Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 21 apr 2018, 00:15

Pip je napisao/la:moguce da je Penava dobio neke garancije da ce biti draftovan otud ovaj zaokret...
ako bude druga runda, nema garancija da ce dobit ugovor, ostaje mu borba da se nametne kroz ljetnu ligu
a i ako bude draftovan mozda bude stashovan negdje u Evropi
isto kao i za Musu, mislim da je trebao sacekat narednu godinu kad dolazi puno tanja klasa....jos bi imao godinu dana da se dodatno ispromovise....
ali kako god, sretno mu bilo....ispostavi li se tacnim monstruozni wingspan od 7'5 ili 7'4 (giannisov je 7'3)....ne cudi me da je pobrao dosta zanimanja skauta...jos ako tricu mogne zabijat sa nekim pristojnim procentima, otvara mu se dosta mogucnosti..treba tu dosta rada na tijelu ali prvo sacekajmo draft
slika

Ova dvojica imaju raspon ruku 7'7" i 7'9" i sudeci po ovoj slici on ima najmanje 7'5" (mislim da Giannis ima oko 7'4", a Durant 7'5"). Taj wingspan bi morao bolje koristiti u odbrani, jer mu je ona definitivno najslabija tacka. Ne znam, i ja sam misljenja da bi bilo bolje da je sacekao jos jednu godinu i da onda izadje na draft. Do tad bi trebao raditi na dobijanju misicne mase i na nedostacima u igri, kojih itekako ima. Bas je neko nedavno radio video njegovih prednosti i nedostataka (cini mi se da je i ovdje na forumu bio taj video) i tu su ljudi prilicno detaljno obrazlozili glavne njegove mane. Btw, mislim da Marshallov udarni dvojac ostaje u ekipi i da bi on s njima dogodine mogao napraviti velike stvari. Ipak, valjda on i ljudi oko njega znaju bolje.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la TheChief » 21 apr 2018, 00:18

kobe24 je napisao/la:
Pip je napisao/la:moguce da je Penava dobio neke garancije da ce biti draftovan otud ovaj zaokret...
ako bude druga runda, nema garancija da ce dobit ugovor, ostaje mu borba da se nametne kroz ljetnu ligu
a i ako bude draftovan mozda bude stashovan negdje u Evropi
isto kao i za Musu, mislim da je trebao sacekat narednu godinu kad dolazi puno tanja klasa....jos bi imao godinu dana da se dodatno ispromovise....
ali kako god, sretno mu bilo....ispostavi li se tacnim monstruozni wingspan od 7'5 ili 7'4 (giannisov je 7'3)....ne cudi me da je pobrao dosta zanimanja skauta...jos ako tricu mogne zabijat sa nekim pristojnim procentima, otvara mu se dosta mogucnosti..treba tu dosta rada na tijelu ali prvo sacekajmo draft
slika

Ova dvojica imaju raspon ruku 7'7" i 7'9" i sudeci po ovoj slici on ima najmanje 7'5" (mislim da Giannis ima oko 7'4", a Durant 7'5"). Taj wingspan bi morao bolje koristiti u odbrani, jer mu je ona definitivno najslabija tacka. Ne znam, i ja sam misljenja da bi bilo bolje da je sacekao jos jednu godinu i da onda izadje na draft. Do tad bi trebao raditi na dobijanju misicne mase i na nedostacima u igri, kojih itekako ima. Bas je neko nedavno radio video njegovih prednosti i nedostataka (cini mi se da je i ovdje na forumu bio taj video) i tu su ljudi prilicno detaljno obrazlozili glavne njegove mane. Btw, mislim da Marshallov udarni dvojac ostaje u ekipi i da bi on s njima dogodine mogao napraviti velike stvari. Ipak, valjda on i ljudi oko njega znaju bolje.
Ili se meni čini ili mu je desna ruka razvijenija :D

MTH11
Postovi: 8
Pridružen/a: 16 mar 2018, 21:02
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la MTH11 » 21 apr 2018, 18:15

