovenije na našem terenu, a zanimljivo je da je dogovorena i turneja u Kini, gdje bi naši košarkaši odigrali čak devet utakmica. "Zmajevi" bi u Aziji trebali boraviti od 12. do 22. jula.
9 utakmica u 10 dana ... zadnje 4 ce se i Bosnic i citav strucni stab morat skinut jer ce mu pola tima bit na aparatima ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 14 mar 2019, 20:31

Čuj devet utakmica u deset dana :rol: Nemoguće je to.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Pasha » 14 mar 2019, 20:34

Valjda 9 u 11 dana, mada ni to ne mijenja puno...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
guillermo
Postovi: 2297
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la guillermo » 14 mar 2019, 20:51

Valja igrat kako Kinezi sviraju,posto nam sve financiraju vezano za turneju :D

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 14 mar 2019, 21:04

Mozda ce povesti 16+ kosarkasa, sto je dovoljno da se naprave dva rostera i da igraju naizmjenicno (jedni danas, drugi sutra). Meni nije bas najjasnije da li oni hoce da uigraju ove koji obicno budu medju 12 koji igraju tekme, ili im je cilj da isprobaju i one koji su potencijalno medju 12, a dosad nisu isprobani (Penava, Sikiras i ostali).
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 14 mar 2019, 21:17

kobe24 je napisao/la:Mozda ce povesti 16+ kosarkasa, sto je dovoljno da se naprave dva rostera i da igraju naizmjenicno (jedni danas, drugi sutra). Meni nije bas najjasnije da li oni hoce da uigraju ove koji obicno budu medju 12 koji igraju tekme, ili im je cilj da isprobaju i one koji su potencijalno medju 12, a dosad nisu isprobani (Penava, Sikiras i ostali).
Prica sto se vec neko vrijeme potencira je da tim ljetnim kampom zele sve potencijalne isprobati ... vjerujem da je dodatno uigravanje cilj no.2 ..
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.