Najbolji bloker u NCAA i proglasen najboljim odbrambenim igračem u njegovoj konferenciji u protekloj sezoni. Pravi primjer igraca kome je odbrana najslabija tacka.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 21 apr 2018, 19:34

MTH11 je napisao/la:Najbolji bloker u NCAA i proglasen najboljim odbrambenim igračem u njegovoj konferenciji u protekloj sezoni. Pravi primjer igraca kome je odbrana najslabija tacka.
Evo jos jednog Ajdinovog rodjaka, koji je dosao da ga brani i kad ga niko ne napada. :mrgreen:

Ja cu pokusati obrazloziti zasto mislim da je njegova odbrana losa, a ti navedi argumente u svoju korist.

Kao prvo, cinjenica da je najbolji bloker lige je za svaku pohvalu i tu se nema sta reci. Medjutim, to sto je najbolji defanzivac u njegovoj konferenciji i nije Bog zna kakvo dostignuce, posebno kad se uzme u obzir kvalitet te konferencije.

Nego, da ja pokusam pojasniti zasto mislim da njegova defanziva trenutno nije za pohvaliti. Prije svega, njegove lateralne kretnje su dosta spore i to je jedan od glavnih razloga zasto lose brani pick and pop igru. Zbog svega toga cesto kasni da zatvori igraca, ili jednostavno pogresno rotira u odbrani. S druge strane, kad izadje na niskog igraca, on nema brzinu da ga nogama isprati do kraja, a to bi visinom i rasponom ruku trebao/mogao kompenzovati. Dalje, ponajvise zbog nedostatka masa, njegova odbrana na niskom postu je, slobodno mogu reci, kriminalna (pogotovo protiv snaznih centara, koji igraju samo oko obruca). Kompletan njegov pristup na low postu je pogresan, o cemu sam vec ranije pisao. Dolje se branis prvenstveno tijelom i ruke najcesce dizes potpuno vertikalno, a protiv onih zivotinja ni u kom slucaju ne izbacujes jednu ruku ispred i ne pokusavas igrati skolsku odbranu sa podlakticom na ledjima protivnika. Takva odbrana se uci na uvodnim casovima kosarke, ali u praksi se to gotovo nikad ne primjenjuje. Protiv snaznih centara to nikad nece upaliti i naprosto moras uci u duel maksimalno jako cijelim tijelom. Zbog toga ponekad ostaje i bez dafanzivnih skokova. Ok, on jeste mrsav i njegova konstitucija nije adekvatna za takvo nesto, ali ima duge ruke i mora ulaziti cvrsce u te duele.

Da Bog da on postao bosanski Jokic, ali nemojte da vas zavaravaju ove brojke koje je biljezio prosle sezone. On treba jos puno raditi na svojim nedostacima i da onda sve ovo opravda u nekom jacem takmicenju, gdje je i konkurencija ozbiljnija. Ja imam puno povjerenje u njega.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 21 apr 2018, 19:44

Koja je Ajdinova pozicija u "ozbiljnoj" košarci? Do sada je igrao pozicije od 3 do 5, ni na jednoj nije izgledao baš 100% prirodno. Mada, u današnjoj košarci sa toliko ekspermentisanja gdje jedan Ilyasova igra centra, još bi se Penava kao igrač koji može igrati sve i ne može igrati ništa mogao odlično snaći.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 21 apr 2018, 20:00

Drape je napisao/la:Koja je Ajdinova pozicija u "ozbiljnoj" košarci? Do sada je igrao pozicije od 3 do 5, ni na jednoj nije izgledao baš 100% prirodno. Mada, u današnjoj košarci sa toliko ekspermentisanja gdje jedan Ilyasova igra centra, još bi se Penava kao igrač koji može igrati sve i ne može igrati ništa mogao odlično snaći.
Cinjenica je da mu nijedna od te tri pozicije u potpunosti ne odgovara, ali je cinjenica i da bi na sve tri mogao relativno dobro odgovoriti zadatku. Ja mislim da bi on trebao igrati krilnog centra. Za trojku ima prespore kretnje i tesko bi pratio protivnicka krila, a za peticu je zasad premekan i ne bi mogao braniti snazne centre. Ima odlicnu igru licem prema kosu i odlican ball handling za cetvorku, moze ubosti i poneku trojku, s tim da bi malo trebao korigovati izbacaj. Na niskom postu takodjer nije bezopasan, a ni igra 2na2 mu nije stran pojam, iako se zna desiti da 'zaspi' i da se zaboravi otvoriti saigracu koji mu namjesta pick.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21297
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Epidaurus » 22 apr 2018, 02:17

Znaci Jusuf zavrsio sezonu u julu, odigrao ju je skoro citavu i bez ikakvih problema s povredama. Sad da vidimo kako ce postupit u junu i hoce li se odazvat Duletu. Ako odbije poziv i izmisli neki umor i povrede treba ga prekrizit za sva vremena sa reprezentativnog spiska taman postao novi Shaq.

Ne znam kakvo je stanje s Mirzom, demantovao je one price da se oprasta od kosarke, a ne sjecam se da se oprostio od reprezentacije.

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 22 apr 2018, 09:23

Epidaurus je napisao/la:Znaci Jusuf zavrsio sezonu u julu, odigrao ju je skoro citavu i bez ikakvih problema s povredama. Sad da vidimo kako ce postupit u junu i hoce li se odazvat Duletu. Ako odbije poziv i izmisli neki umor i povrede treba ga prekrizit za sva vremena sa reprezentativnog spiska taman postao novi Shaq.

Ne znam kakvo je stanje s Mirzom, demantovao je one price da se oprasta od kosarke, a ne sjecam se da se oprostio od reprezentacije.
aprilu valjda?

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 22 apr 2018, 10:01

Epidaurus je napisao/la:Znaci Jusuf zavrsio sezonu u julu, odigrao ju je skoro citavu i bez ikakvih problema s povredama. Sad da vidimo kako ce postupit u junu i hoce li se odazvat Duletu. Ako odbije poziv i izmisli neki umor i povrede treba ga prekrizit za sva vremena sa reprezentativnog spiska taman postao novi Shaq.

Ne znam kakvo je stanje s Mirzom, demantovao je one price da se oprasta od kosarke, a ne sjecam se da se oprostio od reprezentacije.
Vec je vise puta napisano da je juli krajnji rok za potpis novog ugovora zato nije realno ocekivati ga u junu, ali ovo sto si napisao stoji za septembar
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 04 maj 2018, 20:41

Ajdin Penava doskora je bio uvjeren da će nastaviti univerzitetsku karijeru, odnosno da će uporedo sa studijem odigrati i četvrtu sezonu za ekipu Marshalla u košarkaškoj NCAA ligi.

No, nije računao na poziv menadžera Radeta Filipovicha iz poznate američke agencije BDA, nakon kojeg je razmislio i prelomio; 22-godišnji Sarajlija odlučio je angažirati Filipovicha kao svog zastupnika i prijaviti se na NBA draft, što znači da je njegova univerzitetska karijera u Sjedinjenim Američkim Državama, barem kad je košarka u pitanju, već završena!

– Nakon NCAA turnira, razmišljao sam šta bi bio najbolji sljedeći potez, ostati na Marshallu, otići u neku drugu školu ili pokušati postati profesionalac. Negdje u to vrijeme dobio sam poziv Filipovicha, on je stupio u kontakt sa mnom i mojom porodicom, objasnio nam da sve manje seniora (igrači četvrte godine univerziteta, op. a.) odlazi u NBA i da razmislim o tome da već sada izađem na draft. Iznio mi je neko svoje viđenje, pozvao me na kamp u Santa Barbari, u blizini Los Anđelesa, i da nakon toga odlučim – objašnjava Ajdin u razgovoru za Dnevni avaz.

Dodaje da je u Santa Barbari dobio vrhunske uvjete za rad i da nakon toga izbor nije bio težak. Odluku je donio nakon konsultacija s roditeljima.

– Mislim da imam kvalitet za NBA ligu, ali ako bude tako suđeno, nemam ništa protiv ni da karijeru počnem u Evropi – kaže odlični krilni centar (206 centimetara), koji je sezonu završio kao najbolji bloker NCAA lige (4,1 u prosjeku), uz također odličnih 15,6 poena, 8,5 skokova i 1,9 asistencija.

Penava će do drafta u Njujorku (21. juni), gdje će se birati nove nade najjače svjetske lige, trenirati kako individualno, tako i u kampovima pojedinih NBA klubova.

Među ekipama koje su pokazale zanimanje za nekadašnjeg juniorskog reprezentativca BiH nalaze se Oklahoma City Thunder, Miami Heat, Sacramento Kings… No, garancije izbora na draftu nema niti se Ajdin time opterećuje.

– Neće biti kraj svijeta ni ako ne budem draftovan, opet postoji mogućnost odlaska u NBA. Siguran sam u sebe i to je najvažnije – rekao je Penava.

Na predstojeći draft se od naših igrača, pored Penave, prijavio i Džanan Musa, kojem se predviđa izbor u prvoj rundi (u dvije runde bit će izabrano ukupno 60 igrača).

Ajdin kaže da mu je do diplome na Marshallu preostalo još nekoliko ispita (studira biomehaniku).

– Sigurno ću se vratiti u školu kako bih priveo kraju studij i dobio diplomu – rekao je Penava.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 06 maj 2018, 21:39

FIBA Liga Šampiona, finale:

AEK - Monaco 100 : 94

Kikanović 23 minute, 12 poena, 6 skokova

D.J. Cooper 18 minuta, 8 poena, 9 asistencija

Atić 0 minuta, 24 skakanja na koševe suigrača, 51 pljeskanje rukama, nisam ga odavno vidio ovako motivisana (u navijanju sa klupe)

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 06 maj 2018, 23:03

Sto Copera stavljas ovdje on je pobjegao iz reprezentacije radi ivanovicevih treninga, zar mislite da bi dosao kod duleta da mu pominje cjelu familiju i malo i da ga pridavi ili opali samar
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 06 maj 2018, 23:28

To nije bilo službeno objašnjenje, koliko mi znamo prema informacijama iz Saveza puštenim u javnost sa njim nikad nije bilo nikakvog problema, D.J. povedi nas :kafa:

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Pip » 06 maj 2018, 23:53

ima li ista besmislenije od te fibine "lige sampiona"

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 06 maj 2018, 23:56

Pip je napisao/la:ima li ista besmislenije od te fibine "lige sampiona"
Ima, Fiba EC :D :D :D
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 07 maj 2018, 11:27

Bassha je napisao/la:
Pip je napisao/la:ima li ista besmislenije od te fibine "lige sampiona"
Ima, Fiba EC :D :D :D

ja u pocetku mislio da je to jedno te isto takmicenje

Avatar
haris004
Postovi: 1696
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la haris004 » 07 maj 2018, 12:52

Koliko mi ovaj Atić ide na živac zbog svega što je sebi dopustio. Godinama tamo ne igra, doduše ima dobru platu i sve, ali u njegovim godinama ako ima vjere u sebe trebao je napustiti ekipu i tražiti minute za sebe, siguran sam da bi mu se na kraju i sa finansijske strane isplatilo.
Ne zaslužuje ni minute za reprezetaciju da odigra dok ne pronađe klub za sebe, ili izbori minute u Aeku.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 07 maj 2018, 12:54

Takve igrace ne treba zaliti, steta talenta kad mozga nema jbg.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard


Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 11 maj 2018, 09:23

Izgleda nista i od Adamsa ...
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Maestro^^, theKuPuS i 19 gostiju.